Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν υπαρχει προβλημα, απλα πληκτρολογεις τον κωδικο *#9900# στον dialer σου και στο μενου που θα βγει απλα θα πατησεις εκει που σου λεει disable fast dormancy.

 

από το ίδιο menu μπορούμε να του αλλάξουμε και κατάσταση σε enable άμα θέλουμε να γυρίσουμε στην αρχική κατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσον αφορά το θέμα της μπαταρίας εδώ κ λίγες μέρες έχω ενεργοποιησει την εξοικονόμηση ενέργειας. ..αλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

από το ίδιο menu μπορούμε να του αλλάξουμε και κατάσταση σε enable άμα θέλουμε να γυρίσουμε στην αρχική κατάσταση;

 

Φυσικά..;)

Link to comment
Share on other sites

ubuntu touch for gs2 !!!

κάπως πρώιμη έκδοση μου φαίνεται

Πωπω με ψήνει πολύ το Ubuntu και αναρωτιόμουν αν θα βγει για το κινητάκι μας.

Link to comment
Share on other sites

Πωπω με ψήνει πολύ το Ubuntu και αναρωτιόμουν αν θα βγει για το κινητάκι μας.

 

"alpha and very unstable" Πάντως η αρχή έγινε

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το θέμα της μπαταρίας εδώ κ λίγες μέρες έχω ενεργοποιησει την εξοικονόμηση ενέργειας. ..αλλο κινητό.

 

Μια απο τα ιδια...!!!

 

Έχω τη στοκ rom 4.0.3. Πιο έντονα παρατηρείται όταν είμαι σε πολύ ήσυχο χώρο (από αυτό πηγαίνει ο νους μου στο noise cancelation, αλλά δεν έχω βρει κάποια ρύθμιση κάπου). Θα το παρατηρήσω μερικές ημέρες ακόμα πάντως για να δω μιας και το τηλέφωνο το έχω μερικές μέρες μόνο.

 

Δεν εχω κατι υπ'οψιν μου, ουτε εχω διαβασει εδω μεσα να εχει τετοιο προβλημα αλλος φιλος... Μηπως το συγκρινεις με καποιο αλλο που ειχες και ΙΣΩΣ ειχε πιο δυνατο ηχο?

Αν γνωριζεις καποιον που να εχει ιδια συσκευη, κανε μια συγκριση, αλλιως ισως να εχει παθει τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το θέμα της μπαταρίας εδώ κ λίγες μέρες έχω ενεργοποιησει την εξοικονόμηση ενέργειας. ..αλλο κινητό.

 

Μια απο τα ιδια...!!!

 

 

 

 

εκανα μια δοκιμη αλλα το κινητο ψιλο-κομπιαζει σχετικα με την κανονικη λειτουργια.

κανατε κατι το ιδιαιτερο?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το wifi να κλείνει όταν δεν χρησιμοποιείται και έχω δει τεράστια διαφορά στην μπαταρία...απλά δεν είμαι συνέχεια online
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια δοκιμη αλλα το κινητο ψιλο-κομπιαζει σχετικα με την κανονικη λειτουργια.

κανατε κατι το ιδιαιτερο?

 

Τι εννοεις οταν λες "κομπιαζει"?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα το wifi να κλείνει όταν δεν χρησιμοποιείται και έχω δει τεράστια διαφορά στην μπαταρία...απλά δεν είμαι συνέχεια online

 

Πριν το είχες συνεχώς ανοιχτό; μέσω κάποιας εφαρμογής το έκανες αυτό, η μέσω των ρυθμίσεων του wifi;

Link to comment
Share on other sites

Πριν το είχες συνεχώς ανοιχτό; μέσω κάποιας εφαρμογής το έκανες αυτό, η μέσω των ρυθμίσεων του wifi;

 

Είναι στις ρυθμίσεις wifi του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι και NFS Most Wanted παίζω σε εξοικονόμηση ενέργειας. Δε βλέπω απολύτως κανένα κόμπιασμα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι στις ρυθμίσεις wifi του κινητού.

 

Ευχαριστώ. Υπάρχει η δυνατότητα να κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει η δυνατότητα να κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη;

 

στα windows phone αυτο ειναι feature. δεν αντεξα...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει η δυνατότητα να κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη;

 

στα windows phone αυτο ειναι feature. δεν αντεξα...

αμα πας ρυθμισεις - wifi - για προχωρημενους εχει ρυθμιση για αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Θα ηθελα την βοηθεια σας με κατι που παρατηρησα.Ανοιγωντας την σελιδα του in.gr για παραδειγμα με τον στοκ browser αν πατησω να δω τις ειδησεις πχ για την Επιστημη ασπριζει η οθονη κ δεν εμφανιζει κατι.Γιατι συμβαινει αυτο?

Αν κλεισω απο το μενου την επιλογη javascript τοτε παιζει κανονικα η σελιδα χωρις να μπορω να δω εικονες ή βιντεο.Καμια ιδεα?

Στην 4.0.4 δε το παρουσιαζε.Καινουριο φρουτο ειναι αυτο στην 4.1.2?Ειμαι στοκ με nordic 4.1.2

 

 

Καμια ιδεα γιαυτο παιδια?:confused:

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει η δυνατότητα να κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη;

 

 

 

 

 

στα windows phone αυτο ειναι feature. δεν αντεξα...

 

 

Καλα κανεις και το λες αφου δεν αντεξες αλλα μερικοι δεν συμφωνουν

 

με αυτο το σκεπτικο....

 

αμα πας ρυθμισεις - wifi - για προχωρημενους εχει ρυθμιση για αυτο...

 

 

Ρε παιδια αν ειναι να γυρνατε σε offline καθε φορα που σβηνει η οθονη τοτε τι νοημα εχουν οι εφαρμογες τυπου viber-whatsapp κτλ...η ακομα και το facebook???

Ενταξει ενας καιρος που εχει θερμοκρασιες και λοιπες προβλεψεις....το καταλαβαινω οτι δεν εχει νοημα να ενημερωθει με κλειστη οθονη.

Εκτος αν δεν σας ενδιαφερουν τετοιες εφαρμογες και δεν τις χρησιμοποιει κανενας σας....:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν ειναι να γυρνατε σε offline καθε φορα που σβηνει η οθονη τοτε τι νοημα εχουν οι εφαρμογες τυπου viber-whatsapp κτλ...η ακομα και το facebook???

Ενταξει ενας καιρος που εχει θερμοκρασιες και λοιπες προβλεψεις....το καταλαβαινω οτι δεν εχει νοημα να ενημερωθει με κλειστη οθονη.

Εκτος αν δεν σας ενδιαφερουν τετοιες εφαρμογες και δεν τις χρησιμοποιει κανενας σας....:rolleyes::rolleyes:

 

Προσωπικά έχω απενεργοποιήσει όλους τους αυτόματους συγχρονισμούς αλλά άσχετα από αυτό, έτσι κι αλλιώς αυτοί (οι συγχρονισμοί) θα ξεκινήσουν και πάλι γι'αυτόν που έχει κάνει τη ρύθμιση με το που θα ανάψει και πάλι την οθόνη! Σίγουρα μπορεί να χάσει κάποια συμβάντα, μια εισερχόμενη στο viber για παράδειγμα αλλά οκ, για όποιον δεν είναι πρόβλημα αυτό.. σάμπως δεν καλείς μετά εσύ τσαμπέξ αν θες..:p

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οταν λες "κομπιαζει"?

 

δεν ειχε την ιδια απαλη αλλαγη καρτελων οπως πριν.

σαν να του λειπει ταχυτητα.

αυτα με την "ετοιμη" εξοικονομηση-οχι με custom.

Link to comment
Share on other sites

σάμπως δεν καλείς μετά εσύ τσαμπέξ αν θες..:p

 

Ναι αλλα την ωρα που καλεις εσυ τσαμπεξ.....εχει σβησει η οθονη του αλλου και σε εχει γειωσει κανονικα....οποτε η εφαρμογη σου βγαινει αχρηστη για αμεση επικοινωνια....;););)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προσπαθω να παρω backup με το Online Nandroid backup κ μου βγαζει συνεχεια μυνημα οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος. Έχω εγκαταστησει κ το script που ζηταει, εκανα apply patch αλλα τα ιδια. Προσπαθησα κ στην extcard που εχω κ στην sdcard. S2 Ισπανικη 4.1.2 κ τελευταια ενημερωση εγκαταστημενη. Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα την ωρα που καλεις εσυ τσαμπεξ.....εχει σβησει η οθονη του αλλου και σε εχει γειωσει κανονικα....οποτε η εφαρμογη σου βγαινει αχρηστη για αμεση επικοινωνια....;););)

 

Δεν έχεις άδικο, είναι και που το viber το δουλεύω περισσότερο μηνυματωδώς.. και συνήθως όταν καλέσω κάποιον τον έχω ενημερώσει πρώτα με μήνυμα που έχει ήδη λάβει σε διάλογο που είχε προηγηθεί λίγο πριν. Αυτό βέβαια εννοείται ότι δεν το κάνουν όλοι, όπως όμως και το ότι δεν έχουν καν το viber ή τέτοιου τύπου εφαρμογές όλοι. Είναι λοιπόν καθαρά επιλογή του καθενός και το ότι δίνεται αυτή η δυνατότητα μέσα στις ρυθμίσεις δεν μπορεί παρά να είναι κάτι θετικό.:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ έγραφα ένα sms με swype και πάτησα αποστολή με προειδοποίησε ότι ο παραλήπτης θα το παραλάβει κατεστραμμένο (όπως και έγινε γιατί το έστειλα αγνοώντας την ειδοποίηση!).

Μετά που ξαναέγραψα μήνυμα το πήγε κανονικά, και την επόμενη φορά μου έβγαλε πάλι την ειδοποίηση αυτή. Δεν έχω κάτσει να δω πότε το κάνει και πότε όχι.

Έχετε καμία εικόνα γιατί το εμφανίζει αυτό; Πιο πολύ με απασχολεί γιατί άλλοτε το εμφανίζει και άλλοτε όχι.

 

Γενικά ξέρω τι παίζει με τους χαρακτήρες GSM στα μηνύματα (καθώς τα είχα ψάξει πάρα πολύ, πολύ παλιά με τα windows mobile και τα custom keyboards).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ έγραφα ένα sms με swype και πάτησα αποστολή με προειδοποίησε ότι ο παραλήπτης θα το παραλάβει κατεστραμμένο (όπως και έγινε γιατί το έστειλα αγνοώντας την ειδοποίηση!).

Μετά που ξαναέγραψα μήνυμα το πήγε κανονικά, και την επόμενη φορά μου έβγαλε πάλι την ειδοποίηση αυτή. Δεν έχω κάτσει να δω πότε το κάνει και πότε όχι.

Έχετε καμία εικόνα γιατί το εμφανίζει αυτό; Πιο πολύ με απασχολεί γιατί άλλοτε το εμφανίζει και άλλοτε όχι.

 

Γενικά ξέρω τι παίζει με τους χαρακτήρες GSM στα μηνύματα (καθώς τα είχα ψάξει πάρα πολύ, πολύ παλιά με τα windows mobile και τα custom keyboards).

 

Έστειλες μήνυμα στα ελληνικά με την επιλογή GSM only?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...