Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν σβήνω ότι εφαρμογές σχετίζονται με το wifi μπας και σταθώ τυχερός αλλιώς για εκεί πάω, ούτε backup ούτε τίποτα στήσιμο απ την αρχή..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα αυτό το πρόβλημα περιστασιακά όταν ήμουν με official ICS πριν σχεδόν δυο χρόνια,ήταν bug της rom(ένα από τα δεκάδες). Γιατί δεν αναβαθμίζεις σε official JB μήπως και στρώσει; Η ICS ήταν η χειρότερη με διαφορά Rom για το S2 και μια από τις χειρότερες που έχει βγάλει η samsung ως εταιρεία (σοβαρά μιλάω)... Απορώ πως αντέχεις με αυτή!

 

κι εγω αυτήν eixa...

ΝΑ παμε σε κιτ κατ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτήν eixa...

ΝΑ παμε σε κιτ κατ?

 

Αν έχεις ακόμη ICS στο s2 πας οπωσδήποτε για official JB.Για Kit Kat να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω, γιατί από τότε που βγήκε η JB έχω μείνει stock με root φυσικά μιας και το τηλέφωνο έχει παλιώσει και βαρέθηκα να ασχολούμαι με custom κτλ. Επειδή το έχω πάνω από ένα χρόνο με την ίδια official rom (Nordic MS1)και χωρίς factory και άρχισε κάτι κουλά τελευταία (σπάνια αλλά κλείνει στα καλά καθούμενα μόνο του) σκεφτόμουν την τελευταία stable από Cyanogen (CM 10.1.3) μιας και διαβάζω διάφορα προβλήμτα με CM11. Αν τη περάσω μες τη βδομάδα θα επανέλθω με εντυπώσεις παιδιά!

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτήν eixa...

ΝΑ παμε σε κιτ κατ?

 

Να πάς σε μια ωραία (μαγειρεμένη) stock JB να βρεις την υγειά σου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω root λοιπόν πρώτα και βλέπουμε

Εϊναι όλα μέσα στο τοπικ φαντάζομαι. Θα ρίξω και μια ματιά στο xda? Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο απλό root με κανά update.zip ας το κάνει (αν του είναι εύκολο)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5581162#post5581162

 

Αυτό δεν είναι το σωστό τοπικ?

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω root λοιπόν πρώτα και βλέπουμε

Εϊναι όλα μέσα στο τοπικ φαντάζομαι. Θα ρίξω και μια ματιά στο xda? Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποιο απλό root με κανά update.zip ας το κάνει (αν του είναι εύκολο)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5581162#post5581162

 

Αυτό δεν είναι το σωστό τοπικ?

 

Ναι.

Θα σου πρότεινα καπάκι να φλασάρεις και την neatrom...

Μπες στο thread "Τροποποιήσεις..." καλύτερα

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Θα σου πρότεινα καπάκι να φλασάρεις και την neatrom...

Μπες στο thread "Τροποποιήσεις..." καλύτερα

 

Τα φοβάμαι λίγο... ίσως το σκ να το κάνω. Πάντως απλό φάινεται....

από sd κάρτα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς να μου πει ποιό είναι το σέρβις της samsung?

το κινητό είναι αγορασμένο από ελλάδα και η εγγύησή του λήγει σε 2 μήνες. έχει ξεβάψει το ασημί πλαίσιο γύρω-γύρω, όπου δεν το έπιανε το bumper. [ATTACH]53151[/ATTACH]

φυσικά είναι εντελώς αγραζούνιστο αλλιώς ούτε που θα το σκεφτόμουν να πάω στο σέρβις. αλλά από τη στιγμή που το ξέβαμα δεν οφείλεται σε εξωτερικό παράγοντα αλλά από αστοχία υλικού θα πρέπει η εταιρεία να το διορθώσει.

είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Edited by radiotis
Link to comment
Share on other sites

Smartec στο Χαϊδάρι, ή Arvato στα ΚΤΕΛ Κηφισού, αν μιλάμε για Αθήνα.

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. να προτιμήσω κάποιο από τα δύο αν είναι καλύτερο σε εξυπηρετηση?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. να προτιμήσω κάποιο από τα δύο αν είναι καλύτερο σε εξυπηρετηση?

Για την arvato διαβάζω εδώ κι εκεί μερικά άσχημα σχόλια. Εγώ εκεί το πήγα όταν είχα πρόβλημα με το home button, 2 βδομάδες πριν τελειώσει η εγγύηση. Σε 2 μέρες το πήρα πίσω με καινούρια οθόνη, άρα και αλλαγή του home button, και όλα καλά από τότε. Για τη smartec δεν έχω εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Στην Smartec πας το κινητό σε εγγύηση και το παίρνεις πίσω σε μια ώρα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα restart το κινητό και όταν άνοιξε έμεινε στην αρχική οθόνη που γράφει "samsung galaxy sii gt-i900". Τα πλήκτρα δεν φωτίζονται και κολλάει εκεί. Ξέρει κανείς τι γίνεται; Το κινητό δεν έχει πειραχτεί (root κτλ). Καμία συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα μόλις ενεργοποιώ το wifi ή το 3G η συσκευή υπερθερμαίνεται (ιδιαίτερα στο πάνω αριστερό άκρο) σε σημείο που δεν μπορώ να την κρατήσω. Έχει εγκατεστημένη την εργοστασιακή ROM 4.1.2 χωρίς άλλες παρεμβάσεις. Παρακαλώ για τη βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα μόλις ενεργοποιώ το wifi ή το 3G η συσκευή υπερθερμαίνεται (ιδιαίτερα στο πάνω αριστερό άκρο) σε σημείο που δεν μπορώ να την κρατήσω. Έχει εγκατεστημένη την εργοστασιακή ROM 4.1.2 χωρίς άλλες παρεμβάσεις. Παρακαλώ για τη βοήθεια σας.

 

Ή θα του βάλεις υδρόψυξη, ή θα αλλάξεις kernel ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε αν είναι εύκολο να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες για τις λύσεις που μου προτείνατε; Επιπλέον με την υπερθέρμανση η (δύο μηνών) μπαταρία εξαντλείται σε μία ώρα. Και πάλι ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε αν είναι εύκολο να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες για τις λύσεις που μου προτείνατε; Επιπλέον με την υπερθέρμανση η (δύο μηνών) μπαταρία εξαντλείται σε μία ώρα. Και πάλι ευχαριστώ

 

Κάποιο proccess σου κάνει τη δουλειά!

Τι θα έκανα εγώ:

1. θα έστηνα το GSAM battery για να δω τι τρώει επεξεργαστική ισχύ με αποτέλεσμα τα παραπάνω...

2. Αν ήταν εφαρμογή θα την ξύλωνα, αν ήταν system proccess θα έψαχνα στο google για λύση

3. Αν δεν έπιανε κάτι απο τα παραπάνω, θα έκανα επαναφορά συστήματος ...μπας και το συνεφέρει...

4. Αν δεν έπιανε κάτι απο τα παραπάνω, θα έβαζα μια custom rom (δες την υπογραφή μου) για να βρώ την υγειά μου! :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχετε γρηγορη καταναλωση μπαταρια στην εκδοση lollipop?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχετε γρηγορη καταναλωση μπαταρια στην εκδοση lollipop?

What? Lollipop? Are you sure? Που τη βρήκες ρε αλάνι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχετε γρηγορη καταναλωση μπαταρια στην εκδοση lollipop?

Είναι ακόμα πολύ πρώιμες εκδόσεις, αλλά μπαταρία στα ίδια με τις ΚΚ νομίζω. Και είμαστε σε καλό δρόμο.

 

What? Lollipop? Are you sure? Που τη βρήκες ρε αλάνι;

 

XDA is the way.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά παρατήρησα κάτι τώρα τελευταία, το Google play μου καταναλώνει γύρω στα 10mb τη μέρα και αυτό δε γίνετε κατά τη διάρκεια όλη της μέρας αλλά κάποια στιγμή χωρίς να δείχνει ότι κάνει ενημέρωση. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Όχι τίποτα άλλο αλλά θέλω να αφήνω από δω και πέρα τα δεδομένα ανοιχτά και δεν θα φτάνουν
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα restart το κινητό και όταν άνοιξε έμεινε στην αρχική οθόνη που γράφει "samsung galaxy sii gt-i900". Τα πλήκτρα δεν φωτίζονται και κολλάει εκεί. Ξέρει κανείς τι γίνεται; Το κινητό δεν έχει πειραχτεί (root κτλ). Καμία συμβουλή;

 

Βγάλε την μπαταρία και ξαναβαλ' την. Προσπάθησε να μπεις σε recovery και κάνε wipe data. Αν πάλι δε γίνεται κάτι βάζεις τη 4.1.2 με odin.

 

Τον τελευταίο μήνα μόλις ενεργοποιώ το wifi ή το 3G η συσκευή υπερθερμαίνεται (ιδιαίτερα στο πάνω αριστερό άκρο) σε σημείο που δεν μπορώ να την κρατήσω. Έχει εγκατεστημένη την εργοστασιακή ROM 4.1.2 χωρίς άλλες παρεμβάσεις. Παρακαλώ για τη βοήθεια σας.

 

Ενδεχομένως το πρόβλημα να σου το δημιουργεί κάποια εφαρμογή. Άρχισε να ξηλώνεις μία μία τις εφαρμογές μέχρι να βρεις ποια σου δημιουργεί πρόβλημα. Αν συνεχίζει το πρόβλημα πας για wipe data από recovery. Αν πάλι σου κάνει τα ίδια πέρασε με odin τη 4.1.2.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω οποιαδήποτε φωτογραφία σαν αρχική οθόνη χωρίς να μου την "κόβει".Εχω Android 4.1.2 και μόλις επιλέξω μια φώτο μου βγάζει κάποια πλαίσια τα οποία δεν μεγαλώνουν με αποτέλεσμα μόλις επιλέξω μια φώτο για αρχική οθόνη να μη τη βγάζει ολόκληρη αλλά να κόβει μεγάλο μέρος της!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...