Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται. Όταν βάζεις custom rom πρέπει να είσαι root.

 

οκκκκ και για να γινω ρουτ υπαρχει τροπος απο την nordic 4.1.2 η πρεπει να γυρισω σε 4.0.3????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οσο αφορα την μαυρη/γκρι status bar το default χρωμα ποιο ειναι για την επισημη 4.1.2?

 

Δηλαδη χωρις να περασεις καποιο mod δεν μπορεις να της αλλαξεις χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

οκκκκ και για να γινω ρουτ υπαρχει τροπος απο την nordic 4.1.2 η πρεπει να γυρισω σε 4.0.3????

 

Για τη Nordic, μπορείς να περάσεις τον Philz kernel. Ορίστε το link για να τον περάσεις από Odin (στη θέση PDA) και αυτό το link για να περαστεί από Recovery. Διαλέγεις και παίρνεις.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την 4.1.2 απο Ισπανία και σημερα μου βγήκε ενα update 22 ΜΒ. Δεν βλέπω κάποια εμφανή διαφορά, ξερει κανείς κάτι?

 

Κάν'το άφοβα, διορθώσεις στην πρώτη έκδοση κάνει κι είναι για καλό.:)

Link to comment
Share on other sites

Για τη Nordic, μπορείς να περάσεις τον Philz kernel. Ορίστε το link για να τον περάσεις από Odin (στη θέση PDA) και αυτό το link για να περαστεί από Recovery. Διαλέγεις και παίρνεις.. ;)

 

στην θέση "PDA" θα βάλω όλο το αρχείο .rar??? Ρωτάω γιατί στο αρχείο του Philz δεν υπάρχει αρχείο μορφής .tar.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

στην θέση "PDA" θα βάλω όλο το αρχείο .rar??? Ρωτάω γιατί στο αρχείο του Philz δεν υπάρχει αρχείο μορφής .tar.

 

Το πρώτο link είναι αρχείο .tar και όχι .zip. Το 2ο είναι .zip.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ενω την ληξη χρονικου οριου οθονης την εχω ρυθμισει να κλεινει στα 15 δευτερολεπτα εντουτοις παραμενει ανοιχτη μεχρι να την κλειδωσω με το πλαινο κουμπι. Ξερει κανεις γιατι;:(
Link to comment
Share on other sites

Ενω την ληξη χρονικου οριου οθονης την εχω ρυθμισει να κλεινει στα 15 δευτερολεπτα εντουτοις παραμενει ανοιχτη μεχρι να την κλειδωσω με το πλαινο κουμπι. Ξερει κανεις γιατι;:(

 

"smart stay" είναι τικαρισμένο ??

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Που θα το δω αυτο;

 

ρυθμίσεις - οθόνη - λίγο μετά απο εκεί που ρυθμίζεις το brightness

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις - οθόνη - λίγο μετά απο εκεί που ρυθμίζεις το brightness

 

Δεν το βρισκω αλλα τωρα ξαφνικα αρχισε να λειτουργει κανονικα η ληξη χρονικου οριου οθονης:)

Link to comment
Share on other sites

Το "smart stay" και καλα αναγνωριζει αν βλεπεις την οθονη του κινητου και αν την βλεπεις αφηνει ανοιχτεί ή ανοιγει εκεινη την στιγμη τν οθονη.

 

Δες αυτο φιλε μου

http://www.youtube.com/watch?v=PkTojTs-d5c

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

οκκκκ και για να γινω ρουτ υπαρχει τροπος απο την nordic 4.1.2 η πρεπει να γυρισω σε 4.0.3????

 

Δε χρειάζεται να γυρίσεις στην 4.0.3. Από την 4.1.2 μέσω recovery όπως εξήγησα σε προηγούμενο post με το κέρνελ του Philz. Περνώντας τον κέρνελ του Philz ρουτάρεις ταυτόχρονα και το κινητό σου. Όπως είπα και πιο πάνω είναι καλύτερα να τον περάσεις από recovery και όχι μέσω odin όπως επιμένει πιο πάνω ο φίλος να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να γυρίσεις στην 4.0.3. Από την 4.1.2 μέσω recovery όπως εξήγησα σε προηγούμενο post με το κέρνελ του Philz. Περνώντας τον κέρνελ του Philz ρουτάρεις ταυτόχρονα και το κινητό σου. Όπως είπα και πιο πάνω είναι καλύτερα να τον περάσεις από recovery και όχι μέσω odin όπως επιμένει πιο πάνω ο φίλος να κάνει.

 

Εάν αναφέρεσαι σε εμένα, εγώ του παρέθεσα και τους δύο τρόπους που μπορεί να πετύχει αυτό που θέλει. Δεν επέμεινα σε κανέναν, καθώς και οι δυο τρόποι καταλήγουν στο ίδιο αποτέλεσμα. ;)

Φιλικά πάντα. Μην παρεξηγηθώ..

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να γυρίσεις στην 4.0.3. Από την 4.1.2 μέσω recovery όπως εξήγησα σε προηγούμενο post με το κέρνελ του Philz. Περνώντας τον κέρνελ του Philz ρουτάρεις ταυτόχρονα και το κινητό σου. Όπως είπα και πιο πάνω είναι καλύτερα να τον περάσεις από recovery και όχι μέσω odin όπως επιμένει πιο πάνω ο φίλος να κάνει.

 

θα γινει ετσι λοιπον! για να το λες κατι παραπανω θα ξερεις! χιχιχι

θα το δοκιμασω στο σπιτι το βραδακι για να βαλω και omega μετα εκτος εαν εχετε να προτεινετε αλλη cfw

γιατι με την nordic δεν εμεινα ευχαριστημένος.

Ευχαριστω για τα φωτα σου..

Edited by AntwnisSt
Link to comment
Share on other sites

Το "smart stay" και καλα αναγνωριζει αν βλεπεις την οθονη του κινητου και αν την βλεπεις αφηνει ανοιχτεί ή ανοιγει εκεινη την στιγμη τν οθονη.

 

Δες αυτο φιλε μου

http://www.youtube.com/watch?v=PkTojTs-d5c

Δεν εχει αυτη την επιλογη. Μηπως ειναι μονο για sg3?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου με LSD nordic ειναι γκρι η μπαρα... οντως φαινεται καπως ασχημα..

https://www.dropbox.com/s/q35v9zj1qcwk2z8/Screenshot_2013-02-11-18-28-38.png

 

Ποια εφαρμογη ειναι ο φακος και ποια ειναι η αλλη που δειχνει τα υπολοιπομενα λεπτα μηνυματα κλπ? και επισης τα widget της ωρας και του καιρου?

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη ειναι ο φακος και ποια ειναι η αλλη που δειχνει τα υπολοιπομενα λεπτα μηνυματα κλπ? και επισης τα widget της ωρας και του καιρου?

 

Για το υπόλοιπο χρήσης σε Cosmote κοιτάς το Cosmote Info

Για τον καιρό νομίζω είναι το Beautiful Widgets.

Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος πάτησα δύο φορές το home button και πετάχτηκε το voice command. Από τον ενθουσιασμό μουω (είδα νέο feature και ενθουσιάστηκα) αλλά έκτοτε έχω γυναικεία φωνή να μου λέει ποτέ άλλαξα σελίδα στο μενού κλπ κλπ Το κινητό είναι στο αθόρυβο και το drive mode κλειστό όπως συμβούλεψε ο γούγλης. Τι να κάνω? ? :( Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σχεδόν όλοι το σκαλίζουμε.

Αλλά για κάποιον που περνάει με τα επίσημα εργαλεία, επίσημα firmware που περιέχουν και τα δικά μας sales code, δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη.

 

Θα στείλω επίσημο FAX να δω τι θα μου απαντήσουν (αν μου απαντήσουν).

 

 

Θα ήθελα πολύ να διαβάσω την απάντηση αν ποτέ σου έρθει!

 

Μίλησα σήμερα μαζί τους σε live chat. Για να ισχύει η εγγύηση (2 έτη), αναβαθμίσεις μόνο μέσω kies ή FOTA.

Α και που είστε....να μην περιμένετε σύντομα αναβάθμιση. Στην ερώτηση για επίσημη Ελληνική EUR έστω 4.0.4, ακόμα περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Α και που είστε....να μην περιμένετε σύντομα αναβάθμιση. Στην ερώτηση για επίσημη Ελληνική EUR έστω 4.0.4, ακόμα περιμένω απάντηση.

Μας έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα...

(όχι ότι δεν το περίμενα...)

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα μαζί τους σε live chat. Για να ισχύει η εγγύηση (2 έτη), αναβαθμίσεις μόνο μέσω kies ή FOTA.

Α και που είστε....να μην περιμένετε σύντομα αναβάθμιση. Στην ερώτηση για επίσημη Ελληνική EUR έστω 4.0.4, ακόμα περιμένω απάντηση.

 

Οταν ανακαλυψουν τα update θα εχει τελειωσει η σειρα galaxy...θα εχουμε παει σε αλλες σειρες

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα μια χαρά.θέλει να κάνεις 5 από 7 πράγματα και θα το πάρεις.Από την επίσημη για το σ2 δεν δίνει όπως στο σ3

 

Θα δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι! Ευχαριστώ :)

 

Έκανα και τα 7 βήματα αλλά 50γίγα δεν είδα :p

 

 

Παίδες πραγματικά.. ξέρετε πως να ξεφορτωθώ την τύπισσα που μιλάει όποτε αλλάζω σελίδα στα μενού ή κάνω το οτιδήποτε? Εκτός του οτι είναι ενοχλητικό, πάλι λαγκάρει όλη η συσκευή.. Έκανα και disable τα voice commands αλλά εκεί αυτή!!! :mad::mad:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...