Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κάνουν πολλοί μάγειρες, δε θεωρώ ότι είναι έτοιμο το ICS για καθημερινή χρήση, trouble free και να δουλεύουν τα πάντα.Συνολικά η gingerbread είναι ακόμα πολύ ανώτερη.

Οπότε δεν ασχολούμαι προς το παρόν.

 

και πολύ καλά κάνεις γιατί οι περισσότεροι εδώ την συσκευή την χρησιμοποιούμε και για επαγγελματική χρήση... εμένα πολλές φορές με έχει ξελασπώσει σε επείγοντες καταστάσεις που ήμουν εκτός Αθήνας και πολλές φορές εκτός Ελλάδας!!! 1.6 να περάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κάνουν πολλοί μάγειρες, δε θεωρώ ότι είναι έτοιμο το ICS για καθημερινή χρήση, trouble free και να δουλεύουν τα πάντα.Συνολικά η gingerbread είναι ακόμα πολύ ανώτερη.

Οπότε δεν ασχολούμαι προς το παρόν.

 

Άντε να δούμε καμιά Pulse ICS... θα έχει και σος για να γλιστράει!:lol:

Link to comment
Share on other sites

και πολύ καλά κάνεις γιατί οι περισσότεροι εδώ την συσκευή την χρησιμοποιούμε και για επαγγελματική χρήση... εμένα πολλές φορές με έχει ξελασπώσει σε επείγοντες καταστάσεις που ήμουν εκτός Αθήνας και πολλές φορές εκτός Ελλάδας!!! 1.6 να περάσω?

 

Να περιμένεις 1.7 :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την Lg camera πόσοι έχετε το πρόβλημα να σας τραβά τα βίντεο ανάποδα; Δηλαδή το πάνω κάτω; Μου είχε πει κάποιος ότι έχει το ίδιο πρόβλημα, αλλά στον υπολογιστή τα παίζει κανονικά. Δεν το κάνει συνέχεια, αλλά συχνά. Εμένα και στον υπολογιστή τα παίζει ανάποδα. Το κακό μάλιστα είναι ότι έχει επηρεάσει και άλλα προγράμματα προφανώς που τραβάνε βίντεο και συμβαίνει και εκεί το ίδιο.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την Lg camera πόσοι έχετε το πρόβλημα να σας τραβά τα βίντεο ανάποδα; Δηλαδή το πάνω κάτω; Μου είχε πει κάποιος ότι έχει το ίδιο πρόβλημα, αλλά στον υπολογιστή τα παίζει κανονικά. Δεν το κάνει συνέχεια, αλλά συχνά. Εμένα και στον υπολογιστή τα παίζει ανάποδα. Το κακό μάλιστα είναι ότι έχει επηρεάσει και άλλα προγράμματα προφανώς που τραβάνε βίντεο και συμβαίνει και εκεί το ίδιο.

 

ξετικαρε το auto rotate και τραβα με το κινητο αναποδα! :lol::lol::lol:

οn topic τωρα, εμενα μια χαρα μου τραβαει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κάνουν πολλοί μάγειρες, δε θεωρώ ότι είναι έτοιμο το ICS για καθημερινή χρήση, trouble free και να δουλεύουν τα πάντα.

O καλός ΣΕΦ, πρώτα μαζεύει τα σωστά υλικά και μετά αρχίζει το μαγείρεμα.

 

Και τα σωστά υλικά έρχονται 1 Μαρτίου, γιατί μέχρι τώρα τα υλικά ήταν άγουρα! Άλλα σκληρά, άλλα ακόμη πράσινα, άλλα πικρά, η κρέμα γάλακτος δεν είχε ακόμα αφρατέψει κλπ...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

O καλός ΣΕΦ, πρώτα μαζεύει τα σωστά υλικά και μετά αρχίζει το μαγείρεμα.

 

Και τα σωστά υλικά έρχονται 1 Μαρτίου, γιατί μέχρι τώρα τα υλικά ήταν άγουρα! Άλλα σκληρά, άλλα ακόμη πράσινα, άλλα πικρά, η κρέμα γάλακτος δεν είχε ακόμα αφρατέψει κλπ...

 

..και όταν φτιαχτεί το σωστό φαΐ έρχονται και οι σαλάτες και τα συνοδευτικά (deluxe settings κλπ;))

 

Keep walking Greece...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

O καλός ΣΕΦ, πρώτα μαζεύει τα σωστά υλικά και μετά αρχίζει το μαγείρεμα.

 

Και τα σωστά υλικά έρχονται 1 Μαρτίου, γιατί μέχρι τώρα τα υλικά ήταν άγουρα! Άλλα σκληρά, άλλα ακόμη πράσινα, άλλα πικρά, η κρέμα γάλακτος δεν είχε ακόμα αφρατέψει κλπ...

 

..και όταν φτιαχτεί το σωστό φαΐ έρχονται και οι σαλάτες και τα συνοδευτικά (deluxe settings κλπ;))

 

Keep walking Greece...

 

Επαυξάνω :happy:

H υπομονή είναι αρετή :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ακολουθήσω τον παρακάτω οδηγό, όπως ανέφεραν κάποιο φίλοι παραπάνω: Παράθεση από akism>DooMLoRD_v4_ROOT is your friend!

Επειδή όμως είμαι τελείως άσχετος θέλω λίγη βοήθεια. Λέει ο οδηγός ότι πρέπει να έχω installed τους abd drivers. Πού τους βρίσκω;

Μετά, εφαρμογές για rooted συσκευές όπως το titanium ή το adfree πού τις βρίσκω (φαντάζομαι από το xda) και πώς τις εγκαθιστώ;

Επίσης πώς φλασάρω μια άλλη rom;

Υπάρχει κάποιος γενικότερος κίνδυνος για να μην μπω στη διαδικασία (μιας και είμαι όπως είπα τελείως άσχετος!!!);

Ευχαριστώ

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τα βήματα που λέει και δεν θα έχεις πρόβλημα. Είναι πολύ εύκολος και γρήγορος τρόπος.

Οι abd drivers γίνονται εγκατάσταση αυτόματα όταν συνδέσεις με το usb για πρώτη φορά το κινητό στο pc. Έλεγξε ότι υπάρχουν όντως απ' την διαχείριση του Υπολογιστή στις Android devices.

Οι εφαρμογές που αναφέρεις υπάρχουν στο market.

Με το συγκεκριμένο τρόπο δεν βάζεις άλλη rom, είναι μόνο για να γίνεις root. Αφού είσαι άσχετος όπως λες, θα σου πρότεινα να μην μπλέξεις ακόμα με αλλαγές σε rom, ένα-ένα τα βήματα.;)

 

 

Are you tapatalking to me?

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Εχω ενα προβληματακι..Καθε φορα που ενεργοποιω το 3G με συνδεει στο ιντερνετ αυτοματα και μου στελνει μηνυμα η Cosmote :Eχετε συνδεθει στο ιντερνετ με χρεωση 1Ευρω/μερα...Αυτο οφειλεται σε εφαρμογες(καιρο, email) που ζητουν ανανεωση....Πως μπορω να το βγαλω αυτο γιατι εχω φαει πολυ τζαμπα χρεωμα ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Εχω ενα προβληματακι..Καθε φορα που ενεργοποιω το 3G με συνδεει στο ιντερνετ αυτοματα και μου στελνει μηνυμα η Cosmote :Eχετε συνδεθει στο ιντερνετ με χρεωση 1Ευρω/μερα...Αυτο οφειλεται σε εφαρμογες(καιρο, email) που ζητουν ανανεωση....Πως μπορω να το βγαλω αυτο γιατι εχω φαει πολυ τζαμπα χρεωμα ετσι...

στελνεις sms στο 1333 γραφοντας END DAY

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες παρέλαβα από Amazon (και μετά από 1 μήνα αναμονή) το SGS2.;Όλα καλά μέχρι πριν 3-4 μέρες που άρχισε κάτι περίεργα κολλήματα που σταματούσαν μόνο αν εβγαζα τη μπαταρία.Αρχικά δεν έδωσα σημασία και είπα να ψαχτώ για rooting.Ελα ομως που ο κωδικός δεν φαινόταν να υπάρχει πουθενα.Η συσκευή γαλλική με 2.3.6.Θεώρησα πως φταίει που η έκδοση είναι η πιό πρόσφατη.Τελείως τυχαία ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακαλύπτω πως η SAMSUNG έχει κυκλοφορήσει μια νέα έκδοση το Ι9100G που κατασκευάζεται στη Μαλαισία και αρκετοί ανέφεραν προβλήματα με περίεργα lag.Ανακαλύπτω λοιπόν πως η συσκευή μου είναι το μοντέλο G και παθαίνω...Αυτό δεν αναφερόταν στην αγγελία του πωλητή και αισθάνθηκα κορόϊδο.Αυτό που επίσης έμαθα είναι ότι σιγά σιγά στην Ευρώπη τα κανονικά S2 είναι σε έλλειψη και μόνο σε stock μπορεί να τα βρεί κανείς γιατι σταδιακά αντικαθίστανται από το G.Θα μoυ πείτε και τί έγινε αλλά εδώ είναι που η αρχική μου έκπληξη γύρισε σε θυμό για τη SAMSUNG.

Βλέπετε το G για να ''διορθώσουν'' το πρόβλημα με τη μπαταρία ΔΕΝ έχει τον Exynos αλλά τον Texas Instruments OMAP4430 1Ghz υπερχρονισμένο στα 1.2 και αντί για την ARM στα γραφικά βάλανε PowerVR SGX 540 την παλιά του Galaxy S!!!

Κάνω λάθος ή δεν προηγήθηκε κάποια ανακοίνωση από τη Samsung;Δεν όφειλαν να το κάνουν;

Οι γνώμες των χρηστών και των ειδικών για το νεο variant διίστανται.

http://androidadvices.com/samsung-galaxy-i9100-i9100g-phone-comparison/

Αυτά απλά για πληροφόρηση μιας που νομίζω πως η εγχώρια έλλειψη σε S2 τον τελευταίο μήνα θα οδηγήσει και την ελληνική αγορα στην αντικατάσταση του Ι9100 με το καινούργιο G.

(Αντε τώρα να περιμένω τους xda για νέα σπασίματα....)

Ελπίζω να μη βγεί μάπα το πεπόνι...

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 μέρες παρέλαβα από Amazon (και μετά από 1 μήνα αναμονή) το SGS2.;Όλα καλά μέχρι πριν 3-4 μέρες που άρχισε κάτι περίεργα κολλήματα που σταματούσαν μόνο αν εβγαζα τη μπαταρία.Αρχικά δεν έδωσα σημασία και είπα να ψαχτώ για rooting.Ελα ομως που ο κωδικός δεν φαινόταν να υπάρχει πουθενα.Η συσκευή γαλλική με 2.3.6.Θεώρησα πως φταίει που η έκδοση είναι η πιό πρόσφατη.Τελείως τυχαία ψάχνοντας στο διαδίκτυο ανακαλύπτω πως η SAMSUNG έχει κυκλοφορήσει μια νέα έκδοση το Ι9100G που κατασκευάζεται στη Μαλαισία και αρκετοί ανέφεραν προβλήματα με περίεργα lag.Ανακαλύπτω λοιπόν πως η συσκευή μου είναι το μοντέλο G και παθαίνω...Αυτό δεν αναφερόταν στην αγγελία του πωλητή και αισθάνθηκα κορόϊδο.Αυτό που επίσης έμαθα είναι ότι σιγά σιγά στην Ευρώπη τα κανονικά S2 είναι σε έλλειψη και μόνο σε stock μπορεί να τα βρεί κανείς γιατι σταδιακά αντικαθίστανται από το G.Θα μoυ πείτε και τί έγινε αλλά εδώ είναι που η αρχική μου έκπληξη γύρισε σε θυμό για τη SAMSUNG.

Βλέπετε το G για να ''διορθώσουν'' το πρόβλημα με τη μπαταρία ΔΕΝ έχει τον Exynos αλλά τον Texas Instruments OMAP4430 1Ghz υπερχρονισμένο στα 1.2 και αντί για την ARM στα γραφικά βάλανε PowerVR SGX 540 την παλιά του Galaxy S!!!

Κάνω λάθος ή δεν προηγήθηκε κάποια ανακοίνωση από τη Samsung;Δεν όφειλαν να το κάνουν;

Οι γνώμες των χρηστών και των ειδικών για το νεο variant διίστανται.

http://androidadvices.com/samsung-galaxy-i9100-i9100g-phone-comparison/

Αυτά απλά για πληροφόρηση μιας που νομίζω πως η εγχώρια έλλειψη σε S2 τον τελευταίο μήνα θα οδηγήσει και την ελληνική αγορα στην αντικατάσταση του Ι9100 με το καινούργιο G.

(Αντε τώρα να περιμένω τους xda για νέα σπασίματα....)

Ελπίζω να μη βγεί μάπα το πεπόνι...

 

Αφού δεν αναφερόταν στην αγγελία του πωλητή να του το επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ευρώπη το προηγούμενο μοντέλλο έχει σχεδόν εξαφανιστεί....

 

Δε λέει κάτι αυτό.Ή παίρνεις αυτό που θες ή όχι.

Αν δε το έγραφε στην αγγελία και ΔΕΝ το θες είμαι σίγουρος ότι μέσω Amazon (ή Paypal αν το πλήρωσες έτσι) θα το βρεις το δίκιο σου.

Αλλιώς αν σου κάνει το κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αναφερόταν στην αγγελία του πωλητή και αισθάνθηκα κορόϊδο.Αυτό που επίσης έμαθα είναι ότι σιγά σιγά στην Ευρώπη τα κανονικά S2 είναι σε έλλειψη και μόνο σε stock μπορεί να τα βρεί κανείς γιατι σταδιακά αντικαθίστανται από το G.Θα μoυ πείτε και τί έγινε αλλά εδώ είναι που η αρχική μου έκπληξη γύρισε σε θυμό για τη SAMSUNG.

Νομίζω ότι ο θυμός πρέπει να είναι για την Amazon και όχι για τη Samsung. Αυτοί παράγουν και τα δύο, ο πωλητής όμως σου παραδίνει το 2ο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

στελνεις sms στο 1333 γραφοντας END DAY

 

Αυτό τι κάνει; Σταματά να συνδέετε στο διαδίκτυο μέσω 3g ή λέει στην COSMOTE να σταματά να ενημερώνει με μήνυμα ότι χρεώθηκες; Μάλλον το 2ο νομίζω.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Το 1ο. Δεν ξαναμπαίνεις στο διαδίκτυο.

 

Αυτό δεν το ήξερα! ΜΜΣ όμως φαντάζομαι λαμβάνουμε κανονικά, έτσι;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...