Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια εφαρμογή ξυπνάει το κινητό σου. Άρχισε να αφαιρείς εφαρμογές που εγκατέστησες πρόσφατα. Θα είναι κάποια κακογραμμένη εφαρμογή.

 

Μάλλον έχεις δίκιο γιατί σε κουβέντα με φίλο που πήρε πρόσφατα το λευκό του κάνει το ίδιο.

Μακάρι να υπήρχε εφαρμογή "συμβατότητας" τύπου windows Η/Υ δηλ.να σου λέει ότι δεν έχει εγκατασταθεί σωστά και ίσως δημιουργηθούν προβλήματα κατά την εκτέλεση του προγράμματος!

 

μηπως στις ρυθμισεις - επιλογες προγραμματιστη - περιβαλλον χρηστη εχεις τικαρισμενη καποια απο τις επιλογες που εχει; αν ναι ξετικαρες τις ολες

 

Όχι,όλες είναι μη τικαρισμένες.Κάποια εφαρμογή που έβαλα λογικά κάνει την βρωμοδουλειά αλλά άντε να τη βρεις τώρα.Σήμερα για παράδειγμα δεν το κάνει καθόλου!Όχι τίποτα αλλά τρώει και μπαταρία...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι στο τελευταίο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα παιζει καπιο προγραμα ηχογραφησης κλησεων για το γαλαξια μας με την ics??? με την μαμα ρομ παντα βεβεα...... ειναι ο μοναδικος λογος που μενω στην 2.3.6. αν αλαξε κατι ομως θελω να βαλω και εγω ics........
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιζει καπιο προγραμα ηχογραφησης κλησεων για το γαλαξια μας με την ics??? με την μαμα ρομ παντα βεβεα...... ειναι ο μοναδικος λογος που μενω στην 2.3.6. αν αλαξε κατι ομως θελω να βαλω και εγω ics........

 

Ολο και κατι θα υπαρχει στο μαρκετ.. Ψαξε εκει ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ολο και κατι θα υπαρχει στο μαρκετ.. Ψαξε εκει ;)

 

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντησα κατι βρηκα στο μαρκετ γινεται με μαμα ρομ αλλα θελει ρουτ!! μαλλον ετσι θα το κανω το θεμα ειναι οτι το κιες δεν μου δειχνει αναβαθμιση για το κινητο μου σε ics κουφο???

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιζει καπιο προγραμα ηχογραφησης κλησεων για το γαλαξια μας με την ics??? με την μαμα ρομ παντα βεβεα...... ειναι ο μοναδικος λογος που μενω στην 2.3.6. αν αλαξε κατι ομως θελω να βαλω και εγω ics........

 

Call Recorder Galaxy S2 & S3 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.killermobile.totalrecall.s2.market&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5raWxsZXJtb2JpbGUudG90YWxyZWNhbGwuczIubWFya2V0Il0.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντησα κατι βρηκα στο μαρκετ γινεται με μαμα ρομ αλλα θελει ρουτ!! μαλλον ετσι θα το κανω το θεμα ειναι οτι το κιες δεν μου δειχνει αναβαθμιση για το κινητο μου σε ics κουφο???

 

Βαλτο με odin. Περασε οποια εκδοση θες και ασε το kies ;) Αν θελεις να σχοληθεις παραπανω, θα σου προτεινα ροοτ - cmw - omega rom ..Δεν ειναι δυσκολη διαδικασια και εχει οδηγους για ολα :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Είμαι κάτοχος ενος SG s2 I9100G.

Για το μοντέλο αυτό ξέρει κανείς αν έχει αναβάθμιση σε ics. Με το KIES δε έχω αναβάθμιση.

Μπορώ να περάσω μόνος μου την ics?

Αν ναι... δώστε κάποιο link.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό θέμα για το I9100G είναι το [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (I9100G).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια μια ερώτηση παρακαλώ για ένα μικροθεματάκι που έχω. Εδώ και κανα 2 μέρες κάτι πείραξα στις ρυθμίσεις και όταν με παίρνει κάποιος που δεν τον έχω αποθηκευμένο και βγάζει μόνο το νούμερο του, πίσω από το ringtone μια γυναικεία φωνή μου λέει ένα ένα τα νούμερα του αριθμού που με καλεί. Ξέρετε πώς το αλλάζω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο σας βγαζει η μπαταρια; εγω καθε 12-15 ωρες το φορτιζω :what:
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερωτηση θα ήθελα να κάνω... Θα ήθελα να αλλάξω το μπροστινό κάλυμα του κινητού.. εχει ενα χτύπημα πανω αριστερά και έχει ξεφτύσει κάτω αριστερά σε ενα σημειο το ασημι πλαίσιο. Γνωρίζει κανείς πόσο κάνει η αντικατάσταση της μπροστινης προσοψης και που μπορώ να το κάνω? Ευχαριστώ

 

Παιδια ποσο σας βγαζει η μπαταρια; εγω καθε 12-15 ωρες το φορτιζω :what:

 

κάπου τόσο όταν εχεις όλα ανοικτά

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα.οτι δεν τα εχω ολα ανοιχτα. 0 φωτεινοτητα , wifi κλειστο γιατι βρισκομαι στο χωριο μου και δεν εχω συνδεση, που και που ανοιγω το mobile internet και στελνω πολλα μηνυνατα την μερα... τι να πψ
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πηρα αυτο εδω το usb OTG

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-USB-OTG-Host-Cable-Adapter-for-Galaxy-S2-SII-i9100-K-/180868732713?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item2a1c9dd729

 

αλλα δεν διαβαζει τιποτα οτι και να του χω βαλει δεν βλεπει τιποτα (εξ σκληρο , stick)

 

Να πω οτι εχω cfw στο κηνητο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα.οτι δεν τα εχω ολα ανοιχτα. 0 φωτεινοτητα , wifi κλειστο γιατι βρισκομαι στο χωριο μου και δεν εχω συνδεση, που και που ανοιγω το mobile internet και στελνω πολλα μηνυνατα την μερα... τι να πψ

 

Ίσως κάποια οι καποιες εφαρμογες τρέχουν συνέχεια και σου τρώνε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το θεμα.οτι δεν τα εχω ολα ανοιχτα. 0 φωτεινοτητα , wifi κλειστο γιατι βρισκομαι στο χωριο μου και δεν εχω συνδεση, που και που ανοιγω το mobile internet και στελνω πολλα μηνυνατα την μερα... τι να πψ

 

καποια εφαρμογη πρεπει να φταιει γιατι εγω βγαζω με περισσοτερη χρηση απο την δικια σου μια μερα χαλαρα και αν καποια μερα δεν κανω browsing και παιξω ελαχιστα μπορει να φτασει και διημερο.ειμαι με τηνστοκ μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το μεσημερι το κινητο παει 20 λεπτα πισω αν το εχω να βαζει αυτοματα την ωρα.

Εχω 1 χρονο το κινητο και πανω απο ενα μηνα εχω android4

το εχω απο την αρχη στο αυτοματο και σημερα για πρωτη φορα εμφανιστηκε το προβλημα( δεν εχω εγκαταστησει τιποτα εδω και καιρο )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πηρα αυτο εδω το usb OTG

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-USB-OTG-Host-Cable-Adapter-for-Galaxy-S2-SII-i9100-K-/180868732713?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item2a1c9dd729

 

αλλα δεν διαβαζει τιποτα οτι και να του χω βαλει δεν βλεπει τιποτα (εξ σκληρο , stick)

 

Να πω οτι εχω cfw στο κηνητο.

 

 

 

 

εγω πηρα αυτο και δουλευει αψογα και φλασακι και ποντικι

http://www.ebay.co.uk/itm/220887706969?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...μια ερωτηση βρε παιδια....<εχω> το gs2 εδω κ 1,5 μηνα..απο την μερα που το αγορασα ειχε προβλημα με το ηχειο-ακουστικο..το εστειλαν για σερβις αλλα οταν μου το επεστρεψαν διαπιστωσα οτι δεν ειχε αλλαξει τιποτα,οποτε το ξανα στελνω παλι πισω με το ιδιο προβλημα..Περασε σχεδον ενας μηνας χωρις το κινητο στα χερια μου,το πηρα πριν δυο εβδομαδες κ εκει που το καταχαρικα επιτελους μου επεσε απο το κρεβατι πολυ χαλαρα που πιστευω εχει συμβει σε ολους με το τελικο αποτελεσμα 2 μικρα σπασιματακια στην οθονη αλλα μαυρισμενη..δουλευε κανονικα το touch του..μηπως ξερει κανεις τι μπορει να εχει παθει αν φτιαχνει κ ποσο θα μπορουσε να κοστισει γιατι δεν με εχουν ενημερωσει ακομα..συγνωμη αν σας κουρασα αλλα εχω σκασει με αυτο το παλιο κινητο μου φενετε τζαμπα τα λευτα που εδωσα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι να σκασω βασικα να βαλω τα κλαματα.Ποσο κανει μια οθονη για το SG2; Οχι το εξωτερικο τζαμι.Πηρα στην Samsung Hellas αλλα οι ωρες Λειτουργιας ειναι 08:00 με 18:00.Ας μου απαντηση καποιος που ξερει.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι να σκασω βασικα να βαλω τα κλαματα.Ποσο κανει μια οθονη για το SG2; Οχι το εξωτερικο τζαμι.Πηρα στην Samsung Hellas αλλα οι ωρες Λειτουργιας ειναι 08:00 με 18:00.Ας μου απαντηση καποιος που ξερει.Ευχαριστω.

 

Απο 150 δολάρια και πανω

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=samsung+galaxy+s+ii+display&_sacat=0&_odkw=samsung+galaxy+s+ii+screen&_sop=16&gbr=1&_fcid=80&_osacat=0&_clu=2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερωτηση θα ήθελα να κάνω... Θα ήθελα να αλλάξω το μπροστινό κάλυμα του κινητού.. εχει ενα χτύπημα πανω αριστερά και έχει ξεφτύσει κάτω αριστερά σε ενα σημειο το ασημι πλαίσιο. Γνωρίζει κανείς πόσο κάνει η αντικατάσταση της μπροστινης προσοψης και που μπορώ να το κάνω? Ευχαριστώ

 

Πάρε την Smartec και ρώτησε. Είναι εξουσιοδοτημένο service της Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι να σκασω βασικα να βαλω τα κλαματα.Ποσο κανει μια οθονη για το SG2; Οχι το εξωτερικο τζαμι.Πηρα στην Samsung Hellas αλλα οι ωρες Λειτουργιας ειναι 08:00 με 18:00.Ας μου απαντηση καποιος που ξερει.Ευχαριστω.

 

 

παρε αυτη

http://www.ebay.de/itm/Original-Samsung-Galaxy-S-2-II-i9100-LCD-Touch-Digitizer-Screen-Frame-flex-/130646250968?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6b1f95d8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .Ξερει κανενας αν μετα την 4.0.3 ακολουθησει η 4.0.4??? Αν ναι ποτε??? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Η ics στο sgs2 έχει διαφορετικό fbook integration από το gingerbread ;

Αν εννοεις την εφαρμογη σαν εφαρμογη οχι μιας κ ειναι ξεχωριστη κ οχι πακετο με το λογισμικο(ειτε gb ειτε ics). Αν εννοεις για τους αυγχρονισμους με ημερολογιο κ επαφες δυστυχως ναι, δεν περιεχει SnS του fb με αποτελεσμα να χρειαζεσαι καποια εξτρα εφαρμογη για να το πετυχεις.

Καλησπερα σε ολους .Ξερει κανενας αν μετα την 4.0.3 ακολουθησει η 4.0.4??? Αν ναι ποτε??? Ευχαριστω

Θα ακολουθησει σιγουρα μα θα αργησει πολυ. Υποθετικα μιλωντας παντα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...