Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει την Ισπανική, με την οποία είμαι ευχαριστημένος εκτός βέβαια απ'την κατανάλωση μπαταρίας. Έχετε να μου προτείνετε κάποια ROM 4.1.2 και μεγαλύτερη που να καταναλώνει όσο το δυνατόν λιγότερη μπαταρία, έστω και αν δεν είναι επίσημη. Κάποια που να την έχετε δοκιμάσει εννοείται και είστε ευχαριστημένοι;

 

Υ.Γ. έχω το Ι9100 gs2, παρακαλώ συνοδέψτε τις απαντήσεις σας με link.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει την Ισπανική, με την οποία είμαι ευχαριστημένος εκτός βέβαια απ'την κατανάλωση μπαταρίας. Έχετε να μου προτείνετε κάποια ROM 4.1.2 και μεγαλύτερη που να καταναλώνει όσο το δυνατόν λιγότερη μπαταρία, έστω και αν δεν είναι επίσημη. Κάποια που να την έχετε δοκιμάσει εννοείται και είστε ευχαριστημένοι;

 

Υ.Γ. έχω το Ι9100 gs2, παρακαλώ συνοδέψτε τις απαντήσεις σας με link.

εγω εβαλα την ομεγα v20 4.1.2 jb πολυ καλη ρομ με πολλα εξτρα εχει ειδικο ποστ στο οδηγοι και ροοτ του my phone δεν γνωριζω πως να βαλω λινκ αλλα δες εκει που σου ειπα.να συμπληρωσω οτι με ικανοποιει πληρως σαν ρομ και φτιαγμενη απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ μιαλο

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την ομεγα v20 4.1.2 jb πολυ καλη ρομ με πολλα εξτρα εχει ειδικο ποστ στο οδηγοι και ροοτ του my phone δεν γνωριζω πως να βαλω λινκ αλλα δες εκει που σου ειπα.να συμπληρωσω οτι με ικανοποιει πληρως σαν ρομ και φτιαγμενη απο ΕΛΛΗΝΙΚΟ μιαλο

 

Αυτήν λες.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από κατανάλωση - διαχείριση μπαταρίας η ωμέγα πως πάει;

έχετε εμπειρία;

Εγώ έβαλα από Σάββατο την official 4.1.2 Σκανδ. και είμαι απογοητευμένος σε σχέση με την 4.0.4 που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από κατανάλωση - διαχείριση μπαταρίας η ωμέγα πως πάει;

έχετε εμπειρία;

Εγώ έβαλα από Σάββατο την official 4.1.2 Σκανδ. και είμαι απογοητευμένος σε σχέση με την 4.0.4 που είχα πριν.

 

Καλύτερα να ρωτήσεις εκεί..;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή παρατήρηση!

Η pulse για s2 βασισμένη σε JB υπάρχει;

 

Δυστυχώς όχι, ο Στράτος (ο υπεύθυνος για την Pulse ;)) άφησε το S2 την προ-jelly bean εποχή για τα κάλη:lol: του S3 και πλέον βρίσκεται στο Note 2, κάπου εκεί θα τον βλέπουμε στο εξής.:)

 

 

Edit μιας και μου δημιουργήθηκε μόλις μία απορία: Aς πούμε ότι έχουμε την official 4.1.2 και έχουμε εγκαταστήσει τον Philz kernel (ουσιαστικά για να έχουμε το root). Mπορούμε μέσα απ'το recovery του Philz να εγκαταστήσουμε κατ'ευθείαν μία custom rom; Δεν ισχύει εδώ όσα ίσχυαν με την ics με το "απλό root" και το "cf-root";

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για πείτε μου λίγο επίσημα ποια έκδοση έχει η συσκευή;

 

Δε ξέρω αν είναι ελληνικό αλλά έχει τη 4.0.3

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για πείτε μου λίγο επίσημα ποια έκδοση έχει η συσκευή;

Δε ξέρω αν είναι ελληνικό αλλά έχει τη 4.0.3

 

Aν είναι unbranded (όχι Cosmote - Vodafone - Wind δηλαδή) το τελευταίο επίσημο Ελληνικό firmware αυτή τη στιγμή είναι το XWLP7.:)

Link to comment
Share on other sites

To XXLPS σου λέει κάτι; :confused:

 

Εdit ο αριθμός κατασκευής είναι πράγματι ο xwlp7

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

To XXLPS σου λέει κάτι; :confused:

Εdit ο αριθμός κατασκευής είναι πράγματι ο xwlp7

 

Την τελευταία επίσημη Ελληνική έχει ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως 2 ωριτσες ασχοληθηκα και απο 4.0.3 πηγα σε τελευταια Omega 4.1.2!!! μα καλα τι εχουν κανει τα παλικαρια ! και καπου διαβασα οτι ειναι Ελληνικά μυαλά! οχι θα περιμενω ποτε θα δεησει η sammy.

 

καλοριζικο σε ολους τους νεους κατοχους λόγω προσφορας.(απο skroutz ηδη εξαφανιστηκε στα αντιστοιχα καταστηματα!)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μιας και σε λίγες ώρες θα είμαι και γω κάτοχος του συγκεκριμένου κιν θα ήθελα να μου πείτε τι κάνουμε στην πρώτη φόρτιση, κάπου είχα δει έναν οδηγό αλλά δεν θυμάμαι που
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από κατανάλωση - διαχείριση μπαταρίας η ωμέγα πως πάει;

έχετε εμπειρία;

Εγώ έβαλα από Σάββατο την official 4.1.2 Σκανδ. και είμαι απογοητευμένος σε σχέση με την 4.0.4 που είχα πριν.

 

μήπως θέλεις μία δυο αποφορτίσεις.... ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Edit μιας και μου δημιουργήθηκε μόλις μία απορία: Aς πούμε ότι έχουμε την official 4.1.2 και έχουμε εγκαταστήσει τον Philz kernel (ουσιαστικά για να έχουμε το root). Mπορούμε μέσα απ'το recovery του Philz να εγκαταστήσουμε κατ'ευθείαν μία custom rom; Δεν ισχύει εδώ όσα ίσχυαν με την ics με το "απλό root" και το "cf-root";

 

ετσι περασα εγω την omega μεσα απο του philz...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,χτες βραδυ το κινητο ειχε 80% μπαταρια.Ξυπναω το πρωι,τιποτα κινητο,σβηστο.Το συνδεψ στο φορτιστη,καμια ενδειξη στην οθονη οτι φορτιζει.Εβγαλα 2-3 φορες τη μπαταρια,τιποτα.Δοκιμασα να μπω κ σε recovery,τιποτα...Ο,τι κ να κανω το κινητο παραμενει κλειστο...Καμια προταση??
Link to comment
Share on other sites

ετσι περασα εγω την omega μεσα απο του philz...

 

Κοίτα τώρα που μ'έβαλε σε διλήμματα.. ευχαριστώ για την απάντηση!:p

Link to comment
Share on other sites

μήπως θέλεις μία δυο αποφορτίσεις.... ?

Έχουν ήδη γίνει από μόνες τους.

Η κατανάλωση είναι τέτοια που όντας μη συνηθισμένος μου έκλεισε κανα 2 φορές.

Το φόρτισα χθες σε usb και έκανα ένα callibration στην μπαταρία, ότι και αν σημαίνει αυτό και βλέπω.

Πάντως από τις 2 το πρωί που είχε φορτίσει 100%, στις 9 είχε πέσει στο 87%.

Δεν ξέρω αν λέει πολλά. Ποτέ δεν είχα θέματα και έτσι ποτέ δεν παρακολουθούσα τι κάνει η μπαταρία ποσοστό ποσοστό!

Link to comment
Share on other sites

πολυ σημαντικό αυτό. Δεν κρατάει η μπαταρία στην 4.0.4? Αλλος εχει το ίδιο πρόβλημα ή σε άλλους πάει καλύτερα?
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,χτες βραδυ το κινητο ειχε 80% μπαταρια.Ξυπναω το πρωι,τιποτα κινητο,σβηστο.Το συνδεψ στο φορτιστη,καμια ενδειξη στην οθονη οτι φορτιζει.Εβγαλα 2-3 φορες τη μπαταρια,τιποτα.Δοκιμασα να μπω κ σε recovery,τιποτα...Ο,τι κ να κανω το κινητο παραμενει κλειστο...Καμια προταση??

 

Ωωωωωωχχ-ωχ-ωχ...... κατι μου θυμιζει αυτο... εμενα "πεθανε" στα χερια μου και βρισκεται στο service απο 29/1...

Ελπιζω να σου αναψει και να μην μπλεξεις... εισαι στην εγγυηση? Απο που το αγορασες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωωχχ-ωχ-ωχ...... κατι μου θυμιζει αυτο... εμενα "πεθανε" στα χερια μου και βρισκεται στο service απο 29/1...

Ελπιζω να σου αναψει και να μην μπλεξεις... εισαι στην εγγυηση? Απο που το αγορασες?

 

Απο τοπικο καταστημα wind,1,5 χρονο πριν περιπου...Φοραει την 4.1.2 ισπανικη,οποτε δεν ξερω αν καλυπτομαι απ την εγγυηση.Και ποια ηταν η ''ετυμηγορια'' για το δικο σου?

Link to comment
Share on other sites

πολυ σημαντικό αυτό. Δεν κρατάει η μπαταρία στην 4.0.4? Αλλος εχει το ίδιο πρόβλημα ή σε άλλους πάει καλύτερα?

 

Ρε παιδια εγω παρατιρησα πολυ μηκρη διαφορα 4.0.4 με 4.1.2 στην μπαταρια. Απλα με την 4.0.4 μετα απο 15 με 16 περιπου ωρες εκλεινε ενω τωρα με 4.1.2 κραταει κοντα στις 18 με 19 ωρες. Με τα παντα ανοιχτα κ καμια ωρα παιχνιδια.

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Απο τοπικο καταστημα wind,1,5 χρονο πριν περιπου...Φοραει την 4.1.2 ισπανικη,οποτε δεν ξερω αν καλυπτομαι απ την εγγυηση.Και ποια ηταν η ''ετυμηγορια'' για το δικο σου?

 

Μαλλον σημερα θα εχω νεα... ελπιζω να το παρω επισκευασμενο και μολις μαθω τι επαθε θα ποσταρω...

Και λεω ελπιζω να το παρω επισκευασμενο, διοτι οταν το παρεδωσα σ'ενα καταστημα εξουσιοδοτημενο να παραδιδει τις χαλασμενες συσκευες στην Smartec, μου ειπαν οτι λογω του οτι ειναι εισαγωγη απο Ελβετια, ΙΣΩΣ και να μην καλυπτεται απο εγγυηση... αλοιμονο τους!!!!

Τελος παντων, σημερα θα ξερω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τοπικο καταστημα wind,1,5 χρονο πριν περιπου...Φοραει την 4.1.2 ισπανικη,οποτε δεν ξερω αν καλυπτομαι απ την εγγυηση.Και ποια ηταν η ''ετυμηγορια'' για το δικο σου?

 

Δοκίμασες να αφαιρέσεις την μπαταρία για κανένα 10 λεπτο ώστε να σβηστούν τα δεδομένα της? Επίσης δοκίμασε και με usb jig αν έχεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...