Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, στην πρώτη επιλογή Wireless and Network, και μετά στην τελευταία Mobile Networks. Εκεί κοίτα αν το Network mode είναι σε GSM (βάλε το έτσι για την ώρα), και απο κάτω στο Network Operators κοίτα αν είναι επιλεγμένη η "αυτόματη επιλογή"

 

Δοκιμασα τα πάντα!Ο,τι αλλαγη μπορουσα να κανω σε ρυθμιση κ οχι μονο σε μια αλλα σε 2 καρτες SIM! Η ******* (sic) που εκανα ηταν οτι αλλαξα τις 2 SIM για να δοκιμασω χωρις να σκεφτω να βαλω κ να βγαλω τη μπαταρια!

Και με αυτο τον τροπο λυθηκε το θεμα! Και οχι τιποτ'αλλο, αλλα νιωθω και ηλιθιος τωρα που ηταν τοσο απλο κ εγω ημουν ενα βημα πριν το hard reset! Ευχαριστω φιλε οπως κ να'χει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είσαι εντός εγγυησης στο φτιάχνουν δωρεάν. Το είχε και εμένα και μου άλλαξαν οθόνη...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

θα πάρω αυτο http://www.ebay.com/itm/USB-Jig-Download-Mode-Samsung-Galaxy-S2-S-II-SII-/270803719271 θα πάω και ο θεος βοηθός :whistle: εσυ την είχες "πειράξει" την συσκευή σου πρίν το πας?

100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα πάντα!Ο,τι αλλαγη μπορουσα να κανω σε ρυθμιση κ οχι μονο σε μια αλλα σε 2 καρτες SIM! Η ******* (sic) που εκανα ηταν οτι αλλαξα τις 2 SIM για να δοκιμασω χωρις να σκεφτω να βαλω κ να βγαλω τη μπαταρια!

Και με αυτο τον τροπο λυθηκε το θεμα! Και οχι τιποτ'αλλο, αλλα νιωθω και ηλιθιος τωρα που ηταν τοσο απλο κ εγω ημουν ενα βημα πριν το hard reset! Ευχαριστω φιλε οπως κ να'χει!

 

Πιθανότατα είχε ζεσταθεί η μπαταρία και αυτός ήταν ο λόγος που σου έκανε ότι έκανε...

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θα πάρω αυτο http://www.ebay.com/itm/USB-Jig-Download-Mode-Samsung-Galaxy-S2-S-II-SII-/270803719271 θα πάω και ο θεος βοηθός :whistle: εσυ την είχες "πειράξει" την συσκευή σου πρίν το πας?

από hong kong υπολόγιζε 2-3 εβδομάδες, αν το βιάζεσαι ρώτα αν μπορεί να σε εξυπηρετήσει κάποιος ή προτίμησε το ebay.co.uk.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι και εγω από τετραημέρου νέος κατοχος του γαλαξια μετα από μια σειρά htc (desire,desirehd,sensation) πάλι στην samsung ήθελα να ρωτήσω επειδη το τηλ το πηρα από φίλο και έχει τη ρομ XWKJ2 είμαι εντάξει από θεμα εγγυησης? είναι επισημη ελληνική? αν βάλω το usb jig θα μηδενιστεί ο μετρητης γιατί είχε βάλει κάποιες custom roms μου είπε....τέλος για να πάιρνω κανονικά updates από kies ποια άλλη ρόμ πρέπει να βάλω? ευχαριστώ πολύ απλά με την ενασχόληση με τα htc εχω χαθεί σε ολα που έχω διαβασει για τα firmwares.. της σαμυ...:wacko:
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Εχω το S2 και για 2 μήνες το είχα χωρίς κάρτα μνήμης. Τώρα έχω πάρει μία SD 16GB 6 class και θέλω να αδειάσω την μνήμη του τηλεφώνου που είναι σχεδόν γεμάτη και να τα μεταφέρω στην εξωτερική κάρτα, ιδιαίτερα τα παιχνίδια που πιάνουν τον περισσότερο χώρο.

Πως μπορεί να γίνει αυτό χωρίς να χρειαστεί να κάνω απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση στην καρτα SD?:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε λιγο ολοκληρωνεται μια ROM , βασισμένη εξ ολοκλήρου στο ICS .

Σε αυτην λογικα θα λειτουργούν ολα , οποτε οσοι πιστοί ... προσέλθετε .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1402431

Σε αυτο το θεμα να γραφουμε οτι εχει σχεση με το ICS , εντυπωσεις , σχολια , προβληματα και οτι αλλο μπορει να σκεφτει κανεις.:bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Εχω το S2 και για 2 μήνες το είχα χωρίς κάρτα μνήμης. Τώρα έχω πάρει μία SD 16GB 6 class και θέλω να αδειάσω την μνήμη του τηλεφώνου που είναι σχεδόν γεμάτη και να τα μεταφέρω στην εξωτερική κάρτα, ιδιαίτερα τα παιχνίδια που πιάνουν τον περισσότερο χώρο.

Πως μπορεί να γίνει αυτό χωρίς να χρειαστεί να κάνω απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση στην καρτα SD?:confused::confused:

Εχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις - εφαρμογές για μεταφορά των εφαρμογών που θέλεις στην εξωτερική sd.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε λιγο ολοκληρωνεται μια ROM , βασισμένη εξ ολοκλήρου στο ICS .

Σε αυτην λογικα θα λειτουργούν ολα , οποτε οσοι πιστοί ... προσέλθετε .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1402431

Σε αυτο το θεμα να γραφουμε οτι εχει σχεση με το ICS , εντυπωσεις , σχολια , προβληματα και οτι αλλο μπορει να σκεφτει κανεις.:bow:

 

Την περασες???Εντυπωσεις?????

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Nαι, το ξερω αυτο, αλλά σε όποιο παιχνίδι το έχω κάνει αυτό το πράγμα έχει μεταφέρει μονο καμια 20αριά ΜΒ. Και έτσι δεν αδιάζει καθόλου. Ολα τα ΜΒ που κατεβάζεις μέσω wifi μετά την εγκατάσταση γιατί δεν μεταφέρονται, και από την άλλη, ενω το έκανα σε κανα δύο, δεν είδα να δημιουργείται κανένας καινούργιος φάκελος στην εξωτερική κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις παρέλαβα το καλωδιάκι μου, (USB OTG) πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι για να παίξει το OTG? Γιατί δεν βλέπει κανένα από τα στικάκια μου!@#$ Δεν ανάβουν καν τα ενδεικτικά Led, μήπως φταίει το καλώδιο?

 

Σχεδόν στοκ KK5 / CF-root

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω περασει , γιατι ο δημιουργος ανεφερει οτι ακομη εχει καποια προβληματα και δεν κανει boot γιατι κανει καποιες αλαγες ωστε να φτιαξει καποια πραγματα που δεν λειτουργουν , οπως το μικροφωνο και η καμερα .

Μολης βγαλει την τελικη εκδοση θα την περασω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις παρέλαβα το καλωδιάκι μου, (USB OTG) πρέπει να ενεργοποιήσουμε κάτι για να παίξει το OTG? Γιατί δεν βλέπει κανένα από τα στικάκια μου!@#$ Δεν ανάβουν καν τα ενδεικτικά Led, μήπως φταίει το καλώδιο?

 

Σχεδόν στοκ KK5 / CF-root

 

Μήπως είναι ntfs τα στικάκια;

 

Αν όχι επειδή είναι μάλλον Generic , δες αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ntfs τα στικάκια;

 

Αν όχι επειδή είναι μάλλον Generic , δες αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1092493

 

Όχι FAT32 είναι. Κάποιος που χρησιμοποιεί OTG?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να κάνω μια ερώτηση?

Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει μόνιμα συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth ακουστικό και να του κάνει η συσκευή επανεκκίνησης?

 

Ρωτώ γιατί συνδέουμε ένα Ericsson MW600 και "κλείνει-ανοίγει" μόνο του το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να κάνω μια ερώτηση?

Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει μόνιμα συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth ακουστικό και να του κάνει η συσκευή επανεκκίνησης?

 

Ρωτώ γιατί συνδέουμε ένα Ericsson MW600 και "κλείνει-ανοίγει" μόνο του το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο. . .

 

Eiχα το ίδιο ΒΤ ακουστικό (μέχρι που το έχασα) συνδεδεμένο για κάμποσες εβδομάδες και ποτέ δε μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα.

 

Τέτοιου είδους προβλήματα συχνά παρουσιάζονται από ακατάλληλες εφαρμογές. Προσπάθησε να συνδυάσεις με ποιά εγκατάσταση χρονικά άρχισε να σου το κάνει και απεγκαθιστάς μια μια εφαρμογές προς τα πίσω.

 

Έχει ξανααναφερθεί το θέμα των επανεκινήσεων και νομίζω πολύς κόσμος βρήκε λύση έτσι.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να κάνω μια ερώτηση?

Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει μόνιμα συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth ακουστικό και να του κάνει η συσκευή επανεκκίνησης?

 

Ρωτώ γιατί συνδέουμε ένα Ericsson MW600 και "κλείνει-ανοίγει" μόνο του το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο. . .

 

Παρατηρησα και εγω επανεκκινησεις με ενα Jabra BT8010 που εχω (μαλιστα μου εκανε 3 μεσα σε 3 ωρες!)

Αυτα την κυριακη που μας περασε, απο τοτε μου εκανε αλλη μια επανεκκινηση σημερα χωρις να εχω bluetooth ανοικτο.

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να κάνω μια ερώτηση?

Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει μόνιμα συνδεδεμένο κάποιο Bluetooth ακουστικό και να του κάνει η συσκευή επανεκκίνησης?

 

Ρωτώ γιατί συνδέουμε ένα Ericsson MW600 και "κλείνει-ανοίγει" μόνο του το τηλέφωνο όταν είναι συνδεδεμένο. . .

 

Φίλε μου έχω το ίδιο και έχω τα ίδια θέματα. Απλώς έχω παρατηρήσει ότι όσο βγαίνουν καινούργιες roms και kernels ίσως βελτιώνεται το θέμα αλλά σίγουρα υπάρχει. Το συγκεκριμένο ακουστικό έχει γενικά ένα θέμα, καθώς έχω διαβάσει ότι γίνονται τα ίδια και με iphone και άλλα κινητά. Βάλε κάποια τελευταία rom και kernel μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση. Είναι θέμα μερικής ασυμβατότητας του ακουστικού με κάποια τηλέφωνα (πλην SE). Είναι ίσως το μόνο θέμα που με ενοχλεί στο κινητό αλλά επειδή μου αρέσει το ακουστικό αυτό αποδέχομαι ότι θα κάνει 2-3 αποσυνδέσεις την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τα πάντα!Ο,τι αλλαγη μπορουσα να κανω σε ρυθμιση κ οχι μονο σε μια αλλα σε 2 καρτες SIM! Η ******* (sic) που εκανα ηταν οτι αλλαξα τις 2 SIM για να δοκιμασω χωρις να σκεφτω να βαλω κ να βγαλω τη μπαταρια!

Και με αυτο τον τροπο λυθηκε το θεμα! Και οχι τιποτ'αλλο, αλλα νιωθω και ηλιθιος τωρα που ηταν τοσο απλο κ εγω ημουν ενα βημα πριν το hard reset! Ευχαριστω φιλε οπως κ να'χει!

 

Επειδή δεν έχω ξανακούσει να παθαίνει κάτι τέτοιο το κινητό από υπερθέρμανση μπαταρίας όπως υπέθεσε κάποιος φίλος (ίσως τελικά να μην υπάρχει πλέον αυτό το ζήτημα - όσοι το είχαμε πάρει από τις πρώτες ημέρες ξέρουμε ότι πλέον δεν υπάρχει καμία σχέση) μήπως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για να μην κλειδώνει το τηλέφωνο και δεν προλάβαινες να βάλεις τον κωδικό στην αρχή (γιατί π.χ. δεν ήσουν από πάνω όταν έκανε επανεκίνηση για να δεις την οθόνη ξεκλειδώματος)? Αν π.χ. έχεις το nolock αν δεν προλάβεις να βάλεις τον κωδικό στην αρχή δεν σου δινει επιλογή να τον βάλεις αργότερα παρά μόνο αν το γυρίσεις σε lock. Αν δεν το ξέρεις όμως νομίζεις ότι κάτι έχει πάθει το τηλέφωνο γιατί χωρίς κωδικό δεν ενεργοποιείται η sim και έτσι δεν έχεις σήμα. Είχα πάθει και εγώ κάτι παρόμοιο δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3782472#post3782472.

Edited by James Bond
oops συγνώμη για τα πολλαπλά posts. Άλλη φορά θα χρησιμοποιήσω την πολλαπλή παράθεση.
Link to comment
Share on other sites

Όχι FAT32 είναι. Κάποιος που χρησιμοποιεί OTG?

 

Εγω. Οταν συνδεεις το καλωδιο κ μετα το στικακι δεν σου βγαζει το κλασσικο scannarisma οπως οταν πρωτοανοιγεις το κινητο? Κανει γενικως καμια κινηση?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω. Οταν συνδεεις το καλωδιο κ μετα το στικακι δεν σου βγαζει το κλασσικο scannarisma οπως οταν πρωτοανοιγεις το κινητο? Κανει γενικως καμια κινηση?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όχι δεν κάνει τίποτα ρε ****το, σαν να μην συνδέω τίποτα. Δοκίμασα και με siyah μπας και (αν και θα έπρεπε να δουλεύει με CF-Root) τα ίδια. Μέτρησα το καλώδιο (τους ακροδέκτες με πολύμετρο) και είναι όπως θα έπρεπε.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίζει.

 

Παίζει ρόλο το usb debuging? Παίζει ρόλο εάν θα συνδέσεις πρώτα το usb στο adapter και μετά στο κινητό ή το αντίστροφο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνει τίποτα ρε ****το, σαν να μην συνδέω τίποτα. Δοκίμασα και με siyah μπας και (αν και θα έπρεπε να δουλεύει με CF-Root) τα ίδια. Μέτρησα το καλώδιο (τους ακροδέκτες με πολύμετρο) και είναι όπως θα έπρεπε.. δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν παίζει.

 

Παίζει ρόλο το usb debuging? Παίζει ρόλο εάν θα συνδέσεις πρώτα το usb στο adapter και μετά στο κινητό ή το αντίστροφο?

 

Usb debuging τικαρισμενο κ εγω συνδεω πρωτα το καλωδιο στο κινητο κ μετα το στικακι αλλα δεν νομιζω πως παιζει ρολο.

Στην internal_sd εχεις φακελο usbstorage? Δεν εχει τπτ μεσα? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν στο διαβαζει.. Κ εγω με cf ειμαι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Usb debuging τικαρισμενο κ εγω συνδεω πρωτα το καλωδιο στο κινητο κ μετα το στικακι αλλα δεν νωμιζω πως παιζει ρολο.

Στην internal_sd εχεις φακελο usbstorage? Δεν εχει τπτ μεσα? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν στο διαβαζει..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, υπάρχει ο φάκελος usbstorage στο στην internal, θα το δοκιμάσω αύριο και σε S2 συναδέλφου αν δεν παίζει και εκεί φταίει το καλώδιο φαντάζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που εγκαθιστώ νέα ROM, φυσικά πρέπει να κάνω Login στους λογαριασμούς μου (Google και Facebook) για να εμφανιστούν οι επαφές όλες μαζί στη λίστα επαφών. Το θέμα είναι πως αναγκάζομαι κάθε φορά να "συνδέω" χειροκίνητα, μία-μία όλες τις Google επαφές του σχετίζονται και με κάποια Facebook επαφή. Υπάρχει τρόπος (ή εφαρμογή) για να γίνει η διαδικασία αυτοματοποιημένα; (που είσαι ρε HTC!!!)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...