Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει διορθωση κοκκινων ματιων πουθενα το τηλεφωνο?

δεν την βρισκω πουθενα..!

 

Τηλέφωνο είναι όχι ψηφιακή

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο είναι όχι ψηφιακή

 

γιατι βρε συ?πρωτη φορα ακους μια τοσο απλη λειτουργεια σε τηλεφωνο?

πολυ φθηνοτερα τηλεφωνα,εχουν αυτην την επιλογη,μεσα στην επεξεργασια φωτογραφιας.

αλλωστε το sii,φημιζεται για τις φωτογραφικες του δυνατοτητες...

Link to comment
Share on other sites

γιατι βρε συ?πρωτη φορα ακους μια τοσο απλη λειτουργεια σε τηλεφωνο?

πολυ φθηνοτερα τηλεφωνα,εχουν αυτην την επιλογη,μεσα στην επεξεργασια φωτογραφιας.

αλλωστε το sii,φημιζεται για τις φωτογραφικες του δυνατοτητες...

 

Βγαζει οντως καλες φωτογραφιες, αλλα αυτη την επιλογη μαλλον πρεπει να την αναζητησεις σε εφαρμογη... (πλακα-πλακα, θα την χρειαστω κι εγω!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει οντως καλες φωτογραφιες, αλλα αυτη την επιλογη μαλλον πρεπει να την αναζητησεις σε εφαρμογη... (πλακα-πλακα, θα την χρειαστω κι εγω!!!)

 

ναι-αυτο ειδα τωρα στο google.

εχει αρκετες εφαρμογες.

ισως να την δουμε στην 4.1..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Στο Gallery όταν ανοίξεις μια φωτογραφία έχει επιλογή edit. Από εκεί σε πάει στον Photo Editor της Samsung (την πρώτη φορά θα σε πάει στο Samsung Apps για να κατεβάσεις τον editor).

 

Τώρα στον editor όταν πατάς Effect, προχωράς στο τέλος και εκεί λέει Advanced. Το πατάς και εμφανίζεται το Red-Eye fix.

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Στο Gallery όταν ανοίξεις μια φωτογραφία έχει επιλογή edit. Από εκεί σε πάει στον Photo Editor της Samsung (την πρώτη φορά θα σε πάει στο Samsung Apps για να κατεβάσεις τον editor).

 

Τώρα στον editor όταν πατάς Effect, προχωράς στο τέλος και εκεί λέει Advanced. Το πατάς και εμφανίζεται το Red-Eye fix.

 

Αυτά :)

 

παταω σε μια φωτο.

το κατω αριστερα κουμπακι του τηλεφωνου.

περισσοτερα>επεξεργασια>εφε

αυτο παει μεχρι ¨εφε μεγαλης ταχυτητας".δεν παει πιο κατω..

Link to comment
Share on other sites

παταω σε μια φωτο.

το κατω αριστερα κουμπακι του τηλεφωνου.

περισσοτερα>επεξεργασια>εφε

αυτο παει μεχρι ¨εφε μεγαλης ταχυτητας".δεν παει πιο κατω..

 

Σου ανοίγει τον Photo Editor ή κάνει επεξεργασία μέσα από το ίδιο το Gallery? Ίσως να μην γίνεται σε παλιότερες εκδόσεις, εγώ έχω JB 4.1.2 αυτή τη στιγμή.

 

Δες αν μπορείς να κατεβάσεις τον editor μόνος σου απο το Samsung Apps.

Link to comment
Share on other sites

Σου ανοίγει τον Photo Editor ή κάνει επεξεργασία μέσα από το ίδιο το Gallery? Ίσως να μην γίνεται σε παλιότερες εκδόσεις, εγώ έχω JB 4.1.2 αυτή τη στιγμή.

 

Δες αν μπορείς να κατεβάσεις τον editor μόνος σου απο το Samsung Apps.

 

το Gallery ανοιγει.

οποτε καλα ειπα οτι μπορει να το δουμε στην 4.1..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό από σήμερα 299 στα Mediamarkt Γερμανίας.

Το S3 mini 295.

 

Δεν πιστεύω πώς υπάρχει λόγος να πάρει κάποιος το S3 Mini όταν η διαφορά είναι μόλις στα 4 € με το S2 το οποίο τρέχει καλύτερα την 4.1.2 που τα είδα μαζί στο χέρι, και μερικές από τις διαφορές επίσης ότι έχει λίγο παραπάνω χρονισμένο cpu, λίγο μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα των 8Mpixel.Και όσο αφορά τα updates, ότι update πάρει το S3 Mini σύμφωνα με την λογική μπορεί να την πάρει και το S2.Οπότε εγώ θα επέλεγα το S2.Τώρα αν το S3 Mini πάρει κάνα παραπάνω update που δεν θα δωθεί στο S2 θα είναι καθαρά λόγο Marketing και ταυτόχρονα λάθος κίνηση κατά την γνώμη μου

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν αλλαζω δικτυο απο gsm 3g και αντιστροφα ενεργοποιουνται μονα τους τα δεδομενα κινητης με αποτελεσμα να χρεωνομαι ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση κι από μένα αν δεν κουράζω...(για το προηγούμενο καταρχήν με τα δεδομένα κι εμένα έτσι κάνει...) έχω φτιάξει ένα λογαριασμό hotmail από την προεγκατεστημένη εφαρμογή που έχει το κινητό. Το εικονίδιο του γράμματος δηλαδή με ένα κόκκινο @ πάνω. Τα εισερχόμενα φαίνονται οκ. Αν στείλω κάτι από το κινητό και πάω μετά στα απεσταλμένα, φαίνεται. Αλλά δεν φαίνονται αυτά που στέλνω από το pc μου. Ακόμα κι αν πατάω από το κινητό μου "ανανέωση" δεν βρίσκει αυτά που φεύγουν από το pc.Καμμιά ιδέα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν αλλαζω δικτυο απο gsm 3g και αντιστροφα ενεργοποιουνται μονα τους τα δεδομενα κινητης με αποτελεσμα να χρεωνομαι ιντερνετ;

 

Oh yes!

Έτσι λοιπόν ή θα το θυμάσαι να το κλείνεις κάθε φορά

ή θα βάλεις κάποιον toggle widget (widgetsoid πχ) που κάνει disable τα data

και δεν υπάρχει περίπτωση να ανοίξουν απο αλλού εκτός απο το συγκεκριμένο πρόγραμμα,,,

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν αλλαζω δικτυο απο gsm 3g και αντιστροφα ενεργοποιουνται μονα τους τα δεδομενα κινητης με αποτελεσμα να χρεωνομαι ιντερνετ;

 

Στην 4.0.3 γίνεται αυτό. Στην 4.0.4 είναι πάλι κομπλέ.

 

Μία ερώτηση κι από μένα αν δεν κουράζω...(για το προηγούμενο καταρχήν με τα δεδομένα κι εμένα έτσι κάνει...) έχω φτιάξει ένα λογαριασμό hotmail από την προεγκατεστημένη εφαρμογή που έχει το κινητό. Το εικονίδιο του γράμματος δηλαδή με ένα κόκκινο @ πάνω. Τα εισερχόμενα φαίνονται οκ. Αν στείλω κάτι από το κινητό και πάω μετά στα απεσταλμένα, φαίνεται. Αλλά δεν φαίνονται αυτά που στέλνω από το pc μου. Ακόμα κι αν πατάω από το κινητό μου "ανανέωση" δεν βρίσκει αυτά που φεύγουν από το pc.Καμμιά ιδέα? Ευχαριστώ!

 

Βάλε το app της microsoft, το hotmail και θα σαι καλυμμένος. Και είναι ταχύτατο και σε αφήνει να επισυνάψεις αρκετές φωτογραφίες, πράγμα που το απλό δεν θυμάμαι να με άφηνε.

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.0.3 γίνεται αυτό. Στην 4.0.4 είναι πάλι κομπλέ.

 

 

 

Βάλε το app της microsoft, το hotmail και θα σαι καλυμμένος. Και είναι ταχύτατο και σε αφήνει να επισυνάψεις αρκετές φωτογραφίες, πράγμα που το απλό δεν θυμάμαι να με άφηνε.

Eυχαριστώ! Το έβαλα, είναι πολύ πιο ωραίο βέβαια, αλλά πάλι πατάω στο φάκελο sent, και δεν βρίσκει αυτά που έχω ήδη στείλει από το pc! Ούτε τα πρόχειρα... Αν είναι έτσι, ΟΚ, αλλά λες να είναι θέμα κάποια ρύθμισης? Πάτησα check mail για να φρεσκάρει, αλλά τίποτα...

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Το έβαλα, είναι πολύ πιο ωραίο βέβαια, αλλά πάλι πατάω στο φάκελο sent, και δεν βρίσκει αυτά που έχω ήδη στείλει από το pc! Ούτε τα πρόχειρα... Αν είναι έτσι, ΟΚ, αλλά λες να είναι θέμα κάποια ρύθμισης? Πάτησα check mail για να φρεσκάρει, αλλά τίποτα...

 

Δοκίμασε να μπεις στις ρυθμίσεις και επέλεξε να σου συγχρονίσει και τον φάκελο των απεσταλμένων. Λογικά αυτό θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

 

Φίλος μου πήρε το sgs2 την μέρα που το βγάλανε στα 270 (σαν ακρίδες πέσαν όλοι πάνω του).

Η συσκευή είναι από πλαίσιο και φοράει την XWLP7 (4.0.3).

Τις τελευταίες 2 μέρες απο ότι μου είπε η συσκευή έφαγε 2 φορές κόλλημα (δεν ξεκλείδωνε, ανέβασε θερμοκρασία,

αναγκάστηκε να βγαλει την μπαταρία, και όταν την ξαναέβαλε είδε οτι του είχε φάει 30-40% μπαταρία).

 

Αυτό το κόλλημα είναι θέμα firmware?

Αν ναι, έχει νόημα να βάλει κάποιο απο τα πιο καινούρια ελληνικά (4.0.4) που είναι για κοσμοτε και βόνταφον??

Είναι πιο σταθέρα ή μια απο τα ίδια?

Και αν τα βάλει , με odin εννοείται, η εγγύηση χάνεται??

 

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε γύρω στα 180 €.. :worry:

 

Μια απο τα ιδια εχω παθει (μου δουλευει κατα τα αλλα ολα οκ το κινητο.) 90 Ευρω μου ζητανε...

 

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.

 

Φίλος μου πήρε το sgs2 την μέρα που το βγάλανε στα 270 (σαν ακρίδες πέσαν όλοι πάνω του).

Η συσκευή είναι από πλαίσιο και φοράει την XWLP7 (4.0.3).

Τις τελευταίες 2 μέρες απο ότι μου είπε η συσκευή έφαγε 2 φορές κόλλημα (δεν ξεκλείδωνε, ανέβασε θερμοκρασία,

αναγκάστηκε να βγαλει την μπαταρία, και όταν την ξαναέβαλε είδε οτι του είχε φάει 30-40% μπαταρία).

 

Αυτό το κόλλημα είναι θέμα firmware?

Αν ναι, έχει νόημα να βάλει κάποιο απο τα πιο καινούρια ελληνικά (4.0.4) που είναι για κοσμοτε και βόνταφον??

Είναι πιο σταθέρα ή μια απο τα ίδια?

Και αν τα βάλει , με odin εννοείται, η εγγύηση χάνεται??

 

Ευχαριστώ

 

Το πιο λογικο ειναι να φταιει η 4.0.3 οπως ειχε γινει και σε μενα πριν κατι μηνες...! Ναι ειναι πιο σταθερη η 4.0.4 της κοσμοτε που εχω βαλει κι εγω. Για την εγγυηση δε μπορω να σου πω με σιγουρια. Αλλα η λογικη λεει οτι αφου το 4.0.4 της κοσμοτε ειναι "οριτζιναλ" τοτε δεν υπαρχει θεμα εγγυησης (ουτε ροοτ να γινεις ομως). Αυτα ξερω αυτα λεγω. :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Το πιο λογικο ειναι να φταιει η 4.0.3 οπως ειχε γινει και σε μενα πριν κατι μηνες...! Ναι ειναι πιο σταθερη η 4.0.4 της κοσμοτε που εχω βαλει κι εγω. Για την εγγυηση δε μπορω να σου πω με σιγουρια. Αλλα η λογικη λεει οτι αφου το 4.0.4 της κοσμοτε ειναι "οριτζιναλ" τοτε δεν υπαρχει θεμα εγγυησης (ουτε ροοτ να γινεις ομως). Αυτα ξερω αυτα λεγω. :)

 

Αα μάλιστα! Να σαι καλά!

Καλά για το ροοτ εννοείται οτι δεν θα γίνει...

Εγώ είμαι εδώ και ένα χρόνο με custom (αυτή τη στιγμή με CM10.1) και δεν έχω ιδέα τι παίζει τις επίσημες γιαυτό και ρωτάω.

Για την εγγύηση έχει κανείς άλλος ιδέα??

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπορω να βαλω μεγαλα αρχεια στην καρτα μνημησ?εχω 29 γιγα ελευθερα κ θελω να περασω ενα αρχειω 4.5 γιγα κ μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλω αρχειο..κατι τετιο..ενω εχω χωρο...συνδεσα το κινητο με το pc κ δοκιμασα...
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπορω να βαλω μεγαλα αρχεια στην καρτα μνημησ?εχω 29 γιγα ελευθερα κ θελω να περασω ενα αρχειω 4.5 γιγα κ μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλω αρχειο..κατι τετιο..ενω εχω χωρο...συνδεσα το κινητο με το pc κ δοκιμασα...

 

Γιατί είναι fat32 format. Σε ένα fs fat32 το μέγιστο μέγεθος αρχείου είναι 4gb.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...