Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, για να μπω σε download mode, έχω κλείσει τη συσκευή, και πατάω ταυτόχρονα vol down/home/power

και μου γράφει Downloading... Do not turn off target!! Σε αυτό το σημείο, πρέπει να περιμένω ή συνδέω με usb τώρα;

 

 

******sos******

Τελείωσα με το odin μου έγραψε succeed 1 / 0 failed αλλά όταν bootαρει και ανοίγει για ξεκίνημα μου γράφει αυτό :(

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, για να μπω σε download mode, έχω κλείσει τη συσκευή, και πατάω ταυτόχρονα vol down/home/power

και μου γράφει Downloading... Do not turn off target!! Σε αυτό το σημείο, πρέπει να περιμένω ή συνδέω με usb τώρα;

 

συνδέσε το, αλλά αφου πρώτα φαντάζομαι θα έχεις ήδη έτοιμο το odin με περασμένα τα σχετικά αρχεία

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να μπω σε download mode, έχω κλείσει τη συσκευή, και πατάω ταυτόχρονα vol down/home/power

και μου γράφει Downloading... Do not turn off target!! Σε αυτό το σημείο, πρέπει να περιμένω ή συνδέω με usb τώρα;

 

Συνδέεις με usb .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες.θα το κοιταξω.Δηλαδη ειναι δυο διαφορετικα μοντελα?Και αλλο ειναι το Samsung Galaxy S II?Ειναι 3 μοντελα οποτε?

Μη μπερδεύεσαι. 2 είναι τα μοντέλα.

Η εμπορική ονομασία του μοντέλου είναι Samsung Galaxy S II και υπάρχουν 2 εκδοχές η πρώτη GT-I9100 και η δεύτερη Ι9100G με καλύτερη την πρώτη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδες.θα το κοιταξω.Δηλαδη ειναι δυο διαφορετικα μοντελα?Και αλλο ειναι το Samsung Galaxy S II?Ειναι 3 μοντελα οποτε?

 

Oχι, οχι... και τα 2 Samsung Galaxy SII ειναι! Το GT-I9100 ειναι ο κωδικος του... Λιγο αργοτερα βγηκε το GT-I9100G το οποιο οπτικα δεν ξεχωριζει, εχει ομως διαφορα "θεματακια" και δεν το προτεινει κανενας...

 

Δες εδω http://10division.com/samsung-galaxy-s2-gt-i9100-vs-gt-i9100g-ultimate-comparison-guide-all-you-need-to-know/ και αν το gogglαρεις, θα βρεις κι αλλα... δεν θα παθεις και κανενα κακο αν παρεις το G, αλλα............................................!!!

 

ooooops, καποιος με προλαβε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, ποστ #7260

Δεν ανοίγει το τηλέφωνο πλέον :(

 

Μπες σε recovery mode και κανε wipe

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; μου λές τα βήματα;

 

Volume up + home +power ταυτοχρονα

Μετα βρισκεις wipe data factory /reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Volume up + home +power ταυτοχρονα

Μετα βρισκεις wipe data factory /reset

Σ' ευχαριστώ βρε m7ixalis :)

 

Θα με τρελάνει λογικά απόψε. Δεν δέχεται το λογαριασμό μου google. Το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζουν. Τι είναι πάλι και τούτο ;;;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει λογικά απόψε. Δεν δέχεται το λογαριασμό μου google. Το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζουν. Τι είναι πάλι και τούτο ;;;

Δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο που θα σου πω, αλλα χθες μου εκανε το ιδιο οταν εβαλα τον λογαριασμο του gmail στην μαμησια εφαρμογη e-mail... λιγο αργοτερα το βρηκε μονο του...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο που θα σου πω, αλλα χθες μου εκανε το ιδιο οταν εβαλα τον λογαριασμο του gmail στην μαμησια εφαρμογη e-mail... λιγο αργοτερα το βρηκε μονο του...

Μου το κάνει όταν του περνάω την 2.3.5

Με την 4.0.3 κανένα πρόβλημα. Ξέρεις αν μπορώ να βρω με κάποιο τρόπο την 2.3.3 για cosmote ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει όταν του περνάω την 2.3.5

Με την 4.0.3 κανένα πρόβλημα. Ξέρεις αν μπορώ να βρω με κάποιο τρόπο την 2.3.3 για cosmote ;

 

Εδω http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona εχει την 2.3.5... για 2.3.3 δεν ξερω... για ριξε μια ματια και στους xda's... θελεις να ειναι οπωσδηποτε cosmote?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..εδώ κ λίγες μέρες δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι μου.οταν είναι να χτυπήσει δηλαδή αναβοσβηνει μόνο η οθόνη χωρίς να δείχνει τίποτα..ακόμα ο ήχος κλήσης έχει χαμηλώσει κατα πολύ χωρίς να μπορώ να τον δυναμώσω κ τρίτο κ τελευταίο τις 2 τελευταίες μέρες ενώ είναι κλείδωμενο ανάβει η οθόνη κ σβήνει Μονή της...αυτά τα λίγα..οποίος μπορεί ας βοηθήσει...ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..εδώ κ λίγες μέρες δεν λειτουργεί το ξυπνητήρι μου.οταν είναι να χτυπήσει δηλαδή αναβοσβηνει μόνο η οθόνη χωρίς να δείχνει τίποτα..ακόμα ο ήχος κλήσης έχει χαμηλώσει κατα πολύ χωρίς να μπορώ να τον δυναμώσω κ τρίτο κ τελευταίο τις 2 τελευταίες μέρες ενώ είναι κλείδωμενο ανάβει η οθόνη κ σβήνει Μονή της...αυτά τα λίγα..οποίος μπορεί ας βοηθήσει...ευχαριστώ!

 

Για το θεμα του αναβοσβησιματος της οθονης φταιει σιγουρα καποια απο τις τελευταιες εφαρμογες που εγκατεστησες... ξεκινα ξηλωνοντας τες μια-μια απο την τελευταια και πισω μεχρι να ερθει στα ισια του...!

Για το θεμα των ηχων, τι να πω... εχεις - φανταζομαι - ελεγξει στα settings οτι οι ηχοι ειναι ενεργοποιημενοι...!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια για οποιον ενδιαφερεται το πλαισιο το εβαλε στα 399 με δωρο χαρτες don't panic

Δεν αναφέρει αν είναι το GT-I9100 ή το GT-I9100g.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει αν είναι το GT-I9100 ή το GT-I9100g.

 

Μην περιμενεις τετοιες "πολυτελειες"...!!! Οι περιγραφες του Πλαισιου ειναι copy-paste σε πολλες περιπτωσεις... τετοιες πληροφοριες, μονο απο κοντα θα τις μαθεις...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona εχει την 2.3.5... για 2.3.3 δεν ξερω... για ριξε μια ματια και στους xda's... θελεις να ειναι οπωσδηποτε cosmote?

Α δεν παίζει ρόλο; είχα αυτή την εντύπωση. Στην εν λόγω σελίδα όμως καμία 2.3.3 δεν λεει Greece. Έχει κάποια που τη λέει Europe. Μπορώ να βάλω αυτή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες και κύριοι: Αύριο στέλνω το GS2 μου στο σέρβις της βόντα (και εκείνη στο Χαϊδάρι) όμως θέλω να μάθω αν το δικό μου gs2 είναι το μοναδικό που το κάνει αυτό:

Τακτικά, ενώ το κινητό είναι με κλειδωμένη οθόνη, μου πετάει το μήνυμα "welcome to Vodafone" χωρίς να ζητάει pin. Αυτό το έκανε από την πρώτη μέρα, πολλές φορές. Άλλαξα sim, άλλαξα stock rom (έβαλα μια debranded) και τα κρούσματα έχουν μειωθεί αλλά το κινητό εξακολουθεί 2 φορές την μέρα να χάνει το σήμα.

Πείτε μου μόνο αν είμαι ο μόνος που του έχει συμβεί αυτό.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παθδια, γνωριζεις κανεις πως μπορω να αποκτησω e book στο s2??
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παθδια, γνωριζεις κανεις πως μπορω να αποκτησω e book στο s2??

 

εγω εχω την εφαρμογη gobook .

 

https://play.google.com/store/search?q=gobook&c=apps

Link to comment
Share on other sites

Α δεν παίζει ρόλο; είχα αυτή την εντύπωση. Στην εν λόγω σελίδα όμως καμία 2.3.3 δεν λεει Greece. Έχει κάποια που τη λέει Europe. Μπορώ να βάλω αυτή;

 

Οτι γουσταρεις κανεις!!! Μπες και στο site των xda's και βρες ενα καρο roms...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να βοηθησει? κατεβασα ενα αρχειο gps με καταληξη..apk στο τηλ. κ οταν παω να το ανοιξω για να το εγκαταστησω μου βγαζει μηνυμα "σφαλμα αναλυσης, παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την ανάλυση του πακέτου" .:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...