Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις ρυθμίσεις, απόρρητο και τικάροντας να διαμορφωθεί και η εσωτερική μνήμη του κινητού σου.

Μου ζητάει κωδικό πρόσβασης, βάζω αυτόν από το λογαριασμό της Samsung αλλα δεν τον δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ζητάει κωδικό πρόσβασης, βάζω αυτόν από το λογαριασμό της Samsung αλλα δεν τον δέχεται.

 

Τον κωδικό που έχεις για να κλειδώνει το κινητό σου θέλει, όχι το pin ή από τους λογαριασμούς σου.

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό που έχεις για να κλειδώνει το κινητό σου θέλει, όχι το pin ή από τους λογαριασμούς σου.

Αν εννοείς το pin (αν και μου φαίνεται περίεργο) δεν το δέχεται. Μου βγάζει Λογαριασμός Samsung

Αναγνωριστικό (Το mail μου) και μετά κωδικό πρόσβασης, γι' αυτό είπα για της Samsung. Άλλο κωδικό δεν έχω βάλει στο κινητό.

Αν μπω σε recovery mode και το κάνω από κει δεν είναι ακριβώς το ίδιο ή με *2767*3855# ?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το pin (αν και μου φαίνεται περίεργο) δεν το δέχεται. Μου βγάζει Λογαριασμός Samsung

Αναγνωριστικό (Το mail μου) και μετά κωδικό πρόσβασης, γι' αυτό είπα για της Samsung. Άλλο κωδικό δεν έχω βάλει στο κινητό.

Αν μπω σε recovery mode και το κάνω από κει δεν είναι ακριβώς το ίδιο ή με *2767*3855# ?

 

Όχι το pin, ούτε τον κωδικό της Samsung.

Έχεις κωδικό να κλειδώνει το κινητό σου οταν πατας το Power button για να ξεκλειδώσει? Αν ναι, αυτόν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το pin, ούτε τον κωδικό της Samsung.

Έχεις κωδικό να κλειδώνει το κινητό σου οταν πατας το Power button για να ξεκλειδώσει? Αν ναι, αυτόν θέλει.

 

όχι κανέναν ούτε ποτέ είχα. Έχει κανέναν εργοστασιακό?

 

EDIT: Κι όμως ήθελε τον κωδικό της Samsung αλλά και το WiFi ανοιχτό για την επιβεβαίωση...

 

Ευχαριστώ

Edited by Nikro
Link to comment
Share on other sites

όχι κανέναν ούτε ποτέ είχα. Έχει κανέναν εργοστασιακό?

 

EDIT: Κι όμως ήθελε τον κωδικό της Samsung αλλά και το WiFi ανοιχτό για την επιβεβαίωση...

 

Ευχαριστώ

 

Παράξενο, εγω που εχω κωδικο κλειδώματος (χωρις λογαριασμο στην samsung) αυτόν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά , νέος στον χώρο...

 

έχω ένα πρόβλημα με ένα παιχνίδι το fruit ninja, το κατέβασα από το play store , εγκαταστάθηκε μια χαρά , αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο game play του , έχει γύρο στο 1 με 1,5 delay στο άγγιγμα την ώρα που πάω να χτυπήσω τα φρούτα.

 

τι φταίει ? δεν με νοιάζει και τόσο το παιχνίδι , όσο το οτι θέλω να ξέρω τη φταίει στη συσκευή μου και πως να το λύσω..

Link to comment
Share on other sites

Καί τό πρόβλημα με τό wifi συνεχίζεται . Χθές καί ενώ είχα αρέσει ότι εφαρμογή είχα σχετικά μέ τό wifi πήγα νά τό ανοίξω καί κόλλησε τό τηλέφωνο . Απαράδεκτο .
Link to comment
Share on other sites

Καί τό πρόβλημα με τό wifi συνεχίζεται . Χθές καί ενώ είχα αρέσει ότι εφαρμογή είχα σχετικά μέ τό wifi πήγα νά τό ανοίξω καί κόλλησε τό τηλέφωνο . Απαράδεκτο .

 

Μήπως σου κρασάρει το τηλέφωνο εξαιτίας κάποιας εφαρμογής φίλε μου? Γιατί εγώ τουλάχιστον δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi, ή οποιοδήποτε άλλο με την ιcs..

 

Έκανες μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο μήπως δεν είχε καθόλου διαθέσιμη μνήμη?

Λογικά το θέμα σου θα μεταφερθεί :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου κρασάρει το τηλέφωνο εξαιτίας κάποιας εφαρμογής φίλε μου? Γιατί εγώ τουλάχιστον δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi, ή οποιοδήποτε άλλο με την ιcs..

 

Εγω ειδα οτι μου το χε κανει με το all share και με το kies air via wifi.

Link to comment
Share on other sites

Καί τό πρόβλημα με τό wifi συνεχίζεται . Χθές καί ενώ είχα αρέσει ότι εφαρμογή είχα σχετικά μέ τό wifi πήγα νά τό ανοίξω καί κόλλησε τό τηλέφωνο . Απαράδεκτο .

Και σε μένα υπάρχει θέμα με το Wi-Fi. 8 στις 10 θα λειτουργήσει σωστά αλλά 2 στις 10 θα κολλήσει το κινητό με το που ανοίξει ή θα έχει πρόβλημα το εικονίδιο (π.χ. δεν γεμίζουν οι μπάρες ή έχει κολλήσει το ένα από τα δύο βελάκια)...είμαι με LP7

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα υπάρχει θέμα με το Wi-Fi. 8 στις 10 θα λειτουργήσει σωστά αλλά 2 στις 10 θα κολλήσει το κινητό με το που ανοίξει ή θα έχει πρόβλημα το εικονίδιο (π.χ. δεν γεμίζουν οι μπάρες ή έχει κολλήσει το ένα από τα δύο βελάκια)...είμαι με LP7

 

Τι kernel φοράς ;

 

 

 

 

 

καλημερα υπαρχει καποια θηκη για το κινητο που να κουμπονει στην ζωνη του παντελονιου ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307578 για αξεσουάρ εδω.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ζεματάει σε όλους πανω-κατω στο πισω μερος της καμερας.

Ετυχε να ασχοληθω καποιες μερες με παιχνιδια και νομιζα θα μου καει ολοκληρο.

.

 

Περασα και εγω το @:%&^%666(**%%@ το παγωτο και ενω διαβαζω για πολλα προβληματα απο αλλους το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οι θερμοκρασιες. Μιλαμε το τηλ με το παραμικρο ΖΕΜΑΤΑΕΙ! Παιζω ζεματαει, μιλαω στο τηλ ζεματαει και μολις κανω κατι με τον browser (με οποιοδηποτε browser) τοτε μιλαμε το τηλεφωνο δεν ζεματαει μονο αλλα βραζει. Α! και με GPS και destinator η θερμοκρασια φτανει σε τετοιο βαθμο που κλεινει η εφαρμογη.Στην gb η μεγαλυτερη θερμοκρασια ηταν 35 36 βαθμους και αυτο με το osmos hd

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω το @:%&^%666(**%%@ το παγωτο και ενω διαβαζω για πολλα προβληματα απο αλλους το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οι θερμοκρασιες. Μιλαμε το τηλ με το παραμικρο ΖΕΜΑΤΑΕΙ! Παιζω ζεματαει, μιλαω στο τηλ ζεματαει και μολις κανω κατι με τον browser (με οποιοδηποτε browser) τοτε μιλαμε το τηλεφωνο δεν ζεματαει μονο αλλα βραζει. Α! και με GPS και destinator η θερμοκρασια φτανει σε τετοιο βαθμο που κλεινει η εφαρμογη.Στην gb η μεγαλυτερη θερμοκρασια ηταν 35 36 βαθμους και αυτο με το osmos hd

 

Και στο δικο μου τα ιδια συμβαινουν. Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου κρασάρει το τηλέφωνο εξαιτίας κάποιας εφαρμογής φίλε μου? Γιατί εγώ τουλάχιστον δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi, ή οποιοδήποτε άλλο με την ιcs..

Τελικά μάλλον έχεις δίκαιο. Ίσως τελικά να μην φταίει η ICS. Διαγράφοντας κάποιες εφαρμογές και κάνοντας κάποιες update μέσω play τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ!:lol:

Μας βλεπω ενω ολοι (και εννοω ΟΟΟΟΛΟΙΙΙΙ) κανουν update εμεις παμε για downgrade.

 

Πες το ψέματα, μου θυμίζει πέρυσι τέτοιο καιρό που το αγόρασα και μου είχε κάνει εντύπωση πως ζεματαγε το χέρι μου. Τέτοιες συζήτησεις κάναμε και τότε αλλά βάζαμε μια custom gb και ολα οκ. Τώρα με custom δεν βλέπω ακόμα να λύνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον έχεις δίκαιο. Ίσως τελικά να μην φταίει η ICS. Διαγράφοντας κάποιες εφαρμογές και κάνοντας κάποιες update μέσω play τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ.

 

Δε νομίζω ότι φταίει η ics φίλε μου, απλά πρόσεχε τι βάζεις στο κινητό γιατί το Play έχει πολλές κακογραμμένες εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι φταίει η ics φίλε μου, απλά πρόσεχε τι βάζεις στο κινητό γιατί το Play έχει πολλές κακογραμμένες εφαρμογές..

 

Αν σου πω ότι έχω τις μισές εφαρμογές στην ics λόγω ότι δεν παίζουν ολες τι θα πεις, και συνεχίζει να ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι έχω τις μισές εφαρμογές στην ics λόγω ότι δεν παίζουν ολες τι θα πεις, και συνεχίζει να ζεσταίνεται.

 

Σε πιστεύω. Kαι γω εννοείται δεν έχω ακόμα τις εφαρμογές που είχα με gb, αλλά υπομονή τι να κάνουμε..

Και δεν είπα κάτι για τη θερμοκρασία. Εγώ για τα προβλήματα με το wifi και τα force close των παιδιών μίλησα, προβλήματα τα οποία δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Σε πιστεύω. Kαι γω εννοείται δεν έχω ακόμα τις εφαρμογές που είχα με gb, αλλά υπομονή τι να κάνουμε..

Και δεν είπα κάτι για τη θερμοκρασία. Εγώ για τα προβλήματα με το wifi και τα force close των παιδιών μίλησα, προβλήματα τα οποία δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ.

 

Όχι φίλε μου μην το παίρνεις ανάποδα, δεν έρχομαι σε κόντρα μαζί σου. Συζήτηση κάνουμε. Ούτε εγω εχω πρόβλημα με το Wi - Fi ούτε force close έχω

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου μην το παίρνεις ανάποδα, δεν έρχομαι σε κόντρα μαζί σου. Συζήτηση κάνουμε. Ούτε εγω εχω πρόβλημα με το Wi - Fi ούτε force close έχω

 

Κανένα πρόβλημα ρε συζήτηση κάνουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου διαβαζω τοσο καιρο οτι σχεδον οι ποιο πολλοι εχουν καποια προβληματακια με την ICS την οποια εχω απο την πρωτη μερα που βγηκε official ας πω την εμπειρια μου και εγω.Να ξεκαθαρισω οτι εκανα full wipe πριν και μετα το update αφου βεβαια ημουν με root στην Gingerbread και εκανα πρωτα buckup με το Titanium.Εβαλα την ICS την official της Cosmote LPD εκανα παλι root και επανεφερα οτι ειχα απο το buckup εφαρμογες games 100 στο συνολο.Μεχρι στιγμης εχω δει θερμοκρασιες οταν φορτιζει εως 57c Βαθμους αλλα οταν ειναι σε αναμονη εχει 27c βαθμους ενα κολληματακι εχει φαει μεχρι στιγμης με το wi fi που αναγκαστηκα και εκανα restart αν και εχω μια εντυπωση οτι τωρα εχει ποιο δυνατο σημα το Wi fi δηλαδη εκει που επιανα μεσα στο σπιτι μια γραμμη σε συγκεκριμενο σημειο τωρα πιανει 2 σημα σταθερα.Γενικα ειμαι full ευχαριστημενος και η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα με την gingerbread.Τωρα γιατι οι ποιο πολλοι εχουν αρκετα bugs και επιστρεψαν παλι στην GB δεν μπορω να το καταλαβω.Ο Browser φυσαει παρα πολυ γρηγορος καμια σχεση με της GB απλα εχει ενα θεμα με το κεντραρισμα του κειμενου οταν πατας double tap.Mακαρι να βγει γρηγορα καποιο update ωστε να φτιαχτουν ολα αν και δεν με κοβω να ειμαι στο Galaxy S2 (θα φαει πουλημα) μεχρι τοτε γιατι περιμενω σαν τρελος το Galaxy S3. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ε αφου διαβαζω τοσο καιρο οτι σχεδον οι ποιο πολλοι εχουν καποια προβληματακια με την ICS την οποια εχω απο την πρωτη μερα που βγηκε official ας πω την εμπειρια μου και εγω.Να ξεκαθαρισω οτι εκανα full wipe πριν και μετα το update αφου βεβαια ημουν με root στην Gingerbread και εκανα πρωτα buckup με το Titanium.Εβαλα την ICS την official της Cosmote LPD εκανα παλι root και επανεφερα οτι ειχα απο το buckup εφαρμογες games 100 στο συνολο.Μεχρι στιγμης εχω δει θερμοκρασιες οταν φορτιζει εως 57c Βαθμους αλλα οταν ειναι σε αναμονη εχει 27c βαθμους ενα κολληματακι εχει φαει μεχρι στιγμης με το wi fi που αναγκαστηκα και εκανα restart αν και εχω μια εντυπωση οτι τωρα εχει ποιο δυνατο σημα το Wi fi δηλαδη εκει που επιανα μεσα στο σπιτι μια γραμμη σε συγκεκριμενο σημειο τωρα πιανει 2 σημα σταθερα.Γενικα ειμαι full ευχαριστημενος και η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα με την gingerbread.Τωρα γιατι οι ποιο πολλοι εχουν αρκετα bugs και επιστρεψαν παλι στην GB δεν μπορω να το καταλαβω.Ο Browser φυσαει παρα πολυ γρηγορος καμια σχεση με της GB απλα εχει ενα θεμα με το κεντραρισμα του κειμενου οταν πατας double tap.Mακαρι να βγει γρηγορα καποιο update ωστε να φτιαχτουν ολα αν και δεν με κοβω να ειμαι στο Galaxy S2 (θα φαει πουλημα) μεχρι τοτε γιατι περιμενω σαν τρελος το Galaxy S3.

 

Αν και δεν το εχω δοκιμασει (αφου προς το παρον δεν ειμαι root), μου κανει εντυπωση που περασες στο ICS χωρις προβληματα τις εφαρμογες που ειχες στημενες στην Gingerbread... Απ'οσα εχω διαβασει εδω, λογικα θα επρεπε να εχεις απο προβληματακια εως προβληματαρες... Παντως οπως ειπα και πιο πανω, οσο προχειροφτιαγμενη και να ειναι η ICS, τα προβληματα τα δημιουργουν περισσοτερο καποιες εφαρμογες... Τις οποιες, ειτε δεν τις εχεις εσυ, ειτε δεν σου εχουν δημιουργησει ΑΚΟΜΑ προβλημα (κι ευχομαι να μην σου δημιουργησουν ποτε...)

Π.χ συνδυασμος Go Locker & Winamp=απιστευτα κολληματα!!! Σκετο Winamp ελαχιστα προβληματα, αλλα υπαρκτα... Need for Speed......δεν τρεχει καν!!! Accuweather.......crash!!!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...