Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο καιρό έχεις την συσκευή;Έπειτα φαίνεται να έχει πάθε κάτι από χτύπημα εξωτερικά ή να έχει σημάδι ότι έπεσε;Αν όχι και έχεις δοκιμάσει τα πάντα και δεν ανοίγει.Θα σου πρότινα να το πάς μέσω εγγύησης εφόσον είσαι μέσα, και απλά να τους πείς κάτι άλλο.Π.χ Το βράδυ το είχα κλείσει και το πρωϊ που το άνοιξα η οθόνη έχει αυτό το αποτέλεσμα.Θα στο επισκευάσουν πιστεύω από την στιγμή που δεν φαίνεται να το έκανες εσύ κάποια ζημιά.Δοκίμασε πάντως να βγάλεις την μπαταρία για πολλές ώρες.Μετά σύνδεσε τον φορτιστή στην συσκευή, βάλτο στην πρίζα και τέλος βάλε την μπαταρία ενώ είναι συνδεμένο με τον φορτιστή και δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις και να δείς αν η οθόνη διξει κανονικά

 

την εχω απο περσι τα χριστουγεννα.δεν εχει χτυπημα εξωτερικα δεν μου επεσε ποτε.μονο λιγο το χρωμα εχει φυγει στο κατω μερος που το βαζω και βγαζω απο την τζεπη μου.δοκιμασα τα παντα θα το παρω μαλλον εκει το αγορασα αφου εχω εγγυηση.αυτο ομως που σκεφτομαι ειναι να μην δουν οτι εχω την resurrection και μου πουνε οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την εχω απο περσι τα χριστουγεννα.δεν εχει χτυπημα εξωτερικα δεν μου επεσε ποτε.μονο λιγο το χρωμα εχει φυγει στο κατω μερος που το βαζω και βγαζω απο την τζεπη μου.δοκιμασα τα παντα θα το παρω μαλλον εκει το αγορασα αφου εχω εγγυηση.αυτο ομως που σκεφτομαι ειναι να μην δουν οτι εχω την resurrection και μου πουνε οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση

 

Σε download ή recovery mode μπαίνει? Ή απλά η οθόνη συνεχίζει να είναι μαύρη?

Usb Jig έχεις?

Link to comment
Share on other sites

την εχω απο περσι τα χριστουγεννα.δεν εχει χτυπημα εξωτερικα δεν μου επεσε ποτε.μονο λιγο το χρωμα εχει φυγει στο κατω μερος που το βαζω και βγαζω απο την τζεπη μου.δοκιμασα τα παντα θα το παρω μαλλον εκει το αγορασα αφου εχω εγγυηση.αυτο ομως που σκεφτομαι ειναι να μην δουν οτι εχω την resurrection και μου πουνε οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση

 

Μην το πάς σε καμιά περίπτωση έχοντας custom rom επάνω.Κατά 99% θα φάς άκυρο.Προσπάθησε, ψάξε και λίγο στους XDA αν μπορείς κάπως να περάσεις ενα επίσημο firmware πρώτα.Δοκίμασε σε recover mode καμια επαναφορά η wipe τις cache ή σε download mode μέσω Odin να φλασάρεις επίσημο firmware

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Σε download ή recovery mode μπαίνει? Ή απλά η οθόνη συνεχίζει να είναι μαύρη?

Usb Jig έχεις?

 

και αν μπαινει δεν μπορω να ξερω η οθονη δεν αναβει καθολου.δεν εχω usb jig

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

και αν μπαινει δεν μπορω να ξερω η οθονη δεν αναβει καθολου.δεν εχω usb jig

 

volume down +home buton +power ετσι μπαινει σε download mode αν δεν σου μπαινει εχω usb jig στειλε μου πμ να κανονισουμε λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

και αν μπαινει δεν μπορω να ξερω η οθονη δεν αναβει καθολου.δεν εχω usb jig

 

Αν τα κράτησες πατημένα πολύ ώρα και πάλι δεν άνοιξε η οθόνη μάλλον σε άφησε η οθόνη.

Μην το πας έτσι στο service, καλού κακού δοκίμασε το συνδυασμό για download Mode και άνοιξε το odin να δεις αν στο αναγνωρίζει.

Αν ναι, πέρασε του μια ρομ που να κάνει wipe τα πάντα (επίσημη ελληνική), πάρε και ένα usb jig μήπως καταφέρει να μηδενίσει το μετρητή και έπειτα πήγαινε το.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα παιδι απο ξενο φορουμ μου ειπε οτι απο μονο του τα κινητα με android 4 και ανω εχουν δυνατοτητα να κανεις backup ολες τις εφαρμογες σου στο λογαριασμο gmail και οταν χρειαστει να κανεις επαναφορα μπορεις να τις εγκαταστησεις μαζι με τις ρυθμησεις σου.

 

Ισχυει κατι τετοιο?

 

Λογικα θα λεει την επιλογη στο μενου

ρυθμισεις -> δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας.

 

Τι ακριβως κανει αυτο γνωριζει κανεις?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

volume down +home buton +power ετσι μπαινει σε download mode αν δεν σου μπαινει εχω usb jig στειλε μου πμ να κανονισουμε λεπτομερειες

 

Να συναντηθείτε κάπου στην Πράγα :p

 

Valentino

Aφού το κινητό δείχνει να δουλεύει αλλά απλά δεν ανάβει, κάνε ότι σου είπε ο σοφος με την εξής διαφορά.

Βάλε μία gb rom.Μετά βάλε και τον παλιό bootloader και μετά jig για να μηδενίσει σίγουρα

Αν τον θες είναι στο dropbox μου

http://dl.dropbox.com/u/46595847/GT-I9100_OLD_BOOTLOADER.tar

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Να συναντηθείτε κάπου στην Πράγα :p

 

Valentino

Aφού το κινητό δείχνει να δουλεύει αλλά απλά δεν ανάβει, κάνε ότι σου είπε ο σοφος με την εξής διαφορά.

Βάλε μία gb rom.Μετά βάλε και τον παλιό bootloader και μετά jig για να μηδενίσει σίγουρα

Αν τον θες είναι στο dropbox μου

http://dl.dropbox.com/u/46595847/GT-I9100_OLD_BOOTLOADER.tar

ΩΧ δεν το προσεξα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα..πηγαμε στην 4.0.4 να σωθουμε απο τις μαυρες οθονες και μου φαινεται οτι ειναι χειροτερα.

μια μαυριλα μετα απο λιγα λεπτα αφου περασα την 4.0.4 και αλλη μια σημερα παλι απο το πουθενα.ενω εψαχνα για ενα τηλεφωνο στον καταλογο,το αφησα για δευτερολεπτα,εκλεισε και μετα παλι βγαλε/βαλε μπαταρια...τελικα εχει θεμα με την μαυριλα και η 4.0.4 ή να ψαξω κατι αλλο?

γιατι συνολικα με την 4.0.3 το εχει παθει 5-6 φορες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας αν ειναι ευκολο..εχω ενα galaxy s2 gt-i9100 με android 4.0.3 και αριθμο κατασκευης IML74K.XWLP7.To κινητο το αγορασα καινουριο πρην 2 μηνες σχεδον.το προβλημα ειναι οτι καποιες φορες στα καλα καθουμενα σβηνει.καποιες φορες με το που πατισω το κουμπι ανοιγει κανονικα,καποιεσ αλλες πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.τι μπορει να φταιει?ειχε καποιος το ιδιο προβλημα?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

volume down +home buton +power ετσι μπαινει σε download mode αν δεν σου μπαινει εχω usb jig στειλε μου πμ να κανονισουμε λεπτομερειες

 

ευχαριστω φιλε αλλα νομιζω θα το παραγγειλω.

 

ps προσπαθησα τωρα αλλα δεν μπαινει σε download mode.

ps2.Το κινητο οταν το ελεξα μου εβγαλε οτι εχει το insane chip αλλα rom αλλαξα πριν κανενα μηνα

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας αν ειναι ευκολο..εχω ενα galaxy s2 gt-i9100 με android 4.0.3 και αριθμο κατασκευης IML74K.XWLP7.To κινητο το αγορασα καινουριο πρην 2 μηνες σχεδον.το προβλημα ειναι οτι καποιες φορες στα καλα καθουμενα σβηνει.καποιες φορες με το που πατισω το κουμπι ανοιγει κανονικα,καποιεσ αλλες πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.τι μπορει να φταιει?ειχε καποιος το ιδιο προβλημα?

 

αναφερεις ακριβως αυτο που εχει κανει και σε εμενα 5-6 φορες και με τις 2 εκδοσεις firmware(4.0.3&4.0.4).

μαλλον ειναι θεμα της 4 γενικοτερα.δεν ξερω-προσωπικα μου εχει σπασει τα νευρα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

αναφερεις ακριβως αυτο που εχει κανει και σε εμενα 5-6 φορες και με τις 2 εκδοσεις firmware(4.0.3&4.0.4).

μαλλον ειναι θεμα της 4 γενικοτερα.δεν ξερω-προσωπικα μου εχει σπασει τα νευρα...:mad:

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..αυτό δηλαδή δεν διορθώνεται ε? Πρέπει να περιμένουμε την 4.1.1?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..αυτό δηλαδή δεν διορθώνεται ε? Πρέπει να περιμένουμε την 4.1.1?

 

Όχι 4.1.1 αλλά 4.1.2. Όσο για το πρόβλημα σου, είναι θέματα της 4.0.3. Θα έχεις παρατηρήσει επίσης και κολλήματα στο WiFi. Θα κολλάει κάπου στο ενδιάμεσο και δεν μπορείς ούτε να το σβήσεις ούτε να το ανάψεις.. Στην 4.0.4 λύνονται όλα, εάν βέβαια γίνει το απαραίτητο "καθάρισμα" της συσκευής πρώτα.

 

@dp8 - Δεν υπάρχουν επανεκκινήσεις στην 4.0.4. Γενικά είναι πολύ σταθερότερη της 3.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..αυτό δηλαδή δεν διορθώνεται ε? Πρέπει να περιμένουμε την 4.1.1?

ρε παιδια εχει διορθωθει με την 4.0.4 καντε ενα καθαρο ινσταλ με factory reset πριν και μετα την εγκατασταση της ρομ και μην μεταφερετε τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους και μια μια ινσταλ τις εφαρμογες γιατι υποψιαζομαι οτι πιθανον καποια εφαρμογη το κανει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!εχω ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας αν ειναι ευκολο..εχω ενα galaxy s2 gt-i9100 με android 4.0.3 και αριθμο κατασκευης IML74K.XWLP7.To κινητο το αγορασα καινουριο πρην 2 μηνες σχεδον.το προβλημα ειναι οτι καποιες φορες στα καλα καθουμενα σβηνει.καποιες φορες με το που πατισω το κουμπι ανοιγει κανονικα,καποιεσ αλλες πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.τι μπορει να φταιει?ειχε καποιος το ιδιο προβλημα?

 

αναφερεις ακριβως αυτο που εχει κανει και σε εμενα 5-6 φορες και με τις 2 εκδοσεις firmware(4.0.3&4.0.4).

μαλλον ειναι θεμα της 4 γενικοτερα.δεν ξερω-προσωπικα μου εχει σπασει τα νευρα...:mad:

 

Της 4.0.3 είναι.

Dp8 μάλλον χρειάζεσαι factory reset. Δες στον οδηγό πως να αλλάξεις το csc για να σου φτιάξουν και τα ελληνικά και θα γίνει και μόνο του με την αλλαγή το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει διορθωθει με την 4.0.4 καντε ενα καθαρο ινσταλ με factory reset πριν και μετα την εγκατασταση της ρομ και μην μεταφερετε τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους και μια μια ινσταλ τις εφαρμογες γιατι υποψιαζομαι οτι πιθανον καποια εφαρμογη το κανει

 

Της 4.0.3 είναι.

Dp8 μάλλον χρειάζεσαι factory reset. Δες στον οδηγό πως να αλλάξεις το csc για να σου φτιάξουν και τα ελληνικά και θα γίνει και μόνο του με την αλλαγή το factory reset.

 

ρε παιδια-εκανα factory reset και μετα την αναβαθμιση.το μονο που δεν εκανα ηταν να περασω τις εφαρμογες ξεχωριστα.

τις περασε ολες μονο του wizard,αλλα δεν νομιζω οτι φταιει αυτο.μηπως εχει καποιο αλλο θεμα το τηλεφωνο?

 

StratosGR το csc δεν αλλαζει.εαν δεις καποια μηνυματα πιο πισω,το παλεψα αλλα δεν..

μονο γυρνωντας σε swipe πληκτρολογιο εχω και Ελληνικη γραφη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια-εκανα factory reset και μετα την αναβαθμιση.το μονο που δεν εκανα ηταν να περασω τις εφαρμογες ξεχωριστα.

τις περασε ολες μονο του wizard,αλλα δεν νομιζω οτι φταιει αυτο.μηπως εχει καποιο αλλο θεμα το τηλεφωνο?

 

StratosGR το csc δεν αλλαζει.εαν δεις καποια μηνυματα πιο πισω,το παλεψα αλλα δεν..

μονο γυρνωντας σε swipe πληκτρολογιο εχω και Ελληνικη γραφη.[/

 

για δες αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd

Link to comment
Share on other sites

sales code μεσα σε κουτακι EUR

απο κατω κενο μαυρο και εχει επιλογη να γινει πρασινο.

παταω install και μου λεει must be three chars..

 

Πες μου ποια έκδοση έχεις ακριβώς, μπορεί να μην έχει EUR.. Για να βρούμε τη λύση.

 

Edit: Είσαι σε αυτή ε?

 

ναι σε αυτη ειμαι.:)

 

απο εδω την κατεβασα http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=COS&os=1&type=1#firmware

την πρωτη-πρωτη

 

Λοιπόν, σου έχει επιλογές για κάποιο άλλο csc? Βάλε ένα άλλο, κάνε reboot και μετά κάνε πάλι τη διαδικασία και βάλε EUR..

 

δεν εχει καποιο αλλο εκτος απο EUR.

για σου κανω μια περιγραφη:

sales codes και διπλα του ακριβως σε λευκο πλαισιο η λεξη EUR

απο κατω,μαυρο πλαισιο και στα δεξια του μια κουκιδα λευκη,που εαν πατηθει γινεται πρασινη.

παταω install και μου βγαζει το μηνυμα must be three chars

 

 

εδω StratosGR..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια-εκανα factory reset και μετα την αναβαθμιση.το μονο που δεν εκανα ηταν να περασω τις εφαρμογες ξεχωριστα.

τις περασε ολες μονο του wizard,αλλα δεν νομιζω οτι φταιει αυτο.μηπως εχει καποιο αλλο θεμα το τηλεφωνο?

 

StratosGR το csc δεν αλλαζει.εαν δεις καποια μηνυματα πιο πισω,το παλεψα αλλα δεν..

μονο γυρνωντας σε swipe πληκτρολογιο εχω και Ελληνικη γραφη.[/

 

για δες αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd

 

το δοκιμασα.ειναι ουσιαστικα συντομευση του συνδυασμου πληκτρολογιου που σε βαζει στο csc.

Link to comment
Share on other sites

Εχε στην άκρη αυτή την εφαρμογή. Θα σου χρειαστεί.

Έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή το πρόβλημα σου πρέπει να φλασάρεις πρώτα μια άλλη ρομ με πολλά csc , να βάλεις με αυτή την εφαρμογή το eur και μετά παλι την κοσμοτε.

Τώρα δεν είμαι σπίτι να σου υποδείξω μια multicsc.

Αν κάποιο παιδί εδώ ξέρει μία ας προτείνει, αλλιώς μόλις πάω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

 

το δοκιμασα.ειναι ουσιαστικα συντομευση του συνδυασμου πληκτρολογιου που σε βαζει στο csc.

 

γιατι δεν δοκιμαζεις να περασεις μια αλλη 4.0.4 πχ την LPX

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Εχε στην άκρη αυτή την εφαρμογή. Θα σου χρειαστεί.

Έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή το πρόβλημα σου πρέπει να φλασάρεις πρώτα μια άλλη ρομ με πολλά csc , να βάλεις με αυτή την εφαρμογή το eur και μετά παλι την κοσμοτε.

Τώρα δεν είμαι σπίτι να σου υποδείξω μια multicsc.

Αν κάποιο παιδί εδώ ξέρει μία ας προτείνει, αλλιώς μόλις πάω σπίτι

 

αμ αυτα δεν θελω ρε συ Στρατο.να μπλεκω με ρομ και συναφη.

ουσιαστικα το εχω λυσει το θεμα με το swipe.

αυτο που με καιει ειναι η μαυρες οθονες και δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί που είσαι για καφέ;;;;:p:p:p:p:p:p

 

Μακριά :p

αμ αυτα δεν θελω ρε συ Στρατο.να μπλεκω με ρομ και συναφη.

ουσιαστικα το εχω λυσει το θεμα με το swipe.

αυτο που με καιει ειναι η μαυρες οθονες και δεν ξερω τι να κανω.

 

10 λεπτά υπόθεση είναι.

Βάζεις μια με multicsc που έχει και το eur γιατί με μόνο ενα μέσα όπως η κοσμοτε δεν σου αλλαζει και μετά καπακι την κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...