Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν η καρτουλα σου ειναι απο 4class και πανω δεν θα πρεπει να εχεις κοληματα. Μιλαω ομως για πραγματικα 4, οχι να λεει 4 και να ειναι 0.5!

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λόγω αργής κάρτας. Τι class είναι η κάρτα που έκανες τις δοκιμές;

 

Kingston 16gb class 10...

 

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Kingston 16gb class 10...

 

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

 

ισα ισα..εμενα επισης με class 10 μου κανει καλυτερη εγγραφη σε καρτα μνημης της micro παρα στο κινητο :blink:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

ισα ισα..εμενα επισης με class 10 μου κανει καλυτερη εγγραφη σε καρτα μνημης της micro παρα στο κινητο :blink:

 

Τότε δεν ξέρω τι να πω...:wacko:

Σε μένα το ακριβώς αντίθετο...κανένα κόλλημα!!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

ισα ισα..εμενα επισης με class 10 μου κανει καλυτερη εγγραφη σε καρτα μνημης της micro παρα στο κινητο :blink:

 

Εγω παντως με 4αρα δεν εχω το παραμικρο κολημα.

2 πραγματα μπορω να φανταστω η κατι φταει απο θεμα software, rom η οτι φταει η καρτα.. δεν ειναι φυσιολογικο. Δεν δοκιμαζεις να της κανεις test με καποιο προγραμμα; νομιζω crystal disk info λεγεται. Κανε ενα google search.

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Μόλις αγόρασα το εν λόγω κινητό και θα ήθελα μερικές προτάσεις για να περάσω μια custom rom, αλλά και εφαρμογών...

Κι επίσης παρατήρησα σήμερα το πρωι πως το κινητό αργεί και κολλάει. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

edit: To wifi range του είναι σχετικά μικρό. Μπορεί να τροποποιηθεί, έστω ελάχιστα;

Edited by SiMoSsid
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαίρεται! Μόλις αγόρασα το εν λόγω κινητό και θα ήθελα μερικές προτάσεις για να περάσω μια custom rom, αλλά και εφαρμογών...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει πουθενά αλλού, αλλά συναντώ μεγάλο πρόβλημα τόσο με το car kit bluetooth όσο και με την ορατότητα του τηλ(ειναι μονο 120 δευτερόλεπτα)

 

το καρ κιτ που εχω ειναι ένα HF 1000 που μου λειτουργούσε στο galaxy 1 απροβλημάτιστα, όμως εδώ με το 2 έχω προβλήματα και όχι μόνο με αυτό το bt αλλά και με άλλα

 

καμία προταση?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

είχα 2 galaxy 1 τα πούλησα και τα 2. Αλλά γιατί θα έπρεπε να τα είχα κάνει unpair με το car kit? απ οτι ξερω δεν ειναι ανάγκη να τα σπάσεις με άλλο κινητό για να βρεί ένα νέο
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

δε γνωρίζω με τα car kits τι παίζει, αλλά με 2 ακουστικά που έχω, πρέπει να τα κανω unpair για να συνδεθουν σε αλλες συσκευες(ετσι θυμαμαι δηλαδη, νπορει να εχει και 1-2 χρονια που τα εχω παρατημενα)

 

 

σου εμφανιζεται καποιο μηνυμα σφαλματος;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mol αθελα σου βοήθησες πολύ... λέω γιατί να κάνω unpair ας κάνω ένα reset και όντως έκανα reset το carkit και παράλληλα αναζήτηση ξανά δίνοντάς bt address καρφωτά από τον υπολογιστή αρχικά (που έχω bt) την πήρε και μετά πηρε και του headset.

 

Σ ευχαριστώ

 

μηπως γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος πως το τηλ γίνεται ορατό, ή μπορεί να γίνει ορατό περισσότερο από 120 δεύτερα? Ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όταν πατήσεις επόμενο το smtp το βάζει αυτόματα.Αν και μπορείς έτσι κι αλλιώς να το αλλάξεις αργότερα.

Στον συμπληρωμένο που λες ότι σου βγάζει, τι γράφει; Το σωστό είναι mail.otenet.gr και τύπο ασφάλειας άστο στο κανένα.

Η θύρα μένει ως έχει.

Αν δε σου δουλέψει έτσι ξαναδοκίμασε με mailgate.otenet.gr στον pop3

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο pop3 ( για εισερχόμενα) δεν είναι το mailgate.otenet.gr και σωστά αφού αφού μιλάμε για εταιρικό email, συγκεκριμένα είναι αυτο της εταιρείας: mail.xxxxxx.com.gr . smtp δεν μου δίνει για να συμπληρωσω ( ειναι αυτό της cosmote: mailgate.otenet.gr) και δεν με αφήνει να παω συνέχεια αφου βγάζει μύνημα οτι δεν είναι δυνατή η σύνδεση. Παντως στο outlook που συμπληρώνω τα συγκεκριμενα pop3 και smtp τρέχει κανονικά.

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκεσαι σε κληση εχει 3 κουμπια απο πανω + 3 κουμπια απο κατω... το μεσαιο απο τα 3 επανω, λεει πληκτρολ. αυτο πατας??? γιατι αν πατας αυτο, κανονικα δε σου κανει mute to mikrofvno. αν πατας τo αριστερα απ'αυτο, σου κανει mute! κι εγω το εψαχνα αυτο... για αυτο στο λεω.

 

να σου πω φίλε μου :

πατάς το μεσαίο από την πάνω σειρά όπως είπες και βγάζει ένα πληκτρολόγιο το οποίο πληκτρολογοντας έναν αριθμο και τερματισεις την κλίση δεν τον κρατάει στην μνήμη με αποτέλεσμα να.τον χάνεις

αν.επιλεξεις το αριστερό πληκτρο απο την πανω σειρά τότε κρατάει τον αριθμό αλλά κάνει mute το ακουστικό !!!!!! έχεις το ίδιο πρόβλημα?????

Link to comment
Share on other sites

H ορατότητα δεν σου χρειάζεται από τη στιγμή που έγινε η ζεύξη.

 

Καλο αυτο δεν το ηξερα.

Ωραιος ο φιλος.....

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ξανά αλλά μάλλον θάφτηκε στα ποστ, hardware playback .mkv αρχείων μπορείτε να κάνετε? Με ποιο απλά λόγια, μπορείτε να παίξετε .mkv 1080p χωρίς να χάνει frames και να κόβετε ο ήχος? Αν ναι, με ποιον player? Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ξανά αλλά μάλλον θάφτηκε στα ποστ, hardware playback .mkv αρχείων μπορείτε να κάνετε? Με ποιο απλά λόγια, μπορείτε να παίξετε .mkv 1080p χωρίς να χάνει frames και να κόβετε ο ήχος? Αν ναι, με ποιον player?

 

εμενα δεν μου περναει καν τετοια αρχεια στο κινητο . μου λεει οτι δεν εχει ελευθερο χορο ειτε στην καρτα μνημης ειτε στην εσωτερικη. χορο φυσικα εχω αλλα οσο και να προσπαθησα τπτ.. ξερεις γιατι το κανει ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου περναει καν τετοια αρχεια στο κινητο . μου λεει οτι δεν εχει ελευθερο χορο ειτε στην καρτα μνημης ειτε στην εσωτερικη. χορο φυσικα εχω αλλα οσο και να προσπαθησα τπτ.. ξερεις γιατι το κανει ;

 

Πως προσπαθείς να τα περάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πως προσπαθείς να τα περάσεις?

 

ειτε βαζοντας την καρτα μνημης στο πισι και με αντιγραφη ( οπου στην περιπτωση αυτη ελεγε παλι το ιδιο και εκανα φορματ της καρτας απο το πισι σε ntfs , το αντεγραψε αλλα μετα δεν αναγνωριζε την καρτα το τηλεφωνο ) , ειτε συνδεονταε το κινητο με καλωδιο στο πισι ενεργοποιησα τα βοηθητικα προγραμματα usb και προσπαθησα να κανω αντιγραφη ειτε στην καρτα ειτε στην μνημη τηλεφωνου . μου λεει οτι δεν υπαρχει χορος. το μηνυμα που βγαζει ... ( The item “Trespass.2011.1080p.BluRay.x264-HDChina.mkv” can’t be copied because there isn’t enough free space. ) για την καρτα μνημης και ( The item “Trespass.2011.1080p.BluRay.x264-HDChina.mkv” can’t be copied because it is too large for the volume's format ) για την μνημη τηλεφωνου

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ειτε βαζοντας την καρτα μνημης στο πισι και με αντιγραφη ( οπου στην περιπτωση αυτη ελεγε παλι το ιδιο και εκανα φορματ της καρτας απο το πισι σε ntfs , το αντεγραψε αλλα μετα δεν αναγνωριζε την καρτα το τηλεφωνο ) , ειτε συνδεονταε το κινητο με καλωδιο στο πισι ενεργοποιησα τα βοηθητικα προγραμματα usb και προσπαθησα να κανω αντιγραφη ειτε στην καρτα ειτε στην μνημη τηλεφωνου . μου λεει οτι δεν υπαρχει χορος.

 

Το αρχείο που βάζεις πρέπει να είναι μικρότερο από 4GB, τόσο επιτρέπει το FAT32.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που βάζεις πρέπει να είναι μικρότερο από 4GB, τόσο επιτρέπει το FAT32.

 

και πως γινεται αυτο ; αφου οι full hd movies ειναι παραπανω; δεν υπαρχει τροπος να το κανω να δουλεψει ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Τα mkv για αναπαραγωγη σε κινητο τηλ ειναι μικροτερα απο τα 4γκιγκα που επιτρεπει η μορφοποιηση των δισκων fat32 αρα η σπατε τα εργα σε αρχεια 4γκιγκα καθε κομματι η παιζετε τα mkv συμπιεσμενα που ειναι κατω απο 4γκιγκα...
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

και πως γινεται αυτο ; αφου οι full hd movies ειναι παραπανω; δεν υπαρχει τροπος να το κανω να δουλεψει ;

 

Τα mkv για αναπαραγωγη σε κινητο τηλ ειναι μικροτερα απο τα 4γκιγκα που επιτρεπει η μορφοποιηση των δισκων fat32 αρα η σπατε τα εργα σε αρχεια 4γκιγκα καθε κομματι η παιζετε τα mkv συμπιεσμενα που ειναι κατω απο 4γκιγκα...

 

2 τρόποι

 

1. Αγοράζεις usb host cable για να κουμπώνεις stickακι (ntfs)

2. Κάνεις stream τα αρχεία από το δίκτυο

 

Προσωπικά τα κάνω stream, αν και σε fullHD 1080p ίσως έχεις διακοπές εάν δεν έχεις καλό σήμα στο wifi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...