Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα να εγκαταστησω ενα παιχνιδι σημερα αρκετα μεγαλο κ οταν προσπαθησα να κατεβασω τα αρχεια για την sd μου εγραψε οτι εχω λιγο διαθεσιμο χωρο ενω εχω ηδη 16 gb ελευθερα στην micro sd...Η εσωτερικη μνημη βεβαια εχει ψιλογεμισει...Τι μπορω να κανω?Ειμαι ρουτ κ εχω κ app2sd
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μου ηρθε ειδοποιηση για update σε 4.0.4 αγγλικη συσκευη..υπαρχει και στο sammobile για φλασαρισμα :-)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ειδοποιηση για update σε 4.0.4 αγγλικη συσκευη..υπαρχει και στο sammobile για φλασαρισμα :-)

 

Πολύ ενδιαφέρον.. Καιρός ήταν.. Το ξεφτίλισαν λίγο.. Άντε να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ειδοποιηση για update σε 4.0.4 αγγλικη συσκευη..υπαρχει και στο sammobile για φλασαρισμα :-)

Περιμένουμε εναγωνίως ενημέρωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον.. Καιρός ήταν.. Το ξεφτίλισαν λίγο.. Άντε να δούμε..

 

Μη μιλατε καθολου, οι αναβαθμισεις στο ICS κατεντησαν κωμικοτραγικη υποθεση γενικα. Λογικα συντομα θα ερθει και αυτη η αναβαθμιση και να ελπιζουμε και στο ζελεφασολο.

Ηνωμενο Βασιλειο πρωτα, μαλλον οχι τυχαιο, μεγαλος χορηγος των Ολυμπιακων η Sammy.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Μη μιλατε καθολου, οι αναβαθμισεις στο ICS κατεντησαν κωμικοτραγικη υποθεση γενικα. Λογικα συντομα θα ερθει και αυτη η αναβαθμιση και να ελπιζουμε και στο ζελεφασολο.

Ηνωμενο Βασιλειο πρωτα, μαλλον οχι τυχαιο, μεγαλος χορηγος των Ολυμπιακων η Sammy.

 

Παντως απο περυσι που εχω το αγγλικο μοντελο το εχω παρατηρησει οτι η Αγγλια ειναι παντα πρωτη,εστω και με διαφορα λιγων ημερων...το ιδιο και στα απανωτα update για το s3 οπου η Αγγλια εχει παρει και τα 6 παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και πολύ καιρό σε omega v15, και τώρα τελευταία δεν συμπεριφέρεται σωστά έχοντας αρκετά fc. Υπάρχει κάποια άλλη ποιο σταθερή ROM? Μιλάμε πάντα για ICS 4.0.3 or 4.0.4.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια, δεν μπορω να συνδεθω με το Kies μεσω usb... μου ζηταει να ενεργοποιησω το Settings\Επιλογες Προγραμματιστη\Εντοπισμος σφαλματων, αλλα και παλι μενει αρκετη ωρα στο "Συνδεση"... Το παρατηρησα απο την στιγμη που το rootαρα... εχει σχεση αυτο?

Δεν με καιει ιδιαιτερα το Kies, το θελω για να βλεπω τις επισημες ενημερωσεις και μονο... Τι λετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια, δεν μπορω να συνδεθω με το Kies μεσω usb... μου ζηταει να ενεργοποιησω το Settings\Επιλογες Προγραμματιστη\Εντοπισμος σφαλματων, αλλα και παλι μενει αρκετη ωρα στο "Συνδεση"... Το παρατηρησα απο την στιγμη που το rootαρα... εχει σχεση αυτο?

Δεν με καιει ιδιαιτερα το Kies, το θελω για να βλεπω τις επισημες ενημερωσεις και μονο... Τι λετε?

 

Δεν έχει καμία σχέση, αλλά έτσι κι αλλιώς το KIES είναι ψιλοάχρηστο.

Αφού έμαθες και πως φλασάρουν, αν χρειαστείς την οποιαδήποτε ενημέρωση, την βάζεις και μόνος σου και μάλιστα πολύ πριν βγει στο KIES :)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια, δεν μπορω να συνδεθω με το Kies μεσω usb... μου ζηταει να ενεργοποιησω το Settings\Επιλογες Προγραμματιστη\Εντοπισμος σφαλματων, αλλα και παλι μενει αρκετη ωρα στο "Συνδεση"... Το παρατηρησα απο την στιγμη που το rootαρα... εχει σχεση αυτο?

Δεν με καιει ιδιαιτερα το Kies, το θελω για να βλεπω τις επισημες ενημερωσεις και μονο... Τι λετε?

 

Ειλικρινά, ποιός ο λόγος να χρεισιμοποιεί κάποιος το Kies? Πέραν του ότι συνέχεια κολλάει, πολλές φορές δημουργεί πρόβλημα στο να "δει" σωστά το Odin τη συσκευή.. Τα πάντα πλεόν γίνονται χωρις τη χρήση του Kies, οπότε μη σκας καθόλου.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι γιατί λόγω πολλών και μαζεμένων υποχρεώσεων έχω περίπου δυο με τρεις εβδομάδες να μπω στο φόρουμ να διαβάσω τα νέα μας. Έχω αυτή τη στιγμή 2.3.5 GB Γαλλική (XEF). Είχα κάνει πρόσφατα το update sto ics και ήμουν ένας από τους πολλούς που είχα απογοητευτεί (ύστερα και από την μακρόχρονη αναμονή μέχρι αυτό να έρθει) λόγω των γνωστών προβλημάτων που είχε η συσκευή σε σχέση με την GB οπότε και ξαναγύρισα όπως είπα στο 2.3.5. Τώρα είδα οτι βγήκε η 4.0.4 στο UK (ας όψεται η χορηγία της Samsung στους Ολυμπιακούς του Λονδίνου) και σκέφτομαι να την βάλω. Την έχει δοκιμάσει κανένας να μου πει τι παίζει; Είναι καλύτερη από την απογοητευτική (κυρίως σε σχέση με αυτά που περιμέναμε) 4.0.3; Εξακολουθεί δηλαδή το κινητό να είναι τόσο καλό όπως με την GB ή είναι μία από τα ίδια με την 4.0.3;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι γιατί λόγω πολλών και μαζεμένων υποχρεώσεων έχω περίπου δυο με τρεις εβδομάδες να μπω στο φόρουμ να διαβάσω τα νέα μας. Έχω αυτή τη στιγμή 2.3.5 GB Γαλλική (XEF). Είχα κάνει πρόσφατα το update sto ics και ήμουν ένας από τους πολλούς που είχα απογοητευτεί (ύστερα και από την μακρόχρονη αναμονή μέχρι αυτό να έρθει) λόγω των γνωστών προβλημάτων που είχε η συσκευή σε σχέση με την GB οπότε και ξαναγύρισα όπως είπα στο 2.3.5. Τώρα είδα οτι βγήκε η 4.0.4 στο UK (ας όψεται η χορηγία της Samsung στους Ολυμπιακούς του Λονδίνου) και σκέφτομαι να την βάλω. Την έχει δοκιμάσει κανένας να μου πει τι παίζει; Είναι καλύτερη από την απογοητευτική (κυρίως σε σχέση με αυτά που περιμέναμε) 4.0.3; Εξακολουθεί δηλαδή το κινητό να είναι τόσο καλό όπως με την GB ή είναι μία από τα ίδια με την 4.0.3;

 

Δες μόνος σου αν αξίζει τον κόπο http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

Link to comment
Share on other sites

Δες μόνος σου αν αξίζει τον κόπο http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση. Περισσότερο θετική είναι η γεύση που μου άφησαν αυτά που διάβασα. Δεν είμαι ακόμη σίγουρος όμως μέχρι τουλάχιστον να μου πει κάποιος φίλος που την έχει βάλει ότι είναι σταθερή και γρήγορη χωρίς κολλήματα, κρασαρίσματα , bugs κτλ όπως είνια και η GB. Όχι τίποτα άλλο αλλά σε περίπτωση που είναι και η 4.0.4 μάπα ποιος ξαναστήνει μετά το κινητό (έχουμε και δουλειές να κάνουμε) :confused:

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση. Περισσότερο θετική είναι η γεύση που μου άφησαν αυτά που διάβασα. Δεν είμαι ακόμη σίγουρος όμως μέχρι τουλάχιστον να μου πει κάποιος φίλος που την έχει βάλει ότι είναι σταθερή και γρήγορη χωρίς κολλήματα, κρασαρίσματα , bugs κτλ όπως είνια και η GB. Όχι τίποτα άλλο αλλά σε περίπτωση που είναι και η 4.0.4 μάπα ποιος ξαναστήνει μετά το κινητό (έχουμε και δουλειές να κάνουμε) :confused:

 

Δε θα στηριζόμουν σε αυτό.

Η συντριπτική πλειοψηφία των όσων είχαν βάλει 4.0.1 εδώ μέσα όταν κυκλοφόρησε, ήταν αρκετά ικανοποιημένοι στις αναφορές τους και εκθείαζαν το ICS.

Οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους!

 

Θέλω να εκφράσω κάποια πράγματα από την έως τώρα εμπειρία μου με το S2 (4 μήνες) και να ρωτήσω και όποιος ξέρει ας απαντήσει (υποθέτω ότι μπορεί να έχουν απαντηθεί) αλλά ειλικρινά τώρα δεν μπορώ να ψάξω προς τα πίσω τις σελίδες.. (συγγνώμη για αυτό)

 

Λοιπόν, το κινητό αρκετά συχνά κλείνει μόνο του, ή κάνει restart!

Έχω την έκδοση android 4.0.3.

 

Επίσης, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο από την εφαρμογή του fb! βγάζει error, ενω από browser ανεβάζει.

Δοκίμασα και έκανα remove και install ξανά το app, και αφού χάθηκαν οι συνδέσεις των επαφών με το fb και τις ξανασύνδεσα τώρα δεν φαίνονται οι φωτό των επαφών (που πριν τις έπαιρνε από το fb). Έκανα πολλές φορές συγχρονισμό και από τις ρυθμίσεις του app και από το συγχρονισμό από το μενού της συσκευής αλλά έχει εμφανίσει μόνο 3-4 φωτο. Το άφησα και μια νύχτα συνέχεια συνδεδεμένο σε wifi μπας και αλλά τίποτα..

 

Επίσης, έχω δει οτι αρκετές φορές όταν ενεργοποιώ το wifi αυτό μένει πολύ ώρα στην "ενεργοποίηση wifi", και είτε αργεί πολύ να ανοίξει το wifi είτε κολλάει το κινητό και σβήνει..

 

Η μπαταρία επίσης δεν αποδίδει όπως θα ήθελα. Αν έχω ανοιχτό το mobile internet (όπως πολλοί γνωστοί μου που μπορούν και το έχουν ανοιχτό ΟΛΗ τη μέρα ενώ εγώ όχι..) η μπαταρία τα φτύνει σε λίγες ώρες..

 

Δεν περίμενα να αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα με ένα τέτοιο κινητό που πίστευα ότι είναι το καλύτερο.. Τώρα φταίει το λειτουργικό σύστημα ή το κινητό?

 

Παρακαλώ ενημερώστε με αν μπορούν να αντιμετωπιστούν αυτά τα θέματα.

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ Ξέρω και άλλους με το galaxy s2 ή άλλα android κινητά που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους!

 

Θέλω να εκφράσω κάποια πράγματα από την έως τώρα εμπειρία μου με το S2 (4 μήνες) και να ρωτήσω και όποιος ξέρει ας απαντήσει (υποθέτω ότι μπορεί να έχουν απαντηθεί) αλλά ειλικρινά τώρα δεν μπορώ να ψάξω προς τα πίσω τις σελίδες.. (συγγνώμη για αυτό)

 

Λοιπόν, το κινητό αρκετά συχνά κλείνει μόνο του, ή κάνει restart!

Έχω την έκδοση android 4.0.3.

 

Επίσης, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο από την εφαρμογή του fb! βγάζει error, ενω από browser ανεβάζει.

Δοκίμασα και έκανα remove και install ξανά το app, και αφού χάθηκαν οι συνδέσεις των επαφών με το fb και τις ξανασύνδεσα τώρα δεν φαίνονται οι φωτό των επαφών (που πριν τις έπαιρνε από το fb). Έκανα πολλές φορές συγχρονισμό και από τις ρυθμίσεις του app και από το συγχρονισμό από το μενού της συσκευής αλλά έχει εμφανίσει μόνο 3-4 φωτο. Το άφησα και μια νύχτα συνέχεια συνδεδεμένο σε wifi μπας και αλλά τίποτα..

 

Επίσης, έχω δει οτι αρκετές φορές όταν ενεργοποιώ το wifi αυτό μένει πολύ ώρα στην "ενεργοποίηση wifi", και είτε αργεί πολύ να ανοίξει το wifi είτε κολλάει το κινητό και σβήνει..

 

Η μπαταρία επίσης δεν αποδίδει όπως θα ήθελα. Αν έχω ανοιχτό το mobile internet (όπως πολλοί γνωστοί μου που μπορούν και το έχουν ανοιχτό ΟΛΗ τη μέρα ενώ εγώ όχι..) η μπαταρία τα φτύνει σε λίγες ώρες..

 

Δεν περίμενα να αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα με ένα τέτοιο κινητό που πίστευα ότι είναι το καλύτερο.. Τώρα φταίει το λειτουργικό σύστημα ή το κινητό?

 

Παρακαλώ ενημερώστε με αν μπορούν να αντιμετωπιστούν αυτά τα θέματα.

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ Ξέρω και άλλους με το galaxy s2 ή άλλα android κινητά που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.

 

Όλα τα προβλήματα σου είναι θέμα λειτουργικού.

Αν δε σου δουλεύει σωστά με την μαμά 4.0.3 (αυτή θεωρώ ότι έχεις), η μόνη λύση είναι να δοκιμάσεις να βάλεις μόνος σου κάποια πιο καινούρια, ή πάλι μόνος σου... υποβάθμιση σε 2.3.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση, αλλά έτσι κι αλλιώς το KIES είναι ψιλοάχρηστο.

Αφού έμαθες και πως φλασάρουν, αν χρειαστείς την οποιαδήποτε ενημέρωση, την βάζεις και μόνος σου και μάλιστα πολύ πριν βγει στο KIES :)

 

Καλα, εννοειται αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ειλικρινά, ποιός ο λόγος να χρεισιμοποιεί κάποιος το Kies? Πέραν του ότι συνέχεια κολλάει, πολλές φορές δημουργεί πρόβλημα στο να "δει" σωστά το Odin τη συσκευή.. Τα πάντα πλεόν γίνονται χωρις τη χρήση του Kies, οπότε μη σκας καθόλου.. ;)

 

Δεν καιγομαι και ιδιαιτερα, απλα αναρωτηθηκα αν το rootαρισμα ευθυνεται γι'αυτο, μια και το διαπιστωσα ακριβως μετα... Το Kies εχω να το χρησιμοποιησω απο τοτε που βρηκα την αναβαθμηση (και την εκανα)...

 

Καλό μήνα σε όλους!

 

Θέλω να εκφράσω κάποια πράγματα από την έως τώρα εμπειρία μου με το S2 (4 μήνες) και να ρωτήσω και όποιος ξέρει ας απαντήσει (υποθέτω ότι μπορεί να έχουν απαντηθεί) αλλά ειλικρινά τώρα δεν μπορώ να ψάξω προς τα πίσω τις σελίδες.. (συγγνώμη για αυτό)

 

Λοιπόν, το κινητό αρκετά συχνά κλείνει μόνο του, ή κάνει restart!

Έχω την έκδοση android 4.0.3.

 

Επίσης, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο από την εφαρμογή του fb! βγάζει error, ενω από browser ανεβάζει.

Δοκίμασα και έκανα remove και install ξανά το app, και αφού χάθηκαν οι συνδέσεις των επαφών με το fb και τις ξανασύνδεσα τώρα δεν φαίνονται οι φωτό των επαφών (που πριν τις έπαιρνε από το fb). Έκανα πολλές φορές συγχρονισμό και από τις ρυθμίσεις του app και από το συγχρονισμό από το μενού της συσκευής αλλά έχει εμφανίσει μόνο 3-4 φωτο. Το άφησα και μια νύχτα συνέχεια συνδεδεμένο σε wifi μπας και αλλά τίποτα..

 

Επίσης, έχω δει οτι αρκετές φορές όταν ενεργοποιώ το wifi αυτό μένει πολύ ώρα στην "ενεργοποίηση wifi", και είτε αργεί πολύ να ανοίξει το wifi είτε κολλάει το κινητό και σβήνει..

 

Η μπαταρία επίσης δεν αποδίδει όπως θα ήθελα. Αν έχω ανοιχτό το mobile internet (όπως πολλοί γνωστοί μου που μπορούν και το έχουν ανοιχτό ΟΛΗ τη μέρα ενώ εγώ όχι..) η μπαταρία τα φτύνει σε λίγες ώρες..

 

Δεν περίμενα να αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα με ένα τέτοιο κινητό που πίστευα ότι είναι το καλύτερο.. Τώρα φταίει το λειτουργικό σύστημα ή το κινητό?

 

Παρακαλώ ενημερώστε με αν μπορούν να αντιμετωπιστούν αυτά τα θέματα.

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ Ξέρω και άλλους με το galaxy s2 ή άλλα android κινητά που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.

 

Εχεις δοκιμασει ενα factory reset (και δυστυχως ξαναστησιμο του τηλεφωνου:wacko::()? Συνηθως λυνει προβληματα, αν εχεις χρονο!

Την 4.0.3 την εβαλες εσυ? Και πως? "Επισημα" μεσω Kies, ή με "φλασαρισμα"?

Με την ελαχιστη εμπειρια μου, πιστευω οτι ειναι θεμα software-ικο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους!

 

Θέλω να εκφράσω κάποια πράγματα από την έως τώρα εμπειρία μου με το S2 (4 μήνες) και να ρωτήσω και όποιος ξέρει ας απαντήσει (υποθέτω ότι μπορεί να έχουν απαντηθεί) αλλά ειλικρινά τώρα δεν μπορώ να ψάξω προς τα πίσω τις σελίδες.. (συγγνώμη για αυτό)

 

Λοιπόν, το κινητό αρκετά συχνά κλείνει μόνο του, ή κάνει restart!

Έχω την έκδοση android 4.0.3.

 

Επίσης, δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο από την εφαρμογή του fb! βγάζει error, ενω από browser ανεβάζει.

Δοκίμασα και έκανα remove και install ξανά το app, και αφού χάθηκαν οι συνδέσεις των επαφών με το fb και τις ξανασύνδεσα τώρα δεν φαίνονται οι φωτό των επαφών (που πριν τις έπαιρνε από το fb). Έκανα πολλές φορές συγχρονισμό και από τις ρυθμίσεις του app και από το συγχρονισμό από το μενού της συσκευής αλλά έχει εμφανίσει μόνο 3-4 φωτο. Το άφησα και μια νύχτα συνέχεια συνδεδεμένο σε wifi μπας και αλλά τίποτα..

 

Επίσης, έχω δει οτι αρκετές φορές όταν ενεργοποιώ το wifi αυτό μένει πολύ ώρα στην "ενεργοποίηση wifi", και είτε αργεί πολύ να ανοίξει το wifi είτε κολλάει το κινητό και σβήνει..

 

Η μπαταρία επίσης δεν αποδίδει όπως θα ήθελα. Αν έχω ανοιχτό το mobile internet (όπως πολλοί γνωστοί μου που μπορούν και το έχουν ανοιχτό ΟΛΗ τη μέρα ενώ εγώ όχι..) η μπαταρία τα φτύνει σε λίγες ώρες..

 

Δεν περίμενα να αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα με ένα τέτοιο κινητό που πίστευα ότι είναι το καλύτερο.. Τώρα φταίει το λειτουργικό σύστημα ή το κινητό?

 

Παρακαλώ ενημερώστε με αν μπορούν να αντιμετωπιστούν αυτά τα θέματα.

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ Ξέρω και άλλους με το galaxy s2 ή άλλα android κινητά που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.

 

Φίλε μου άσε τις μαμάδες (μαμά λειτουργικό αν αυτό έχεις) και κοίτα να το ρουτάρεις και να περάσεις καμιά custom rom να ευχαριστηθείς το κινητό σου, μισή ώρα υπόθεση είναι και μετά θα δεις άλλο κινητό.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις αν θες να παραμεινεις στο μαμίσιο είναι καταρχήν factory reset και κατά δεύτερον gingebread όπως είπε ο φίλος παραπάνω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά.Είδα αυτά που αναφέρατε για την ICS και ανησυχώ.Αλλά θέλω να πώ από πλευράς μου ότι έχω την offical ICS 4.0.3 με Siyah kernel ρουταρισμένο με μικρό overclocking και όλα φαίνονται να δουλεύουν ρολόϊ.Το μόνο πράγμα που ήταν αφύσικο σαν 1η φορά που συνάντησα,ήταν όταν είχα βάλει την συσκευή για φόρτιση ανοιχτή.Μετά την έκλεισα και το πρωί που έβγαλα τον φορτιστή και πήγα να την ανοίξω,δεν άνοιγε και αναγκάστηκα να βγάλω και να ξανα τοποθετήσω την μπαταρία ώστε να ανοίξει.Και όλα καλά.Είχα δοκιμάσει την 4.0.4 όταν πρωτοεμφανίστηκε στο sammi firmware page με το θαυμαστικό αν το είδατε και μου φάνηκε πιό αργή από την 4.0.3 σε κάποια πράγματα.Θεώρησα ότι ακόμα δεν είναι complete η συγκεκριμένη leak έκδοση.Τώρα περιμένω την 4.0.4 να έρθει για την χώρα μας official και βλέπουμε.Άν βάλουμε την Αγγλική 4.0.4 θα έχουμε ελληνικά στην συσκευή γενικά;Στα μηνύματα το ξέρω ότι δεν θα έχουμε και θα χρειαστούμε το ελλνικό πληκτρολόγιο Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγκαταστήσουμε απευθείας το UK firmware 4.0.4 θα έχουμε πρόβλημα;

 

Κάτι ακόμα: το S2 μου έχει root αλλά έχω πρόβλημα με το Super User. To root έγινε μεν με το SuperUser αλλά πλέον εφαρμογές όπως το Root Explorer, Titanium Backup κλπ δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση root. Εγκατέστησα και το SuperSU αλλά κι εκείνο έχει πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις του binary. Τι κάνουμε τώρα; Είμαι με Omega 10.4 (Gingerbread)

Link to comment
Share on other sites

Δειτε αυτο....

http://www.youmobile.org/blogs/entry/GalaxyS2-ICS-4-0-4-CRS-Update

Αφορα την αναβαθμηση της συσκευης μας σε 4.0.4 (επισημα) και ανανεωνεται συνεχως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ καλο μηνα σ ολους. Κατοχος galaxy s2 εδω κ 3 μηνες. εχω 2-3 αποριες-προβληματα, αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι δεν πολυνοιωθω :p

Καταρχην απο τοτε που εκανα μια αναβαθμιση στο κινητο, μου βγαζει ενα κοκκινο πλαισιο καθε φορα που βγαινω ή μπαινω σε καποια εφαρμογη, πχ μηνυματα, τηλ καταλογο κλπ κλπ. Καπου στην αναζητηση βρηκα οτι κ ενα αλλο μελος ρωτησε σχετικα μετ ο θεμα, αλλα δεν βρηκα να εχει δωθει καποια απαντηση ( ειναι τεραστιος ο ογκος πληροφοριων εδω μεσα, πως βγαζετε ακρη? :wacko:) Ενα δευτερο προβλημα ειναι η μπαταρια... δεν ξερω γιατι αλλα σε 2 μερες αδειαζει...μπορει κ νωριτερα, χωρις ιδιαιτερα εκτεταμενη χρηση...να πω οτι το πηρα μεταχειρισμενο απο εναν φιλο που το ειχε 1,5 μηνα, κ δεν ξερω τι χρηση του εκανε, αλλα δεν νομιζω να τα επαιξε τοσο νωρις η μπαταρια... τελος ψαχνοντας εδω μεσα βρηκα πως μπορει καποιος να ''δει'' τα στοιχεια του τηλεφωνου. Το δικο μου εχει τα εξης:

 

PDA:I9100XWLPI

 

PHONE:I9100XXLPX

 

CSC:Ι9100DBTLP6

τωρα απο που ειναι, αν ειναι ελληνικο κλπ...δεν γνωριζω. ευχαριστω για το χρονο σας. οποιος μπορει να βοηθησει ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ καλο μηνα σ ολους. Κατοχος galaxy s2 εδω κ 3 μηνες. εχω 2-3 αποριες-προβληματα, αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι δεν πολυνοιωθω :p

Καταρχην απο τοτε που εκανα μια αναβαθμιση στο κινητο, μου βγαζει ενα κοκκινο πλαισιο καθε φορα που βγαινω ή μπαινω σε καποια εφαρμογη, πχ μηνυματα, τηλ καταλογο κλπ κλπ. Καπου στην αναζητηση βρηκα οτι κ ενα αλλο μελος ρωτησε σχετικα μετ ο θεμα, αλλα δεν βρηκα να εχει δωθει καποια απαντηση ( ειναι τεραστιος ο ογκος πληροφοριων εδω μεσα, πως βγαζετε ακρη? :wacko:) Ενα δευτερο προβλημα ειναι η μπαταρια... δεν ξερω γιατι αλλα σε 2 μερες αδειαζει...μπορει κ νωριτερα, χωρις ιδιαιτερα εκτεταμενη χρηση...να πω οτι το πηρα μεταχειρισμενο απο εναν φιλο που το ειχε 1,5 μηνα, κ δεν ξερω τι χρηση του εκανε, αλλα δεν νομιζω να τα επαιξε τοσο νωρις η μπαταρια... τελος ψαχνοντας εδω μεσα βρηκα πως μπορει καποιος να ''δει'' τα στοιχεια του τηλεφωνου. Το δικο μου εχει τα εξης:

 

PDA:I9100XWLPI

 

PHONE:I9100XXLPX

 

CSC:Ι9100DBTLP6

τωρα απο που ειναι, αν ειναι ελληνικο κλπ...δεν γνωριζω. ευχαριστω για το χρονο σας. οποιος μπορει να βοηθησει ...

 

Για το πρώτο δεν γνωρίζω για να σε βοηθήσω .

Δυο μέρες που σου κρατάει η μπαταρία θεωρώ οτι ειναι αρκετά καλα για το τηλέφωνο ,εξαρτάται βέβαια τι χρήση κανει ο καθένας .

Έχεις Γερμανικό (open) firmaware 4.0.3

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ καλο μηνα σ ολους. Κατοχος galaxy s2 εδω κ 3 μηνες. εχω 2-3 αποριες-προβληματα, αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι δεν πολυνοιωθω :p

Καταρχην απο τοτε που εκανα μια αναβαθμιση στο κινητο, μου βγαζει ενα κοκκινο πλαισιο καθε φορα που βγαινω ή μπαινω σε καποια εφαρμογη, πχ μηνυματα, τηλ καταλογο κλπ κλπ. Καπου στην αναζητηση βρηκα οτι κ ενα αλλο μελος ρωτησε σχετικα μετ ο θεμα, αλλα δεν βρηκα να εχει δωθει καποια απαντηση ( ειναι τεραστιος ο ογκος πληροφοριων εδω μεσα, πως βγαζετε ακρη? :wacko:) Ενα δευτερο προβλημα ειναι η μπαταρια... δεν ξερω γιατι αλλα σε 2 μερες αδειαζει...μπορει κ νωριτερα, χωρις ιδιαιτερα εκτεταμενη χρηση...να πω οτι το πηρα μεταχειρισμενο απο εναν φιλο που το ειχε 1,5 μηνα, κ δεν ξερω τι χρηση του εκανε, αλλα δεν νομιζω να τα επαιξε τοσο νωρις η μπαταρια... τελος ψαχνοντας εδω μεσα βρηκα πως μπορει καποιος να ''δει'' τα στοιχεια του τηλεφωνου. Το δικο μου εχει τα εξης:

 

PDA:I9100XWLPI

 

PHONE:I9100XXLPX

 

CSC:Ι9100DBTLP6

τωρα απο που ειναι, αν ειναι ελληνικο κλπ...δεν γνωριζω. ευχαριστω για το χρονο σας. οποιος μπορει να βοηθησει ...

 

Αν μου κρατουσε κι εμενα 2 ημερες η μπαταρια, θα εκανα παρτυ... οσο για το αλλο που λες, που σου το εμφανιζει ακριβως? Μπορεις να στειλεις ενα snapshot?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μου κρατουσε κι εμενα 2 ημερες η μπαταρια, θα εκανα παρτυ... οσο για το αλλο που λες, που σου το εμφανιζει ακριβως? Μπορεις να στειλεις ενα snapshot?

 

Θα αξιζαν τα 30 ευρω της αυθεντικης μπαταριας των 2000mAh ; Προσωπικα το σκεφτομαι, αν και καινουργιο το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...