Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μου πεις πως ακριβώς το κάνεις; Εγώ όπως προείπα, θέλω να κάνει αναπαραγωγή ένα συγκεκριμένο φάκελο. Άρα τα κομμάτια που εμπεριέχει (ο φάκελος), πρέπει να τα κάνω playlist. Πες μου σε παρακάλω, πως γίνεται αυτό;

 

Απλά όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή πάτα το αριστερό πλήκτρο αφής και μπες στις ρυθμίσεις, ψάξε λίγο εκεί κάπου τικαρεις τις κατηγορίες που θες να σου βγάζει τα τραγούδια. Τικαρε και την επιλογή Φάκελοι, κάνε επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακη κοιτα.. Ακομα αντιστεκεσαι??

 

Σαδιστη! Ε σαδιστη! :lol:

 

Επι της ευκαιριας, το tapatalk σου εμφανιζει την υπογραφη (Sent from my...) στο myphone αν την ενεργοποιησεις;:D

Link to comment
Share on other sites

Σαδιστη! Ε σαδιστη! :lol:

 

Επι της ευκαιριας, το tapatalk σου εμφανιζει την υπογραφη (Sent from my...) στο myphone αν την ενεργοποιησεις;:D

 

Λογικα.. εγω εχω επιλεξει "καμια" προκειμενου να φαινεται η υπογραφη που εχω ορισει απο το PC (που θελει επεξεργασια βλεπω).. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα.. εγω εχω επιλεξει "καμια" προκειμενου να φαινεται η υπογραφη που εχω ορισει απο το PC (που θελει επεξεργασια βλεπω).. ;)

Σωστα! Μαλλον θα πρεπει να την απενεργοποιησω κι εγω, αφου δεν την εμφανιζει ετσι κι αλλιως..:)

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου με την μπαταρια συνεχιζει. και μετα απο σκληρο φορματ και μετα απο μπατερυ calibration κ μετα απο περασμα αλλης ρομ...τα ιδια.

 

εκει που το βγαζω απο φορτιστη και ειναι 100% , παει φυσιολογικα μεχρι το 40 με 50%. υστερα αν δεν ασχοληθω καθολου μαζι του, κραταει καποιες ωρες...οπως κραταγε στην αρχη. εαν ασχοληθω μαζι του..λιγο νετ...λιγο φωτο....κλακ...τελος. νεκρο.

 

αν δεν το βαλω για φορτιση κ το ξανανοιξω εχει παει 2 με 5% πλεον.

 

το κουλο ειναι οτι αν το κλεισω κ βαλω φορτιστη..μολις το ξανα ανοιξω ειναι στο 50% παλι. βεβαια αν το βγαλω κ ασχοληθω μαζι του παλι, παλι νεκρο.

 

μπαταρια φταει ετσι;

 

ποσο να κανει να παρω την αμεσως μεγαλυτερη;

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Αισθητη βελτιωση? Μιλαμε οτι ειναι η ημερα με την νυχτα! Θεωρω την 4.0.3 εντελως αποτυχημενη... Με το που πηγα απο την Gingerbread 2.3.4 στην ICS 4.0.3, το κινητο "βαρυνε", το Touchwiz "λαγγαρε", ζεσταινοταν χωρις ιδιαιτερο λογο, ενω η μπαταρια τελειωνε ακομα και αν το ειχες... κλειστο!!! Βλαστημησα την ωρα και την στιγμη που εκανα το update! :lol:

 

Βαλε 4.0.4 οχι σημερα, χθες! Εγω εβαλα την Αγγλικη (με Odin, δεν περιμενα να ερθει update για την δικη μου συσκευη), ενω πολλοι αλλοι φιλοι στο forum την Σκανδιναβικη... Ολα τα προβληματα που ανεφερα πιο πανω λυθηκαν, ειδικα της μπαταριας, εκτος απο το Touchwiz που εξακολουθει να "ζοριζεται", ευτυχως ομως υπαρχουν πολλοι καλυτεροι launchers οπως Nova, Apex, Holo κλπ.κλπ. (ΟΧΙ ομως και ο Go Launcher που "χαλασε" αρκετα στην ICS). Προσωπικα χρησιμοποιω Nova Launcher...

 

Γενικα βαλ'την και περιμενε την Jelly Bean, οπου να'ναι ερχεται!

 

Y.Γ. Ασε τις εφαρμογες να επανελθουν απο το Gmail ωστε να μην χρειαστεις να ξαναστησεις το κινητο σου, θα δουλευουν ολες "ρολοϊ"!!!

 

 

Και επειδή είμαι λίγο αρχάριος με αυτά, επαφές, μηνύματα κλπ σβήνονται αν κάνω update μέσω kies air?

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως ακριβώς το κάνεις; Εγώ όπως προείπα, θέλω να κάνει αναπαραγωγή ένα συγκεκριμένο φάκελο. Άρα τα κομμάτια που εμπεριέχει (ο φάκελος), πρέπει να τα κάνω playlist. Πες μου σε παρακάλω, πως γίνεται αυτό;

 

Ανοιγεις το Winamp, Playlists, create playlist, την ονομαζεις οπως θελεις και μετα παντα μεσα απο το Winamp πηγαινεις στο folder με τα τραγουδια σου, πατας παρατεταμενα πανω και το κανεις add στην playlist... Τουλαχιστον ετσι γινεται σ'αυτη την εφαρμογη... Καπως ετσι θα λειτουργουν και οι αλλες...

 

Και επειδή είμαι λίγο αρχάριος με αυτά, επαφές, μηνύματα κλπ σβήνονται αν κάνω update μέσω kies air?

 

Οι επαφες θα επανελθουν "ατοφιες" μετα το update, εφ'οσον τις εχεις ΗΔΗ συγχρονισει με το Gmail... Για τα μηνυματα χρησιμοποιησε καμμια εφαρμογη τυπου SMS Backup...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως απενεργοποιουμε την προταση για αποριψη κλισης με sms που ...πεταγεται στις εισερχομενες κλισεις ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε ****το...θα φάμε τα νύχια μας μέχρι να έρθει το new staf.Θα το παλέψουμε όμως....αφού ο γαλαξίας συνεχίζει κ μας εκπλήσσει....
Link to comment
Share on other sites

<ID:0/003> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> I9100BOLPM_I9100COSLP9_I9100BOLP7_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> SetupConnection..

 

 

είναι κολλημένο εδώ και κανα μισάωρο. Είναι φυσιολογικό; :confused::confused:

Edited by KostisTheFlash
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

<ID:0/003> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> I9100BOLPM_I9100COSLP9_I9100BOLP7_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..

<ID:0/003> File analysis..

<ID:0/003> SetupConnection..

 

 

 

είναι κολλημένο εδώ και κανα μισάωρο. Είναι φυσιολογικό; :confused::confused:

βγαλε την μπαταρια για ενα 2 λεπτα μετα τρεξε το odin σαν διαχειριστής

αν εχεις προβλημα παλι άλλαξε usb θυρα και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το Winamp, Playlists, create playlist, την ονομαζεις οπως θελεις και μετα παντα μεσα απο το Winamp πηγαινεις στο folder με τα τραγουδια σου, πατας παρατεταμενα πανω και το κανεις add στην playlist... Τουλαχιστον ετσι γινεται σ'αυτη την εφαρμογη... Καπως ετσι θα λειτουργουν και οι αλλες...

.

 

Με PowerAMP γίνεται ακριβώς αυτό που θές.

 

Πάς στην λίστα. Πατάς Folders. Επιλογες με το αριστερά touch κουμπί και επιλέγεις list options. Αλλάζεις το View As σε Hierarchy.

 

Πλέων κάθε φορά που πάς στα Folders στο PowerAMP βλέπεις τους φακέλους κανονικά. Αν έχεις πεί στο πρόγραμμα σε τι φάκελους έχεις την μουσική σου ακόμα καλύτερα.

Πλέων πατάς παρατεταμένα επάνω στον φάκελο που θές.

Enqueue για προσθήκη ότι έχει ο φάκελος σε αυτά που έχεις στην λίστα σου ήδη

Play για να παίξει ότι έχει ο φάκελος σβήνοντας ότι ήταν να παίξει πρίν

Shuffle για να κάνει shuffle τα κομμάτια του φακέλου.

Έχει να φτιάξει και playlist αλλά πραγματικά το βρίσκω άχρηστο. Χωρίζω τα είδη μουσικής σε ξεχωριστούς φακέλους και δεν κάνω πια κανένα playlist.

Link to comment
Share on other sites

η εσωτερικη μνημη ειναι διαμορφωμενη σε fat32; δεν μπορουμε να κανουμε αντιγραφη αρχειων >4gb;

 

Σε fat32 όχι δεν μπορείς και ναι σε fat32 είναι.

Κάπου διάβασα όμως ότι η jelly bean αναγνωρίζει την εξωτερική κάρτα φορμαρισμένη σε exFAT (αυτό θα το κάνεις είτε σε card reader στον υπολογιστή σου είτε με εντολές στο τηλέφωνο). το format απο το τηλέφωνο γίνεται σε fat32.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή κάρτα. Αυτή έχω και εγώ σε 32gb στο κινητό. Αλλά μην περιμένεις 30mb/sec γιατί το κινητό δεν έχει υποστήριξη UHS.

ΣΕ USB 3.0 ports και UHS reader, τα φτάνει και τα ξεπερνάει ελαφρά. Στο δικό μας δουλεύει σαν class 10 πραγματικά όμως και όχι σαν κάτι άλλες class 10 που είναι χειρότερες και απο class 2 στις δοκιμές που έκανα.

 

Τελικά βιάστηκα να βγάλω συμπέρασμα, δύο ημέρες μετά πάλι κόλλησε 2 φορές σε μια ημέρα. Έβγαλα την νέα Sd και περιμένω να δω αν θα ξανά γίνει σε διάστημα εβδομάδων πλέων.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας οι εμπειροι του site Αλλαγη του s/n της συσκευης samsung galaxy s2 σε 00000000000 μετα απο αναβαθμηση μεσο Kies σε 4.0.4 ξέρει κανεις πως θα επανακτισω το s/n Edited by Tanto1
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει πως οταν το βαζω να φορτισει, αλλαζει η αποκριση της οθονης. γινεται λιγοτερο ευαισθητη, με αποτελεσμα γραφοντας καποιο μηνυμα κυριως, να πρεπει να πατησω 2-3 φορες καποια γραμματα, ή με περισσοτερη δυναμη. με το που βγαλω το φορτιστη, αμεσως ολα καλα. συμβαινει σε καποιον αλλο; τι μπορει να ειναι;
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει πως οταν το βαζω να φορτισει, αλλαζει η αποκριση της οθονης. γινεται λιγοτερο ευαισθητη, με αποτελεσμα γραφοντας καποιο μηνυμα κυριως, να πρεπει να πατησω 2-3 φορες καποια γραμματα, ή με περισσοτερη δυναμη. με το που βγαλω το φορτιστη, αμεσως ολα καλα. συμβαινει σε καποιον αλλο; τι μπορει να ειναι;

 

Μαλλον εχεις 4.0.3, σωστα? Αν ναι, βαλε 4.0.4... ετσι απλα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παρακαλώ! Ενώ όλα ήταν οκ, μόλις δεχτηκα μια κλήση η συσκευή άρχισε να καίει τρελά (η μπαταρία ήταν κάπου στο 37% αν θυμάμαι καλά) και μόλις την τερμάτισα ήταν στο 17% (διήρκησε γύρω στο 20λεπτο). Επειδή όμως ΕΚΑΙΓΕ (!), το απενεργοποίησα και άφησα τη μπαταρία έξω για κανενα 5λεπτο. Μόλις το άνοιξα ξανα, ηταν στο 1% (!!!). Και το πιο κουλο? Στην κατανάλωση μπαταρίας λέει ότι το Countdown Widget κατανάλωσε το 77% της μπαταρίας! Τι γίνεται βρε παιδιά?:X:X
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παρακαλώ! Ενώ όλα ήταν οκ, μόλις δεχτηκα μια κλήση η συσκευή άρχισε να καίει τρελά (η μπαταρία ήταν κάπου στο 37% αν θυμάμαι καλά) και μόλις την τερμάτισα ήταν στο 17% (διήρκησε γύρω στο 20λεπτο). Επειδή όμως ΕΚΑΙΓΕ (!), το απενεργοποίησα και άφησα τη μπαταρία έξω για κανενα 5λεπτο. Μόλις το άνοιξα ξανα, ηταν στο 1% (!!!). Και το πιο κουλο? Στην κατανάλωση μπαταρίας λέει ότι το Countdown Widget κατανάλωσε το 77% της μπαταρίας! Τι γίνεται βρε παιδιά?:X:X

 

Βγάλε το widget ,φόρτισε το τηλέφωνο και παρακολούθησε το .

Μια κακογραμμένη εφαρμογη μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις 4.0.3, σωστα? Αν ναι, βαλε 4.0.4... ετσι απλα!!!

 

αυτο ειναι ολο; μου εφυγε ενα βαρος.:) θα την ειχα βαλει ηδη, αλλα μιας και απ' οτι λενε οπου να 'ναι θα εμφανιστει η τελικη JB, κανω υπομονη, ωστε να το στησω μια φορα και να τελειωνω.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το widget ,φόρτισε το τηλέφωνο και παρακολούθησε το .

Μια κακογραμμένη εφαρμογη μπορεί να προκαλέσει πολλά προβλήματα .

 

Ελπίζω να φταίει αυτο.. Αν και την έχω καιρό και δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα. Εάν δεν είναι η εφαρμογή, τι κάνω? Νεα μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ολο; μου εφυγε ενα βαρος.:) θα την ειχα βαλει ηδη, αλλα μιας και απ' οτι λενε οπου να 'ναι θα εμφανιστει η τελικη JB, κανω υπομονη, ωστε να το στησω μια φορα και να τελειωνω.

 

Δεν θα χρειαστει να ξαναστησεις το κινητο σου οταν περασεις την 4.0.4... εμενα μου "ηρθαν ολα πισω" απο το gmail και δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα... αργησε βεβαια λιγο το reboot, αλλα ειχα το τηλεφωνο μου οπως το αφησα... χωρις ομως την ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ 4.0.3!!!

Τωρα για την jb δεν ξερω αν θα δουλευουν ολα (αν επιλεξεις να σου γυρισουν πισω)... μπορει ναι, μπορει και οχι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να φταίει αυτο.. Αν και την έχω καιρό και δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα. Εάν δεν είναι η εφαρμογή, τι κάνω? Νεα μπαταρία?

 

Αν δεν ειναι η συγκεκριμένη εφαρμογη πριν αγοράσεις καινούργια μπαταρία θα σου προτεινα επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο σιγα-σιγα απο την αρχή .

Και αν δεις ότι συνεχίζεται τοτε αλλάζεις μπαταριά ,χωρίς να ειμαι 100% σίγουρος νομίζω ότι είναι κάποια εφαρμογη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...