Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, εμαθα οτι σε cosmote εδεησε να ερθει η 4.1.2.

 

Σε vodafone και wind εχει μαθει κανεις ποτε θα μας ερθει?

 

Κατι αλλο, αν την περασουμε μονοι μας, χανεται η εφαρμογη του ραδιοφωνου, γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, εμαθα οτι σε cosmote εδεησε να ερθει η 4.1.2.

 

Σε vodafone και wind εχει μαθει κανεις ποτε θα μας ερθει?

 

Κατι αλλο, αν την περασουμε μονοι μας, χανεται η εφαρμογη του ραδιοφωνου, γνωριζει κανεις?

 

Γιατι να χαθει? Που το ειδες αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εμαθα οτι σε cosmote εδεησε να ερθει η 4.1.2.

 

Σε vodafone και wind εχει μαθει κανεις ποτε θα μας ερθει?

 

Κατι αλλο, αν την περασουμε μονοι μας, χανεται η εφαρμογη του ραδιοφωνου, γνωριζει κανεις?

 

Σε Vodafone εχει ερθει ενα μηνα πριν, Wind branded κινητα ετσι κι αλλιως δεν υπαρχουν. Εκκρεμουν μονο οι unbranded συσκευες που δεν "ανηκουν" δηλαδη σε καποιο δικτυο

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone εχει ερθει ενα μηνα πριν, Wind branded κινητα ετσι κι αλλιως δεν υπαρχουν. Εκκρεμουν μονο οι unbranded συσκευες που δεν "ανηκουν" δηλαδη σε καποιο δικτυο

 

Μαλλον εχω unbranded αφου δεν εχει ερθει ακομα!!

Link to comment
Share on other sites

To ειχα κανει κι εγω αυτο και μαλιστα ημουν... περηφανος που δουλευε κανονικοτατα, αλλα λιγο καιρο μετα "εφαγα τα μουτρα μου", γι'αυτο λεω οτι πρεπει... Εννοειται οτι ο καθενας κανει τις δοκιμες του...!

 

Δεν έχω κάνει εδώ και πολλές αλλαγές ρομ, καμία φορά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, οπότε δε το θεωρώ απαραίτητο.

Αν φυσικά προκύψει κάποιο πρόβλημα, η επιλογή είναι εκεί :)

 

Καλησπερα.

Θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την καθαριοτητα του κινητου μας.

 

Επειδη στην δουλεια μου ασχολουμαι με ζυμαρια και αλευρια :p

και το κινητο το εχω μονιμως στην τσεπη του παντελονιου μου (κακως φυσικα), σε πολλα σημεια του εχει γεμισει με αλευρι.

Εξωτερικα εννοειται οτι μπορω να το καθαρισω με ενα πανακι γυαλιων ας πουμε, αλλα το θεμα ειναι πως το αλευρι εχει εισχωρησει στην υποδοχη των ακουστικων και λιγο στα ηχειακια του στο πισω σημειο της συσκευης.

 

Υπαρχει καποιος τροπος η καποια πατεντα ωστε να το καθαρισω σε αυτα τα σημεια χωρις να κανω καποια ζημια?

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, είναι να ανοίξεις προσεκτικά τα καπάκια και να το φυσήξεις.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

 

Σου αφερεσαι μηπως την αφαρμογη απο το ραδιοφωνο(FΜ) οταν την περασες?

 

Υπαρχει περιπτωση να ερθει και στα δικα μας η 4.1.2 που μαλλον ειναι unbranded ή τσαμπα περιμενουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα , έχω ενα galaxy s2, το προβλημα είναι το εξής , ενώ το tethering δούλευε άψογα τόσο καιρό, απο την στιγμή που έκανα αναβάθμιση στην 4.12 έχω προβλημα . Ενώ συνδέονται συσκευές πάνω στο κινητό δεν μπορεί να τις δώσει Internet. Εχει κανείς το ίδιο προβλημα ? καμία βοήθεια σας παρακαλω ? δεν μπορω να δώσω net στο table και μου την εχει δώσει...

Ευχαριστω προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σου αφερεσαι μηπως την αφαρμογη απο το ραδιοφωνο(FΜ) οταν την περασες?

 

Υπαρχει περιπτωση να ερθει και στα δικα μας η 4.1.2 που μαλλον ειναι unbranded ή τσαμπα περιμενουμε?

 

Η stock ΔΕΝ αφαιρεί την εφαρμογή ραδιοφώνου!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφάνισε πάνω αριστερά στο κινητό στην γραμμή ιδοποιήσεων το σύμβολο + γράφοντας στέιλε sms παντού και πατώντας το πηγαίνει στα μηνύματα και έχει βάλει:

αριθμό:

19491

και κείμενο:

BD

OK

 

ξέρεις κανείς τι παίζει; γιατί τις τελευταίες μέρες δεν έβαλα καμία εφαρμογή. Το μόνο που έκανα πριν από αυτά, ήταν να ανοίξω μια εφαρμογή flash player και να πατήσω accept σε ένα κείμενο που έγραφε.

 

Επίσης πριν την ειδοποίηση με το μήνυμα, μου είχε εμφανίσει μόνο στην επιφάνεια εργασίας(και όχι στο μενού) ένα εικονίδιο search, το οποίο άνοιγε τον ιντερνετ browser και με πήγαινε σε μία άσχετη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφάνισε πάνω αριστερά στο κινητό στην γραμμή ιδοποιήσεων το σύμβολο + γράφοντας στέιλε sms παντού και πατώντας το πηγαίνει στα μηνύματα και έχει βάλει:

αριθμό:

19491

και κείμενο:

BD

OK

 

ξέρεις κανείς τι παίζει; γιατί τις τελευταίες μέρες δεν έβαλα καμία εφαρμογή. Το μόνο που έκανα πριν από αυτά, ήταν να ανοίξω μια εφαρμογή flash player και να πατήσω accept σε ένα κείμενο που έγραφε.

 

 

Επίσης πριν την ειδοποίηση με το μήνυμα, μου είχε εμφανίσει μόνο στην επιφάνεια εργασίας(και όχι στο μενού) ένα εικονίδιο search, το οποίο άνοιγε τον ιντερνετ browser και με πήγαινε σε μία άσχετη σελίδα.

Πάρε τηλ την εταιρία σου, πες τους το νούμερο αυτό, θα σου δώσουν το τηλ. της εταιρίας που ανήκει και θα πάρεις να τους πεις να σε διαγράψουν από τους καταλόγους τους.

Link to comment
Share on other sites

Σου αφερεσαι μηπως την αφαρμογη απο το ραδιοφωνο(FΜ) οταν την περασες?

 

Υπαρχει περιπτωση να ερθει και στα δικα μας η 4.1.2 που μαλλον ειναι unbranded ή τσαμπα περιμενουμε?

 

όχι, η εφαρμογή υπάρχει εκεί, βέβαια δεν την έχω δοκιμάσει από όταν έβαλα JB της voda:mobile:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

όχι, η εφαρμογή υπάρχει εκεί, βέβαια δεν την έχω δοκιμάσει από όταν έβαλα JB της voda:mobile:

 

Δηλαδη αν βαλω και εγω την JB της voda μεσω odin ειναι σαν εχει την δικια του που δεν εχει παρει ακομα η θα εχει καποιο προβλημα?

 

Μπορεις να δοκιμασεις αν δουλευει το ραδιοφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν γράφω ένα μεγάλο μήνυμα μόνο με κείμενο, μου το μετατρέπει σε mms;

 

Υπαρχει καποιο οριο σε ολα τα κινητά,το καθε sms ειναι 160 χαρακτηρες, στο GS2 νομιζω μερχι 3 sms μονοκόμματα μπορεις να στειλεις και μετα το μετατρεπει σε MMS επειδη αυξανει ο ογκος (kbyte).

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξω ώστε να μην με χρεώνει για mms;

 

Για δοκίμασε: Μηνύματα - Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις μηνύματος πολυμέσων (MMS) - Λειτουργία δημιουργίας - Προειδοποίηση.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι από προεπιλογή και απλά την ώρα που πληκτρολογείς, σου γράφει ότι άλλαξε το sms σε mms.

Παίξε εκεί με τις άλλες επιλογές σε αυτή τη ρύθμιση και δοκίμασέ το. Αλλιώς κατέβασε GO SMS ή Hancent SMS.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δεν με θελει τι να πω...

 

Ξαφνικα σημερα το κινητο μου κολλησε μια φορα ενω σερφαρα και διαβαζα το φορουμ εδω με το chrome και μια οταν πηγα να ξεκινησω το παιχνιδι real racing 3 και εκανε επενεκινηση μονο του και επανηρθε στο αρχικο μενου χωρις να μου ζητησει pin που ζηταει οποτε ανοιγω το κινητο.

 

Γιατι ρε παιδια συμβαινει αυτο στην nordic 4.1.2 και δεν συμβαινε κατι παρομοιο στην 4.0.3???

 

Τι στο καλο συμβαινει?

 

Εννοειτε οτι μετα απο κανα 10-15 λεπτο χρησης το κινητο ζεσταινεται οχι υπερβολικα αλλα ζεσταινετε....

 

Συμβαινει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο με 4.1.2 ????

 

Αν ναι πως το ελυσε?

 

Μην μου πειτε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι το εχω ηδη δοκιμασει και δεν αλλαξε κατι....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με την τελευταία Nordic; αν θυμάμαι καλά, δε μου έχει κάνει κάτι τέτοιο, αν και δεν έχω τη συγκεκριμένη rom αυτή τη στιγμή. Μήπως στο δημιουργεί κάποια εφαρμογή το πρόβλημα; έβαλες κάποια νέα, ή ενημέρωσες κάποια σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσα το swype trial αν και δεν χρησιμοποιω αυτο το πληκτρολογιο αλλα το swype.

 

Και κολλησε ακομα και στο παιχνιδι real racing 3 πριν ξεκινησει το παιχνιδι και εκανε μονο του επανεκινηση το κινητο....

 

Τι να πω ρε παιδια εχω χασει πασα ιδεα απο το εν λογο κινητο και τη samsung γενικοτερα.....

 

Με το που πηγα στα android κινητα αρχικα ειχα το s.o.d. και τωρα παρολο που το πηγα και μου αλλαξανε πλακετα και περασα την nordic 4.1.2 εχω αυτα τι να πω δεν ξερω ρε παιδια δεν ξερω.....

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να τσεκαρει ολο το κινητο για να δει τι μπορει να δημιουργει προβληματα και να το διορθωνει?

Κατι σαν το tune up utiltiies 2013 που υπαρχουν στο pc.

 

Με βλεπω να γυρναω στα αρχαια nokia που ειχα που δεν κολλαγανε με τη καμια και για κανεναν λογο....

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα κι εγώ την πλήρη έκδοση του Swype, το οποίο χρησιμοποιώ κιόλας, αλλά δε μου έχει κάνει κάποιο πρόβλημα. Είσαι root;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρουτ ειμαι αλλιως πως θα μπορουσα να εχω την 4.1.2 με αλλαγμενο csc....

 

Και σε προλαβαινω (ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΒΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ εφαρμογη εκτος αυτης με τη μουσικη που ξεκίναγε το κινητο με το που ανοιγε και ηταν και στις ενεργες εφαρμογες σαν εικονιδιο του κινητου) παρα μονο εχω αλλαξει το csc και εχω κανει ενα backup των εφαρμογων που με ενδιαφερουν με το titanium.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρουτ ειμαι αλλιως πως θα μπορουσα να εχω την 4.1.2 με αλλαγμενο csc....

 

Και σε προλαβαινω (ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΒΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ εφαρμογη εκτος αυτης με τη μουσικη που ξεκίναγε το κινητο με το που ανοιγε και ηταν και στις ενεργες εφαρμογες σαν εικονιδιο του κινητου) παρα μονο εχω αλλαξει το csc και εχω κανει ενα backup των εφαρμογων που με ενδιαφερουν με το titanium.

 

 

Αν είσαι root μέσω philz, επί lsn θυμάμαι μου είχε δημιουργήσει κι εμένα τέτοιου είδους προβλήματα με επανεκκινήσεις, αλλά κυρίως μες στο titanium, όταν προσπαθούσα να σβήσω κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...