Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να βγάλω τον σπαστικό ήχο που κάνει όταν τελειώνει η φόρτηση; Το βάζω το βράδυ συνήθως όταν κοιμάμαι και με ξυπναει ο ήχος όταν η συσκευή φορτίσει πλήρως

 

Βάλε το battery charged silencer και επέλεξε το χρονικό διάστημα που θες να μην σε ειδοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε το battery charged silencer και επέλεξε το χρονικό διάστημα που θες να μην σε ειδοποιεί.

 

Μια παραπανω εφαρμογη χωρις αλλο λογο χρησης

Εγω θα προτεινα το jk deluxe settings που κανει και αλλα παρα πολλα εκτος το παραπανω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια....Μολις πηρα το Galaxy S2 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...ειναι πολυ καλυτερο σε καποιους τομεις απο το Desire HD που ειχα......Αλλα εχω ενα προβληματακι.....Επειδη βλεπω πολυ συχνα ταινιες στο κινητο εχω παρατηρησει ενα προβλημα με τα ακουστικα μονο στις ταινιες ομως........οταν βλεπω μια ταινια ο ηχος απο το ηχειο ειναι ικανοποιητικος αλλα μολις βαλω τα ακουστικα ειναι πολυ ενισχυμενα η μουσικη και τα εφε και οι διαλογοι ακουγονται πολυ χαμηλα...σχεδον δεν τους ακους! Δοκιμασα και με το stock player αλλα και με το MX Media Player....Αλλα τα ιδια......Αν συνδεσω τα ακουστικα στο PC ολα καλα....μονο στο κινητο το κανει.........Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει? Το πηρα μεταχειρησμενο το κινητο και φοραει την Turkbey Rom!....Παιζει να φταιει η Rom? Eπισης και radio οταν βαζω να παιξει δεν ανταποκρινετε.....βρισκει σταθμους αλλα δεν ακουω τιποτα.....αλλα αυτο μαλλον ειναι θεμα Rom!
Link to comment
Share on other sites

inmobile και δεν ξερω τι σημαινει αν ειναι branded η απο αλλη χωρα...το firmware θα ειναι διαφορετικο???

ας απαντησει καποιος στις απορειες μου ωστε να προβω σε αγορα

το ξαναγραφω γιατι πριν δεν μου απαντησε κανεις :/

Link to comment
Share on other sites

inmobile και δεν ξερω τι σημαινει αν ειναι branded η απο αλλη χωρα...το firmware θα ειναι διαφορετικο???

ας απαντησει καποιος στις απορειες μου ωστε να προβω σε αγορα

το ξαναγραφω γιατι πριν δεν μου απαντησε κανεις :/

Δεν σου απαντησε κανεις,γιατι ,οι τελευταιες σελιδες απο αυτο το θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306444&page=70

δεν λενε και κατι αλλο!

Εχει χιλιοειπωθει.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μια παραπανω εφαρμογη χωρις αλλο λογο χρησης

Εγω θα προτεινα το jk deluxe settings που κανει και αλλα παρα πολλα εκτος το παραπανω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αυτό που προτείνεις φίλε κάνει ότι και αυτό που πρότεινα; Δηλαδή να απενεργοποιεί τον ήχο αλλά μόνο για το χρονικό διάστημα που θα ορίσω ή θα το απενεργοποιήσει τελείως; Γιατί όταν δεν το φορτίζω νύχτα, θέλω να με ειδοποιεί όταν φορτιστεί πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις αγορασα την συσκευη απο ενα παιδι του φορουμ πραγματικα τι μηλαρακι κ .... το κινητο ειναι σφαιρατο! Θελω λιγο τα φωτα σας, θελω λοιπον να το ρουταρω κ φοραω 2.3.4 μαμα υπαρχει κανενας οδηγος ? ειναι παρα πολλες οι σελιδες κ δεν εχω χρονο οποτε μια κατανοηση...κ δευτερον μου εμφανιζει το ροζουλι η καμερα σε λευκο φωντο υπαρχει θεραπεια γι'αυτο ? ευχαριστω!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω το κινητο αρκετους μηνες και το on/off κουμπι στα πλαγια το παταω μονο για να κλεισω τελειως το τηλεφωνο.

Με το πατημα του κεντρικου πληκτρου μπροστα, ανοιγει η συσκευη αμεσως. Κανει την ιδια δουλεια με το on/off.

Και το κλεινω παντα με ενα προγραμμα που εχει widget π.χ. το Screen off and Lock. Εχει πολλα τετοια προγραμματα στο μαρκετ.

 

 

Σευχαριστώ για την συμβουλή σου .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω το τεστ με τα pixel για την αρχικη οθονη και ολα καλα ευτυχως. μηπως ξερει κανεις η εχει ακουσει ποτε θα παρουμε την 2.3.6 ? στο τελος θα μας δωσει κατευθειαν την ics ενω ολοι ανα τον κοσμο θα εχουν ειδη κανενα τριμηνο την 2.3.6
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω το τεστ με τα pixel για την αρχικη οθονη και ολα καλα ευτυχως. μηπως ξερει κανεις η εχει ακουσει ποτε θα παρουμε την 2.3.6 ? στο τελος θα μας δωσει κατευθειαν την ics ενω ολοι ανα τον κοσμο θα εχουν ειδη κανενα τριμηνο την 2.3.6

 

Επειδη δεν θα βγαλεις ποτε ακρη με την Samsung εδω, θα σου προτεινα να την φλασαρεις μονος σου απο odin.Αλλωστε οι περισσοτεροι απο μας αυτο κανουμε

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτηση πιο παλια αν ειχε βαλει κανεις την ολλανδικη 2.3.6 αν και τωρα εχω την εντυπωση υπαρχει και ιταλικη απο το checkfus. ειναι ενταξει οι rom ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα και εγω το τεστ με τα pixel για την αρχικη οθονη και ολα καλα ευτυχως. μηπως ξερει κανεις η εχει ακουσει ποτε θα παρουμε την 2.3.6 ? στο τελος θα μας δωσει κατευθειαν την ics ενω ολοι ανα τον κοσμο θα εχουν ειδη κανενα τριμηνο την 2.3.6

 

Πως κανεις αυτο το τεστ????

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια....Μολις πηρα το Galaxy S2 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...ειναι πολυ καλυτερο σε καποιους τομεις απο το Desire HD που ειχα......Αλλα εχω ενα προβληματακι.....Επειδη βλεπω πολυ συχνα ταινιες στο κινητο εχω παρατηρησει ενα προβλημα με τα ακουστικα μονο στις ταινιες ομως........οταν βλεπω μια ταινια ο ηχος απο το ηχειο ειναι ικανοποιητικος αλλα μολις βαλω τα ακουστικα ειναι πολυ ενισχυμενα η μουσικη και τα εφε και οι διαλογοι ακουγονται πολυ χαμηλα...σχεδον δεν τους ακους! Δοκιμασα και με το stock player αλλα και με το MX Media Player....Αλλα τα ιδια......Αν συνδεσω τα ακουστικα στο PC ολα καλα....μονο στο κινητο το κανει.........Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει? Το πηρα μεταχειρησμενο το κινητο και φοραει την Turkbey Rom!....Παιζει να φταιει η Rom? Eπισης και radio οταν βαζω να παιξει δεν ανταποκρινετε.....βρισκει σταθμους αλλα δεν ακουω τιποτα.....αλλα αυτο μαλλον ειναι θεμα Rom!

 

βαζεις τα ακουστηκα της μανας του η αλλα? .αν βαζεις αλλα με μικροφωνο θα εχει αυτο το προβλημα που αναφερεις το κανει και το δικο μου με τα ακουστηκα του μινι μου . με ακουστηκα στερεο πεζει παλη μια χαρα ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις στα αγγλικά θα δεις οτι λέει "Battery used by cell radio", και είναι το σήμα του κινητού σου. Το δίκτυο GSM.

 

Απλά κάποιος έξυπνος στη samsung αποφάσισε οτι το cell radio μεταφράζεται καλύτερα ως "ραδιόφωνο". Πάλι καλά που δεν έγραψε "τρανζιστοράκι".

Γι αυτο βάζω πάντα όλα μου τα κινητά στα αγγλικά, για να ξέρω "τι εννοεί ο ποιητής"!:p

 

Δεν εχει να κανει με ραδιοφωνο, εννοει radios, μικροζευξεις, κεραιες κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με ραδιοφωνο, εννοει radios, μικροζευξεις, κεραιες κτλπ

Ναι, το ξέρω! Αυτό λέω κι εγώ... Ποιός μετέφρασε το "cell radio" ως "ραδιόφωνο";;;;;!! :blink:

Δεν διάβασες καλά το πόστ μου να δεις τι εννοώ.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

βαζεις τα ακουστηκα της μανας του η αλλα? .αν βαζεις αλλα με μικροφωνο θα εχει αυτο το προβλημα που αναφερεις το κανει και το δικο μου με τα ακουστηκα του μινι μου . με ακουστηκα στερεο πεζει παλη μια χαρα ελπιζω να βοηθησα.

 

Τα ακουστικα της μανας του ειναι.....τα οποια οπουδηποτε αλλου παιζουν κανονικα...μαλλον το τηλεφωνο εχει το προβλημα........

Link to comment
Share on other sites

βαζεις τα ακουστηκα της μανας του η αλλα? .αν βαζεις αλλα με μικροφωνο θα εχει αυτο το προβλημα που αναφερεις το κανει και το δικο μου με τα ακουστηκα του μινι μου . με ακουστηκα στερεο πεζει παλη μια χαρα ελπιζω να βοηθησα.

 

Πάντως εγώ με after market hands free δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Επίσης κάπου διάβασα ότι και το hands free του iphone είναι εντάξει με το sii.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Δεν έχω rootαρει το τηλέφωνο και φοράει την 2.3.4 Θέλω να επιστρέψω στην 2,3,3 (δεν μου δουλεύουν καλά κάποιες εφαρμογές στην τωρινή) ξέρει κανείς εαν μπορω να το κάνω "εργοστασιακά"; Επίσης εαν κάνω hard reset και επιστρέψω στην αρχική έκδοση θα χάσω τις εφαρμογές μου;Πως γινεται να κρατήσω τις εφαρμογές μου χωρις να έχω root το τηλέφωνο για back up;
Link to comment
Share on other sites

Μια παραπανω εφαρμογη χωρις αλλο λογο χρησης

Εγω θα προτεινα το jk deluxe settings που κανει και αλλα παρα πολλα εκτος το παραπανω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δεν την βρίσκω την συγκεκριμένη

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ηχώ που ακούγεται συνήθως, φταίει λένε οτι υπάρχει διαρροή ήχου πίσω απο το ηχείο, ο οποίος λαμβάνεται απο το μικρόφωνο για την ακύρωση του ήχου, και προτείνουν μια λύση επισκευής

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441510

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

η μόνη λύση είναι να κατεβάσεις το apndroid και από εκεί να επιλέξεις μόμο mms.

 

Το δοκίμασα, αλλά ενώ έχω ενεργοποιημένα μόνο τα ΜΜΣ μου ενεργοποιεί τα δεδομένα και κάνει ενημέρωση παράληλα τα email κτλ.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να κανω μια ερωτηση.....αν θελω να κανω συγχρονισμο τους φιλους απο το facebook με τις επαφες μου θα πρεπει να εχουν ακριβως το ιδιο ονομα? δηλαδη αν μια επαφη π.χ. ΑΛΕΞΗΣ και στο facebook ειναι σαν alexis δεν μπορουμε να τα συνδεσουμε?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, αλλά ενώ έχω ενεργοποιημένα μόνο τα ΜΜΣ μου ενεργοποιεί τα δεδομένα και κάνει ενημέρωση παράληλα τα email κτλ.

 

Δε το χεις ρυθμισει σωστα

Τικαρε εκει που λεει keep mms ξετικαρε το 3g 2κουτακια πιο πανω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...