Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να βοηθησει? κατεβασα ενα αρχειο gps με καταληξη..apk στο τηλ. κ οταν παω να το ανοιξω για να το εγκαταστησω μου βγαζει μηνυμα "σφαλμα αναλυσης, παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την ανάλυση του πακέτου" .:(

 

Και εγω το εχω πάθει σε κάποια apk που προσπαθησα να περάσω .

Μετά απο λιγο ψάξιμο διαπίστωσα οτι ειτε δεν ειναι συμβατό το αρχειο (apk ) με το τηλέφωνο μου ειτε είναι κατεστραμμένο.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω πάθει σε κάποια apk που προσπαθησα να περάσω .

Μετά απο λιγο ψάξιμο διαπίστωσα οτι ειτε δεν ειναι συμβατό το αρχειο (apk ) με το τηλέφωνο μου ειτε είναι κατεστραμμένο.

 

ευχαριστω..υπαρχει κανενα προγραμμα πλοηγησης για το sg2 free?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες και κύριοι: Αύριο στέλνω το GS2 μου στο σέρβις της βόντα (και εκείνη στο Χαϊδάρι) όμως θέλω να μάθω αν το δικό μου gs2 είναι το μοναδικό που το κάνει αυτό:

Τακτικά, ενώ το κινητό είναι με κλειδωμένη οθόνη, μου πετάει το μήνυμα "welcome to Vodafone" χωρίς να ζητάει pin. Αυτό το έκανε από την πρώτη μέρα, πολλές φορές. Άλλαξα sim, άλλαξα stock rom (έβαλα μια debranded) και τα κρούσματα έχουν μειωθεί αλλά το κινητό εξακολουθεί 2 φορές την μέρα να χάνει το σήμα.

Πείτε μου μόνο αν είμαι ο μόνος που του έχει συμβεί αυτό.

 

Φίλε αν έχεις αλλάξει και rom και παρ'ολα αυτά σου πέφτει το σήμα καλό είναι να το πας και να τους ζητήσεις να σου αλλάξουν κεραία ή κάτι σχετικό για το πρόβλημα σου

 

Παίδες βοήθεια, είναι η πρώτη φορά που μου'ρχεται να πετάξω το S2 μου στον τοίχο :angry:

 

Το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο, μαζί με μια MicroSD 4GB. Αποφάσισα όμως να αγοράσω μια 32άρα MicroSD και πήρα μια Transcend class 4 από το eBay. Έλεγε πως είναι genuine, ήρθε κανονικά σε συσκευασία κλπ. Τώρα αν είναι όντως αυθεντική ή καμιά μαϊμουδιά, ο Θεός και η ψυχή της..

 

Ακολουθώντας την συμβουλή κάποιου (δεν θυμάμαι αν ήταν από δω ή από άλλο φόρουμ), για να αντιγράψω τα δεδομένα από την παλιά κάρτα στην άλλη, στην αρχή συνέδεσα στο κινητό με USB στο PC, πήρα όλα τα αρχεία και τα έβαλα σε έναν φάκελο στον σκληρό. Βάζω την νέα κάρτα στο κινητό, και περνάω τα αρχεία..

 

Μετά όμως, βάζω την παλιά μου MicroSD σε ένα card reader που μου ήρθε (για να δοκιμάσω το card reader βασικά), και βλέπω πέραν αυτών που είχα ήδη περάσει, άλλους 2 φακέλους που πριν δεν τους έβλεπε το PC όταν το είχα συνδέσει με USB:

1. .doubleTwist (προφανώς από την αντίστοιχη εφαρμογή)

2. .android_secure

 

Οπότε περνάω ΚΑΙ αυτούς τους φακέλους στον σκληρό, πάω να τους αντιγράψω στο κινητό ενώ το είχα συνδεδεμένο με το USB, αλλά τον φάκελο .android_secure δεν μου τον περνούσε.. Οπότε βγάζω την MicroSD από το κινητό, την βάζω στον card reader και αντιγράφονται κανονικά όλα..

 

Εκεί νόμιζα πως όλα πήγαν καλά, οπότε περνάω στην κάρτα και την μουσική που είχα στην εσωτερική μνήμη του κινητού, και μετά αρχίζω να πηγαίνω μια-μια σε όλες τις εφαρμογές (από τις ρυθμίσεις) και να πατάω μεταφορά στην κάρτα SD (για να είμαι ειλικρινής εγώ νόμιζα πως έτσι τις περνάει στην εσωτερική μνήμη, αυτήν δηλαδή που "περισσεύει" αφαιρώντας τα 2GB για τα αρχεία συστήματος και ΟΧΙ στην MicroSD) για να αδειάσω λίγο χώρο από αυτά τα 2GB..

 

Δεν τις πέρασα όλες από αυτήν την διαδικασία, πέρασα όμως αρκετές.. Αφήνω το κινητό, τρώω κλπ και μετά παρατηρώ πως το κινητό έχει ψιλοχαζέψει. Κάθε 3 και λίγο (περίπου κάθε 30 δευτερόλεπτα) κάνει "κάτι σαν" reboot. Δηλαδή βγάζει την αρχική οθόνη του S2 με τον γαλαξία, αλλά όταν βγαίνει στην home screen, δεν μου ζητάει PIN. Απλά διαβάζει ξανά τα εικονίδια κλπ, την "εσωτερική μνήμη" κλπ, μέχρι να κάνει πάλι το ίδιο από την αρχή..

 

Αναρωτιέμαι τι έκανα λάθος, γι'αυτό και περιέγραψα όλη την διαδικασία. Μήπως κάτι από αυτά που πέρασα ήταν πχ αρχείο συστήματος και τώρα μπλοκάρει κάθε φορά;

 

Όταν βγάζω την νέα MicroSD και βάζω πάλι την παλιά, τα κολλήματα σταματάνε, απλά σε πολλές από τις εφαρμογές μου βγάζει πως δεν είναι πια εγκατεστημένες, παρόλο που τα εικονίδια υπάρχουν

(εδώ κολλάει αυτό που είπα πριν

 

)

 

Μπορεί να φταίει η MicroSD, ίσως είναι μούφα κλπ, αλλά μέχρι να φάει το πρώτο σκάλωμα δούλευε πολλή ώρα συνεχόμενα χωρίς κανένα κόλλημα.. Δηλαδή, πέρασα τόσα αρχεία, και τόσες εφαρμογές στις οποίες πάτησα "μεταφορά στην Καρτα SD", πέρασαν κάποιες ώρες. Αν ήταν corrupted η κάρτα τότε δεν θα έβγαζε πρόβλημα από την αρχή;

 

Α, και την 32άρα κάρτα την δοκίμασα με card reader, την βλέπει κανονικά στο PC..

 

Τι μπορώ να κάνω εκτός από επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και επιδρομή σε βάλιουμ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Φίλε.Δεν ξέρω τώρα τι να σου πώ.Απλά επειδή πρόσφατα είχα θέμα με την καινούργια micro sd που αγόρασα,ακού να δείς τί έγινε.Την σύνδεσα στο κινητό,μετά έβαλα το κινητό στο pc με usb και ξεκίνησα να κάνω format την micro sd.Επειδή όμως ξέχασα να τικάρω το quick format πάτησα cancel και μετά ξεκίνησαν τα προβλήματα.Δεν την αναγνώριζε ούτε στο pc ούτε στο τηλέφωνο.Πάγωνε η συσκευή στο άσχετο.Δεν έτρεχε εφαρμογές.Καμιά ελπίδα.Το πώς λύθηκε το πρόβλημα είναι αστείο.Άν έχεις Sony PSP ή κάποιος φίλος σου,πάρτο και βάλε την micro sd που αγόρασες μέσα.Όταν το ανοίξεις θα σου πεί να την κάνεις format.Κάνε την λοιπόν και αφού τελειώσει σύνδεσε την στο S2 σου και λογικά θα στην εμφανίσει όπως έκανε και σε εμένα.Αφού στην εμφανίσει και στην αναγνωρίσει κάνε την και ένα format μέσα απο το S2 σου στις επιλογές Αποθηκευτικός Χώρος κάτω κάτω.Εγώ αυτά έκανα και από τότε όλα καλά.Ελπίζω η πατέντα να σε βοηθήσει κάπως

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια, είναι η πρώτη φορά που μου'ρχεται να πετάξω το S2 μου στον τοίχο :angry:

 

Το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο, μαζί με μια MicroSD 4GB. Αποφάσισα όμως να αγοράσω μια 32άρα MicroSD και πήρα μια Transcend class 4 από το eBay. Έλεγε πως είναι genuine, ήρθε κανονικά σε συσκευασία κλπ. Τώρα αν είναι όντως αυθεντική ή καμιά μαϊμουδιά, ο Θεός και η ψυχή της..

 

Ακολουθώντας την συμβουλή κάποιου (δεν θυμάμαι αν ήταν από δω ή από άλλο φόρουμ), για να αντιγράψω τα δεδομένα από την παλιά κάρτα στην άλλη, στην αρχή συνέδεσα στο κινητό με USB στο PC, πήρα όλα τα αρχεία και τα έβαλα σε έναν φάκελο στον σκληρό. Βάζω την νέα κάρτα στο κινητό, και περνάω τα αρχεία..

 

Μετά όμως, βάζω την παλιά μου MicroSD σε ένα card reader που μου ήρθε (για να δοκιμάσω το card reader βασικά), και βλέπω πέραν αυτών που είχα ήδη περάσει, άλλους 2 φακέλους που πριν δεν τους έβλεπε το PC όταν το είχα συνδέσει με USB:

1. .doubleTwist (προφανώς από την αντίστοιχη εφαρμογή)

2. .android_secure

 

Οπότε περνάω ΚΑΙ αυτούς τους φακέλους στον σκληρό, πάω να τους αντιγράψω στο κινητό ενώ το είχα συνδεδεμένο με το USB, αλλά τον φάκελο .android_secure δεν μου τον περνούσε.. Οπότε βγάζω την MicroSD από το κινητό, την βάζω στον card reader και αντιγράφονται κανονικά όλα..

 

Εκεί νόμιζα πως όλα πήγαν καλά, οπότε περνάω στην κάρτα και την μουσική που είχα στην εσωτερική μνήμη του κινητού, και μετά αρχίζω να πηγαίνω μια-μια σε όλες τις εφαρμογές (από τις ρυθμίσεις) και να πατάω μεταφορά στην κάρτα SD (για να είμαι ειλικρινής εγώ νόμιζα πως έτσι τις περνάει στην εσωτερική μνήμη, αυτήν δηλαδή που "περισσεύει" αφαιρώντας τα 2GB για τα αρχεία συστήματος και ΟΧΙ στην MicroSD) για να αδειάσω λίγο χώρο από αυτά τα 2GB..

 

Δεν τις πέρασα όλες από αυτήν την διαδικασία, πέρασα όμως αρκετές.. Αφήνω το κινητό, τρώω κλπ και μετά παρατηρώ πως το κινητό έχει ψιλοχαζέψει. Κάθε 3 και λίγο (περίπου κάθε 30 δευτερόλεπτα) κάνει "κάτι σαν" reboot. Δηλαδή βγάζει την αρχική οθόνη του S2 με τον γαλαξία, αλλά όταν βγαίνει στην home screen, δεν μου ζητάει PIN. Απλά διαβάζει ξανά τα εικονίδια κλπ, την "εσωτερική μνήμη" κλπ, μέχρι να κάνει πάλι το ίδιο από την αρχή..

 

Αναρωτιέμαι τι έκανα λάθος, γι'αυτό και περιέγραψα όλη την διαδικασία. Μήπως κάτι από αυτά που πέρασα ήταν πχ αρχείο συστήματος και τώρα μπλοκάρει κάθε φορά;

 

Όταν βγάζω την νέα MicroSD και βάζω πάλι την παλιά, τα κολλήματα σταματάνε, απλά σε πολλές από τις εφαρμογές μου βγάζει πως δεν είναι πια εγκατεστημένες, παρόλο που τα εικονίδια υπάρχουν

(εδώ κολλάει αυτό που είπα πριν

για να είμαι ειλικρινής εγώ νόμιζα πως έτσι τις περνάει στην εσωτερική μνήμη, αυτήν δηλαδή που "περισσεύει" αφαιρώντας τα 2GB για τα αρχεία συστήματος και ΟΧΙ στην MicroSD

)

 

Μπορεί να φταίει η MicroSD, ίσως είναι μούφα κλπ, αλλά μέχρι να φάει το πρώτο σκάλωμα δούλευε πολλή ώρα συνεχόμενα χωρίς κανένα κόλλημα.. Δηλαδή, πέρασα τόσα αρχεία, και τόσες εφαρμογές στις οποίες πάτησα "μεταφορά στην Καρτα SD", πέρασαν κάποιες ώρες. Αν ήταν corrupted η κάρτα τότε δεν θα έβγαζε πρόβλημα από την αρχή;

 

Α, και την 32άρα κάρτα την δοκίμασα με card reader, την βλέπει κανονικά στο PC..

 

Τι μπορώ να κάνω εκτός από επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και επιδρομή σε βάλιουμ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Φίλε.Δεν ξέρω τώρα τι να σου πώ.Απλά επειδή πρόσφατα είχα θέμα με την καινούργια micro sd που αγόρασα,ακού να δείς τί έγινε.Την σύνδεσα στο κινητό,μετά έβαλα το κινητό στο pc με usb και ξεκίνησα να κάνω format την micro sd.Επειδή όμως ξέχασα να τικάρω το quick format πάτησα cancel και μετά ξεκίνησαν τα προβλήματα.Δεν την αναγνώριζε ούτε στο pc ούτε στο τηλέφωνο.Πάγωνε η συσκευή στο άσχετο.Δεν έτρεχε εφαρμογές.Καμιά ελπίδα.Το πώς λύθηκε το πρόβλημα είναι αστείο.Άν έχεις Sony PSP ή κάποιος φίλος σου,πάρτο και βάλε την micro sd που αγόρασες μέσα.Όταν το ανοίξεις θα σου πεί να την κάνεις format.Κάνε την λοιπόν και αφού τελειώσει σύνδεσε την στο S2 σου και λογικά θα στην εμφανίσει όπως έκανε και σε εμένα.Αφού στην εμφανίσει και στην αναγνωρίσει κάνε την και ένα format μέσα απο το S2 σου στις επιλογές Αποθηκευτικός Χώρος κάτω κάτω.Εγώ αυτά έκανα και από τότε όλα καλά.Ελπίζω η πατέντα να σε βοηθήσει κάπως

 

Χμμμ.. Δεν ξέρω αν παίζει τόσο ρόλο πως δεν έκανα format την MicroSD όταν την έβαλα στο κινητό..

 

Πάντως δυστυχώς PSP δεν παίζει ούτε σε μένα ούτε σε κάποιον γνωστό για να δοκιμάσω την αλχημεία που μου είπες..

 

Βασικά, φορμάτ θα μπορούσα να την κάνω την κάρτα, δεν είναι πολλά αυτά που είχα περάσει μέσα. Δηλαδή οι "κανονικοί" φάκελοι είναι μόνο η μουσική (που ούτως ή άλλως είχα περάσει λίγα) και 2 φάκελοι από GPS εφαρμογές (iGO και Navigon).. Το μόνο στο οποίο σκαλώνω είναι στους κρυφούς φακέλους, και συγκεκριμένα στον .android_secure που από ό,τι κατάλαβα περιέχει είτε τις εφαρμογές ολόκληρες που έχω μεταφέρει με το "μεταφορά στην κάρτα SD" είτε κάποια δεδομένα από αυτές..

 

Δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρω να κάνω copy αυτόν τον φάκελο από την καινούρια κάρτα στην παλιά (στο PC όλη η διαδικασία), φοβάμαι βασικά μην τυχόν και κάνει τα ίδια χαζά και με την παλιά κάρτα μετά..

 

Αυτό που είπα να κάνω τώρα, είναι λίγο-λίγο και όσο με αφήνει ανάμεσα στα restarts να κάνω πάλι από την λίστα με τις εφαρμογές από τις ρυθμίσεις "μεταφορά στο τηλέφωνο" μπας και στρώσει, και μετά να δοκιμάσω κανένα φορμάτ στην κάρτα.. Αλλά είναι πολλές πανάθεμά τες..

 

Α, επειδή ξέχασα να αναφέρω πριν, το κινητό είναι αρουριτάριστο και φοράει stock ICS 4.0.3..

 

 

Πφφφφ... Τελικά φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα. Άρχισα όπως είπα πριν να αντιγράφω πάλι τις εφαρμογές πίσω στο τηλέφωνο μέσα από τις ρυθμίσεις->εφαρμογές, και μόλις πέρασα κάποιες σταμάτησε να το κάνει. Δυστυχώς δεν είμαι 100% σίγουρος για το ποια δημιουργούσε το πρόβλημα, καθώς συνήθως ανάμεσα σε κάθε "reboot" προλάβαινα να αντιγράψω 2-3 εφαρμογές..

 

Παίζει πάντως να ήταν το "Dream Sleuth"..

 

Τέτοιες ιδιοτροπίες πάντως ρε ****το το Android; Να περνάς μια εφαρμογή από το τηλέφωνο στην SD κάρτα και να σκαλώνουν τα πάντα;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ... Τελικά φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα. Άρχισα όπως είπα πριν να αντιγράφω πάλι τις εφαρμογές πίσω στο τηλέφωνο μέσα από τις ρυθμίσεις->εφαρμογές, και μόλις πέρασα κάποιες σταμάτησε να το κάνει. Δυστυχώς δεν είμαι 100% σίγουρος για το ποια δημιουργούσε το πρόβλημα, καθώς συνήθως ανάμεσα σε κάθε "reboot" προλάβαινα να αντιγράψω 2-3 εφαρμογές..

 

Παίζει πάντως να ήταν το "Dream Sleuth"..

 

Τέτοιες ιδιοτροπίες πάντως ρε ****το το Android; Να περνάς μια εφαρμογή από το τηλέφωνο στην SD κάρτα και να σκαλώνουν τα πάντα;

 

Τα data των εφαρμογων βρισκονται στη θεση mnt/sdcard/Android/data/ αν θυμαμαι καλα κ οχι στο secure_android. Στην εξωτερικη καρτα δεν καταλαβαινω το λογο να υπαρχει secure cache.

Διορθώστε με αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

@dante02004

Έχοντας περίπου τα ίδια συμπτώματα πέρσι με μια Kingston 16gb. Τελικά έφταιγε η κάρτα και το κατάλαβα γιατί την έχανε κατά διαστήματα. Όταν πέρασα και εφαρμογές σε αυτήν τρελάθηκε το τηλέφωνο εντελώς. Είναι απλό κολάει γιατί προσπαθεί να διαβάσει κάτι από ένα προκαθορισμένο σημείο το οποίο δεν υπάρχει πια.

Συμπέρασμα. Αλλαγή κάρτας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Ειμαι πιθανος αγοραστης του GS2 και στην αλλη ακρη του μυαλου μου υπαρχει το Galaxy Nexus, οποτε μαζευω τα συν και τα πλην.

Η αυτονομια του GS2 σε τι πλαισια κινειται ; Με νορμαλ χρηση, με περισσοτερο browsing κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Ειμαι πιθανος αγοραστης του GS2 και στην αλλη ακρη του μυαλου μου υπαρχει το Galaxy Nexus, οποτε μαζευω τα συν και τα πλην.

Η αυτονομια του GS2 σε τι πλαισια κινειται ; Με νορμαλ χρηση, με περισσοτερο browsing κτλ.

Δεν νομίζω να βρεις άκρη με την αυτονομία. Η απάντηση είναι 1-2 μέρες, ανάλογα με τη χρήση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Ειμαι πιθανος αγοραστης του GS2 και στην αλλη ακρη του μυαλου μου υπαρχει το Galaxy Nexus, οποτε μαζευω τα συν και τα πλην.

Η αυτονομια του GS2 σε τι πλαισια κινειται ; Με νορμαλ χρηση, με περισσοτερο browsing κτλ.

 

Αν θες να αποφασίσεις ποιο κινητό θα πάρεις από τα δύο καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στο forum Επιλογή συσκευής ώστε να μαζέψεις απόψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να αποφασίσεις ποιο κινητό θα πάρεις από τα δύο καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στο forum Επιλογή συσκευής ώστε να μαζέψεις απόψεις.

 

Εχω ανοιξει και αναλογο thread, εγω θελω να μαζεψω εδω γνωμες για το αν αξιζει τωρα η αγορα του GS2. Ειναι δοκισμενο εδω και καιρο οποτε ειναι γνωστα τα συν και τα πλην. Πχ, τα προβληματα με τους χρωματισμους σε οθονη και καμερα εχουν εξαληφθει ; Βελτιωθηκε η λειτουργια του με το ICS ;

Περι αυτονομιας, στο Nexus θεωρειται στανταρτ η μια μερα αυτονομια, στο GS2 δεν γνωριζω οποτε περιμενω απο εσας να μαθω.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα εγκατάσταση του CFRoot μέσω odin αλλά πρώτα τα είχα περάσει στην εξωτερική κάρτα μνήμης (cwm, busybox). Οταν ανοιξα το κινητό σε download mode είδα ότι δεν είναι το κλασσικο που είχα πριν. αρχικά με ρωτάει αν θέλω να βάλω custom rom και να επιλέξω το κάτω κουμπί ήχου αν ναι και μετά το μενού παει ως εξής:

 

ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT I9100

CUSTOM BINARY DOWNLOAD : YES (5 COUNTS)

CURRENT BINARY : CUSTOM

 

Το περίεργο είναι ότι μου το έδειξε πριν φλασάρω το cfroot για να έχω root. Τώρα το κινητό δε μπουτάρει στη rom που είχα πριν ρουτάρω και θα φλασάρω μία άλλη. Ακόμα αδυνατό να βγάλω ακρη με το φλασάρισμα αυτού του κινητού !

 

EDIT/// Παιδιά άκυρο πάταγα vol- αντί για vol+ !

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν έχεις αλλάξει και rom και παρ'ολα αυτά σου πέφτει το σήμα καλό είναι να το πας και να τους ζητήσεις να σου αλλάξουν κεραία ή κάτι σχετικό για το πρόβλημα σου

 

Ήμουν σίγουρος ότι είναι θέμα hardware, έχω σχετική θλιβερή εμπειρία, για αυτό ήμουν διστακτικός στην αγορά sammy κινητού, μολονότι τα χαρακτηριστικά του κινητού είναι κορυφαία και οι επιδόσεις του εντυπωσιακές. Αυτό που η sammy κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να αλλάζει πλακέτα αφού πρώτα εξαντλήσει την υπομονή του πελάτη. Ως φαίνεται είμαι ο μόνος με τέτοιο πρόβλημα και αυτό είναι θετικό για τους πολλούς αγοραστές του SGS2.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Δοκίμασα να παίξω fruit ninja και δεν ήταν smooth το ρολάρισμα (δηλαδή το κόψιμο των φρούτων :lol:) τι μπορεί να φταίει; Έχετε προσέξει κι εσείς κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Δοκίμασα να παίξω fruit ninja και δεν ήταν smooth το ρολάρισμα (δηλαδή το κόψιμο των φρούτων :lol:) τι μπορεί να φταίει; Έχετε προσέξει κι εσείς κάτι παρόμοιο;

 

Μολις εφτιαξα μια ωραια φρουτοσαλατα και ηταν ολα ομαλοτατα!!!:lol::lol::lol:

Μηπως ειναι φορτωμενες απο πισω καμμια 100(!!!:p) εφαρμογες? Εγω θα εκανα ενα restart και θα ξαναδοκιμαζα... (μηπως το εχεις σε καμμια εξωτερικη και παραλληλα προβληματικη sd?)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο app για test της κάρτας;

Κάνε το τεστ α΄λλά δεν θα μπορέσεις να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Η κάρτα μπορεί να δουλεύει και να μην εφαρμόζει σωστά στο slot του κινητού. Η δική μου η κάρτα για την ιστορία δούλευε σωστά στον υπολογιστή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε φορτιση ζεσταινεται το μικρο μας GS2 ; (σβηστη η συσκευη)

Plus, το NFC υποστηριζεται τελικα ; Διοτι με μια συντομη αναζητηση δεν βρηκα καποια επιλογη ενεργοποιησης.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βάλω συντόμευση κάποιου αρχείου (word πχ) στην αρχική android οθόνη;

Είναι κάποια αρχεία που ανοίγω πολλές φόρες την ημέρα και δεν βολεύει κάθε τόσο να χρησιμοποιώ τον es file explorer για να τα βρω και να τα δω

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε φορτιση ζεσταινεται το μικρο μας GS2 ; (σβηστη η συσκευη)

Plus, το NFC υποστηριζεται τελικα ; Διοτι με μια συντομη αναζητηση δεν βρηκα καποια επιλογη ενεργοποιησης.

 

Ζεσταίνεται αλλά είναι μέσα στα όρια... Μήπως έχεις custom kernel και το έχεις βάλει να παίρνει περισσότερο ρεύμα κατά την φόρτιση και γι'αυτό σου ζεσταίνεται; Το GT-i9100 αλλά και το GT-i9100G ΔΕΝ έχει NFC κύκλωμα...

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται αλλά είναι μέσα στα όρια... Μήπως έχεις custom kernel και το έχεις βάλει να παίρνει περισσότερο ρεύμα κατά την φόρτιση και γι'αυτό σου ζεσταίνεται; Το GT-i9100 αλλά και το GT-i9100G ΔΕΝ έχει NFC κύκλωμα...

 

Χθεσινο ειναι, δεν προλαβα να του βαλω κατι :) Απλα νιωθεις μια θερμοκρασια υψηλοτερη, δεν καιει ! Αλλιως θα ειχα φρικαρει.

Δεν εχει NFC τελικα, επρεπε να παρω το γκριζο Nexus :p (οχι δεν το μετανιωνω)

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινο ειναι, δεν προλαβα να του βαλω κατι :) Απλα νιωθεις μια θερμοκρασια υψηλοτερη, δεν καιει ! Αλλιως θα ειχα φρικαρει.

Δεν εχει NFC τελικα, επρεπε να παρω το γκριζο Nexus :p (οχι δεν το μετανιωνω)

 

NFC τι είναι παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται αλλά είναι μέσα στα όρια... Μήπως έχεις custom kernel και το έχεις βάλει να παίρνει περισσότερο ρεύμα κατά την φόρτιση και γι'αυτό σου ζεσταίνεται; Το GT-i9100 αλλά και το GT-i9100G ΔΕΝ έχει NFC κύκλωμα...

 

nfc υποστηριζει μονο το gt-i9100p που πωλειται μονο απο την orange και κατα ταλλα ειναι ιδιο με το gt-i9100

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...