Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει φθηνές το ebay αλλά κάνουν μέρες να έρθουν. Αν δεις ότι φταίει η μπαταρία αγοράζεις μετά μια επίσημη και είσαι κομπλέ.

Δυστυχώς φίλε μου δεν είναι μπαταρία. Πήγα στον Γερμανό και έβαλα επάνω μια original Samsung αλλά δεν άνοιγε το κινητό. Το άφησα εκεί μια ώρα μπας κ φορτιση αλλά δεν..... Το άφησα εκεί να μου πουν τι έχει κ πιο το κόστος επισκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρεις ότι αν δεν θες επιδιόρθωση θα πληρώσεις για τον έλεγχο, έτσι?

Όχι φίλε μου ειναι δωρεάν ο έλεγχος ετσι μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ηταν στο 50κατι τις εκατο.Οσο για τη rom ειναι η official 4.1.2 . Το κινητο το πηγα σε τεχνικο και δε καταφερε ουτε εκεινος να το κανει να ανταποκριτηει σε οτιδιποτε. Καμια αλλη ιδεα?

ειπαμε σερβις,με αλλαγη πλακετας το πιο πιθανο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενας φιλος κατι εκανε με το cleaner και τωρα δεν ανοιγει το τηλ βγαζει το σημα μ ενα κιτρινο τριγωνο και κολαει εκει το εβαλα σε odin mode και προσπαθησα να περασω firmwire αλλα μου βγαζει fail καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειμαι με slim 4.3 και ξαφνικά μου πέταξε bootloop. Το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά, το έκλεισα για να αλλάξω μπαταρία και gg.

 

Το ίδιο μου είχε κανει πριν κανα μήνα περιπου....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ειμαι με slim 4.3 και ξαφνικά μου πέταξε bootloop. Το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά, το έκλεισα για να αλλάξω μπαταρία και gg.

 

Το ίδιο μου είχε κανει πριν κανα μήνα περιπου....

 

Να έχεις υπόψιν ότι πολλές από τις ρυθμίσεις που μπορεί να έχεις κάνει (μέσω titanium, autostarts wakelock blocker κτλ) εφαρμόζονται μετά από επανεκκίνηση. Εάν δεν διορθώνεται με τα γνωστά wipes τότε δοκιμάζεις να φλασαρεις ξανά τη Ρομ από επάνω, αν ούτε και αυτό δουλέψει τότε πας για factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά πώς εξηγείται ότι το κινητό χωρίς sim και μετά από wipes ενώ είναι απενεργοποιημενο μου ανάβει το σηματάκι της μπαταρίας όπως όταν το βάζουμε για φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω galaxy s2 android 4.1.2 και άλλαξα κάρτα μνήμης. Η αλλαγή έγινε μέσω υπολογιστή. Δηλαδή αντέγραψα μέσω του καλωδίου σε κατάσταση MTP τα αρχεία της κάρτας αφού τα είχα βάλει πρώτα όλα σε ένα φάκελο μέσω του κινητού χρησιμοποιώντας es explorer. Μετέφερα το φάκελο στον υπολογιστή και μετά έκλεισα το κινητό άλλαξα κάρτες μνήμης και πάλι μέσω MTP μετέφερα τα αρχεία από το φάκελο του υπολογιστή κατευθείαν στη κάρτα μνήμης. Έπειτα οι εφαρμογές που είχα στη κάρτα μνήμης δεν αναγνωρίζονταν από τη συσκευή.

Δεν βρήκα κάπου λύση..το άσχημο είναι ότι είχα εφαρμογές που περνούσα δεδομένα (κυρίως οικονομικά) και φοβάμαι μην τα έχω χασει..

βοηθηστε...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

κανε μια επανεκκινηση της συσκευης

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ηδη επανεκκίνηση χωρις κάποιο αποτέλεσμα. .
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

την νεα καρτα την φορμαρισες στο κινητο?τις εφαρμογες που τις ειχες?καρτα η τηλεφωνο?εχεις δευτερο παρτισιον στην παλια καρτα?

υγ αν δεν την φορμαρισες την παλια ,μπορει να βαλεις την παλια και να αντιγραψεις τα δεδομενα που σε ενδιαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα δεν έκανα διαμόρφωση ούτε μέσα από το κινητό ούτε μέσα από τον υπολογιστή. Οι εφαρμογές ήταν στη κάρτα sd και δεν είχα partition. Τα δεδομένα έχουν διαγραφεί από την παλιά.
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς εξηγείται ότι το κινητό χωρίς sim και μετά από wipes ενώ είναι απενεργοποιημενο μου ανάβει το σηματάκι της μπαταρίας όπως όταν το βάζουμε για φόρτιση?

... και η θυρα USB αναφερθηκε για τετοιου ειδους προβληματα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς εξηγείται ότι το κινητό χωρίς sim και μετά από wipes ενώ είναι απενεργοποιημενο μου ανάβει το σηματάκι της μπαταρίας όπως όταν το βάζουμε για φόρτιση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4281944#post4281944

Link to comment
Share on other sites

Είχες ορίσει στον es να βλέπει τα "κρυφά" αρχεία;

(προσωπικά όταν αντιγράφω δεδομένα απο κάρτα σε κάρτα το κάνω μέσω του PC και πάντα με το option να βλέπει τα hidden files...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

 

Το μόνο θέμα που έχω από αυτά που αναφέρεις είναι η συνεχής ένδειξη φόρτισης όταν είναι απενεργοποιημενο.. Αν το ανοίξω είναι μία χαρά αν εξαιρέσεις τη μπαταρία που κρατάει λιγότερο.. Μπορεί να ναι και συνδυασμός προβλήματος μπαταρίας με usb θύρα! Έχω εγγύηση να απευθυνθώ κατευθείαν στο service?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που έχω από αυτά που αναφέρεις είναι η συνεχής ένδειξη φόρτισης όταν είναι απενεργοποιημενο.. Αν το ανοίξω είναι μία χαρά αν εξαιρέσεις τη μπαταρία που κρατάει λιγότερο.. Μπορεί να ναι και συνδυασμός προβλήματος μπαταρίας με usb θύρα! Έχω εγγύηση να απευθυνθώ κατευθείαν στο service?

 

Μάζεψα διάφορα συμπτώματα.

Δεν είπα ότι πρέπει να τα έχεις όλα υποχρεωτικά!

Η μπαταρία δε κρατάει γιατί είναι βραχυκυκλωμένη η θύρα.

Αν δεν φτιάξεις την θύρα πρώτα, δε μπορείς να ξέρεις αν φταίει και η μπαταρία.

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια (εκτός της μπαταρίας που είναι 6 μήνες).

Αν δεν έχει πάρει τίποτα νερά μέσα ή υγρασία, καλύπτεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Οπότε πάω στη smartec στο Χαϊδάρι και βλέπουμε.. Νερό δεν έχει πάρει σίγουρα τώρα για υγρασία δε νομίζω αλλά...
Link to comment
Share on other sites

και στο es και στο pc έχω κάνει εμφάνιση κρυφών αρχείων..

Δοκίμασα κάτι.....

Είχα το keeper στην sd. Το επανεγκατέστησα από το play store χωρίς να τη βάλω στην sd. Όταν την άνοιξα είχα όλα τα δεδομένα μου κανονικά. Έκανα το ίδιο με το dolphin αλλά από back up που είχα κρατήσει (μάλλον παλαιότερης έκδοσης) και όταν το άνοιξα είχα χάσει τους σελιδοδείκτες μου. Μήπως ξέρεις να μου πείς που αποθηκεύονται τα αρχεία εφαρμογων..Το κινητό είναι rooted.

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλά δυστυχώς και Ελλάδα και εξωτερικό η αντιμετώπιση της Samsung για προβλήματα USB είναι η υγρασία.

ΔΥΣΤΥΧΏΣ

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αλλά δυστυχώς και Ελλάδα και εξωτερικό η αντιμετώπιση της Samsung για προβλήματα USB είναι η υγρασία.

ΔΥΣΤΥΧΏΣ

 

Δυστυχώς στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων αυτό φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φάκελοι με όνομα

. Data πχ που δεν φαίνονται.

Θυμάσαι να τους αντέγραψε?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην sd υπάρχει ο φάκελος extsdcard/android/data αλλά έχει μονο τον φάκελο com.google.android.music που περιέχει τον φάκελο files και μέσα σ αυτόν το αρχείο ._playmusicid.

Δεν θυμάμαι τι αντέγραφε...

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

:!:

Έχω ένα S2 I9100,Με 4.1.2.

 

Ένα πρωί το wifi ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί.

 

Σήμερα πέρασα Custom rom αλλά τίποτα.Έβαλα άλλο Kernel αλλα πάλι τίποτα.Πέρασα και Wifi Fix,σε apk,μιας και δεν μπορεί να συνδεθεί αλλα πάλι τίποτα..

 

Καμία ιδέα;Μήπος είναι Hardware?Είμαι εκτός εγγύησης.

 

Υ.Σ οταν παταω να ανοιξει απο το status bar,πρασινίζει αλλα από τις ρυθμίσεθς τίποτα.

Επείσης δεν δέχεται κανένα USSD Κωδικό.Βγάζει σφάλμα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...