Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμεις που εχουμε το data ολη μερα αναγκαστικα λογο δουλειας λες να αντεξει μια μερα? Γιατι με την nordic δεν την βγαζει....

 

 

Λίγο περίεργο μου φαίνεται αυτό, εγώ με την omega 19.2 και ξηλωμένες όλες τις "'άχρηστες" εφαρμογές έχω τα data ανοικτά 12 ώρες την ημέρα (επίσης λόγω δουλειάς) στέλνω κάμποσα e-mails & sms και παίζω και κανένα παιχνιδάκι (PBA bowling), όσο περιμένω, βγάζω 2 μέρες ανετότατα και παραπάνω :confused:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ με την 4.1.2 και την original 2000 μπαταρία, επειδή έχω ενεργοποιήσει κάτι έξτρα features, βλέπω το κινητό και την καταπίνει :)

 

Καλά όταν είχα τα data on μπορούσα να δω το percentage της μπαταρίας να πέφτει σαν χρονόμετρο :p

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο μου φαίνεται αυτό, εγώ με την omega 19.2 και ξηλωμένες όλες τις "'άχρηστες" εφαρμογές έχω τα data ανοικτά 12 ώρες την ημέρα (επίσης λόγω δουλειάς) στέλνω κάμποσα e-mails & sms και παίζω και κανένα παιχνιδάκι (PBA bowling), όσο περιμένω, βγάζω 2 μέρες ανετότατα και παραπάνω :confused:

 

αδερφε δεν εχω καποιο λογο να σ πω ψεμματα... μπορει να φταιει καποια εφαρμογη...

κυριως mail χρησιμοποιω και το whatsapp να μιλήσω με κανα φιλο.

και μια μερα βγαζω με το ζορι.Βεβαια δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι "αχρηστες" εφαρμογες δλδ αυτες που θα μπορουσα να εχω κλεισει και να μην εχω θεμα σταθεροτητας στο τηλ μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 4.1.2 και την original 2000 μπαταρία, επειδή έχω ενεργοποιήσει κάτι έξτρα features, βλέπω το κινητό και την καταπίνει :)

 

Καλά όταν είχα τα data on μπορούσα να δω το percentage της μπαταρίας να πέφτει σαν χρονόμετρο :p

 

Λίγο περίεργο μου φαίνεται αυτό, εγώ με την omega 19.2 και ξηλωμένες όλες τις "'άχρηστες" εφαρμογές έχω τα data ανοικτά 12 ώρες την ημέρα (επίσης λόγω δουλειάς) στέλνω κάμποσα e-mails & sms και παίζω και κανένα παιχνιδάκι (PBA bowling), όσο περιμένω, βγάζω 2 μέρες ανετότατα και παραπάνω :confused:

 

Εμεις που εχουμε το data ολη μερα αναγκαστικα λογο δουλειας λες να αντεξει μια μερα? Γιατι με την nordic δεν την βγαζει....

 

αδερφε δεν εχω καποιο λογο να σ πω ψεμματα... μπορει να φταιει καποια εφαρμογη...

κυριως mail χρησιμοποιω και το whatsapp να μιλήσω με κανα φιλο.

και μια μερα βγαζω με το ζορι.Βεβαια δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι "αχρηστες" εφαρμογες δλδ αυτες που θα μπορουσα να εχω κλεισει και να μην εχω θεμα σταθεροτητας στο τηλ μου..

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη το πόσο μπαταρία σου τρώει έχει σχέση με το πόσο καλό σήμα έχεις, αν φυσικά δεν υπάρχουν άλλοι εξωγενείς παράγοντες (πχ κάποια κακή εφαρμογή). Στο γραφείο που έχω πολύ κακό σήμα από τότε που ανοίγω το wifi έχω πολύ καλύτερη μπαταρία.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται παιζουν πολλα ρολο... Απλα εμπειριες μας λεμε εδω... Η εξοικονόμηση ενεργειας κανει δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται παιζουν πολλα ρολο... Απλα εμπειριες μας λεμε εδω... Η εξοικονόμηση ενεργειας κανει δουλεια?

 

Δεν έχω ιδέα, δεν την έχω βάλει ποτέ, αλλά όπως λέω πάντα δεν έχει νόημα να έχεις τέτοιο τηλέφωνο αν δεν έχεις data

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο δηλαδη απλα εισαι ρουτ και δεν εχεις αλλαξει απολυτως τιποτα αλλο στο κινητο(ρομ - κερνελ)??

 

Επισης δεν μπορεις να το κανεις απλα παιρνωντας σε μια καρτα μνημης αυτο το αρχειο απο "CWM-SuperSU-v0.97.zip" σε "update.zip" και απλα πατωντας στο κινητο volume up + home + power ωστε να μπει σε recovery mode να διαλεξουμε το συγκεκρημενο αρχειο?

 

Αλλα αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ολων ειναι να ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ROM & KERNEL.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Ακριβώς όπως τα λες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες.

Και μετα αν θελεις να γινεις unroot πως γινεσαι?

 

Επισης λογικα με αυτο το ειδος root δεν αλλαζει ο custom birary rom σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Και μετα αν θελεις να γινεις unroot πως γινεσαι?

 

Επισης λογικα με αυτο το ειδος root δεν αλλαζει ο custom birary rom σωστα?

 

Σωστά. Για unroot απλά κάνεις μέσα από την εφαρμογή SuperSU, έχει επιλογή "Full unroot".

- Alex
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από πολύ υπομονή κατέληξα πωσ δεν εχω άλλη αντοχή να περιμένω! θέλω να κάνω αναβάθμιση! εχω το *επικίνδυνο chip εχω την 4.0.4 είμαι root. είναι ασφαλές να κάνω την αναβάθμιση με odin? η να συνεχίσω την υπομονή :confused:
Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από πολύ υπομονή κατέληξα πωσ δεν εχω άλλη αντοχή να περιμένω! θέλω να κάνω αναβάθμιση! εχω το *επικίνδυνο chip εχω την 4.0.4 είμαι root. είναι ασφαλές να κάνω την αναβάθμιση με odin? η να συνεχίσω την υπομονή :confused:

 

Factory reset από τις ρυθμίσεις (μέσα στο μενού) ενώ τα άλλα 2 wipe από Recovery. Τα κάνεις, μπαίνεις σε Download mode και κάνεις την διαδικασία με Odin.. ;)

Link to comment
Share on other sites

το προτο reset το έπιασα! wipe ? αν κάνω μόνο το reset που κατάλαβα μπορώ να συνεχίσω?

 

Λογικά θα τα κάνει η νέα rom από μόνη της (τα 2), όμως εγώ τα κάνω ούτως ή άλλως. Από Recovery, κάνεις "wipe cahce" που βρίσκεται στο βασικό μενού και "wipe dalvik" από το μενού advanced.. Είναι τα τρία wipes, που καλό είναι να τα γνωρίζεις, εάν θελήσεις να "παίξεις" ποτέ με custom roms.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα τα κάνει η νέα rom από μόνη της (τα 2), όμως εγώ τα κάνω ούτως ή άλλως. Από Recovery, κάνεις "wipe cahce" που βρίσκεται στο βασικό μενού και "wipe dalvik" από το μενού advanced.. Είναι τα τρία wipes, που καλό είναι να τα γνωρίζεις, εάν θελήσεις να "παίξεις" ποτέ με custom roms.. ;)

 

αυτό το wipe από recovery δεν είναι αυτό που δεν πρέπει να κάνουμε εμείς με το επικίνδυνο chip?

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

αυτό το wipe από recovery δεν είναι αυτό που δεν πρέπει να κάνουμε εμείς με το επικίνδυνο chip?

 

Το μόνο wipe που δεν πρέπει να κάνεις, είναι το "wipe data/ factory reset" μέσα από Recovery και γι'αυτό ακριβώς σου πρότεινα να το κάνεις από τις ρυθμίσεις του κινητού και όχι από εκεί. Και εγώ Insane chip έχω... και άλλοι τόσοι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό το wipe από recovery δεν είναι αυτό που δεν πρέπει να κάνουμε εμείς με το επικίνδυνο chip?

 

Το wipe data reset ειναι επικινδυνο να κανεις, τα υπολοιπα αφοβα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια ρουτ για την τζελι την σκανδιναβικη υπαρχει ; που να μην χρειαζεται custom? γιατι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1994544 λεει με στοκ στην αρχη αλλα στην συνεχεια βλεπω με custom το εχει
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια ρουτ για την τζελι την σκανδιναβικη υπαρχει ; που να μην χρειαζεται custom? γιατι εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1994544 λεει με στοκ στην αρχη αλλα στην συνεχεια βλεπω με custom το εχει

 

Δεν αλλάζει ο kernel .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει ο kernel .

 

δηλαδη ρουτ δεν μπορω να εχω; γιατι εχω μπερδευτει τωρα. αν γινετε ρουτ τελικα μπορεις να μου πεις εν συντομια πως θα το κανω; γιατι απο αγγλικα δεν το εχω και πολυ

 

 

ευχαριστω

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρουτ δεν μπορω να εχω; γιατι εχω μπερδευτει τωρα. αν γινετε ρουτ τελικα μπορεις να μου πεις εν συντομια πως θα το κανω; γιατι απο αγγλικα δεν το εχω και πολυ

 

 

ευχαριστω

 

Μπορείς να εχεις root αλλά χωρίς custom recovery .

Κατεβάζεις το CWM-SuperSU-v0.97.zip

Το μετονομάζεις σε update.zip

Το μεταφέρεις στο τηλέφωνο ,μπαίνεις σε recovery mode ,πηγαίνεις στο apply update και το φλασσαρεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως εξηγητε να μπορω να μπω στο φορουμ του xda..... απο το προγραμμα internet και οχι απο το chrome?

 

Σε αλλα site μπορει να μπεις κανονικα απο το chrome.

 

Ειναι καμια ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επειδη ο chrome ζηταει την mobile εκδοση του xda και το site αρνειται γιατι εχει εφαρμογη γι'αυτο το σκοπο. Αλλαξε την ρυθμιση στο chrome ωστε να ζηταει την desktop εκδοση του xda

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμηση με odin. ειχα την 4.0.4 κ πηγα να βαλω την 4.1.2

κ συγκεκριμένα γράφει στο odin 'factoryfs.img'

κάποιος να μπορεί να βοηθήσει??? η καρδιά μου έχει πάει στο στομάχι.....

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

στν jelly bean πως γινεται να βαλεις σαν wallpaper μια φωτογραφια που να κατανεμεται σε ολες τις επιφανειες εργασιας και οχι να ειναι σταθερη η ιδια εικονα ;;;;

σε ics οταν εβαζα φωτο αυτη εσπαγε στις σε ισια κομματια οσες ηταν και οι αρχικες οθονε,ετσι αν ειχα 5 αρχικες τοτε η πρωτη εβλεπε το 1/5 κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...