Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες διευκρινηστε μου κατι

1) περνας official rom καποιας χωρας με Odin. Ο counter αυξάνει;

2) περνας custom rom καποιου dev με Odin. Ο counter αυξάνει;

3) περνας custom rom καποιου dev με CWM. Ο counter αυξάνει;

4) Αν εχει αυξηθει ο counter που φαινεται σε μενα για να δω που βρισκομαι;

 

πολυ καλες η ερωτησεις κ εγω καινουργιος ειμαι στην συγκεκριμενη συσκευη ας μας απαντησει καποιος εμπειρος....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χαρα μου την εμφανιζει.να ρωτησω κατι αλλο.ποσες καρτελες εχεις στην αρχικη οθονη?

 

5, να σε ρωτησω στην εμφανιζει δλδ ολοκληρη χωρις κοψιματα ζουμαρισματα?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

5, να σε ρωτησω στην εμφανιζει δλδ ολοκληρη χωρις κοψιματα ζουμαρισματα?

 

ναι κανονικα.πατησα set as wallpaper, μου εβγαλε το πορτοκαλι πλαισιο που επιανε ολη τη φωτογραφια και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συνδεσα χτες τις επαφες μ με τους φιλους στο facebook και συνδεθηκα μετα με εναν αλλο λογαριασμο του face και ενω πατησα μα μην γινει συγχρονισμος οτι ειχα φτιαξει με τον συγχρονισμο χαθηκε... Παω τωρα να τις ξαναφτιαξω παταω συγχρονισμο και παω να τις συνδεσω και βλεπω οτι δεν μου εμφανιζει σε καμια τις φωτογραφιες... Ξερετε τι γινεται τι κανω λαθος?

 

Ξερει κανεις καμια λυση γι αυτο το προβλημα εχω αποσυγχρωνισει ηδη τρεις φορες τις επαφες μ και τις εχω ξανασυηχρονησει με αυτεςτου facebook αλλα ακομα δεν εχω δει φωτογραφιες πουθενα....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα.πατησα set as wallpaper, μου εβγαλε το πορτοκαλι πλαισιο που επιανε ολη τη φωτογραφια και ολα οκ.

Ε σε εμενα δεν το κανει ετσι τι να εχει συμβει αραγε? Ομεγα φοραω ισως να ρωτησω και εκει μηπως ξερει κανεις τιποτα μου φαινεται πολυ περιεργο και μου το κανει απο την αρχη

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Ε σε εμενα δεν το κανει ετσι τι να εχει συμβει αραγε? Ομεγα φοραω ισως να ρωτησω και εκει μηπως ξερει κανεις τιποτα μου φαινεται πολυ περιεργο και μου το κανει απο την αρχη

Εχεις περασει το mod για το εφε landscape to portrait με το fix για το gallery?

 

Ξερει κανεις καμια λυση γι αυτο το προβλημα εχω αποσυγχρωνισει ηδη τρεις φορες τις επαφες μ και τις εχω ξανασυηχρονησει με αυτεςτου facebook αλλα ακομα δεν εχω δει φωτογραφιες πουθενα....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Καπου νομιζω το ξαναδιαβασα κ κατι εκανε ο τυπος μεσα απο το fb καποια ρυθμιση. Γενικα δεν ειχα ποτε θεμα με φωτογραφιες κ συγχρονισμο οποτε δεν γνωριζω πως να σε βοηθησω. Αν δεν βρεις ακρη μεσα απ'το fb δοκιμασε να διαγραψεις το acc στο κινητο σου αλλα κ την εφαρμογη αν την εχεις περασμενη κ ξανα περασε μονο την εφαρμογη.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει το mod για το εφε landscape to portrait με το fix για το gallery?

 

 

Οχι δεν νομιζω εαν δεν ερχοταν πακετο με την ομεγα οχι, κοιταξα και στο ομεγα files τωρα που μου το ειπες αλλα δεν βρηκα τιποτα ,που μπορω να το βρω?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω εαν δεν ερχοταν πακετο με την ομεγα οχι, κοιταξα και στο ομεγα files τωρα που μου το ειπες αλλα δεν βρηκα τιποτα ,που μπορω να το βρω?

 

Να το βρεις να το κανεις τι? Ειδικα το συγκεκριμενο που λεει κ gallery fix ειναι αυτο που εχει προβλημα, ποιον launcher εχεις? Πριν βγαλω συμπερασματα κ σου στειλω λαθος αρχειο μπορεις να κανεις ενα screen capture της επιφανειας σου εχοντας σαν φοντο τη φωτογραφια που ανεβασες πιο πριν?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια γιατι στα wallpapers η στις φωτογραφιες που εχουμε εαν παμε να τις βαλουμε backround ζουμαρει ενα σημειο της φωτογραφιας και δεν μπορω να το βαλω ολοκληρο?

ποιον launcher τι χρησιμοποιας?

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καμια λυση γι αυτο το προβλημα εχω αποσυγχρωνισει ηδη τρεις φορες τις επαφες μ και τις εχω ξανασυηχρονησει με αυτεςτου facebook αλλα ακομα δεν εχω δει φωτογραφιες πουθενα....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δοκιμασε αυτο.απο facebook->Account Settings->Security Settings->Secure Browsing-> και φύγε το Browse Facebook on a secure connection (https) when possible ->save changes .Τωρα κάνε ενα restart το mobile -> συνχρονισμος επαφων και δωσε του λιγη ωρα.Εγώ αυτό έκανα όταν είχα το ίδιο πρόβλημα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι η ασφαλη ς περιηγηση δεν υποστιριζεται σε αυτη τη συσκευη...

 

συγγνώμη που δεν το ανάφερα αλλα από computer να κανεις τα πρώτα βήματα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ενδιαφέρομαι για την αγορά τηλεφώνου ανάμεσα σε galaxy nexus vs galaxy s2. Απο ότι είδα οι περισσότεροι ακόμη και τώρα προτείνουν το ς2. Με αφορμή αυτό το πράγμα θα ήθελα να ρωτήσω αν θα υπάρξει στο μέλλον η δυνατότητα να γίνει αναβάθμιση με ICS.

 

Σε διαφορετική περίπτωση αξίζει να περιμένω το ς3 ή θα πάει μακριά?

 

σημ: συνήθως το κινητό που αγοράζω το κρατάω για πολύ καιρό και δεν το αλλάζω με την έλευση του επόμενου μοντέλου.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα οι περισσότεροι ακόμη και τώρα προτείνουν το ς2. Με αφορμή αυτό το πράγμα θα ήθελα να ρωτήσω αν θα υπάρξει στο μέλλον η δυνατότητα να γίνει αναβάθμιση με ICS.

 

Σε διαφορετική περίπτωση αξίζει να περιμένω το ς3 ή θα πάει μακριά?

Ναι θα βγεί σε λίγο η -επισημη- ICS :).

 

Το S3 λογικά άνοιξη/καλοκαίρι.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ενδιαφέρομαι για την αγορά τηλεφώνου ανάμεσα σε galaxy nexus vs galaxy s2. Απο ότι είδα οι περισσότεροι ακόμη και τώρα προτείνουν το ς2. Με αφορμή αυτό το πράγμα θα ήθελα να ρωτήσω αν θα υπάρξει στο μέλλον η δυνατότητα να γίνει αναβάθμιση με ICS.

 

Σε διαφορετική περίπτωση αξίζει να περιμένω το ς3 ή θα πάει μακριά?

 

σημ: συνήθως το κινητό που αγοράζω το κρατάω για πολύ καιρό και δεν το αλλάζω με την έλευση του επόμενου μοντέλου.

 

ευχαριστώ.

 

θα πάρει την αναβάθμιση με ICS.Τώρα για αν αξιζει να περιμένεις για το ς3 νομίζω είναι πρωσοπική άποψη και εξηγω ,Εγώ το πήρα σχεδον πριν 3 βδομαδες αφου το κινητο κάνει οτι χρειάζομαι, πραγματικα σε συγκριση με αλλα κινητα (ακομη και πιο νεα) ειναι ισάξιον τους και μπορεί και καλύτερο, τρέχει όλες τις εφαρμογές χωρίς κανένα πρόβλημα και πουθενά δεν σταματα. .O μονος λόγος που καποίος μπορει να να μπει σε σκέψη αν θα το πάρει κατ'εμενα είναι το μέγεθος του (που εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα) και πιστεύω και το 3d που είναι το μονο πράγμα που του λείπει (κάτι που έχει άλλο κινητό ενώ αυτό όχι)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρατηρησα οτι αρκετες φορες δεν ειχα σημα το γυρισα μονο στο gsm και τωρα ειναι ΟΚ. Ταυτοχρονως κανω και οικονομια στη μπαταρια. Η ερωτηση ειναι η εξης:

οταν ανοιγω τα δεδομενα δικτυου αν γυριζω το σημα στο αυτοματο(wcdma), θα εχω πιο γρηγορο ιντερνετ ή ειναι ασχετο?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρατηρησα οτι αρκετες φορες δεν ειχα σημα το γυρισα μονο στο gsm και τωρα ειναι ΟΚ. Ταυτοχρονως κανω και οικονομια στη μπαταρια. Η ερωτηση ειναι η εξης:

οταν ανοιγω τα δεδομενα δικτυου αν γυριζω το σημα στο αυτοματο(wcdma), θα εχω πιο γρηγορο ιντερνετ ή ειναι ασχετο?

Ναι, στο 3G πιάνει τρελές ταχύτητες!

 

Kαλό είναι να το έχεις μόνο στο GSM (για τηλέφωνο) ή μόνο στο WCDMA (3G) όταν μπαίνεις στο ιντερνετ. Το πρώτο για οικονομία, το δεύτερο για ταχύτητα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα το φανταστηκα. Thanks

 

Τι εννοεις ομως μονο wcdma? Εχω σαν επιλογες 'μονο gsm' και 'αυτοματο'.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα είναι θέμα της ROM σου. Γιατί στο δικό μου έχει 3 επιλογές, όπως αυτή η εικόνα

http://godhc.files.wordpress.com/2011/11/wpid-sc20111129-115634.png?w=350&h=560

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε cyberlefos σου προτεινω galaxy s2 . ειναι μια επιλογη που δεν θα μετενιωσεις. το τηλ. ειναι πραγματικα εξαιρετικο. το κρατας και μολις πεσει η τιμη του s3 το αγοραζεις . ολοι αυτο πανω κατω θα κανουμε.
Link to comment
Share on other sites

Να το βρεις να το κανεις τι? Ειδικα το συγκεκριμενο που λεει κ gallery fix ειναι αυτο που εχει προβλημα, ποιον launcher εχεις? Πριν βγαλω συμπερασματα κ σου στειλω λαθος αρχειο μπορεις να κανεις ενα screen capture της επιφανειας σου εχοντας σαν φοντο τη φωτογραφια που ανεβασες πιο πριν?

 

Exω το go launcher ex στελνω και φωτο, την εχω στην lock screen αλλα και στην homescreen ειναι ακριβως ιδια

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Δες στα prefs του GO, screen->wallpaper mode τι έχει...

 

Default mode ειναι το αλλαξα και οκ τωρα μερικες δεν τις πιανει ολες αλλα μια χαρα,ευχαριστω

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...