Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους καινούριος στο φορουμ και μολις χθες απέκτησα και εγώ τον γαλαξία και μου έκανε εντύπωση οτι απο την ¨μάνα" του φόραγε ics 4.03....είναι καινούρια παρτίδα η τί??

 

Οι καινούριες παρτίδες έρχονται με προεγκατεστημένο 4.0.3 Android ICS!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ!!...ενα ακόμα θεματάκι :έχω εγκαταστήσει το adobe flash player και ενώ όλα τα flash παίζουν καλά τα βίντεο όταν μπαίνω απο το κανονικό το youtube και όχι απο την εφαρμογή δεν παίζουν..τι να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας εχω ζαλίσει αλλα για να μη το πεταξω απο το παραθυρο 9 ημερων κινητο, ειπα να ξανα ρωτησω

εκανε restar ολη την ωρα, μου ειπατε πως φταιει καποια εφαρμογη, εκανα εργοστασιακη επαναφορα και δε κατεβασα τιποτα για να δω τι θα κανει...1μερα ολα καλα, απο εχθες εχει λυσαξει στα restar

να το παω πισω για αντικατασταση?? υπαρχει κάπου να κοιταξω μηπως κάποια απο τις δικές του εφαρμογες το κανει??

δεν ειναι φυσιολογικο καθε μια ωρα να κλεινει, ετσι δεν είναι?

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας εχω ζαλίσει αλλα για να μη το πεταξω απο το παραθυρο 9 ημερων κινητο, ειπα να ξανα ρωτησω

εκανε restar ολη την ωρα, μου ειπατε πως φταιει καποια εφαρμογη, εκανα εργοστασιακη επαναφορα και δε κατεβασα τιποτα για να δω τι θα κανει...1μερα ολα καλα, απο εχθες εχει λυσαξει στα restar

να το παω πισω για αντικατασταση?? υπαρχει κάπου να κοιταξω μηπως κάποια απο τις δικές του εφαρμογες το κανει??

δεν ειναι φυσιολογικο καθε μια ωρα να κλεινει, ετσι δεν είναι?

 

Aπο την στιγμή που δεν εχεις περάσει κατι απο το store εκανες και factory reset και συνεχίζει τα ιδια να το πας πίσω .

Περίμενε αν θέλεις και την γνώμη άλλων παιδιών αλλα εγω σου προτείνω να το πας πισω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας εχω ζαλίσει αλλα για να μη το πεταξω απο το παραθυρο 9 ημερων κινητο, ειπα να ξανα ρωτησω

εκανε restar ολη την ωρα, μου ειπατε πως φταιει καποια εφαρμογη, εκανα εργοστασιακη επαναφορα και δε κατεβασα τιποτα για να δω τι θα κανει...1μερα ολα καλα, απο εχθες εχει λυσαξει στα restar

να το παω πισω για αντικατασταση?? υπαρχει κάπου να κοιταξω μηπως κάποια απο τις δικές του εφαρμογες το κανει??

δεν ειναι φυσιολογικο καθε μια ωρα να κλεινει, ετσι δεν είναι?

 

Μήπως τυχαίνει να το βρίσκεις κλειστό όταν το βγάζεις από την τσέπη?

Του έχεις βάλει θήκη?

Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμή που δεν εχεις περάσει κατι απο το store εκανες και factory reset και συνεχίζει τα ιδια να το πας πίσω .

Περίμενε αν θέλεις και την γνώμη άλλων παιδιών αλλα εγω σου προτείνω να το πας πισω .

 

και εγω αυτο λεω πριν περασουν οι μερες..απλα ρωταω μη τυχον το παω και μου λενε %$%^ να ξερω τι να πω.

Γιατι δε θελω να το κοιταξουν να το αλλαξουν θελω αν ειναι ελατωματικο

 

Μήπως τυχαίνει να το βρίσκεις κλειστό όταν το βγάζεις από την τσέπη?

Του έχεις βάλει θήκη?

 

δε εχει ουτε θηκη , ουτε προστατευτικο , ουτε εχει μπει σε τσεπη, ετυχε και δε πηγα πουθενα οπότε ειναι ολη την ωρα απλα ακουμπισμενο

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω στην LP7 αν εχει διορθωθει το θεμα με το ελληνικο μενου.Σε καποιο σημειο εβγαζε κατι γερμανικα αν θυμαμαι καλα.

 

Δεν έχει διορθωθεί, δείγμα της προχειροτητας του update.

Link to comment
Share on other sites

δε εχει ουτε θηκη , ουτε προστατευτικο , ουτε εχει μπει σε τσεπη, ετυχε και δε πηγα πουθενα οπότε ειναι ολη την ωρα απλα ακουμπισμενο

 

Όποτε υπάρχει θέμα και δεν μένει πατημένο το power καταλάθος.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε υπάρχει θέμα και δεν μένει πατημένο το power καταλάθος.

 

σημερα ειχα κλειστο και το ινετερνετ, να δω τι θα κανει.... και παλι restart....

ετοιμη ειμαι να το πατησω κατω

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα κλειστο και το ινετερνετ, να δω τι θα κανει.... και παλι restart....

ετοιμη ειμαι να το πατησω κατω

 

Πήγαινε το για επισκευή αφού έκανες επαναφορά εργοστασιακών και δεν έστρωσε.

Αν ήταν θέμα της ρομ λογικά κάποιος θα το έλεγε

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το για επισκευή αφού έκανες επαναφορά εργοστασιακών και δεν έστρωσε.

Αν ήταν θέμα της ρομ λογικά κάποιος θα το έλεγε

 

θα παω αυριο να ζητησω αντικατασταση σε ευχαριστω πολυ

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την μετά την αναβάθμιση σε ICS. Όταν κάνω δεξί shift σε μια επαφή για να πάρει τηλέφωνο παίρνει το πρώτο κατα σειρά που συνήθως είναι σταθερό. Στην ginger έπαιρνε το κινητό χωρίς να έχω ρυθμίσει κάτι..

 

ΥΓ Επίσης πιστεύω οτι πρέπει να ανοίξει καινούργιο thread με τα bugs και τα αρνητικά της ICS και να μαζευτούν αυτά που είναι κοινά σε όλους όπως τα γερμανικά στις ρυθμίσεις δόνησης και κάποιος να τους τα στείλει. Γιατί έτσι νομίζω πάνε χαμένα.

Edited by Nikro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την μετά την αναβάθμιση σε ICS. Όταν κάνω δεξί shift σε μια επαφή για να πάρει τηλέφωνο παίρνει το πρώτο κατα σειρά που συνήθως είναι σταθερό. Στην ginger έπαιρνε το κινητό χωρίς να έχω ρυθμίσει κάτι..

 

ΥΓ Επίσης πιστεύω οτι πρέπει να ανοίξει καινούργιο thread με τα bugs και τα αρνητικά της ICS και να μαζευτούν αυτά που είναι κοινά σε όλους όπως τα γερμανικά στις ρυθμίσεις δόνησης και κάποιος να τους τα στείλει. Γιατί έτσι νομίζω πάνε χαμένα.

 

Βαλε προεπιλογη το νουμερο κινητης. Εμενα ειτε σε gb ειτε σε ics καθορισα ποιο ηθελα ως προεπιλογη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , ξέρω έχω καιρό να γράψω. αλλά με τα τρεχάματα δεν προλαβαίνω και πολλά πλέον.

 

έχω ένα πρόβλημα που είναι άκρως σημαντικό. προσπάθησα σήμερα να ανεβάσω μια ICS (ανάθεμα την ώρα), είχα κρατήσει πριν με το titanium full backup όπως κάνω πάντα, αλλά όταν κάνω πλέον restore, δεν μου φέρνει τις επαφές μου. έβγαλα την ICS έβαλα την ginger, πάλι τα ίδια. όποτε έκανα restore πάντα τις έδειχνε. Μήπως ξέρει κάποιος κάτι για να βοηθήσει?

 

όπως τα έψαξα, μάλλον χάθηκαν. πόσο μου τι δίνει το titanium....

 

Για επαφές εγώ χρησιμοποιώ το myphone explorer που κάνει και πολλά άλλα δοκίμασε το είναι πολύ καλό.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε προεπιλογη το νουμερο κινητης. Εμενα ειτε σε gb ειτε σε ics καθορισα ποιο ηθελα ως προεπιλογη.

Υπάρχει στην ICS αυτή η επιλογή και δουλεύει αλλά από ότι βλέπω πρέπει να το κάνεις μία μία σε όλες τις επαφές...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο να ζητησω αντικατασταση σε ευχαριστω πολυ

Να ζητήσεις αντικατάσταση βάσει DOA που ισχύει 14 μέρες και να επιμένεις σε αυτό. Να σου δώσουνε καινούργιο σφραγισμένο και όχι επισκευή. Αυτοί θα λένε ότι το DOA είναι για 7 μέρες αλλά αν επιμένεις θα το δεχτούν γιατί από την Ε.Ε. είναι 14 μέρες.

Να μας ενημερώσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βαλε προεπιλογη το νουμερο κινητης. Εμενα ειτε σε gb ειτε σε ics καθορισα ποιο ηθελα ως προεπιλογη.

Σου ειναι ευκολο φιλε να μου πεις πως γινεται αυτο γιατι με ενδιαφερει κι εμενα...??

Εχω gb...

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας εχω ζαλίσει αλλα για να μη το πεταξω απο το παραθυρο 9 ημερων κινητο, ειπα να ξανα ρωτησω

εκανε restar ολη την ωρα, μου ειπατε πως φταιει καποια εφαρμογη, εκανα εργοστασιακη επαναφορα και δε κατεβασα τιποτα για να δω τι θα κανει...1μερα ολα καλα, απο εχθες εχει λυσαξει στα restar

να το παω πισω για αντικατασταση?? υπαρχει κάπου να κοιταξω μηπως κάποια απο τις δικές του εφαρμογες το κανει??

δεν ειναι φυσιολογικο καθε μια ωρα να κλεινει, ετσι δεν είναι?

 

Eχεις κανει κατι αλλο στην συσκευη,εκτος απο αυτα που μας περιγραφεις ? Custom ? UpDate ? Κernel ? κ.λ.π - κ.λ.π Οχι απο οσο καταλαβα,απο αυτα που μας γραφεις και παλαιοτερα.

Δεν ειναι φισιολογικο να κλεινει σε καμια περιπτωση. Λες οτι μια μερα ολα καλα,μπορεις να μου πεις αν τα restart αρχιζει να σου τα κανει,οταν η μπαταρια πεσει σε καποιο συγκεκριμενο ποσοστο ενεργειας.

π.χ κατω απο το 30%. Αν προλαβεις να το τσεκαρεις πριν το πας,μας το αναφερεις. Αν και θα χρειαστεις χρονο για αυτο.

 

και εγω αυτο λεω πριν περασουν οι μερες..απλα ρωταω μη τυχον το παω και μου λενε %$%^ να ξερω τι να πω.

Γιατι δε θελω να το κοιταξουν να το αλλαξουν θελω αν ειναι ελατωματικο

δε εχει ουτε θηκη , ουτε προστατευτικο , ουτε εχει μπει σε τσεπη, ετυχε και δε πηγα πουθενα οπότε ειναι ολη την ωρα απλα ακουμπισμενο

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Στην αρχη απλα θα το κοιταξουν. Και αν δεν εντοπισουν κατι αξιολογο,μετα απο ενα απλο Up Date / hard Reset θα στο δωσουν πισω. Συνηθισμενη πρακτικη πολλων.. Εισαι Αθηνα η Θεσ/νικη ?

 

σημερα ειχα κλειστο και το ινετερνετ, να δω τι θα κανει.... και παλι restart....

ετοιμη ειμαι να το πατησω κατω

θα παω αυριο να ζητησω αντικατασταση σε ευχαριστω πολυ

 

Υπομονη γιατι ισως ταλαιπωρηθεις λιγακι,με τα πηγαινε ελα. Αλλα η συσκευη ειναι φρεσκοαγορασμενη. Οποτε μην φοβασαι,αν πρεπει να αντικατασταθει θα αντικατασταθει. Και αν πρεπει να Serviristei θα Serviristei.

Nα εισαι σιγουρη οτι στο τελος θα πανε ολα καλα. Ειτε ζητησεις την αντικατασταση ειτε οχι,μεσα στο Service Room :ninja: δεν θα εισαι. Οποτε μην βιαστεις να ζητησεις το οτιδηποτε και ριξε και μια ματια σε αυτα που εγραψε ενα πρωην μελος εδω.. Mε τελειως διαφορετικο προβλημα απο το δικο σου.. Αλλα μονο και μονο,για να παρεις μια ιδεα περι Service γενικοτερα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4123436#post4123436

 

Να ζητήσεις αντικατάσταση βάσει DOA που ισχύει 14 μέρες και να επιμένεις σε αυτό. Να σου δώσουνε καινούργιο σφραγισμένο και όχι επισκευή. Αυτοί θα λένε ότι το DOA είναι για 7 μέρες αλλά αν επιμένεις θα το δεχτούν γιατί από την Ε.Ε. είναι 14 μέρες.

Να μας ενημερώσεις.

 

Θα πρεπει να αποδειχθει οτι υπαρχει προβλημα,για να ισχυσουν τα παραπανω. Και δεν θα ειναι παρον στον χωρο,που θα αποδειχθει αυτο.

Αν αποδειχθει ? Μιας και το συκγεκριμενο προβλημα που μας αναφερει,πρεπει να σου κατσει < το οχι ολα καλα την μια μερα >. Αλλα ολα κακα τωρα που σας το δειχνω στο χερι μου. Με επιασες ? ;)

Edited by g_mobile
Link to comment
Share on other sites

Ξερω σας εχω ζαλίσει αλλα για να μη το πεταξω απο το παραθυρο 9 ημερων κινητο, ειπα να ξανα ρωτησω

εκανε restar ολη την ωρα, μου ειπατε πως φταιει καποια εφαρμογη, εκανα εργοστασιακη επαναφορα και δε κατεβασα τιποτα για να δω τι θα κανει...1μερα ολα καλα, απο εχθες εχει λυσαξει στα restar

να το παω πισω για αντικατασταση?? υπαρχει κάπου να κοιταξω μηπως κάποια απο τις δικές του εφαρμογες το κανει??

δεν ειναι φυσιολογικο καθε μια ωρα να κλεινει, ετσι δεν είναι?

 

Eχεις κανει κατι αλλο στην συσκευη,εκτος απο αυτα που μας περιγραφεις ? Custom ? UpDate ? Κernel ? κ.λ.π - κ.λ.π Οχι απο οσο καταλαβα,απο αυτα που μας γραφεις και παλαιοτερα.

Δεν ειναι φισιολογικο να κλεινει σε καμια περιπτωση. Λες οτι μια μερα ολα καλα,μπορεις να μου πεις αν τα restart αρχιζει να σου τα κανει,οταν η μπαταρια πεσει σε καποιο συγκεκριμενο ποσοστο ενεργειας.

π.χ κατω απο το 30%. Αν προλαβεις να το τσεκαρεις πριν το πας,μας το αναφερεις. Αν και θα χρειαστεις χρονο για αυτο.

Αν έχει αποκλειστεί ο παράγοντας κάποιας εφαρμογή να δημιουργεί το πρόβλημα, όπως έχω γράψει και σε παλαιότερο post, τέτοια προβλήματα μπορεί να δημιουργηθούν από μη συμβατότητα με την εξωτερική sd. Οπότε αφαιρείς την sd, ελέγχεις, αν συνεχίσει να στο κάνει κάνεις ένα reset (αν δεν έχεις κάνει) και μετά καταφεύγεις στο service.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κάνει τίποτα, εκτος οτι δεν εχω προλαβει ειμαι παντελως ασχετη

Αθήνα και το κινητό αγοράστηκε από το Κωτσοβολο + την εγγύηση του κατασκευαστή μαζί με την εγγύηση του 360.

δουλειά δεν είχαμε, δουλειά αποκτήσαμε μου φαίνονται όλα αυτά και έχω αρχίσει ήδη και απελπίζομαι

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αποκλειστεί ο παράγοντας κάποιας εφαρμογή να δημιουργεί το πρόβλημα, όπως έχω γράψει και σε παλαιότερο post, τέτοια προβλήματα μπορεί να δημιουργηθούν από μη συμβατότητα με την εξωτερική sd. Οπότε αφαιρείς την sd, ελέγχεις, αν συνεχίσει να στο κάνει κάνεις ένα reset (αν δεν έχεις κάνει) και μετά καταφεύγεις στο service.

 

Για Sleep Of Death το κοβω το θεματακι. Κατι εχει παιχτει με μια παρτιδα συσκευων απο την Samsung. Που ποτε δεν θα μαθουμε. Οποτε ας μην χασει πολυ χρονο μακρια απο το Service,μιας και ξερω καλα οτι αλλαζουν / αντικαθιστουν αμεσως τις συσκευες ,χωρις τσιμουδια με το εν λογω θεματακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αποκλειστεί ο παράγοντας κάποιας εφαρμογή να δημιουργεί το πρόβλημα, όπως έχω γράψει και σε παλαιότερο post, τέτοια προβλήματα μπορεί να δημιουργηθούν από μη συμβατότητα με την εξωτερική sd. Οπότε αφαιρείς την sd, ελέγχεις, αν συνεχίσει να στο κάνει κάνεις ένα reset (αν δεν έχεις κάνει) και μετά καταφεύγεις στο service.

 

Με πρόλαβες ήθελα να γράψω πως απο την ωρα που εβγαλα τη καρτα δεν εχει κανενα ρισταρτ

πριν απο αυτ εκανε και ακομα οταν η μπαταρια ηταν σε μεγαλα επιπεδα

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κάνει τίποτα, εκτος οτι δεν εχω προλαβει ειμαι παντελως ασχετη

Αθήνα και το κινητό αγοράστηκε από το Κωτσοβολο + την εγγύηση του κατασκευαστή μαζί με την εγγύηση του 360.

δουλειά δεν είχαμε, δουλειά αποκτήσαμε μου φαίνονται όλα αυτά και έχω αρχίσει ήδη και απελπίζομαι

 

Μην απελπιζεσαι καθολου κοπελια. Αυριο στο Service και ολα θα πανε καλα. Ριξε και μια ματια εκει που σε παρεπεμψα,ετσι για να εχεις μια ιδεα.Ολα θα πανε καλα. Και για να μην κανω εικασιες,μπορει να μην ειναι και τιποτα σοβαρο το θεματακι σου.

Αυτο που ξερω,ειναι οτι ειναι τοσο φρεσκια η συσκευη σου,που αν εχει κατι που προανεφερα,θα σου την αλλαξουν αμεσως 100% και χωρις τσιμουδια. Μας ενημερωνεις οποτε μπορεσεις και θα περιμενω για αυτο.

 

Με πρόλαβες ήθελα να γράψω πως απο την ωρα που εβγαλα τη καρτα δεν εχει κανενα ρισταρτ

πριν απο αυτ εκανε και ακομα οταν η μπαταρια ηταν σε μεγαλα επιπεδα

 

Για συνεχισε να το παρατηρεις.. Μπορει να ειναι αυτο το απλο θεματακι.. Και ολα Ο.Κ,ουτε μπελαδες ουτε βασανακια.:)

Edited by g_mobile
Link to comment
Share on other sites

Μην απελπιζεσαι καθολου κοπελια. Αυριο στο Service και ολα θα πανε καλα. Ριξε και μια ματια εκει που σε παρεπεμψα,ετσι για να εχεις μια ιδεα.Ολα θα πανε καλα. Και για να μην κανω εικασιες,μπορει να μην ειναι και τιποτα σοβαρο το θεματακι σου.

Αυτο που ξερω,ειναι οτι ειναι τοσο φρεσκια η συκσευη σου,που αν εχει κατι που προανεφερα,θα σου την αλλαξουν αμεσως 100% και χωρις τσιμουδια. Μας ενημερωνεις οποτε μπορεσεις και θα περιμενω για αυτο.

 

Ήδη διαβάζω το θέμα

Σας ευχαριστώ πολύ και εννοείται πως θα σας ενημερώσω

Το να μην κάνεις τίποτα είναι καλύτερο από το να είσαι πολυάσχολος κάνοντας τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Ήδη διαβάζω το θέμα

Σας ευχαριστώ πολύ και εννοείται πως θα σας ενημερώσω

 

Πες μας και την μαρκα της SD αν δεν σου κανει κοπο,να την παρουμε και εμεις την πληροφορια μας..:)

thanks....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...