Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το που εβαλα την ρομ το κινιτο εκανε sync με το gmail μου επαφες ρυθμισεις apps κτλ τοτε το κινιτο σερνοταν κυριολεκτικα, παταγα να ανοιξει το μενου και εκανε 4-5 δευτερολεπτα το σκρολ ηταν αργο τα βιντεο κολαγαν, γενικα μαυρο χαλι. Σημερα τρεχει αρκετα καλυτερα και ελπιζω να παραμινει ετσι.

 

Επισης με τα wallpaper και lockscreen τι γινεται? ο τροπος που τα φτιαχνεις τωρα ειναι χαλια...

 

Ταπεινή μου γνώμη, στο κινητό πρέπει να γίνουν τα προβλεπόμενα wipes ώστε να "απελευθερωθεί" απο τα τυχόν σκουπίδια που του έχει αφήσει η προηγούμενη rom...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ταπεινή μου γνώμη, στο κινητό πρέπει να γίνουν τα προβλεπόμενα wipes ώστε να "απελευθερωθεί" απο τα τυχόν σκουπίδια που του έχει αφήσει η προηγούμενη rom...

 

Συμφωνω κι εγω απολυτα..Ναι ειναι βαρετο να το ξαναστηνεις απο την αρχη αλλα οταν αλλαζεις εκδοση android,ποσο μαλλον τωρα που απο ics παμε σε jb,ειναι απαραιτητο πιστευω για να κατσει καλα η ρομ και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μετα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κινητο με το pc και μου εχει βγαλει το λαδι. Με την 4.0.3 και kies συνδεοταν κανονικα. Μολις εβαλα CF-Root μου εβγαζε hardware id missing. Τωρα με την Resurrection Remix δεν μου το αναγνωριζει. Εχω δοκιμασει να βαλω μονο τους drivers χωρις το kies, αλλα τπτ. Επισης δοκιμασα και χωρις drivers με το windows update και παλι τπτ. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Με το που εβαλα την ρομ το κινιτο εκανε sync με το gmail μου επαφες ρυθμισεις apps κτλ τοτε το κινιτο σερνοταν κυριολεκτικα, παταγα να ανοιξει το μενου και εκανε 4-5 δευτερολεπτα το σκρολ ηταν αργο τα βιντεο κολαγαν, γενικα μαυρο χαλι. Σημερα τρεχει αρκετα καλυτερα και ελπιζω να παραμινει ετσι.

 

Επισης με τα wallpaper και lockscreen τι γινεται? ο τροπος που τα φτιαχνεις τωρα ειναι χαλια...

 

Τα wallpaper αναγκαστικα με αυτον τον τροπο πρεπει να τα ρυθμιζεις στην 4.1.2.

Οσο για τα live wallpaper, υπαρχουν κανονικα και μαλιστα μπορεις να τα βαλεις και στην οθονη κλειδωματος,

κατι που δε σου επιτρεποταν σε προηγουμενες εκδοσεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για είμαι αρχάριος και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις

1)εχω εκείνο το chips και σκέφτομαι να βάλω την 4.1.2 την ισπανική την ισπανική official που δώθηκε εχω κάποιων φόβο η θα πρέπει να αλλάξω και τον kernel

2)είχα custom και άλλαξα σε official για να μπωρο να πάρω αναβαθμίσεις

3)άλλαξα πολλές custom Rom χωρίς να γνωρίζω για το chips χωρίς πρόβλημα δεν πιστεύω να εχω κάποιων κάποιο τώρα

Α η ισπανική έχει και ελληνικα αν γνωρίζετε

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω απολυτα..Ναι ειναι βαρετο να το ξαναστηνεις απο την αρχη αλλα οταν αλλαζεις εκδοση android,ποσο μαλλον τωρα που απο ics παμε σε jb,ειναι απαραιτητο πιστευω για να κατσει καλα η ρομ και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μετα

 

Εκανα και clear cache και wipe data/factory reset τα παντα. Αλλα με το που εβαλα το gmail μου στο πρωτο ανοιγμα τις συσκευης αμεσως περασε τα παντα απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολύ κόπο και χάρη στη εμπιστοσύνη που μου έδειξε ένας γνωστός που έχει μαγαζί με κινητά κατάφερα και πήρα με δόσεις, χωρίς κάρτα, για μία ακόμη φορά το sii. Δεν είχε ποικιλία ο άνθρωπος αλλά δεν με χαλάει καθόλου ακόμα κάνει τα πάντα που εγώ θέλω. Θέλω να σας ρωτήσω το εξής: όπως ξέρετε έχω πάρει αρκετές φορές το κινητό αυτά τα σχεδόν 2 χρόνια που κυκλοφορεί, κάποιες φορές μου έχει συμβεί το εξής: μετά από 1-2 μέρες που έχω το κινητό εκεί που το έχω σε αναμονή πάω να το ανοίξω και δεν ανοίγει παρά μόνο αν πατήσω παρατεταμένα για 10 sec το power button. Αυτό γιατί γίνεται; Το έχει κάνει και σε σας; Δυστυχώς δεν αξιωνόμουν να το κρατήσω πολύ καιρό για να ξέρω πόσες φορές θα επαναλαμβανόταν, θυμάμαι όμως ότι γινόταν και είναι σπαστικό. Αυτό πρέπει να το κρατήσω για καιρό οπότε είπα να το μοιραστώ μαζί σας να δω τι μπορώ να κάνω. Τι μπορεί να φταίει; Να σημειώσω ότι έχει 4.03 ελληνικό unbranded. Μήπως φταίει η 4.03; Σας ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα defrost τον tw launcher πριν λίγο για να τον δοκιμάσω αλλα οταν scrollαρω σελίδες το τηλέφωνο λέει "page 1 of 7" κλπ κλπ. Εχει κανείς ιδέα πως απενεργοποιείται αυτό;;;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολύ κόπο και χάρη στη εμπιστοσύνη που μου έδειξε ένας γνωστός που έχει μαγαζί με κινητά κατάφερα και πήρα με δόσεις, χωρίς κάρτα, για μία ακόμη φορά το sii. Δεν είχε ποικιλία ο άνθρωπος αλλά δεν με χαλάει καθόλου ακόμα κάνει τα πάντα που εγώ θέλω. Θέλω να σας ρωτήσω το εξής: όπως ξέρετε έχω πάρει αρκετές φορές το κινητό αυτά τα σχεδόν 2 χρόνια που κυκλοφορεί, κάποιες φορές μου έχει συμβεί το εξής: μετά από 1-2 μέρες που έχω το κινητό εκεί που το έχω σε αναμονή πάω να το ανοίξω και δεν ανοίγει παρά μόνο αν πατήσω παρατεταμένα για 10 sec το power button. Αυτό γιατί γίνεται; Το έχει κάνει και σε σας; Δυστυχώς δεν αξιωνόμουν να το κρατήσω πολύ καιρό για να ξέρω πόσες φορές θα επαναλαμβανόταν, θυμάμαι όμως ότι γινόταν και είναι σπαστικό. Αυτό πρέπει να το κρατήσω για καιρό οπότε είπα να το μοιραστώ μαζί σας να δω τι μπορώ να κάνω. Τι μπορεί να φταίει; Να σημειώσω ότι έχει 4.03 ελληνικό unbranded. Μήπως φταίει η 4.03; Σας ευχαριστώ. :)

 

Αν έχεις αλλάξει πολλά SII και στο κάνουν όλα.... μάλλον κάποια εφαρμογή στο κάνει ρε φίλε

δεν είναι λογικό να πετύχεις όλα τα "τεμπέλικα" της αγοράς

(εμένα προσωπικά δεν το κάνει)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι οφ τόπικ.

Θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να δω από ποιά χώρα είναι η συσκευή μου; (είναι ευρωπαικής εισαγωγής, μάλλον από Πολωνία)

Επίσης γιατί δεν έχει πάρει ακόμη την αναβάθμιση στην JB?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι οφ τόπικ.

Θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να δω από ποιά χώρα είναι η συσκευή μου; (είναι ευρωπαικής εισαγωγής, μάλλον από Πολωνία)

Επίσης γιατί δεν έχει πάρει ακόμη την αναβάθμιση στην JB?

 

Καλημέρα .

Ακολούθησε αυτά τα βηματα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι οφ τόπικ.

Θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να δω από ποιά χώρα είναι η συσκευή μου; (είναι ευρωπαικής εισαγωγής, μάλλον από Πολωνία)

Επίσης γιατί δεν έχει πάρει ακόμη την αναβάθμιση στην JB?

 

Στη 2η ερώτηση, δε παίρνουν όλες οι χώρες ταυτόχρονα τις αναβαθμίσεις.

Περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατοι!!!!!!!! Ευχαριστώ πολύ!

 

Edit: ξέρετε μήπως γιατί τον σειριακό αριθμό μου τον δείχνει όλα μηδενικά στο Android;

Edit 2: τώρα που ακολουθώ τα βήματα και βάζω το S/N όπως το γράφει στο μέρος που μπαίνει η μπαταρία μου λέει πως δεν είναι δυνατή η επαλήθευση των στοιχείων. Τι συμβαίνει;

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και clear cache και wipe data/factory reset τα παντα. Αλλα με το που εβαλα το gmail μου στο πρωτο ανοιγμα τις συσκευης αμεσως περασε τα παντα απο μονο του.

 

Οταν περνας το μειλ με το που ανοιγει το κιν, εχει μια επιλογη επαναφορας του backup απο το gmail. αυτο επαναφερει επαφες, ημερολογια και εφαρμογες. Δεν επαναφερει τις παλιες, απλα τις κανει εγκατασταση απο την αρχη.

Μετα απο λιγο (και μετα απο κανα reboot) ακομα αργο είναι? Γιατι εμενα στρωνει μετα απο 1-2 επανεκκινησεις, μετα απο καθε φλασαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥΣ. ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟ ΕΜΠΛΟΚΗ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ. ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΤΗ ΚΑΡΤΑ SIM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΚΩΔΙΚΟ PIN. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΖΗΤΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ. ΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ. ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΣΗΜΕΡΑ (ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ) ΑΛΛΑ ΤΗΝ SIM ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ. ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΟ ΕΧΩ 10 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

για την 4.1.2 μιλάω πάντα... πραγματικά, πόσο ηλίθια είναι τα πλαισιάκια που βγάζει δεξιά και αριστερά όταν πας να ορίσεις μία φωτογραφία για wallpaper; ποιος έξυπνος υπάλληλος της Samsung το σκέφτηκε; σαν φοιτητής πληροφορικής και με την ιδιότητα του προγραμματιστή πρέπει να πω ΑΙΣΧΟΣ! και ναι, φώναξα! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εχω την 4.1.2 costum root και πηγα να ζουμαρω στην φωτογραφική με τα πλήκτρα της εντασης και αντι να ζουμαρει, τραβαγε φωτογρσφια.εψαξα στις ρυθμίσεις μηπως βρω κατι αλλα δεν...συμβαίνει και σε κανεναν αλλο?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΟΥΣ. ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ. ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟ ΕΜΠΛΟΚΗ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ. ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΚΙΝΗΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΤΗ ΚΑΡΤΑ SIM ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΕ ΚΩΔΙΚΟ PIN. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΖΗΤΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ. ΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ. ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΣΗΜΕΡΑ (ΤΖΑΜΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ) ΑΛΛΑ ΤΗΝ SIM ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ. ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΟ ΕΧΩ 10 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

Δοκίμασε αρχικά αν βλέπει την σιμ απο ένα φίλο σου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στο Kies μου βγάζει πως υπάρχει αναβάθμιση γιά το Ι9100 μου .

Μπορεί κάποιος φίλος υπεύθυνα να μου μου πει

Γιατί να κάνω την αναβάθμιση αφού δεν έχω κανένα πρόβλημα με την 4.0.3 από μαμά .

Τι θα κερδίσω ? Ποιά είναι τα συν και τα πλην ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο Kies μου βγάζει πως υπάρχει αναβάθμιση γιά το Ι9100 μου .

Μπορεί κάποιος φίλος υπεύθυνα να μου μου πει

Γιατί να κάνω την αναβάθμιση αφού δεν έχω κανένα πρόβλημα με την 4.0.3 από μαμά .

Τι θα κερδίσω ? Ποιά είναι τα συν και τα πλην ?

Ευχαριστώ

 

Ποιο firmware σου βγαζει για αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! μια ερωτηση! εχω τον HDTV adaptor της samsung τον αυθεντικο και σημερα που δοκιμαζα να συνδεσω το ασυρματο πληκτρολογιο και το ποντικι στο κινητο και μαζι τον ανταπτορα, εκει που ολα δουλευανε κανονικα, ξαφνικα χαθηκε το σημα στην τηλεοραση και εβγαλε πρασινη οθονη. Να αναφερω οτι στο κινητο ολα δουλευανε κανονικα, φορτιζε, αλλα εμφανιστηκε αυτο το προβλημα! Ξερει καποιος που να οφειλεται? Εκανα επανεκινηση αλλα οχι επαναφορα!
Link to comment
Share on other sites

Στο Kies μου βγάζει πως υπάρχει αναβάθμιση γιά το Ι9100 μου .

Μπορεί κάποιος φίλος υπεύθυνα να μου μου πει

Γιατί να κάνω την αναβάθμιση αφού δεν έχω κανένα πρόβλημα με την 4.0.3 από μαμά .

Τι θα κερδίσω ? Ποιά είναι τα συν και τα πλην ?

 

Ευχαριστώ

 

Μήπως έχεις 4.0.3 cosmote / Vodafone και θέλει να σε πάει σε 4.0.4? Δοκιμάστε ρε παιδιά και κανένας άλλος μην έγινε κανένα θαύμα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αρχικά αν βλέπει την σιμ απο ένα φίλο σου...

 

 

 

Την βλέ[ω κανονικά την sim σε αλλο κινητό. Επίσης δοκίμασα και έβαλα και μια δευτερη sim αλλα ούτε την δεύτερη την βλέπει. Ουτε κωδικό pin δεν ζητάει. Σε μια δυο περιπτώσεις που μου έχει ζητήσει pin το κινητό δουλεύει κανονικά.:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...