Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με Siyah 3.4.1 (default mode) και omega v.15 και modem XXLQ6 έφτασα τις 2 ημέρες βλέποντας 45 λεπτά επεισόδιο σειράς, 1 ώρα πλοήγηση με Sygic, 20 λεπτά Google Play μέσω Wifi (για ενημερώσεις εφαρμογών), 1 ώρα κλήσεις και 1 ώρα Modern Combat 3...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες.Εσείς όταν πηγαίνετε στην διαχείριση εργασιών,στην RAM.Πόσο σας έχει max όριο;Σε ICS 4.0.3 π.χ 830,837 ή 839;Επίσης στην εφαρμογή Android System Info.Οταν ανοίγετε την συσκευή από απενεργοποίηση,μετά από κάνα λεπτό πόσο % σας εμφανίζει στις τιμές των MHZ στα 200-800 και 1200; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

τελικά απ΄ ότι φαίνεται η jelly bean δεν θα αργήσει να γίνει stable, στο xda έχουν αφηνιάσει και ξεπετάγονται κάθε μέρα καινούργιες rom,

μέχρι και η πρώτη beta AOKP βγήκε..

αν περιμένεις την samsung πότε θα ξύσει το δεξί για να αποφασίσει με το αριστερό αν θα δώσει την jb στο S2,

εμείς θα τρέχουμε βούτυρο στο κινητό μας...

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω ολα ειναι θεμα marketing, αν ηθελε να την εχουμε θα την ειχαμε ηδη..

Η Cm10 διαβασα πως ηδη ειναι πολυ σταθερη αλλα λειπει το αρχειο που προκαλει τη λεγόμενη "butter smooth" απόκριση αφης.

Οι δυνατότητες αυτου του κινητου ακομα κ μετα απο τοσο καιρο δεν παυουν να με εκπλησουν παντως. Και ενα μπραβο κ στο xda που σταματημο δεν εχει!

Link to comment
Share on other sites

831mb και γω..

 

Ρε σεις ποια εφαρμογη να περασω για να ριχνω τα ρολογια του cpu οταν ειναι τελειως idle το κινητο?

Εκτος απο το setcpu που δεν ειναι free...ποια αλλα αξιζουν?

Ευχαριστω

Edited by Billys_7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.Εγώ με official ICS 4.0.3 και rootαρισμένη την συσκευή είμαι στα 830.Δεν θυμάμαι πρίν το root άν πάλι ήταν 830.Έχω την εντύπωση όμως ότι όταν την πρωτοαγόρασα και έβαλα την 4.0.3 χωρίς να κάνω κάτι άλλο,είμουν στα 831 κι εγώ.Τι πιστεύετε να παίζει;Υπάρχει καμιά περίπτωση από αρκετές φορές φλασαρίσματος roms και wipe data/factory να βάρεσε μπιέλα η RAM; :worry: Όσο γιατο Android info,εμένα μου δίχνει στα 800ΜΗΖ 18% και στα 1200 19,9% στα 1000 1,61% στα 1100 0,61% και στα 200 44,93%.Όλα αυτά μετά από κάνα λεπτό αφού ανοίξω την συσκευή.Είναι σωστά να έχουν αυτές τις τιμές; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

1 μερα αλλα το σκαλιζα και λιγο...

 

Σημερα μεχρι της 20:00 ημουν στο 49% και το ειχα φορτισει προχτες το βραδυ αν θυμαμαι καλα..

 

Μια χαρα εισαι ! Εμενα μου βγαζει 12 ωρες αλλα μιλαω και εχω ιντερνετ συνεχεια ανοιχτο αρα ειμαι καλα ! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια γιατι 495 σελιδες ειναι ...πολλες..

root , cwm , custom rom , kernel , modem πως τα βαζουμε στο κινητο?

thanks and thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια γιατι 495 σελιδες ειναι ...πολλες..

root , cwm , custom rom , kernel , modem πως τα βαζουμε στο κινητο?

thanks and thanks

Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 και γενικότερα από τους οδηγούς που έχει εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το μαμισιο αρχειο της καμερας για το κινητο?Εκανα hard reset σε ressurection rom κ ως δια μαγειας μετα την επαννεκινηση ειχε εξαφανιστει,δεν υπηρχε πουθενα το εικονιδιο της καμερας!!!:cry:Ευχαριστω πολυ Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το μαμισιο αρχειο της καμερας για το κινητο?Εκανα hard reset σε ressurection rom κ ως δια μαγειας μετα την επαννεκινηση ειχε εξαφανιστει,δεν υπηρχε πουθενα το εικονιδιο της καμερας!!!:cry:Ευχαριστω πολυ

 

Για δες εδώ http://download-apk.blogspot.gr/2011/10/apk-default-samsung-galaxy-s2.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μιχαλιό...Το εγκατεστησα,αλλα δεν βλεπω πουθενα το εικονιδιο της καμερας..:ninja:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μιχαλιό...Το εγκατεστησα,αλλα δεν βλεπω πουθενα το εικονιδιο της καμερας..:ninja:

 

:confused::confused: Γιατι αυτο ?

Κανε και ενα reboot.

Το εβαλες στο system/apps ?

Διαφορετικά κατέβασε ενα επισημο firmware ανοιξετο και πάρε την κάμερα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισες σωστα τα permissions? Για ics μιλαμε παντα να φανταστω, οχι για jb.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ics εχω κ απλα εκανα εγκατασταση το camera.apk Κατι κανω λαθος ετσι??Σορυ αν σας πρηζω αλλα το κινητο το εχω μολις 1 εβδομαδα κ μου ηρθε με ressurection rom απο ανταλλαγη κ τωρα το μαθαινω...:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Έχω την εφαρμογή prey αλλά θέλω να την απεγκαταστήσω και δεν μπορώ..Δεν γίνεται μέσα απο τις εφαρμογές. Τι άλλο μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Έχω την εφαρμογή prey αλλά θέλω να την απεγκαταστήσω και δεν μπορώ..Δεν γίνεται μέσα απο τις εφαρμογές. Τι άλλο μπορώ να κάνω?

Υπάρχει περίπτωση να είναι από τις προεγκατεστημένες του κινητού σου. Σε αυτή την περίπτωση απαιτείται να έχεις γίνει root.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να είναι από τις προεγκατεστημένες του κινητού σου. Σε αυτή την περίπτωση απαιτείται να έχεις γίνει root.

 

Την είχα περάσει εγώ μετα. Είμαι root και custom rom omega V15...

Link to comment
Share on other sites

Την είχα περάσει εγώ μετα. Είμαι root και custom rom omega V15...

 

Ποια εφαρμογη ειναι ? Μήπως το Prey Anti-Theft

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..Έχω την εφαρμογή prey αλλά θέλω να την απεγκαταστήσω και δεν μπορώ..Δεν γίνεται μέσα απο τις εφαρμογές. Τι άλλο μπορώ να κάνω?

 

Αφού είσαι root.Κατέβασε το Root Uninstaller -> https://play.google.com/store/apps/details?id=name.dohkoos.rootuninstaller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5hbWUuZG9oa29vcy5yb290dW5pbnN0YWxsZXIiXQ Εκεί θα σου εμφανίσει όλες τις εφαρμογές και μπορείς να την κάνεις προφανώς uninstall.Εγώ να φανταστείς από εκεί έσβησα τους Χάρτες Google που δεν χρησιμοποιούσα και τσάμπα χώρο στην εσωτερική μνήμη και ram μου τρώγανε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...