Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο μου κανει περισσοτερο οτι δεν εχεις βαλει σωστα τον κωδικο...βεβαια υποθετω οτι δοκιμασες και δευτερη φορα..Υπαρχει περιπτωση να τον εχεις αλλαξει απο το ρουτερ και να μην το θυμασαι?:confused:

 

Όχι ο κωδικός είναι ο ίδιος και τον βάζω και σωστά.

Προσπάθησα από ένα άλλο Router του γείτονα που ήξερα τον κωδικό του και συνδέθηκε κανονικά μόνο που ήταν αργή η σύνδεση λόγο απόστασης.

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ο κωδικός είναι ο ίδιος και τον βάζω και σωστά.

Προσπάθησα από ένα άλλο Router του γείτονα που ήξερα τον κωδικό του και συνδέθηκε κανονικά μόνο που ήταν αργή η σύνδεση λόγο απόστασης.

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Με κάποια router έχει πρόβλημα το S II. Ένα από αυτά είναι το dLink. Διάβασε το forum (και το πρώτο) γιατί έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο παρελθόν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:blink:πολυ καλη ρομ εχεις κανει s_wind περιμενω το link:respect:

 

Που είναι βρε παιδιά να τη δοκιμάσουμε και εμείς;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όχι ο κωδικός είναι ο ίδιος και τον βάζω και σωστά.

Προσπάθησα από ένα άλλο Router του γείτονα που ήξερα τον κωδικό του και συνδέθηκε κανονικά μόνο που ήταν αργή η σύνδεση λόγο απόστασης.

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

 

Δοκίμασε να γράψεις τον κωδικό με όλα τα γράμματα κεφαλαία..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρείς μέρες πήρα το Galaxy S 2 και προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Wi-Fi στο Internet. Το κινητό εντοπίζει το Router , συνδέεται μαζί του αλλά δεν μπορεί με τίποτε να μπει στο Internet ακόμα και αν το σήμα είναι ισχυρό. Μέσω 2/3G συνδέεται κανονικά. έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο και κυρίως υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Πριν τρείς μέρες πήρα το Galaxy S 2 και προσπαθώ να συνδεθώ μέσω Wi-Fi στο Internet. Το κινητό εντοπίζει το Router , συνδέεται μαζί του αλλά δεν μπορεί με τίποτε να μπει στο Internet ακόμα και αν το σήμα είναι ισχυρό. Μέσω 2/3G συνδέεται κανονικά. έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο και κυρίως υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό;

Μπορεί να συνδέεσαι αλλά να μην έχεις internet access από τον router. Δες λίγο τις ρυθμίσεις του router.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συνδέεσαι αλλά να μην έχεις internet access από τον router. Δες λίγο τις ρυθμίσεις του router.

Τι εννοείς ακριβώς γιατί δεν είμαι σχετικός με τις ρυθμίσεις αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς γιατί δεν είμαι σχετικός με τις ρυθμίσεις αυτές;

 

Μήπως έχεις δώσει static ip στο galaxy; και την ίδια ip έχει και κάποια άλλη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις δώσει static ip στο galaxy; και την ίδια ip έχει και κάποια άλλη συσκευή;

Αυτό έχω κάνει. Αλλά και όταν ξετικάρω την επιλογή Xρήση στατικού IP πάλι δεν έχω πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει. Αλλά και όταν ξετικάρω την επιλογή Xρήση στατικού IP πάλι δεν έχω πρόσβαση

Τα κατάφερα. Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα. Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!

 

Κάπου θα σου είχε κάνει conflict με κάποια άλλη συσκευή. Λογικά η έδωσες άλλη ip η πήρε κάποια άλλη τικάροντας ξετικάροντας.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου θα σου είχε κάνει conflict με κάποια άλλη συσκευή. Λογικά η έδωσες άλλη ip η πήρε κάποια άλλη τικάροντας ξετικάροντας.

Έδωσα άλλη IP. Βλέπεις ο γυιός μου που τα κατέχει αυτά είναι φαντάρος....

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα άλλη IP. Βλέπεις ο γυιός μου που τα κατέχει αυτά είναι φαντάρος....

Δεν πειράζει, γι' αυτό είμαστε εδώ για να μαθαίνουμε και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χθές πήγα νά συνδεθω μέ adhoc καί δέν τό έβλεπε κάν. Καλά πού δέν πήρα tablet ... Είναι δυνατόν ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθα κι εγώ στην παρέα σας από σήμερα. Το παρέλαβα και το έχω βάλει για φόρτιση. Μια ερώτηση παιδιά: Στη συσκευασία δεν είχε κάρτα μνήμης. Βεβαία το κινητό είναι παραεισαγωγή από Γαλλία. Το "ελληνικό" έχει στη συσκευασία κάρτα; Πιο πολύ βεβαία από περιέργεια ρωτάω γιατί ούτως ή άλλως θα του έβαζα την 8άρα class 6 που αγόρασα πριν μια εβδομάδα για το desire.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι για το gps...χρησιμοποιω το Sygic και εχω θεμα γιατι γενικα βκεπω δυσκολια του σηματος gps. Τι εννοω..με το iphone που ειχα"επιανε" σημα ευκολα και στην κονσολα του αυτοκινητου μου σε σημειο διπλα στο μπουτι μου για να καταλαβετε τι εννοω, πισω απο τον μοχλο ταχυτητων..εδω δεν πιανει σημα κι ας εχω ενεργοποιησει την κεραια gps..φταιει καποια ρυθμιση, το τηλεφωνο ή το λογισμικο gps?επισης με το iphone ειχα σημα gps και μεσα στο σπιτι για κοινοποιηση παρουσιας κτλ ενω τωρα οχι...ετσι ειναι ή κατι φταιει ρε παιδια??

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ..σημερα προχωρησα στην αλλαγη απο το πρωτο γαλαξια στο δευτερο..το καλο εγινε τελειο...συνδεσα kies ,μου εβγαλε αναβαθμιση σε 2.3.5 και συγκεκριμενα BOKK1..ξερει κανεις καποια στοιχεια?ειναι επισιμη ελληνικη η οχι?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ..σημερα προχωρησα στην αλλαγη απο το πρωτο γαλαξια στο δευτερο..το καλο εγινε τελειο...συνδεσα kies ,μου εβγαλε αναβαθμιση σε 2.3.5 και συγκεκριμενα BOKK1..ξερει κανεις καποια στοιχεια?ειναι επισιμη ελληνικη η οχι?ευχαριστω..

είναι η επίσημη που έχει δώσει η cosmote 2.3.5 (νομίζω βασίζεται σε γερμανική είναι αλλά με product code cosmote). Προχώρα άφοβα. Κάνε μία επαναφορά εργοσατιακών πριν και μετά.

Link to comment
Share on other sites

είναι η επίσημη που έχει δώσει η cosmote 2.3.5 (νομίζω βασίζεται σε γερμανική είναι αλλά με product code cosmote). Προχώρα άφοβα. Κάνε μία επαναφορά εργοσατιακών πριν και μετά.

 

thank s man..την εκανα την αναβαθμιση χωρις επαναφορα μια και ηταν το πρωτο πραγμα μολισ ανοιξα το γαλαξια και το συστημα ηταν ηδη εργοστασιακο..ολα οκ..ευχαριστω κ παλι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι για το gps...χρησιμοποιω το Sygic και εχω θεμα γιατι γενικα βκεπω δυσκολια του σηματος gps. Τι εννοω..με το iphone που ειχα"επιανε" σημα ευκολα και στην κονσολα του αυτοκινητου μου σε σημειο διπλα στο μπουτι μου για να καταλαβετε τι εννοω, πισω απο τον μοχλο ταχυτητων..εδω δεν πιανει σημα κι ας εχω ενεργοποιησει την κεραια gps..φταιει καποια ρυθμιση, το τηλεφωνο ή το λογισμικο gps?επισης με το iphone ειχα σημα gps και μεσα στο σπιτι για κοινοποιηση παρουσιας κτλ ενω τωρα οχι...ετσι ειναι ή κατι φταιει ρε παιδια??

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3893142#post3893142

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει εγω και δουλευει αψογα.πηρα ενα turbo x με 12 ευρω.εχει φαση και δεν το εχεις ολο στο χερι σου δηλαδη λιγοτερη ακτινοβολια

 

Φίλε μπορείς να μου πεις απαντώντας στο κατάλληλο thread (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317435&page=2) ποιο ακριβώς ποντίκι πήρες (αν θέλεις βάλε link από το site του πλαισίου) και με ποια ρομ και κερνελ είσαι?

Link to comment
Share on other sites

thank s man..την εκανα την αναβαθμιση χωρις επαναφορα μια και ηταν το πρωτο πραγμα μολισ ανοιξα το γαλαξια και το συστημα ηταν ηδη εργοστασιακο..ολα οκ..ευχαριστω κ παλι...

τίποτε φίλε, ελπίζω να χαρείς το κινητό σου!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γράψεις τον κωδικό με όλα τα γράμματα κεφαλαία..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Δοκίμασα και με κεφαλαία και με νούμερα αλλά και πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ.

Το Router μου είναι DSL Wlan-Modem 200 υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατώ για S2; .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...