Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχας καλοριζικο!

Οταν πας ρυθμισεις->πληροφοριες τι σου γραφει;

Αν γραφει i9100 εχεις το κανονικο.Αν γραφει οτιδηποτε αλλο τοτε...

 

Ναι αυτό γράφει. Ευτυχώς, πώς βλέπω αν είναι ελληνικό; Στο quadrant έδωσε την 2η φορά 4199, μια χαρά, πάντως είναι smooth, καμιά σχέση με το άλλο προ μηνός από ομόνοια και η οθόνη μια χαρά την είδα τώρα το βράδυ, το μεσημέρι ήμουν σε αντιλιά. Έβαλα την φωτεινότητα στο μισό. Οθονάρα! Vairas, και εσύ τρέλα με το εργαλείο, ε; Και νόμιζα ότι μόνο εγώ το έχω πάρει τόσες φορές.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έλεος αν αυτός είναι λόγος για να πάει κάποιος σε iphone.

 

Κι ομως υπαρχουν πολλοι γκρινιαρηδες!!!

 

 

 

 

 

Φιλε μου εντελώς φιλικα..

Μην είσαι απόλυτος με τις custom rom JB..

Δοκιμασα οταν πρωτοβγηκε η resurrection σε ζελεδακι και δεν ειχε κανενα ενοχλητικό πρόβλημα.. ;-)

Ασε που απεχθάνομαι και πολλοι αλλοι πιστεύω τα προγράμματα που έχουν οι μαμα ρομ μεσα.. Σκουπιδια που ρουφάνε την μπαταρία κυριολεκτικά

 

Συμφωνω σε οσα λες, απλα εχω περασει ωρες και ωρες διαβαζοντας posts στο xda και βρηκα πολλα προβληματακια σε διαφορες roms... τουλαχιστον ετσι ανεφεραν οσοι τις δοκιμασαν... εγω δεν εχω δοκιμασει ακομα, οποτε ισως να εχω αδικο, αλλα πραγματικα δεν ξερω ποια να προτιμησω... δεν γουσταρω τις "μαμησιες" βλακειες, αλλα και ποια να βαλω χωρις να χρειαστει να την αλλαξω αυριο? Θελω το τηλεφωνο μου να δουλευει κι οχι να το στηνω καθημερινα... Περιμενω πως και πως την επισημη 4.0.4 και αν δεν με καλυψει, ισως γυρισω ακομα και την GB...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό γράφει. Ευτυχώς, πώς βλέπω αν είναι ελληνικό; Στο quadrant έδωσε την 2η φορά 4199, μια χαρά, πάντως είναι smooth, καμιά σχέση με το άλλο προ μηνός από ομόνοια και η οθόνη μια χαρά την είδα τώρα το βράδυ, το μεσημέρι ήμουν σε αντιλιά. Έβαλα την φωτεινότητα στο μισό. Οθονάρα! Vairas, και εσύ τρέλα με το εργαλείο, ε; Και νόμιζα ότι μόνο εγώ το έχω πάρει τόσες φορές.

 

Φιλε ειναι σαν την πρωτη γκομενα που σου εκανε καλη ΦΙΦΑ ....ενταξει οταν δοκιμασεις και αλλες...παντα με εκεινη στο μυαλο σου τελειωνεις !! περαν του αστειου το GS 2 θεωρω οτι εχει την καλυτερη οθονη σε φωτεινοτητα,δεν πιανεται. Το GS 3 μαλλον δεν το ακουμπαω γιαυτο το λογο..γιατι ξερω οτι θα το παρω θα ξενερωσω και θα χασω ΑΔΙΚΑ 669Ε !

ΟΤΑΝ η Samsung βαλει μυαλο και βγαλει κινητο με AMOLED PLUS τοτε θα το παρω σιγουρα !!!

παει να μας ριξει σταχτη στα ματια με την απλη amoled που στον ηλιο δεν βλεπεις τιποτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η οθόνη του σ2 είναι καλύτερη από του σ3, το είχα. Πιο φωτεινή πιο καλά χρώματα, στο 3 ή ήταν πολύ έντονα ή ξεθωριασμένα ανάλογα με το προφίλ. Απλά είχε καλύτερη ανάλυση αλλά εμένα η ανάλυση του 2 μια χαρά μου φαίνεται και δεν το λέω για να δικαιολογήσω την επιλογή μου, με δόσεις το πήρα τι 10 ευρώ το μήνα τι 13. Ήταν και πιο μεγάλο δεν με βόλευε.

 

edit: από ότι είδα μαλλον πολωνικό είναι αλλά unbranded, δεν με χαλάει, έχω αδυναμία στις πολωνέζες.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ επισιμη κατα τι γνωμη σασ ειναι πιο καλη δοκιμαζω σε 4.0.4 kαι 2 που δοκιμασα δεν μου αρεσαν...ποια λετε να βαλω που να εχει καλη μπαταρια?να βαλω custom?
Link to comment
Share on other sites

Oταν παρουμε την 4.0.4 στις επομενες μερες, θα υπαρξει αλλαγη και στον TouchWiz ; Σαν αυτον του S3 ;

 

Αν οχι, υπαρχει η δυνατοτητα χρησης του στο GS2 ;

Link to comment
Share on other sites

Oταν παρουμε την 4.0.4 στις επομενες μερες, θα υπαρξει αλλαγη και στον TouchWiz ; Σαν αυτον του S3 ;

 

Αν οχι, υπαρχει η δυνατοτητα χρησης του στο GS2 ;

 

Ναι, υπάρχει, εννοείται πως έχεις super user rights. Λένε πως είναι εμετός, μοντέρνος και ομορφότερος. Όμως υπάρχουν τόσοι άλλοι ακόμα launchers

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια οταν το κλεινω το βραδυ και το ανοιγω το πρωι αλλαζει το live wallpaper(ανεμοι) που εχω και βαζει την default εικονα που εχει(μπλε με πορτοκαλι)...γιατι το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει, εννοείται πως έχεις super user rights. Λένε πως είναι εμετός, μοντέρνος και ομορφότερος. Όμως υπάρχουν τόσοι άλλοι ακόμα launchers

 

Εγω τον χρησιμοποιω εδω και κανα μηνα περιπου και μου αρεσει πολυ.

Πολυ γρηγορος και ανταποκρισιμος.

Δινει τελειως διαφορετικο χαρακτηρα στο κινητο και ειναι ολοιδιος με αυτον του s3,

ειδικα αν βρεις και τα καταλληλα wallpaper, το κανεις ολοιδιο.

Το μονο μου προβλημα ειναι, πως μετα την εγκατασταση του, αν απενεργοποιησω και ανοιξω την συσκευη

μου βγαζει ενα παραθυρακι για μερικα δευτερολεπτα, που λεει αναβαθμιση λογισμικου.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε μυπως ποτε θα ερθει η 4.0.4 για gs2?

4.0.4;

Εγώ ξέρω για 4.1 τον Οκτώμβριο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Τελικά αξιώθηκα και πήρα πάλι το κινητό, κι αυτή τη φορά καινούργιο ούτε ανταλλαγές όπως τις άλλες φορές, ούτε ελαφρά μεταχειρισμένο από μαγαζιά της ομόνοιας κτλ. Το βρήκα σε άσπρο και από γνωστή αλυσίδα με χρηματοδότηση (που μετρητά τώρα). Εν γνώση μου πήρα αυτό και όχι το s3, δεν με βόλεψε το μέγεθος κυρίως, μια χαρά θα κάνω την δουλειά μου. Το βρήκα και σε άσπρο που δεν το είχα ξαναπάρει και έτσι λίγο ψυχολογικά ανέβηκα, σαν να πήρα άλλο κινητό και καλά.

 

Το ίδιο ακριβώς και εγώ! Για δεύτερη φορά ενώ με "έτρωγε" λίγο και το S3, λευκό (αλλά μόνο επειδή δεν το έβρισκα πουθενά διαθέσιμο σε μαύρο - άρχισε όμως να μ'αρέσει ήδη πολύ), μόλις σήμερα από Κωτσόβολο! Αφού αν δεν έλεγες το "κι αυτή τη φορά καινούργιο ούτε ανταλλαγές όπως τις άλλες φορές, ούτε ελαφρά μεταχειρισμένο από μαγαζιά της ομόνοιας κτλ" θα πίστευα ότι έγραψα εγώ το μήνυμά σου :lol:

 

Ξανά στο Sii λοιπόν μετά το μικρούλι αλλά διαβολάκι xperia mini.. έψαξα για το πρώτο update μέσω Kies αλλά τζίφος, έστησα πάνω στην 4.0.3 κι έχει ο θεός, είδα και τα ευχάριστα για το Jelly..:p

 

Θα τα λέμε παιδιά!:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Στο eBay έχει όμως εξωτερικό τζαμί με δέκα ευρώ... αυτό τι είναι;;;;

 

το τζαμακι αυτο για να ξεκολησει απο την οθονη θελει ΜΕΓΑΛΗ μαεστρια.ετσι την πατησα και πληρωσα μετα και οθονη.προτεινω αντιπροσωπια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με μια custom JB που είμαι τώρα προς το παρόν είμαι ικανοποιημένος.Πάει σφέρα η συσκευή πολύ πιο γρήγορα από 4.0.3 και 4.0.4(rom) που είχα.Για όσους ψήνονται για rom με S3 interface έχει μια που έχει ακριβώς το LockScreen Ripple Water.Ακριβώς όπως το S3 με τέλεια fps.Απο κει και πέρα βάζεις και το S3 Launcher και είσαι τζι-τζι

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε μυπως ποτε θα ερθει η 4.0.4 για gs2?

 

Στον δρομο ειναι!!! Κοιτα εδω: http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update

 

Μεχρι το τελος του ετους, υπολογιζω να παρουμε και το JB, ή τουλαχιστον αρχες του επομενου...

 

Και κατι αλλο:

Εχει δοκιμασει καποιος φιλος αυτην εδω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810042

 

Δεν εννοω να την εβαλε και να την εβγαλε, εννοω να την εβαλε και να την δουλευει...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα από μια μέρα συμβίωσης με το κινητό παρατήρησα ότι στο fruit ninja, το είχα δει και παλαιότερα, θέλει πιο πολύ πατημα για να κάνεις φρουτοσαλάτα. Τι εννοώ, είναι σαν να έχεις resistive οθόνη, αυτό γίνεται μόνο στο gameplay του παιχιδιού. Είναι και σε σας έτσι; Σε άλλα κινητά που το είχα βάλει δεν είχα θέμα σκρόλαρε κανονικά το δάχτυλο σαν capasitive. Σε όλο το υπόλοιπο του κινητού κανονικά smooth. Άλλο θεματάκι, επειδή δεν του έχω ακόμα θήκη, βλέπω ότι με σερφάρισμα σε wifi ζεστένεται πάνω στην περιοχή της κάμερας, αρκετά μπορώ να πώ. Και στην ομιλία ζεστένεται κάπως. Γενικά μέσα από το battery widget βλέπω ότι πιάνει μέχρι 35 βαθμούς, κατάσταση αναμονής κάτω από 30. Είμαστε οκ; Και τελευταία θα ήθελα να ρωτήσω για θήκη και ζελατίνα. Θήκη για να μην τρέχω έχω δεί μια της belkin διάφανη μαλακή στο πλάισιο http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Belkin-Case-Grip-Vue-For-Galaxy-S-II-F8M134EBC01.htm Την έχει δοκιμάσει κανείς αξίζει; Ελπίζω να μην έχω κανένα θέμα με το σήμα του wifi. Τέλος ζελατίνα ποια προτείνετε; Έβαλα προσωρινά μια sentio του παλισίου, μου την πήρε ένας φίλος δώρο για να το ασημώσει που λένε. Θα ήθελα να είναι clear και να γλυστράει το δάκτυλο αν γίνεται. Σας ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα από μια μέρα συμβίωσης με το κινητό παρατήρησα ότι στο fruit ninja, το είχα δει και παλαιότερα, θέλει πιο πολύ πατημα για να κάνεις φρουτοσαλάτα. Τι εννοώ, είναι σαν να έχεις resistive οθόνη, αυτό γίνεται μόνο στο gameplay του παιχιδιού. Είναι και σε σας έτσι; Σε άλλα κινητά που το είχα βάλει δεν είχα θέμα σκρόλαρε κανονικά το δάχτυλο σαν capasitive. Σε όλο το υπόλοιπο του κινητού κανονικά smooth. Άλλο θεματάκι, επειδή δεν του έχω ακόμα θήκη, βλέπω ότι με σερφάρισμα σε wifi ζεστένεται πάνω στην περιοχή της κάμερας, αρκετά μπορώ να πώ. Και στην ομιλία ζεστένεται κάπως. Γενικά μέσα από το battery widget βλέπω ότι πιάνει μέχρι 35 βαθμούς, κατάσταση αναμονής κάτω από 30. Είμαστε οκ; Και τελευταία θα ήθελα να ρωτήσω για θήκη και ζελατίνα. Θήκη για να μην τρέχω έχω δεί μια της belkin διάφανη μαλακή στο πλάισιο http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Belkin-Case-Grip-Vue-For-Galaxy-S-II-F8M134EBC01.htm Την έχει δοκιμάσει κανείς αξίζει; Ελπίζω να μην έχω κανένα θέμα με το σήμα του wifi. Τέλος ζελατίνα ποια προτείνετε; Έβαλα προσωρινά μια sentio του παλισίου, μου την πήρε ένας φίλος δώρο για να το ασημώσει που λένε. Θα ήθελα να είναι clear και να γλυστράει το δάκτυλο αν γίνεται. Σας ευχαριστώ :)

 

Θες να δεις θερμοκρασία;

Link to comment
Share on other sites

Θες να δεις θερμοκρασία;

 

Στη φόρτιση είναι εύκολο να πιάσεις τόσο...Εγώ είχα πιάσει 56oC με browsing μέσω 3g και ελάχιστο παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Στον δρομο ειναι!!! Κοιτα εδω: http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update

 

Μεχρι το τελος του ετους, υπολογιζω να παρουμε και το JB, ή τουλαχιστον αρχες του επομενου...

 

Και κατι αλλο:

Εχει δοκιμασει καποιος φιλος αυτην εδω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810042

 

Δεν εννοω να την εβαλε και να την εβγαλε, εννοω να την εβαλε και να την δουλευει...

 

Ναι φίλε.Πιο επάνω που αναφέρομαι σε custom rom,αυτήν εδώ εννοώ.Αυτήν φοράω.Μέχρι τώρα δουλεύει καλά.Σφέρα πάει.1 φορά μου έχει εμφανίσει κάτι Process has stop κ..τλ. αλλά δεν είναι πρόβλημα.Πατάω οκ και συνεχίζει να δουλεύει.Δεν πάγωσε η συσκευή.Σίγουρα όταν κυκλοφορήσει complete version θα έχει κι άλλα features.Π.χ δεν έχω την επιλογή να κάνω format την εξωτερική κάρτα SD από τις ρυθμίσεις.Μόνο την εσωτερική

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε.Πιο επάνω που αναφέρομαι σε custom rom,αυτήν εδώ εννοώ.Αυτήν φοράω.Μέχρι τώρα δουλεύει καλά.Σφέρα πάει.1 φορά μου έχει εμφανίσει κάτι Process has stop κ..τλ. αλλά δεν είναι πρόβλημα.Πατάω οκ και συνεχίζει να δουλεύει.Δεν πάγωσε η συσκευή.Σίγουρα όταν κυκλοφορήσει complete version θα έχει κι άλλα features.Π.χ δεν έχω την επιλογή να κάνω format την εξωτερική κάρτα SD από τις ρυθμίσεις.Μόνο την εσωτερική

 

Λειτουργουν τα ΠΑΝΤΑ? Διαβαζοντας τις απειρες σελιδες της καθε rom στο xda βλεπω σε καποιες περιπτωσεις να μην δουλευει καλα η καμερα, αλλου το wifi, κλπ.κλπ. Εδω τι γινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη φόρτιση είναι εύκολο να πιάσεις τόσο...Εγώ είχα πιάσει 56oC με browsing μέσω 3g και ελάχιστο παιχνίδι...

 

Δεν είναι από την φόρτιση αλλά από browsing κι εμένα, απλά έβαλα να φορτίσει για να προλάβω να βγάλω το screen shot. Ο kernel ήταν siyah αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση μήπως έχετε υπόψιν, με stock rom 4.0.3 δοκίμασα να φτιάξω στον stock browser τους σελιδοδείκτες μου αλλά παρατηρώ (μου έχει ξανατύχει και σε άλλη συσκευή) ότι ενώ σε όλα τα site που μπαίνω φορτώνει κανονικά, στο myphone δεν γεμίζει καν η μπάρα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να προχωρήσω μέσα στα μενού. Κι ενώ την πρώτη σελίδα τη φορτώνει -αν και δεν πάει μέχρι το τέλος η μπάρα, τουλάχιστον την εμφανίζει πάντως- παραπέρα δεν προχωράει με τίποτα, σαν να είναι μια πολύ "βαριά" σελίδα που δεν αφήνει τη συσκευή να τη δουλέψει πλήρως σ'αυτόν τον browser. Παρ'όλα αυτά κατέβασα και τον Opera για δοκιμή κι εκεί όλα δουλεύουν σωστά. Ξέρει κανείς τι παίζει με τον stock και το myphone συγκεκριμένα;:blink:

 

 

Εdit: Αφού διαπίστωσα ότι σε άλλο router μπαίνει κανονικά άλλαξα κανάλι στο δικό μου και πλέον δουλεύει ρολόι :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτη την θηκη και ειναι τελεια και πολυ οικονομικη.

http://www.ebay.com/itm/200749040542?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1459wt_1393

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μπορω να κανω update την camera του κινητου ;

Κάποτε υπήρχε ένα update μέσα στο Samsung Apps.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...