Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπας και το επαναφερεις σωστα κανε το εξης

 

φλασαρε και με τα 3 αρχεια με οντιν και ρεπαρτιτιον τικαρισμενο οποιαδηποτε ελληνικη ρομ

κανε φορματ μετα μεσω πισι στην εσωτερικη καρτα και ξαναφλασαρε

ισως εχει μεινει κατι απο παλια μοντς και τα χαλαει ολα ισως να χεις μισοχαλασει το file system που μονο με τα 3 αρχεια και πιτ ξαναφτιαχνει σωστα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΟΤΑΝ ΧΑΜΗΛΩΣΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΡΑΣΑΡΕΙ ΑΣΧΗΜΑ....

μεσα σε δυο εβδομαδες του εκανα τα παντα (wipew,hard reset,format system,διαφορες rom) τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

μπας και το επαναφερεις σωστα κανε το εξης

 

φλασαρε και με τα 3 αρχεια με οντιν και ρεπαρτιτιον τικαρισμενο οποιαδηποτε ελληνικη ρομ

κανε φορματ μετα μεσω πισι στην εσωτερικη καρτα και ξαναφλασαρε

ισως εχει μεινει κατι απο παλια μοντς και τα χαλαει ολα ισως να χεις μισοχαλασει το file system που μονο με τα 3 αρχεια και πιτ ξαναφτιαχνει σωστα!!!

 

ΧΜΜΜ.οταν φλασαρω την 4,0,3 με odin βγαζει ena arxeio sτο pda και το τικαρω δεν βλεπω αλλα να τικαρω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ ..8ελω να κανω μια ερωτηση ψιλοασχετη..επειδη ειμαι και εγω λιγο ασχετος απο κινιτα προκειται να παρω ενα μεταχειρισμενο γαλαχια 2 ..και 8ελω να σβιστουν τα παντα μεσα απο τον προιγουμενο κατοχο..τι πρεπει να κανω ΄? να το γιρισω σε εργοστασιακη μορφη..! και επισης αμα το κανω 8α χα8ει ι 4.0.3 που εχει μεσα..? ι official .

 

με hard reset σβηνονται τα παντα. εφαρμογες που ειχε περασει αυτος μεσα φωτο ,βιντεο κλπ το λογισμικο δεν παθαινει τιποτα μενει με την 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σημερα ετσι του ηρθε να μην συνδεεται στον υπολογιστη.Το συνδεω δηλαδη και βγαζει Unknown device με code error 43.Εγκατεστησα και το kies αλλα τιποτα.Οι drivers ειναι κανονικα εγκατεστημενοι
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημεριζω γνωριζει κανεις υπαρχει τροπος να εγκαταστησουμε το s-voice της samsung στο galaxy s2???
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημεριζω γνωριζει κανεις υπαρχει τροπος να εγκαταστησουμε το s-voice της samsung στο galaxy s2???

 

δες εδω http://software2tech.com/2012/05/19/install-galaxy-s3-s-voice/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολλη φιλε μου αλλα ξεχασα να επισημανω για μη-rooted phones

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολλη φιλε μου αλλα ξεχασα να επισημανω για μη-rooted phones

 

Πρεπει να εισαι root και με ics .

Xωρις root απο όσο γνωρίζω δεν γίνεται.

edit : ισως να κανω και λαθος για δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26300180#post26300180

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι root και με ics .

Xωρις root απο όσο γνωρίζω δεν γίνεται.

 

Και πως δουλεύει ; μετά τις αρχικές ρυθμίσεις είχα FC και τώρα όταν ανοίγει κλείνει αμέσως χωρίς κάποιο μυνημα.

Είμαι σε Omega.....

Link to comment
Share on other sites

Και πως δουλεύει ; μετά τις αρχικές ρυθμίσεις είχα FC και τώρα όταν ανοίγει κλείνει αμέσως χωρίς κάποιο μυνημα.

Είμαι σε Omega.....

 

Τα permissions τα αλλαξες ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τα permissions τα αλλαξες ?

 

 

Ναι εννοείται...... Μετά από reboot φαίνεται να δουλεύει. Για πόσο ακόμα όμως ; :)

Link to comment
Share on other sites

Mετά από hard reset και αφού ξανάστησα το κινητό, στο viber αλλά και στον τηλεφωνικό κατάλογο μου βγάζει διπλές κάποιες επαφές και ενώ έχω βάλει να εμφανίζει μόνο από gmail. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σου ακούγεται σοβαρό όπως τα περιγραφείς. Και ο παλιός & έμπειρος Sofos = Λάζα. έχει δίκιο σε αυτο που σου λέει.

Αλλά και ο αγαπητός matzaros,προτείνει εν συνέχεια κάτι, που θα έπρεπε να διορθώσει την κατασταση, σε πολύ δύσκολα προβλήματα.

Χωρίς να εχω να συμπληρώσω κάτι καλύτερο, ως εσχάτη λύση θα σου πρότεινα και να κανείς downgraded σε παλιότερο επίσημο firmware και καπάκι Update μέσω Kies, σε τωρινό. Αν το προβλήμα συνεχιστεί, τότε θα σου πρότεινα και κάποιους πιο σύνθετους πειραματισμούς, αλλού τύπου. Αν τελικά δεν λειτουργήσει τιποτα, ίσως χρειαστούμε και προφορική επαφή, τρίτου τύπου...:lol:

σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο!!!

πεταχτηκα στη smartec kai μου αλλαjαν ενα screw-machine:ph,+,m1.4,l2.5,zpc ανταλλακτικο πυρηνικου αντιδραστηρα(ουτε η κοπελα στη ρεσεψιον δεν ηξερε τι ηταν) και περασε μια 4,0,3 παλι και μου το εδωσαν...

η ολη διαδικασια δεν με επεισε αλλα θα δουμε....

υπο παρακολουθηση λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες σημερα ετσι του ηρθε να μην συνδεεται στον υπολογιστη.Το συνδεω δηλαδη και βγαζει Unknown device με code error 43.Εγκατεστησα και το kies αλλα τιποτα.Οι drivers ειναι κανονικα εγκατεστημενοι

 

Παιδια αν μπορειτε να βοηθησετε γιατι το εχω βαλει σε 4 υπολογιστες και δεν κανει τιποτα.Εχω δοκιμασει οτι εχω διαβασει στο νετ αλλα δεν κανει δουλεια.Την πρωτη φορα εγκαθιστα τους drivers αλλα τη δευτερη τιποτα.unknown device

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε να βοηθησετε γιατι το εχω βαλει σε 4 υπολογιστες και δεν κανει τιποτα.Εχω δοκιμασει οτι εχω διαβασει στο νετ αλλα δεν κανει δουλεια.Την πρωτη φορα εγκαθιστα τους drivers αλλα τη δευτερη τιποτα.unknown device

 

Στο κινητο εχεις τικαρισμενες τις επιλογες Αγνωστες Πηγες και Εντοπισμος Σφαλματων?

Στους υπολογιστες που το δοκιμασες καλο θα ηταν να περαστει και το Kies ισα ισα για να περαστουν οι drivers σωστα κ μετα μπορεις να το απεγκαταστησεις.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους που μπηκατε στον κοπο!!!

πεταχτηκα στη smartec kai μου αλλαjαν ενα screw-machine:ph,+,m1.4,l2.5,zpc ανταλλακτικο πυρηνικου αντιδραστηρα(ουτε η κοπελα στη ρεσεψιον δεν ηξερε τι ηταν) και περασε μια 4,0,3 παλι και μου το εδωσαν...

η ολη διαδικασια δεν με επεισε αλλα θα δουμε....

υπο παρακολουθηση λοιπον....

 

Κάτι μου λέει ότι, ότι το πρόβλημα σου δεν θα συνεχιστει. Αυτός που μας γράφεις ως κωδικό που αναγράφεται, πάνω στο τιμολόγιο επισκευής που σου έδωσαν,δεν σχετίζεται με το πρόβλημα που μας αναφέρεις. Υπάρχει κάτι άλλο στα αναγραφόμενα η μόνο αυτο.. ?

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε kmiglis, για την απάντηση σου.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι rooted

 

με μεταφέρεις σε ένα αντίστοιχο thread ώστε να καταλάβω όλη την έννοια rooted και να τη πραγματοποιήσω ?

ή εκτός αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα αντίστοιχο , και μπορείς να με βοηθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

με μεταφέρεις σε ένα αντίστοιχο thread ώστε να καταλάβω όλη την έννοια rooted και να τη πραγματοποιήσω ?

ή εκτός αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα αντίστοιχο , και μπορείς να με βοηθήσεις.

Ξεκίνα από εδώ σιγουρέψου ότι τα έχεις προσεκτικά διαβάσει και προχώρα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Δεν είναι τίποτα δύσκολο σαν διαδικασία αλλά προσοχή στο τι σβήνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να περασω βιντεο πανω απο 4-5 γιγα κ δεν το δεχετε.τι να κανω? (ics 4.03 + root)

 

αν εννοείς στην microsd φόρμαρέ τη σε ntfs από windows.

αν εννοείς στην εσωτερική μνήμη, νομίζω υπάρχει κάποιο πρόγραμμα

"ntfs mount" ή κάτι τέτοιο για να φτιάξεις ένα μέρος της σε ntfs.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερουμε ποια θα ειναι η παρτιδα με προεγκατεστημενο το ics στα καινουρια galaxy s2 ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

στην εσωτερικη μνημη. κατεβσα 2 διαφορετικα προγραματα σχετικα με ntfs mount αλα δε κανει δουλεια.κολαει στο τελευτεο 10% αυτο εκανε κ πριν. please ας βοηθησει καποιος παιδια δε περνα η ωρα στην πιατσα. :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...