Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει πάρα πολλά sgs2 , ΚΑΝΕΝΑ χωρίς το πρόβλημα της ροζίλας.

 

Εγω ρε σεις δεν το εχω παρατηρησει ακομα αυτην την ροζιλα..τελη ιουνιου αγορασμενη η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ρε σεις δεν το εχω παρατηρησει ακομα αυτην την ροζιλα..τελη ιουνιου αγορασμενη η συσκευη.

 

Βγάλε φωτογραφία έναν άσπρο τοίχο και δες στο κέντρο της φωτογραφίας

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις, σε σκοτεινη ληψη η δεξια πλευρα παιρνει ροζ αποχρωση.

Ορισμενοι ενδεχεται να μη το αντιληφθηκαν καν, αλλα οσοι βγαλατε φωτογραφιες βραδινες θα το ειδατε ή οχι το προβλημα σιγουρα.

Και ναι, μολις δοκιμασα να βγαλω λευκο τοιχο και στο κεντρο ακολουθει μια ροζ αποχρωση συνεχεια.

Καλη επιστροφη λοιπον.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε φωτογραφία έναν άσπρο τοίχο και δες στο κέντρο της φωτογραφίας

 

Μολις το εκανα..το εχει τελικα..χαχαχα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανε το παλιό μου Omnia!!!

Πάντως ακούγεται και για καινούργιες συσκευές και όχι μόνο το Galaxy S II αλλά και για το S ΙΙΙ, iphone 4s, Xperia S, One X...

Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται στην τεχνολογία που χρησιμοποιούν οι Camera Modules... Αργά γρήγορα όλες οι συσκευές το παθαίνουν... Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

παιδες σας χαιρεταω απο δω θα τα λεμε στο θρεντ του 3 οποιος ερθει!!!

χαρηκα που καναμε παρεα και βοηθαγαμε ο ενας τον αλλον!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες σας χαιρεταω απο δω θα τα λεμε στο θρεντ του 3 οποιος ερθει!!!

χαρηκα που καναμε παρεα και βοηθαγαμε ο ενας τον αλλον!!!

 

Με 'γεια, με 'γεια!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες σας χαιρεταω απο δω θα τα λεμε στο θρεντ του 3 οποιος ερθει!!!

χαρηκα που καναμε παρεα και βοηθαγαμε ο ενας τον αλλον!!!

 

Μεγιά, ένας ένας αρχίζει και φεύγει από το sii. Πρέπει να πάω να ενεργοποιήσω την αναβάθμιση μου για να την κάνω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί, αλλά έφαγα το google και δεν βρήκα άκρη (ενδεχομένως να μην ψάχνω με τις σωστές λέξεις): Μπορώ σε «μαμά» ROM ICS (έστω και με mod αλλά χωρίς αλλαγή ROM) να εξαφανίσω ή να αλλάξω τα κουμπιά στο πάνω μέρος που κάνουν toggle διάφορα (π.χ. WiFi, κλείδωμα περιστροφής κ.ο.κ.);

 

Αυτό που θέλεις και αλλά πολλά κάνει το deluxe settings.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλεις και αλλά πολλά κάνει το deluxe settings.

 

παιδιά καλημέρα το deluxe settings για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να είσαι root ?

ή απλά το κάνουμε εγκατάσταση και μετά κάνεις όλα αυτά τα μαγικά πράγματα (που είδα στο videaki της εφαρμογής) στο τηλέφωνο μας ????

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί, αλλά έφαγα το google και δεν βρήκα άκρη (ενδεχομένως να μην ψάχνω με τις σωστές λέξεις): Μπορώ σε «μαμά» ROM ICS (έστω και με mod αλλά χωρίς αλλαγή ROM) να εξαφανίσω ή να αλλάξω τα κουμπιά στο πάνω μέρος που κάνουν toggle διάφορα (π.χ. WiFi, κλείδωμα περιστροφής κ.ο.κ.);
Αυτό που θέλεις και αλλά πολλά κάνει το deluxe settings.
Το τσίμπησα και ενίσχυσα την προσπάθειά τους. Πολύ καλό, σε ευχαριστώ.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα το deluxe settings για να το χρησιμοποιήσεις πρέπει να είσαι root ?

ή απλά το κάνουμε εγκατάσταση και μετά κάνεις όλα αυτά τα μαγικά πράγματα (που είδα στο videaki της εφαρμογής) στο τηλέφωνο μας ????

 

Νομίζω δεν χρειάζεται root, άλλωστε θα το ανάφερε στην περιγραφή της εφαρμογής. Ωστόσο έχει κάποια διαδικασία, πρέπει να εγκαταστήσεις και κάποιο άλλο αρχείο, διάβασε την περιγραφή για τις λεπτομέρειες.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Guys ποια ειναι η χαμηλοτερη τιμη σε ασπρο SII αυτη τη στιγμη?Και σε ελλαδα και σε εξωτερικο αν μπορειτε...Ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου...αλλα απο την στιγμη που το εκανα root νομιζω η μπαταρια κραταει περισσοτερο..βεβαια δεν το πειραζω συνεχεια..νορμαλ χρηση..

 

rom stock εχω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου...αλλα απο την στιγμη που το εκανα root νομιζω η μπαταρια κραταει περισσοτερο..βεβαια δεν το πειραζω συνεχεια..νορμαλ χρηση..

 

rom stock εχω.

 

Φιλε χωρις το ROOT ποσο σου κρατουσε η μπαταρια ;

Link to comment
Share on other sites

Guys ποια ειναι η χαμηλοτερη τιμη σε ασπρο SII αυτη τη στιγμη?Και σε ελλαδα και σε εξωτερικο αν μπορειτε...Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

4 το πήρα πριν μια βδομάδα (getitnow)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το s2 του ξαδέρφου μου.Το πρόβλημα εντοπίζεται στις κλήσεις και συγκεκριμένα

1. Όταν βάζει μια κλήση στην ανοικτή ακρόαση μετα βίας ακούς τον συνομιλητή και ο ίδιος ο συνομιλητής δεν σε ακούει σχεδόν καθόλου.

2. Κατα την διάρκεια μιας συνομιλίας σε κάποια φάση ο συνομιλητής σταματάει να σε ακούει ενώ ο καλών ακούει κανονικά και όταν πατάς το κουμπί να τερματιστεί η κλήση ακούγετε ο ήχος οτι η συνομιλία έχει τερματιστεί αλλα η οθόνη που εμφανίζετε αμέσως μετά τον τερματισμό της κλήσης μένει ανοικτή και για 20 δευτερόλεπτα και ξανα επανέρχεται όμως χωρίς να χρειαστεί κάποιο restart.

3. Όταν κάποιος καλεί όταν κάνεις την κίνηση με το δάκτυλο να απαντήσεις κάνει το animation που ανοίγει η οθόνη αλλα μένει στο animation χωρίς να μπεί καν στην κλήση με αποτέλεσμα να μην μπορείς να απαντήσεις.

 

Το κινητό έχει αγοραστεί απο Dubai.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το s2 του ξαδέρφου μου.Το πρόβλημα εντοπίζεται στις κλήσεις και συγκεκριμένα

1. Όταν βάζει μια κλήση στην ανοικτή ακρόαση μετα βίας ακούς τον συνομιλητή και ο ίδιος ο συνομιλητής δεν σε ακούει σχεδόν καθόλου.

2. Κατα την διάρκεια μιας συνομιλίας σε κάποια φάση ο συνομιλητής σταματάει να σε ακούει ενώ ο καλών ακούει κανονικά και όταν πατάς το κουμπί να τερματιστεί η κλήση ακούγετε ο ήχος οτι η συνομιλία έχει τερματιστεί αλλα η οθόνη που εμφανίζετε αμέσως μετά τον τερματισμό της κλήσης μένει ανοικτή και για 20 δευτερόλεπτα και ξανα επανέρχεται όμως χωρίς να χρειαστεί κάποιο restart.

3. Όταν κάποιος καλεί όταν κάνεις την κίνηση με το δάκτυλο να απαντήσεις κάνει το animation που ανοίγει η οθόνη αλλα μένει στο animation χωρίς να μπεί καν στην κλήση με αποτέλεσμα να μην μπορείς να απαντήσεις.

 

Το κινητό έχει αγοραστεί απο Dubai.

Εχει δοκιμάσει factory reset ?

Ειναι root το τηλέφωνο ? Φοραει κάποια custom rom ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι το τηλέφωνο είναι μαμά.Δεν έχει καν launcher.Λες να δοκιμάσω να κάνω factory;

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Όχι το τηλέφωνο είναι μαμά.Δεν έχει καν launcher.Λες να δοκιμάσω να κάνω factory;

 

Ναι ! λύνει αρκετά προβλήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χωρις το ROOT ποσο σου κρατουσε η μπαταρια ;

 

1 μερα αλλα το σκαλιζα και λιγο...

 

Σημερα μεχρι της 20:00 ημουν στο 49% και το ειχα φορτισει προχτες το βραδυ αν θυμαμαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...