Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά δεν αργεί η αναβάθμιση οπότε είναι πολύ πιθανό να σου κόλλησε. Αναγκαστικά θα το βγάλεις να δεις αν έγινε η αναβάθμιση και αν δεν έχει γίνει ή δοκιμάζεις πάλι (αν φυσικά γίνεται) ή διαφορετικά την κάνεις μόνο σου σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2o SoD σήμερα σε 3 μήνες. Δε μας τα λέει καλά... Θα το ψάξω το θέμα αλλά δε βλέπω να υπάρχει λύση (stock Nordic JB).

 

Εισαι root;

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 4.1.2 XWLSS και δεν μπορώ να συνδεθώ με το gmail! ενώ βάζω τον σωστό κωδικό και το σωστό email, μου βγάζει ότι το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης δεν συμφωνούν!
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 4.1.2 XWLSS και δεν μπορώ να συνδεθώ με το gmail! ενώ βάζω τον σωστό κωδικό και το σωστό email, μου βγάζει ότι το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης δεν συμφωνούν!

 

Ε, πως γινεται αυτο... Κατι δεν θα δινεις καλα! Αν εξακολουθει, "καθαρισε" απο τις Ρυθμισεις\Εφαρμογες την cache του Gmail και ξαναδοκιμασε... Δεν νομιζω ομως να εχει σχεση αυτο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πέρασα την 4.1.2 XWLSS και δεν μπορώ να συνδεθώ με το gmail! ενώ βάζω τον σωστό κωδικό και το σωστό email, μου βγάζει ότι το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης δεν συμφωνούν!

 

Κατι δεν κανεις σωστα με τους κωδικους σου, πολυ χλωμο να φταιει η Lss γι'αυτο. Απο που δοκιμαζεις να συνδεθεις; Αν βρισκεσαι ακομα στην αρχη μετα την εγκατασταση της, δεν δοκιμαζεις να παρακαμψεις τη διαδικασια σ'εκεινο το σημειο και να προσπαθησεις αργοτερα απ'την εφαρμογη του gmail η απ'το google play;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και μετά και δεν γίνεται τίποτα. Απενεργοποίησα και την διπλή επιβεβαίωση και πάλι τίποτα.

 

*τελικά άλλαξα κωδικό στο gmail και λύθηκε το πρόβλημα

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και μετά και δεν γίνεται τίποτα. Απενεργοποίησα και την διπλή επιβεβαίωση και πάλι τίποτα.

 

Εκανες αποπειρα κι απ'το pc σου μηπως εχει φαει καποιο "σκαλωμα" με τον λογαριασμο σου αυτη τη στιγμη;..

Διαφορετικα ασ'το και ξαναδοκιμαζεις αργοτερα, δεν μπορω να φανταστω αν θα μπορουσε να φταιει το firmware καπου γι'αυτο παντως..:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και μετά και δεν γίνεται τίποτα. Απενεργοποίησα και την διπλή επιβεβαίωση και πάλι τίποτα.

 

*τελικά άλλαξα κωδικό στο gmail και λύθηκε το πρόβλημα

 

Εκανες αποπειρα κι απ'το pc σου μηπως εχει φαει καποιο "σκαλωμα" με τον λογαριασμο σου αυτη τη στιγμη;..

Διαφορετικα ασ'το και ξαναδοκιμαζεις αργοτερα, δεν μπορω να φανταστω αν θα μπορουσε να φταιει το firmware καπου γι'αυτο παντως..:)

 

Τωρα θυμηθηκα οτι ειχε φαει κι εμενα ενα "σκαλωμα" το Gmail και μου ελεγε οτι πρεπει να αλλαξω κωδικο γιατι - και καλα - "χακαριστηκε" και για την δικη μου ασφαλεια... μπορου-μπουρου-μπουρου... Τον αλλαξα και τελειωσε η ιστορια... Δεν ηταν ομως σε εγκατασταση νεας rom... Τελος παντων...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θυμηθηκα οτι ειχε φαει κι εμενα ενα "σκαλωμα" το Gmail και μου ελεγε οτι πρεπει να αλλαξω κωδικο γιατι - και καλα - "χακαριστηκε" και για την δικη μου ασφαλεια... μπορου-μπουρου-μπουρου... Τον αλλαξα και τελειωσε η ιστορια... Δεν ηταν ομως σε εγκατασταση νεας rom... Τελος παντων...!

 

Κι ομως θα μπορουσε απλα να επεσε σ'αυτην την τρελη συμπτωση ο φιλος η ακομα και να μπλοκαρε ο ιδιος τον λογαριασμο του μετα απο αρκετες λανθασμενες προσπαθειες..:)

Link to comment
Share on other sites

2o SoD σήμερα σε 3 μήνες. Δε μας τα λέει καλά... Θα το ψάξω το θέμα αλλά δε βλέπω να υπάρχει λύση (stock Nordic JB).

 

Είτε βγάλε το Google music player είτε δες εάν έχει κάνει ενημέρωση και κάνε απεγκατάσταση αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Εχει τυχει σε κανεναν με κλειστο το κινητο να φορτιζει συνεχεια επ' απειρον και να μην γεμιζει ΠΟΤΕ η μπαταρια του?

Να μενει νομιζω μονιμως στο 98%?

 

Παντα μιλαω με την nordic 4.1.2 ετσι.

Μου ετυχε μολις σημερα κατι τετοιο και δεν μπορω να καταλαβω το λογο.....

 

Να χαλασε η μπαταρια ετσι ξαφνικα μετα απο 3-4 μηνες λειτουργιας το κοβω πολυ χλωμο γιατι με το που εβγαλα και ξανα-εβαλα το βυσμα ολα καλα φορτισε για λιγα λεπτα και εδειξε κανονικα 100% παντα με κλειστο το κινητο ετσι.

 

Προγραμματα αυτου του ειδους

https://play.google.com/store/search?q=battery+calibration&c=apps&sort=0

κανουν τιποτα ή μπα?

 

Και να δοκιμασω κανενα τετοιο ή λετε να ηταν απλα τυχαιο?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα πάρουμε αναβάθμιση εμείς με τα unbranded Ελληνικά.:lol::lol::lol:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Προγραμματα αυτου του ειδους

https://play.google.com/store/search?q=battery+calibration&c=apps&sort=0

κανουν τιποτα ή μπα?

Και να δοκιμασω κανενα τετοιο ή λετε να ηταν απλα τυχαιο?

 

Αφου εχεις και το root δεν χανεις κατι αν δοκιμασεις, κακο παντως δεν σου κανει. Βαλε την πρωτη εφαρμογη που σου βγαζει και ακολουθησε τις οδηγιες που λεει μεσα, μολις κανεις το calibration και μια πληρη φορτιση/αποφορτιση τη διαγραφεις μετα.

Link to comment
Share on other sites

Είτε βγάλε το Google music player είτε δες εάν έχει κάνει ενημέρωση και κάνε απεγκατάσταση αυτής.

 

Δεν είχα (ακόμα και μετά την αναβάθμιση) τα προβλήματα που είχαν άλλοι με wakelocks κλπ. Του έκανα ενα freeze πάντως (αν και αρκετά καλός player είναι πλέον) και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ενα καλο πρωινο δεν μπορουσα με τιποτα να ενεργοποιησω το wifi

Παω στι ρυθμισεις, παταω ενεργοποιηση , δειχνει να το προσπαθει αλλα τιποτα

Καμια ιδεα????

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφερθώ στην ταχύτητα φόρτισης της μπαταρίας του κινητού μας. Όπως γνωρίζετε ο φορτιστής της Samsung(ακόμα και ο αυτοκινήτου) είναι 0,7Α με αποτέλεσμα το κινητό να θέλει σχεδόν 4 ώρες για να φορτίσει, χρόνος υπερβολικός για τα σημερινά -και όχι μόνο- δεδομένα. Αν πάρουμε έναν φορτιστή 1Α (όπως του S3) και φορτίζουμε το κινητό μας πάντα με αυτόν, μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα στην μπαταρία ή στο κινητό;

 

Αν κάποιος είναι γνώστης του θέματος και έχει να δώσει τεκμηριωμένες απαντήσεις, ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

έχω την κινητούμπα από τον 11/2011. Τώρα τελευταία η μπαταρία του έκανε κάτι κουλά, κράταγε μέχρι το μεσημέρι, ήταν στο 20% και έκλεινε το κινητο κτλ. Αγόρασα μία νέα με 10 ευρώ και το κινητό επανήλθε στο να βγάζει τη μέρα. Γιαυτό και δεν θάπερνα κινητάρα full ποιοτική πανάκριβη με βιδωμένη μπαταρία... :p:p:p

Επίσης, επειδή μου γέμιζε η 8αρα sd, τσάκωσα και μια 16 giga samsung class 10 HC1 με 15 ευρώ. Το κινητό φίλοι μου απογειώθηκε σε ταχύτητα. Δεν το περίμενα αυτό. Οπότε το s4 πέρνει αναβολή για χριστουγεννιάτικο δώρο... :D

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφερθώ στην ταχύτητα φόρτισης της μπαταρίας του κινητού μας. Όπως γνωρίζετε ο φορτιστής της Samsung(ακόμα και ο αυτοκινήτου) είναι 0,7Α με αποτέλεσμα το κινητό να θέλει σχεδόν 4 ώρες για να φορτίσει, χρόνος υπερβολικός για τα σημερινά -και όχι μόνο- δεδομένα. Αν πάρουμε έναν φορτιστή 1Α (όπως του S3) και φορτίζουμε το κινητό μας πάντα με αυτόν, μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα στην μπαταρία ή στο κινητό;

 

Αν κάποιος είναι γνώστης του θέματος και έχει να δώσει τεκμηριωμένες απαντήσεις, ακόμα καλύτερα.

 

Και εγώ το σκέφτηκα αυτό αλλά με δεδομένο οτι η θερμοκρασία της μπαταρίας ξεπερνάει τους 45 βαθμούς στη φόρτιση δεν ξέρω αν θα ήταν και τόσο καλό για τη ζωή της να την αυξήσεις και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

έχω την κινητούμπα από τον 11/2011. Τώρα τελευταία η μπαταρία του έκανε κάτι κουλά, κράταγε μέχρι το μεσημέρι, ήταν στο 20% και έκλεινε το κινητο κτλ. Αγόρασα μία νέα με 10 ευρώ και το κινητό επανήλθε στο να βγάζει τη μέρα. Γιαυτό και δεν θάπερνα κινητάρα full ποιοτική πανάκριβη με βιδωμένη μπαταρία... :p:p:p

Επίσης, επειδή μου γέμιζε η 8αρα sd, τσάκωσα και μια 16 giga samsung class 10 HC1 με 15 ευρώ. Το κινητό φίλοι μου απογειώθηκε σε ταχύτητα. Δεν το περίμενα αυτό. Οπότε το s4 πέρνει αναβολή για χριστουγεννιάτικο δώρο... :D

 

Τι μπαταρία πήρες; Εγώ περιμένω 1 ανκερ από το ebay. Εμάς έκλεισε 2 χρόνια και βγάζει ημέρα με το ζόρι αν δεν το πειράξεις. Φορτισεις πολλές φορές και 2 μέσα στην μέρα. Οπότε έχει πάνω από 700 κύκλους. Λέτε να έχει φθαρεί;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η μπαταρία θέλει περίπου 4.5 ώρες για πλήρη φόρτιση και το χω περίπου 3 βδομάδες. Αλλά όπως είπε κι ο aiolos ήδη φτάνει πολύ υψηλές θερμοκρασίες με τον φορτιστή του, πόσο μάλλον με μεγαλύτερο. Πιο πολλή ώρα το φορτίζω παρά το χρησιμοποιώ. Αν πάρω και την official extended 2000mAh δε θα θέλει η φόρτιση άλλη μια ωρίτσα σίγουρα; Maxime πόσα mAh είναι η Anker που παρήγγειλες; μπορείς να στείλεις ένα link;

 

Καλό θα 'ταν να συνεχίσουμε εδώ.

 

EDIT: Λογικά την 1900άρα θα λες. Διάβασα και στο XDA πολύ καλά λόγια. Παίζει να την παραγγείλω κι εγώ.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα για να φορτισει κανει 3 ωρες με την δικη του μπαταρια που ειναι 19μηνων πια. Εσας πολυ δεν ειναι οι 4.5 ωρες..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα για να φορτισει κανει 3 ωρες με την δικη του μπαταρια που ειναι 19μηνων πια. Εσας πολυ δεν ειναι οι 4.5 ωρες..;

 

Οσο χρησιμοποιείται η μπαταρία χάνει τη χωρητικότητα της και άρα φορτίζεται και πιο γρήγορα. Η δική σου με πάνω απο 500 φορτίσεις δεν είναι στην ίδια κατάσταση με τις καινούργιες.

Link to comment
Share on other sites

να δωσω και εγω την δικη μου εμπειρια στο θεμα μπαταρια μετα απο 1 χρονο με 2 ανκερ 1900 αρες και την μαμα μπαταρια εχω εναν επιτραπεζιο φορτιστη (πακετο με της ανκερ τον πειρα) και φορτιζω εκει ξεχωριστα την μπαταρια που μου τελειωσε στο τηλ οποτε εχω παντα μαζι μου δυο φωρτιζμενες ,τουλαχιστων, μπαταριες και εχω ηρεμισει στο θεμα μπαταριας.ο κυκλος και των τριων μετα απο 13 μηνες χρησης ειναι ο ιδιος 24+1 με 2 ωρες αναλογος την χρηση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...