Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα settings του tapatalk πας στο customize signature..το έχεις κάνει αυτό και δεν δουλεύει;

Sent from Galaxy

 

ναι εχω σκασει με αυτο το θεμα πραγματικα:lol:

το εχω κουβεντιασει στο αναλογο θεμα με τις εφαρμογες,στο θεμα του tapatalk αλλα και εδω και ακρη δεν μπορω να βγαλω!

οτι και αν κανω δεν εμφανιζεται η υπογραφη με τιποτα!

πριν βγουμε οφτοπικ ποια εκδοση εχεις?

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλαξε την υπογραφη default που εχει με κατι αλλο δικο σου. Μπορει να την μπλοκαρει το forum την default...

EDIT: 'Ακυρο. Ούτε εμένα μου εμφανίζει την υπογραφη... :-(

Edited by Psycho13

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα την εμφανίζει... Ας μας πει κάποιος που του εμφανίζεται αν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα. Έχω την default υπογραφή αλλά αυτό συμβαίνει με την τελευταία έκδοση του tapatalk και μόνο στο myphone.
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω σκασει με αυτο το θεμα πραγματικα:lol:

το εχω κουβεντιασει στο αναλογο θεμα με τις εφαρμογες,στο θεμα του tapatalk αλλα και εδω και ακρη δεν μπορω να βγαλω!

οτι και αν κανω δεν εμφανιζεται η υπογραφη με τιποτα!

πριν βγουμε οφτοπικ ποια εκδοση εχεις?

:)

 

1.13.5..υπόψη ότι έχω αυτή του μάρκετ την paid και όχι αυτή του Samsung apps αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο..

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

1.13.5..υπόψη ότι έχω αυτή του μάρκετ την paid και όχι αυτή του Samsung apps αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο..

 

Sent from Galaxy

 

και εγω αυτην εχω αλλα τιποτα..:rolleyes:

και απο οτι βλεπω σε πολυ κοσμο δεν εμφανιζεται!:)

να σε ρωτησω κατι?

την εφαρμογη πως την "πληρωσες" απο το μαρκετ!

εγω απο την ωρα που την εβαλα απο το samsung apps δεν μπορω να την αγορασω με τιποτα απο το μαρκετ!

ακομη και αν την βγαλω τελειως απο τις εφαρμογες παλι μου δειχνει οτι δεν μπορω να την αγορασω!

μου βγαινει το μυνημα οτι η εφαρμογη που εχετε δεν ειναι αγορασμενη σωστα και κατι τετοια..:rolleyes:

αναγκαστικά την εβαλα "ραγισμενη"..παρολο που θελω να την αγορασω..

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτην εχω αλλα τιποτα..:rolleyes:

και απο οτι βλεπω σε πολυ κοσμο δεν εμφανιζεται!:)

να σε ρωτησω κατι?

την εφαρμογη πως την "πληρωσες" απο το μαρκετ!

εγω απο την ωρα που την εβαλα απο το samsung apps δεν μπορω να την αγορασω με τιποτα απο το μαρκετ!

ακομη και αν την βγαλω τελειως απο τις εφαρμογες παλι μου δειχνει οτι δεν μπορω να την αγορασω!

μου βγαινει το μυνημα οτι η εφαρμογη που εχετε δεν ειναι αγορασμενη σωστα και κατι τετοια..:rolleyes:

αναγκαστικά την εβαλα "ραγισμενη"..παρολο που θελω να την αγορασω..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3926281#post3926281 :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτην εχω αλλα τιποτα..:rolleyes:

και απο οτι βλεπω σε πολυ κοσμο δεν εμφανιζεται!:)

να σε ρωτησω κατι?

την εφαρμογη πως την "πληρωσες" απο το μαρκετ!

εγω απο την ωρα που την εβαλα απο το samsung apps δεν μπορω να την αγορασω με τιποτα απο το μαρκετ!

ακομη και αν την βγαλω τελειως απο τις εφαρμογες παλι μου δειχνει οτι δεν μπορω να την αγορασω!

μου βγαινει το μυνημα οτι η εφαρμογη που εχετε δεν ειναι αγορασμενη σωστα και κατι τετοια..:rolleyes:

αναγκαστικά την εβαλα "ραγισμενη"..παρολο που θελω να την αγορασω..

 

Την έχω αγοράσει πολύ καιρό πριν νομίζω από την εποχή που είχα το galaxy s...κανονικά την είχα αγοράσει τότε χωρίς κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μου

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

στρατο ευχαριστω για το link...

να καταλαβω λιγο!

κανω unistall την εφαρμογη μετα Εκκαθάριση cache/δεδομένων απ το market!

οκ!

στην εκδοση του τιτανιουμ που εχω(πρεπει να ειναι η τελευταια) δεν βρισκω την επιλογη Titanium Backup/Εργαλεία του market/καταστροφή όλων των συνδέσμων

οταν παω εργαλεια του market μου βγαζει την επιλογη market doctor παταω μεσα αλλα δεν βρισκω την επιλογη καταστροφή ολων των συνδεσμων!!

Link to comment
Share on other sites

στρατο ευχαριστω για το link...

να καταλαβω λιγο!

κανω unistall την εφαρμογη μετα Εκκαθάριση cache/δεδομένων απ το market!

οκ!

στην εκδοση του τιτανιουμ που εχω(πρεπει να ειναι η τελευταια) δεν βρισκω την επιλογη Titanium Backup/Εργαλεία του market/καταστροφή όλων των συνδέσμων

οταν παω εργαλεια του market μου βγαζει την επιλογη market doctor παταω μεσα αλλα δεν βρισκω την επιλογη καταστροφή ολων των συνδεσμων!!

 

Καλημερα κατω απο το market doctor ειναι...

Link to comment
Share on other sites

http://m.engadget.com/default/article.do?artUrl=http://www.engadget.com/2012/01/03/google-makes-holo-theme-mandatory/&category=classic&icid=eng_latest_art

 

Τα πρώτα ευχάριστα από ics μεριά για όσους μισούνε τον tw:cool:

 

Sent from Galaxy

 

Το θεμα ειναι οτι εχει ειπωθει οτι τους υποχρεωνει να εχουν ετσι μονο το μενου των ρυθμισεων.παντως ο tw5 ετσι κιαλλιως θα εμοιαζε με το stock ics ui

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κατω απο το market doctor ειναι...

 

Που ακριβώς φίλε μου;;

Εμένα είναι κάπως έτσι..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι με το πρόβλημα που έχω για άναβάθμιση. Τo kies λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται για αναβαθμιση μέσω kies". Αυτό έγινε μετά από αλλαγή πλακέτας στο service όταν πριν ήταν οκ. Βλέπω ότι το version έιναι PDA: I9100BOKG2 PHONE: I9100BOKj1 kai CSC I9100COSKF1. Δεν μπορώ να καταλάβω τη μ..κια κάνανε με την αλλαγή πλακέτας. Αν ξέρει κάποιος κάτι για να μην το ξανα-στείλω πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια official ελληνικη και μετα θα σου βγαζει τις αναβαθμισεις... Μην το πας σερβις γιαυτο το λογο γιατι δεν αξιζει να μπλεξεις παλι με τα σερβις τοους για μια αναβαθμιση

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια official ελληνικη και μετα θα σου βγαζει τις αναβαθμισεις... Μην το πας σερβις γιαυτο το λογο γιατι δεν αξιζει να μπλεξεις παλι με τα σερβις τοους για μια αναβαθμιση

 

δηλαδή αυτή δεν είναι official ελληνική? Γιατί αυτή την έβαλε το σερβις μετά την αλλαγή πλακέτας! Πριν το πάω εκεί είχε κάνει αναβάθμιση μια χαρά. Εγώ πώς βάζω? Χάνω εγγύηση (γιατί την χρειάστηκα!)

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς φίλε μου;;

Εμένα είναι κάπως έτσι..

 

εχω την 4.6.7 και δε μπορω να σε βοηθησω σορρυ σε μενα ειναι κατω ακριβως απο το market doctor

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτή δεν είναι official ελληνική? Γιατί αυτή την έβαλε το σερβις μετά την αλλαγή πλακέτας! Πριν το πάω εκεί είχε κάνει αναβάθμιση μια χαρά. Εγώ πώς βάζω? Χάνω εγγύηση (γιατί την χρειάστηκα!)

 

Δεν θα χάσεις εγγύηση εάν περάσεις official firmware. Ακολούθα τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 και απο το δεύτερο post κατέβασε κάποιο απο τα 3 πρώτα firmware που είναι και τα επίσημα ελληνικά. Κατά προτίμηση βάλε το 3ο που είναι το τελευταίο επίσημο unbranded και καλύτερα πριν την αλλαγή firmware αλλά και μετά ακριβώς απο την αλλαγή του κάνε reset factory defaults για να 'κάτσει' καλά το firmware στο κινητό σου.

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις εγγύηση εάν περάσεις official firmware. Ακολούθα τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 και απο το δεύτερο post κατέβασε κάποιο απο τα 3 πρώτα firmware που είναι και τα επίσημα ελληνικά. Κατά προτίμηση βάλε το 3ο που είναι το τελευταίο επίσημο unbranded και καλύτερα πριν την αλλαγή firmware αλλά και μετά ακριβώς απο την αλλαγή του κάνε reset factory defaults για να 'κάτσει' καλά το firmware στο κινητό σου.

 

δε νομιζω να στεκει αυτο που λες καθως τη ρομ του την περασαν στο σερβις!!!δε την εβαλε μονος του οποτε αν περασει κατι αλλο αυτοι ισως να ξερουν τι περασαν και να τον βγαλουν εκτος εγγυησης

εγω προτεινω να τους το πας και να τους το πεις τι εγινε ακριβως ωστε να εισαι οκ και να σου περασουν το τελευταιο επισημο λειτουργικο για ελλαδα ωστε να εχεις τις αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι οταν κανουμε αναβάθμιση στο κινητο μας χανουμε την εγγύηση γιατί δεν έχει το firm απο την μάνα του???Δεν ισχύουν αυτά που λες φίλε μου

Επίσης το firm που του πέρασαν είναι branded της Cosmote αποτι βλέπω, οπότε ας βάλει το unbranded να του το βλέπει το Kies κανονικά (άλλωστε πρέπει να μας πει ο φίλος τι firm είχε πριν το πάει στο σερβις και απο που το αγόρασε)

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

@jjuuveve

 

Μπες recovery και κάνε reset data και cache. Μετά κανε factory format απο τον dialer (*2767*3855#).

Σύνδεσέ το στο Kies και θα το δεί. Αν δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum.

 

EDIT: έχεις λάθος έκδοση phone (ή την έγραψες λάθος). Το σωστό είναι PDA:BOKG2|PHONE:BOKG1|CSC:COSKF1

Το link για το firmware είναι αυτό: http://www.multiupload.com/FHB32ZD9X7

Edited by gvala
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι οταν κανουμε αναβάθμιση στο κινητο μας χανουμε την εγγύηση γιατί δεν έχει το firm απο την μάνα του???Δεν ισχύουν αυτά που λες φίλε μου

Επίσης το firm που του πέρασαν είναι branded της Cosmote αποτι βλέπω, οπότε ας βάλει το unbranded να του το βλέπει το Kies κανονικά (άλλωστε πρέπει να μας πει ο φίλος τι firm είχε πριν το πάει στο σερβις και απο που το αγόρασε)

 

Αν το κάνεις μόνος σου ναι.Δε μιλάμε για κόλπα τύπου jig.

Και αν είναι δυνατόν την ώρα που το πήρε έτσι από το service, να του λέμε φτιάχτο μόνος σου έτσι κι έτσι.

Το πάει και του κάνουν ότι χρειάζεται με δική τους ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι οταν κανουμε αναβάθμιση στο κινητο μας χανουμε την εγγύηση γιατί δεν έχει το firm απο την μάνα του???Δεν ισχύουν αυτά που λες φίλε μου

Επίσης το firm που του πέρασαν είναι branded της Cosmote αποτι βλέπω, οπότε ας βάλει το unbranded να του το βλέπει το Kies κανονικά (άλλωστε πρέπει να μας πει ο φίλος τι firm είχε πριν το πάει στο σερβις και απο που το αγόρασε)

 

οντως πρεπει να μας πει τι φοραγε πριν αλλα

 

υποτιθεται οτι νομιμα για να ειμαστε εντος εγγυησης πρεπει να φοραμε το στοκ λειτουργικο που φοραγε οταν το αγορασαμε η αναβαθμισμενο απο κιες (εννοειται χωρις ρουτ και μηδενισμενο μετρητη)

 

αυτοι ομως του περασαν λειτουργικο που δεν αναγνωριζει το κιες και ισως να το αρχειοθετησαν μαζι με το ιμει του ωστε την επομενη φορα που ισως παει να του πουνε οτι δε του περασαν αυτο που εχει η συσκευη εκεινη την ωρα

εγω απλα προτεινω μια επισκεψη στο σερβις εξαλου πανω απο 10λεπτα δε θα κανουν εφοσον κανει και φασαρια ο ιδιος οτι του δωσαν τη επισκευασμενη συσκευη με μη αναβαθμισιμο λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις μόνος σου ναι.Δε μιλάμε για κόλπα τύπου jig.

Και αν είναι δυνατόν την ώρα που το πήρε έτσι από το service, να του λέμε φτιάχτο μόνος σου έτσι κι έτσι.

Το πάει και του κάνουν ότι χρειάζεται με δική τους ευθύνη.

 

οντως πρεπει να μας πει τι φοραγε πριν αλλα

 

υποτιθεται οτι νομιμα για να ειμαστε εντος εγγυησης πρεπει να φοραμε το στοκ λειτουργικο που φοραγε οταν το αγορασαμε η αναβαθμισμενο απο κιες (εννοειται χωρις ρουτ και μηδενισμενο μετρητη)

 

αυτοι ομως του περασαν λειτουργικο που δεν αναγνωριζει το κιες και ισως να το αρχειοθετησαν μαζι με το ιμει του ωστε την επομενη φορα που ισως παει να του πουνε οτι δε του περασαν αυτο που εχει η συσκευη εκεινη την ωρα

εγω απλα προτεινω μια επισκεψη στο σερβις εξαλου πανω απο 10λεπτα δε θα κανουν εφοσον κανει και φασαρια ο ιδιος οτι του δωσαν τη επισκευασμενη συσκευη με μη αναβαθμισιμο λειτουργικο

 

Μα σεν μίλησε κανείς για jig!! ούτε θα ανέβει ο counter με επίσημο λογισμικό.

Ας φορέσει τότε το firm και Cosmote και παλι, αλλα και παλι πρεπει να μας ξεκαθαρισει ο φιλος απο που το αγορασε και εαν ηταν και πριν branded!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Εσύ, εγώ και πολλοί άλλοι μπορεί να το κάναμε.

Ότι και να είχε όμως, δεν είναι φρόνιμο από τη στιγμή που του το έδωσαν έτσι από το service, να επέμβει αυτός.

Το παραμικρό να πάει στραβά, ούτε εγώ, ούτε εσύ θα τον καλύψεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μα σεν μίλησε κανείς για jig!! ούτε θα ανέβει ο counter με επίσημο λογισμικό.

Ας φορέσει τότε το firm και Cosmote και παλι, αλλα και παλι πρεπει να μας ξεκαθαρισει ο φιλος απο που το αγορασε και εαν ηταν και πριν branded!

 

δεν ανεβαινει ο καουντερ με επισημο αλλα

εγω το αγορασα στην ελλαδα και περασα λογισμικο ουγκαντας μονος μου εχω εγγυηση?

απαντηση οχι

κοινως οταν ανοιγουμε το οντιν και φλασαρουμε εμεις χανουμε την εγγυηση

εκτος αν το ανοιξουμε και φλασαρουμε το λειτουργικο που ειχε οταν το πηραμε

εφοσον δεν του το αναγνωριζει το κιες για αναβαθμιση πρεπει να παει και να τους το πει να του περασουνε αυτο που πρεπει να εχει η συσκευη ωστε να αναγνωριζεται και να παρει την αναβαθμιση οταν αυτη με το καλο ερθει και να εχει παλι εγγυηση οπως εχει τωρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...