Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργουν τα ΠΑΝΤΑ? Διαβαζοντας τις απειρες σελιδες της καθε rom στο xda βλεπω σε καποιες περιπτωσεις να μην δουλευει καλα η καμερα, αλλου το wifi, κλπ.κλπ. Εδω τι γινεται?

 

Εώς τώρα δεν παρατήρησα κάτι.WiFi-Blue tooth-Κάμερα κ.τ.λ. όλα δουλεύουν κανονικά.Αυτό που σου ανέφερα μόνο στο προηγούμενο reply ήταν το μοναδικό πράγμα που είδα.Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να δοκιμάσεις :) Ένα backup και απλά τεστάρεις την Ρομ.Πολλοί στο xda που διαβάζω οτιδήποτε κυκλοφορεί το δοκιμάζουν και μετά ξανα γυρνάνε σε αυτό που είχαν ;)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ισως ενδιαφερει, αφορα την υποστηριξη του flash player της Adobe οταν αναβαθμιστουμε (επισημα...) σε JB.

 

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Galaxy-S2-Users-will-Keep-their-Flash-player-After-Upgrading-to-Jelly-Bean

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το κινητό παραζεσταίνεται με την χρήση wifi έστω και 5 λεπτά χρήσης με την έκδοση 4.0.3 που φοράει "από τη μάνα του", ακόμα και όταν είμαι στα 2 μέτρα από το router.

Αν το συνδιάσω με ότι έχω διαβάσει σε ξένα forum για προβλήματα ON/OFF στο wifi μετά από αναβάθμιση στην συγκεκριμένη version, μου μπαίνουν ιδέες,

Μια πατάτα που είχα πριν, δεν είχε τέτοιο πρόβλημα θερμοκρασίας ότι rom και να του πέρναγα. Βέβαια, δεν ήταν τόσο λεπτό σαν αυτό.

Περιμένω όπου νάναι θήκη από ebay και σίγουρα το πρόβλημα θα είναι χειρότερο. Δεν πιστεύω να πάρω κανένα module στο χέρι?

Έχει παρατηρήσει κανείς που το αναβάθμισε από παλαιότερη version διαφορά στην θερμοκρασία με wifi ανοικτό?

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το κινητό παραζεσταίνεται με την χρήση wifi έστω και 5 λεπτά χρήσης με την έκδοση 4.0.3 που φοράει "από τη μάνα του", ακόμα και όταν είμαι στα 2 μέτρα από το router.

Αν το συνδιάσω με ότι έχω διαβάσει σε ξένα forum για προβλήματα ON/OFF στο wifi μετά από αναβάθμιση στην συγκεκριμένη version, μου μπαίνουν ιδέες,

Μια πατάτα που είχα πριν, δεν είχε τέτοιο πρόβλημα θερμοκρασίας ότι rom και να του πέρναγα. Βέβαια, δεν ήταν τόσο λεπτό σαν αυτό.

Περιμένω όπου νάναι θήκη από ebay και σίγουρα το πρόβλημα θα είναι χειρότερο. Δεν πιστεύω να πάρω κανένα module στο χέρι?

Έχει παρατηρήσει κανείς που το αναβάθμισε από παλαιότερη version διαφορά στην θερμοκρασία με wifi ανοικτό?

 

Και το δικο μου, οταν σερφαρω ζεσταινεται αρκετα... οταν ειχα την 2.3 αν θυμαμαι καλα, δεν ζεσταινοταν τοσο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου, οταν σερφαρω ζεσταινεται αρκετα... οταν ειχα την 2.3 αν θυμαμαι καλα, δεν ζεσταινοταν τοσο...

Παιδιά δεν υπάρει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Να δείτε τι γίνετε ότι με ανοικτό 3g το φορτώνεις στο αυτοκίνητο και κάνει και πλοήγηση.

Δεν παθαίνει όμως τίποτα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το κινητό παραζεσταίνεται με την χρήση wifi έστω και 5 λεπτά χρήσης με την έκδοση 4.0.3 που φοράει "από τη μάνα του", ακόμα και όταν είμαι στα 2 μέτρα από το router.

 

Επιβεβαιώνω, με 4.0.3 "μανίσια" κι εγώ και μιας και -παρομοίως- περιμένω σιλικονάτη θήκη από ebay με ανησύχησαν αυτά:

Αν το συνδιάσω με ότι έχω διαβάσει σε ξένα forum για προβλήματα ON/OFF στο wifi μετά από αναβάθμιση στην συγκεκριμένη version....

...Δεν πιστεύω να πάρω κανένα module στο χέρι?...

 

Τι έχει αναφερθεί περί αυτών;:cry:

 

Να πω επίσης ότι είναι η δεύτερη φορά που πήρα το Sii (είμαι απ'αυτούς που το μετάνιωσαν που το έδωσαν :p) και το παλιό μου που είχε την 2.3.3 (αν όχι τη 2.3.4) δεν θυμάμαι να ζεσταινόταν τόσο, το πούλησα γύρω στον Οκτώμβρη του 2011 κι ίσως να πέφτω κι έξω βέβαια..:O

 

 

Edit μετά από αυτό:

Παιδιά δεν υπάρει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Να δείτε τι γίνετε ότι με ανοικτό 3g το φορτώνεις στο αυτοκίνητο και κάνει και πλοήγηση.

Δεν παθαίνει όμως τίποτα.:)

 

Καλέ μου άνθρωπε!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου άνθρωπε!:lol:

Το λακωνίζειν σε κάνει και μη κατανοητό.

 

Το κινητό το έχω 15-16 μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα. Αυτό είναι που είπα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει αναφερθεί περί αυτών;:cry:

Αρκετοί που αναβάθμισαν σε 4.0.3, έχουν πρόβλημα στο να ενεργοποιήσουν το wifi. Μερικές φορές χρειάζεται reboot.Υπάρχουν και μερικά video στο youtube που δείχνουν S2 να μην μπορούν να πάρουν IP με τίποτα. Πριν την αναβάθμιση δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα.

 

Δείτε για παράδειγμα εδώ τι λένε.

 

Παιδιά δεν υπάρει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Να δείτε τι γίνετε ότι με ανοικτό 3g το φορτώνεις στο αυτοκίνητο και κάνει και πλοήγηση.

Δεν παθαίνει όμως τίποτα.:)

 

Μακάρι να είναι έτσι. Γιατί από ότι διαβάζω, κοντά στο wifi module, βρίσκεται η εσωτερική μπαταρία του κινητού και υπάρχει πιθανότητα από την πολλή μεγάλη θερμοκρασία να χύσει υγρά και να καταστρέψει την motherboard.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί που αναβάθμισαν σε 4.0.3, έχουν πρόβλημα στο να ενεργοποιήσουν το wifi. Μερικές φορές χρειάζεται reboot.Υπάρχουν και μερικά video στο youtube που δείχνουν S2 να μην μπορούν να πάρουν IP με τίποτα. Πριν την αναβάθμιση δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα.

 

Εγώ είχα πρόβλημα με τη 2.3 στο router της δουλειάς. Έπρεπε να κάνω reboot το router για να ξαναπάρω IP. Τώρα με την 4.0.3 δεν έχω κανένα πρόβλημα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι με Omega v15 και siyah kernel 4.0.2 στο GS2 μου. Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό ότι η μπαταρία αδειάζει πολυ γρήγορα. Απο τις ρυθμίσεις-μπαταρία που κοίταξα παρατηρησα ότι η οθόνη καταναλώνει 50% κι ας την έχω με 10-15% φωτεινότητα. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο? Εφαρμογές που μπορώ να δω και να τις αποτρέψω να μην τρέχουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι με Omega v15 και siyah kernel 4.0.2 στο GS2 μου. Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό ότι η μπαταρία αδειάζει πολυ γρήγορα. Απο τις ρυθμίσεις-μπαταρία που κοίταξα παρατηρησα ότι η οθόνη καταναλώνει 50% κι ας την έχω με 10-15% φωτεινότητα. Μπορεί να φταίει κάτι άλλο? Εφαρμογές που μπορώ να δω και να τις αποτρέψω να μην τρέχουν?

 

Θα προτεινα να μην τις αποτρεψεις απλα, να τις ξηλωσεις τελειως!!! Δες ποιες εγκατεστησες τελευταιες οταν σου παρουσιασε το προβλημα & βγαζε απο την τελευταια και πισω μεχρι να βρεις την "υποπτη"... Μου εχει συμβει απειρες φορες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα η οθονη γιατί φτάνει τόσο ψηλα?

 

Ομολογω οτι δεν το εχω προσεξει αυτο...:confused: εμενα αυτη τη στιγμη ειναι στο 32% (ειμαι με official ICS)... ισως καποιος αλλος φιλος να σε βοηθησει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι εγω είμαι με 4,0,3 omega v15 black blue pack... Κάποιος να βοηθήσει που να έχει ιδια ρομ και κερνελ?
Link to comment
Share on other sites

Το λακωνίζειν σε κάνει και μη κατανοητό.

Το κινητό το έχω 15-16 μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα. Αυτό είναι που είπα.

Δεν έγραψα τίποτα περισσότερο από την ικανοποίησή μου για την αναφορά σου ότι το τηλέφωνό μας δουλεύει απροβλημάτιστα και στην 4.0.3. Ούτε σε αμφισβήτησα ούτε και έκρυψα κάτι το ειρωνικό μέσα σ'ένα lol, απορώ μάλιστα με το ότι δεν το βρήκες και ξεκάθαρο... τέλος πάντων, αν όντως φταίω σου ζητώ συγνώμη. Κι εγώ πάντως πάντα "φιλικά" συμμετέχω στα forums..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εχω ενα i9100G και θελω να το κανω root και να του περασω custom rom. Ειναι η ιδια διαδικασια με το απλο το i9100? Περναω καποιο συγκεκριμενο CWM, kernel κτλ.??? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εχω ενα i9100G και θελω να το κανω root και να του περασω custom rom. Ειναι η ιδια διαδικασια με το απλο το i9100? Περναω καποιο συγκεκριμενο CWM, kernel κτλ.??? :wacko:

 

Διάβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334184

και εδω αν έχεις ics http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1679778

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εχω ενα i9100G και θελω να το κανω root και να του περασω custom rom. Ειναι η ιδια διαδικασια με το απλο το i9100? Περναω καποιο συγκεκριμενο CWM, kernel κτλ.??? :wacko:

 

Δεν μπορείς να περάσεις τις ίδιες ROMs, kernels, mods, κ.τ.λ. Πρέπει να να ρωτήσεις στο θέμα του I9100G.

Ορίστε και ο οδηγός για Root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Ξαφνικά διαπιστώνω ότι από μόνο του μειώνει την φωτεινότητα της οθόνης. Αυτό συμβαίνει είτε την έχω στο αυτόματο είτε την ρυθμίζω στο χειροκίνητο. Είναι πρόβλημα της συσκευής ή μπορεί να το προκαλεί κάποια εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα service points πρέπει να είναι ακόμα κλειστά γιατί δεν απαντούν στα τηλέφωνά τους, έχει κανείς ιδέα για το κόστος αντικατάστασης οθόνης και digitiser σε S2?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Ξαφνικά διαπιστώνω ότι από μόνο του μειώνει την φωτεινότητα της οθόνης. Αυτό συμβαίνει είτε την έχω στο αυτόματο είτε την ρυθμίζω στο χειροκίνητο. Είναι πρόβλημα της συσκευής ή μπορεί να το προκαλεί κάποια εφαρμογή?

 

Να σου πω την αλήθεια μόλις σήμερα το διαπίστωσα κι εγώ (έχω τη συσκευή από την περασμένη Παρασκευή) και τη φωτεινότητα την έχω στο χειροκίνητο με φωτεινότητα γύρω στο 45%. Κι όμως το πρωί μου φάνηκε λίγο πιο σκοτεινή ενώ τώρα που την ξανακοιτάω σαν να ανέβηκε πάλι..:wacko:

 

Stock rom 4.0.3 το δικό μου, την ίδια έκδοση έχεις κι εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μόλις σήμερα το διαπίστωσα κι εγώ (έχω τη συσκευή από την περασμένη Παρασκευή) και τη φωτεινότητα την έχω στο χειροκίνητο με φωτεινότητα γύρω στο 45%. Κι όμως το πρωί μου φάνηκε λίγο πιο σκοτεινή ενώ τώρα που την ξανακοιτάω σαν να ανέβηκε πάλι..:wacko:

 

Stock rom 4.0.3 το δικό μου, την ίδια έκδοση έχεις κι εσύ;

 

Ναι κι εγώ την ίδια rom έχω. Απλά τμου έκανε εντύπωση πως άρχισε να το κάνει ξαφνικά χωρίς να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Ξαφνικά διαπιστώνω ότι από μόνο του μειώνει την φωτεινότητα της οθόνης. Αυτό συμβαίνει είτε την έχω στο αυτόματο είτε την ρυθμίζω στο χειροκίνητο. Είναι πρόβλημα της συσκευής ή μπορεί να το προκαλεί κάποια εφαρμογή?

Την χαμηλώνει όταν μπαίνει σε εξοικονόμηση ενέργειας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ την ίδια rom έχω. Απλά τμου έκανε εντύπωση πως άρχισε να το κάνει ξαφνικά χωρίς να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή.

 

Έχεις δηλαδή την 4.0.3 αρκετό καιρό και παλιότερα δεν παρατήρησες κάτι τέτοιο; Γιατί εγώ εκεί την πατάω, ότι έχω καινούργια συσκευή με 4.0.3 και δεν μπορώ να ξέρω αν συμπεριφερόταν διαφορετικά πριν αρχίσω να κατεβάζω εφαρμογές (μέχρι στιγμής έχω πολύ λίγες πάντως)..;)

 

Μόλις σήμερα το πρωί το εντόπισα και μου κίνησε την περιέργεια, όταν δε αναφέρθηκες κι εσύ σε αυτό είπα "ε δεν μπορεί, δεν μου φάνηκε απλά, κάτι όντως παίζει με τη φωτεινότητα στο χειροκίνητο".. τώρα αν είναι της rom ή της συσκευής.. δεν με ανησυχεί και πολύ πάντως, μέχρι να μου πείτε εσείς αν θά'πρεπε να με ανησυχεί βέβαια..:p

 

Την χαμηλώνει όταν μπαίνει σε εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Προσωπικά εμένα (το ίδιο υποθέτω και στον φίλο) δείχνει σαν να έχω χαμηλώσει τη φωτεινότητα απ'την αρχή του ξεκλειδώματος της οθόνης, κάτι που δεν έχω κάνει βέβαια. Και μόλις πάω σε πιο φωτεινό σημείο τη βλέπω λίγο πιο φωτεινή. Κι όλα αυτά με απενεργοποιημένο τον αυτόματο φωτισμό. Όλα αυτά σε πολύ μικρή κλίμακα να αναφέρω, όχι κάτι το τραγικό. Σε σημείο που θ'αναρρωτιώταν κανείς μήπως του φάνηκε απλά.. σε εξοικονόμηση ενέργειας σκοτεινιάζει αισθητά.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...