Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το...ψηφιζετε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4578136# κιολας?? :whistle:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια καπιος χερει ας μου απαντησει.στου φιλο μου το κινιτο τιν ορα που μπενεις στης εφαρμογες και αλαζεις σελιδες το κινιτο μιλαει στα αγκλικα και του λεει σε πια σελιδα βρισκετε ειναι πολι σπαστικο.πως απενεργοπιοιτε αφτο....

 

Εμένα άρχισε να το κάνει αυτό όταν έβαλα το NoLED Και όταν το έβγαλα σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το...ψηφιζετε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4578136# κιολας?? :whistle:

 

Την εχω ρίξει την ψήφο μου εδώ και καιρό!!;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Eγώ δοκίμασα πάντως όλους τους γνωστούς browsers (dolphin, chrome, opera, firefox) και βρήκα τον προεγκατεστημένο πιο γρήγορο και εύχρηστο απ'τους άλλους.

Ναι αλλά εγώ άλλο ρωτάω/λέω.

Δεν μιλάω για το ποιος είναι ποιο γρήγορος....

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 4.04 πριν καμιά 10 μερες. Μια ερώτηση έχω: ποση ειναι περιπου η ελευθερη ram στην 4.04; σιγουρα το κινητό έγινε πιο σταθερο αλλα εχω μόνο 250 mb ελεύθερα από 400 που είχα.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

ok διορθοθικε το προωλιμα το noled το δουλευε αρκετο καιρο και τορα τελεφτεα του το εκανε αφτο.αλα το καναμε απεγκατασταση και σταματισε...ευχαριστω και ολας για τιν βοηθεια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ηχείο του είναι δυνατό; (στα πλαίσια του φυσιολογικού) γιατί μου έχουν πει ότι είναι αδύνατο.

 

Μην φανταστείς πολλά, μέτριες καταστάσεις. Το περίμενα δυνατότερο, αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Τα Huawei έχουν πολύ δυνατά ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , στο galaxy s 2 μεχρι πριν μερικες 2 μερες οταν το κινητο φορτιζε πληρως δεν εκανε καποιο ηχο , απο χτες δεν ξερω αν εχω αλλαξει καποια ρυθμιση το κινητο μολις φορτιζει κανει τωρα καποιο ηχο. Μπορω να το αλλαξω αυτο απο καπου ? να το κανω οπως πριν, να μην εχει ηχο οταν φορτιζει. Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω

 

Καμια βοηθεια παιδια στο θεμα μου? Αν γνωριζει κανεις?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια παιδια στο θεμα μου? Αν γνωριζει κανεις?

 

μήπως έχεις χαμηλώσει τον ήχο χωρίς να το έχεις καταλάβει? :X

απο εκέι και πέρα, αν είσαι root, μήπως άλλαξες τους ήχους μουρφής .ogg ? (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγονται)

άλλος τρόπος δεν μου έρχεται τώρα

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τρελάθεί τώρα τελευταία το κινητό μου χάνει τις ρυθμίσεις των ήχων στα καλά καθούμενα. Πχ έχω το go sms κι έχω βάλει ένα δικό μου ήχο στα μηνύματα όπως και στις εισερχόμενες κλήσεις. Ξαφνικά απορυθμίζονται και στις μεν εισερχόμενες βάζει τον εργοστασιακό στα δε μηνύματα βουβό και θέλει ξανά από την αρχή ρύθμιση. Δεν έχω βάλει τους ήχους εκεί που είναι του συστήματος (τους έχω στην sd) αλλά τόσο καιρό δεν είχα πρόβλημα. Τώρα ξαφνικά και το κάνει συχνά. Edited by Nikro
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις χαμηλώσει τον ήχο χωρίς να το έχεις καταλάβει? :X

απο εκέι και πέρα, αν είσαι root, μήπως άλλαξες τους ήχους μουρφής .ogg ? (αν θυμάμαι καλά έτσι λέγονται)

άλλος τρόπος δεν μου έρχεται τώρα

 

οχι δεν ηταν χαμηλωμενο, το ειχα καιρο ετσι, χτυπαγε κανονικα ολοι οι ηχοι ηταν ενταξει αλλα οταν φορτιζε πληρως δεν εκανε κανεναν ηχο, τωρα κανει:blink:

theodoros
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ηταν χαμηλωμενο, το ειχα καιρο ετσι, χτυπαγε κανονικα ολοι οι ηχοι ηταν ενταξει αλλα οταν φορτιζε πληρως δεν εκανε κανεναν ηχο, τωρα κανει:blink:

Ίσως είναι κάποιο application που κατέβασες πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

θυμηστε μου λιγο ρε παιδια πως συγχρονιζω τις εφαρμογες μου απο το gmail play στο κινητο μου.

πηγα στην 4.1 και δεν το θυμαμαι..

Link to comment
Share on other sites

θυμηστε μου λιγο ρε παιδια πως συγχρονιζω τις εφαρμογες μου απο το gmail play στο κινητο μου.

πηγα στην 4.1 και δεν το θυμαμαι..

 

Ρυθμίσεις >δημιουργία αντιγράφου ασφάλειας (αν εννοείς αυτό) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >δημιουργία αντιγράφου ασφάλειας (αν εννοείς αυτό) .

 

θελω οτι εφαρμογες ειχα περασμενες στην 4.0.4,

να τις περασω απο το play κατευθειαν στο τηλεφωνο,

για να μην καθομαι να τις περναω μια-μια.

 

**update

οκ το βρηκα.

thx

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

είχα αναφέρει και παλιότερα ότι είχα πρόβλημα με το Swype όταν έστελνα sms. Έχω το ίδιο πρόβλημα

τωρα και με την 4.1.2... ότι κείμενο και να γράψω είτε κεφάλαια είτε μικρά μου εμφανίζει ότι θα παραδοθεί κατεστραμμένο. αντιθέτως όταν γράψω με το πληκτρολόγιο της Samsung τα στέλνει κανονικά... τι μπορεί να φταίει; (Έχω επιλεγμένη την χρήση gsm χαρακτήρων.)

 

Επίσης κάτι νέο που μου κάνει είναι ότι το Swype σταμάτησε να μου βάζει αυτόματα διαστήματα οταν γράφω με αποτέλεσμα να ξεχνιέμαι και όλες οι λέξεις να μην έχουν καθόλου κενά μεταξύ τους... ενώ είναι ενεργοποιημένη η επιλογή... τι συμβαίνει;

Edited by deyan
Link to comment
Share on other sites

είχα αναφέρει και παλιότερα ότι είχα πρόβλημα με το Swype όταν έστελνα sms. Έχω το ίδιο πρόβλημα

τωρα και με την 4.1.2... ότι κείμενο και να γράψω είτε κεφάλαια είτε μικρά μου εμφανίζει ότι θα παραδοθεί κατεστραμμένο. αντιθέτως όταν γράψω με το πληκτρολόγιο της Samsung τα στέλνει κανονικά... τι μπορεί να φταίει; (Έχω επιλεγμένη την χρήση gsm χαρακτήρων.)

 

Επίσης κάτι νέο που μου κάνει είναι ότι το Swype σταμάτησε να μου βάζει αυτόματα διαστήματα οταν γράφω με αποτέλεσμα να ξεχνιέμαι και όλες οι λέξεις να μην έχουν καθόλου κενά μεταξύ τους... ενώ είναι ενεργοποιημένη η επιλογή... τι συμβαίνει;

 

Κατέβασε το Swype από τη σελίδα του. Είναι καλύτερο από αυτό που σου έρχεται με την 4.1 του SII. Νεώτερη έκδοση, έχει προσωπικό λεξικό και επιλογή σε skins. Για τα καταστραμμένα που λες φταίει το πρόγραμμα για μηνύματα της Sam. Κάποιους χαρακτήρες που παίρνει από το Swype δεν καταφέρνει να τους μετατρέψει σε GSM. Ίσως έχει να κάνει με τους τόνους στα κεφαλαία, δεν γνωρίζω. Πάντως βάλε το GoSMS Pro και είσαι καλυμμένος. Εγώ κατέβασα και ένα πρόγραμμα που αλλάζεις όνομα και εικονίδιο στις συντομεύσεις των εφαρμογών και το αντικατέστησα εντελώς το "Messeging" με το GoSMS με το ίδιο εικονίδιο και το ίδιο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως οι τόνοι στα κεφαλαία που το κάνουν, αν γράψω λέξεις με κεφαλαία αλλά χωρίς τόνους το στέλνει (αλλά έτσι είναι σαν να μην έχω swype... οπότε ποιος ο λόγος;).

Παρόλαυτά το πληκτρολόγιο της samsung τα στέλνει κανονικά είτε βάλω τόνους είτε κεφαλαία είτε όχι... Αυτό είναι που με παραξενεύει.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλημερα, αν και εχω διαβασει ολο το thread δεν μπορω να θυμηθω εαν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα, στο δια ταυτα λοιπον που λεγανε και στα στρατα. Απο την μερα που περασα την 4.1.2 nordic (φεβ 2013) το κινητο χανεται στην προσπαθεια να βρει 3g-2g-H με αποτελεσμα να μην μπορω να δεχθω κλησεις/μνμ κλπ αναγκαζοντας με να κανω επανεκινηση. Δεν παιζει κανενα ρολο εαν το αφησω στο αυτοματο/wcdma τα ιδια κανει συνεχως παρα μονο εαν το αφησω στο gsm κατι το οποιο δεν θελω, προτιμω το αυτοματο. Δεν ειναι προβλημα εφαρμογης καθοτι ξαναφλασαρα απο την αρχη με odin 1.85 την ΡΟΜ και το αφησα ετσι ολη νυχτα μεχρι να κανει παλι τα δικα του. Εχει γινει και σε καποιον αλλον αυτο? Η καρτα ΣΙΜ ειναι καινουργια και ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα. Τουλαχιστον 4-5 φορες την μερα πρεπει να κανω restart. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εβαλα την ισπανικη και εκανα login με το gmail μεσα στην συλλογη μου βγαζει κατι φωτο που θελω να τις σβησω και δεν μπορω..κατι ασχετες που ανεβηκαν μονες τους μαλλον και γραφει instant upload με το εικονιδιο του picasa..

 

Σβηνονται αυτες η μπα?

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλημερα, αν και εχω διαβασει ολο το thread δεν μπορω να θυμηθω εαν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα, στο δια ταυτα λοιπον που λεγανε και στα στρατα. Απο την μερα που περασα την 4.1.2 nordic (φεβ 2013) το κινητο χανεται στην προσπαθεια να βρει 3g-2g-H με αποτελεσμα να μην μπορω να δεχθω κλησεις/μνμ κλπ αναγκαζοντας με να κανω επανεκινηση. Δεν παιζει κανενα ρολο εαν το αφησω στο αυτοματο/wcdma τα ιδια κανει συνεχως παρα μονο εαν το αφησω στο gsm κατι το οποιο δεν θελω, προτιμω το αυτοματο. Δεν ειναι προβλημα εφαρμογης καθοτι ξαναφλασαρα απο την αρχη με odin 1.85 την ΡΟΜ και το αφησα ετσι ολη νυχτα μεχρι να κανει παλι τα δικα του. Εχει γινει και σε καποιον αλλον αυτο? Η καρτα ΣΙΜ ειναι καινουργια και ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα. Τουλαχιστον 4-5 φορες την μερα πρεπει να κανω restart. Ευχαριστω

 

Δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ειναι σχετικο αλλα σε κινητο φιλου περασαμε χειροκινητα τις ρυθμισεις του δικτυου για το ιντερνετ μιας κ παρουσιαζε κατι παρομοιο με το δικο σου.Δεν το ξανα-εμφανισε το φαινομενο μετα.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλημερα, αν και εχω διαβασει ολο το thread δεν μπορω να θυμηθω εαν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα, στο δια ταυτα λοιπον που λεγανε και στα στρατα. Απο την μερα που περασα την 4.1.2 nordic (φεβ 2013) το κινητο χανεται στην προσπαθεια να βρει 3g-2g-H με αποτελεσμα να μην μπορω να δεχθω κλησεις/μνμ κλπ αναγκαζοντας με να κανω επανεκινηση. Δεν παιζει κανενα ρολο εαν το αφησω στο αυτοματο/wcdma τα ιδια κανει συνεχως παρα μονο εαν το αφησω στο gsm κατι το οποιο δεν θελω, προτιμω το αυτοματο. Δεν ειναι προβλημα εφαρμογης καθοτι ξαναφλασαρα απο την αρχη με odin 1.85 την ΡΟΜ και το αφησα ετσι ολη νυχτα μεχρι να κανει παλι τα δικα του. Εχει γινει και σε καποιον αλλον αυτο? Η καρτα ΣΙΜ ειναι καινουργια και ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα. Τουλαχιστον 4-5 φορες την μερα πρεπει να κανω restart. Ευχαριστω

 

κλασικά θέματα σαμσουνγκ, τα έχω φάει στην μάπα. φλάσαρε την ελληνική και αν στο κάνει πάλι σέρβις. Είχα πολύ κοντινό πρόβλημα και το έστειλα σέρβις 3 φορές.

edit: όταν έρθει η ελληνική

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

στην έκδοση 4.1.2 στα μηνυματα εχει μια επιλογή : κλειδωμένα μηνυματα"

οταν μπαινω ομως μεσα σε ενα sms δεν μου εμφανιζει την επιλογή να το κλειδώσω

 

υπάρχει αυτή η δυνατότητα; να κλειδωθει με καποιο κωδικο και να μπορω να το διαβάσω μόνο εγώ;

 

ευχαριστώ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εβαλα την ισπανικη και εκανα login με το gmail μεσα στην συλλογη μου βγαζει κατι φωτο που θελω να τις σβησω και δεν μπορω..κατι ασχετες που ανεβηκαν μονες τους μαλλον και γραφει instant upload με το εικονιδιο του picasa..

 

Σβηνονται αυτες η μπα?

 

στις συγχρόνισε με το google picasa. Μπες από pc στο picasa, προσοχή όχι στο google picassa, στο web picassa, βάλε τον κωδικό σου της google και σβήστες από εκεί.

 

Μετά από το κινητό αποσύνδεσε αυτή την ιδιότητα για να μην στις ξανα ανεβάζει στο picasa

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...