Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφοσον δεν μπορω να δωσω στο κιν μου ιντερνετ απο το laptop μου που εχει ιντερνετ με καλοδιο,μπορω να κατεβαζω εφαρμογες απο το μαρκετ στο pc και μετα να τις περναω μεσω usb στο κιν??

που ακριβως πρεπει να τις βαζω?τι φακελο ενοω πρεπει να κανω στην καρτα μνημης για να μπορω να τα εγκαταστησω μετα κανονικα μεσα απο το κιν??θελω στην καρτα μνημης κ οχι στη μνημη του κιν για να μην το επιβαρύνω κ κολαει μετα!

επισεις που πρεπει να βαλω το προγραμα πλοηγησεις για να το εγκαταστισω κ να δουλευει κανονικα?

 

Και πάλι θα χρειαστει Ίντερνετ η συσκευη σου για να εγκατασταθούν οι εφαρμογές που θα επιλέξεις μέσω του PC σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μονο αυτο θυμαμαι να εχω δει: *#*#4636#*#*

Αυτο εννοεις?

 

Ο κωδικός είναι *#301279#

Πατάς την επιλογή 2, και στην επομένη καρτέλα πάλι την 2, που λέει release 5 hsdpa only.

 

Και μετά θα συνδέεται μόνο σε 3g.

 

Για επαναφορά, στην δεύτερη οθόνη θα πατήσεις το 3.

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. Ήθελα αυτό που μου έγραψε ο φίλος agiorgitis :).

 

Λέω να το βάλω μόνιμα στο 3g, δηλαδή να μην γυρίζει από 3g σε hsdpa και αντίστροφα. Κάπου είχα διαβάσει ότι επηρεάζει την μπαταρία ειδικά σε περιοχές που δεν είναι δυνατό το σήμα Hsdpa. Θα δοκιμάσω και θα σας πω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για τα unbranded από Ελλάδα αυτή είναι η τελευταία. Μόνο η Samsung Hellas ξέρει για την επόμενη έκδοση, αλλά δεν λέει.:)

 

οκ..τηχ... και κατι αλλο. μηπως ξερει κανεις τις ρυθμησεις για ιντερνετ απο το cosmote whats up???

Link to comment
Share on other sites

εφοσον δεν μπορω να δωσω στο κιν μου ιντερνετ απο το laptop μου που εχει ιντερνετ με καλοδιο,μπορω να κατεβαζω εφαρμογες απο το μαρκετ στο pc και μετα να τις περναω μεσω usb στο κιν??

που ακριβως πρεπει να τις βαζω?τι φακελο ενοω πρεπει να κανω στην καρτα μνημης για να μπορω να τα εγκαταστησω μετα κανονικα μεσα απο το κιν??θελω στην καρτα μνημης κ οχι στη μνημη του κιν για να μην το επιβαρύνω κ κολαει μετα!

επισεις που πρεπει να βαλω το προγραμα πλοηγησεις για να το εγκαταστισω κ να δουλευει κανονικα?

Aπο το μαρκετ δεν μπορείς να κατεβάσεις στο pc σου. Πρεπει να βρεις τις εφαρμογές σε άλλες σελίδες και να κατεβάσεις το apk αρχείο.

Συνήθως κάποιοι προγραμματιστές τα ανεβάζουν και στις σελίδες τους, πέρα απο το μαρκετ.

 

Μετά θα βάλεις το .apk αρχείο οπουδήποτε θέλεις στο κινητό σου, και με εναν file explorer θα το βρεις και θα πατήσεις πάνω του. Και θα κάνει εγκατάσταση.

Θα χρειαστεί να έχεις και τσεκαρισμένη την επιλογή settings>Applications>Unknown sources (Allow installation of non-market applications)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε να "ανεχτειτε" μερικα force close που κανει (και οχι παντα), σας τη συνιστω! Την εχω 3 μερες μεχρι στιγμης και δε βλεπω κανενα λογο να τη βγαλω!

 

EDIT: Σορρυ, να και το λινκ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1393569

Edited by djfotisl7
παραλειψη σημαντικου λινκ
Link to comment
Share on other sites

ας βγει πρωτα με το καλο το ics να δοκιμαστει και μετα το περναμε. για ποιο λογο εκ των προτερων να βαλουμε μια custom rom που μονο προβληματα δημιουργει ? τι προσφερει ? στο iphone μου εκανα jailbreak και το εβγαλα αμεσως, το κινητο τα παιρνει. αυτο θα κανω και με τον γαλαξια . υπομονη παιδες θα βγει επισημα . Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ότι τελευταία μου σβηνόντουσαν σχεδόν όλα τα βίντεο από την εξωτερική κάρτα μνήμης έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (wipe) και να μη πω τι έγινε με τον ΔΙΑ!! Πλέον μπορούσαν να με καλέσουν αλλά αν ήθελα να καλέσω μου έβγαζε μήνυμα ότι κάποιο πρόγραμμα (δεν θυμάμαι πιο) σχετικά με τις κλήσεις έχει πρόβλημα. Το titanium back up δεν ξέρω γιατί αλλά κολλούσε και δεν δούλεψε, οπότε φτου και από την αρχή στήσιμο όλο το κινητό πλην επαφών-ημερολογίου. Τέλος πάντων ας ελπίσω να λύθηκε το πρόβλημα με τα βίντεο. Επίσης να πω ότι μου επανέφερε και την εσωτερική κάρτα μνήμης σε εργοστασιακή μορφή σβήνοντας ότι αρχεία είχα. Ευτυχώς σχεδόν όλα τα είχα στην εξωτερική κάρτα, αλλά από όσο ξέρω δεν θα έπρεπε να μου σβήσει αρχεία της εσωτερικής κάρτας. Έτσι δεν είναι;

 

Το root επίσης παρέμεινε. Έπρεπε να παραμείνει;;

 

Ένα πρόβλημα που υπήρχε πριν υπάρχει και τώρα. Συγκεκριμένα κατά καιρούς στα καλά καθούμενα χάνει σήμα κινητής τηλεφωνίας και βγαίνει ένας κύκλος με λοξή γραμμή που σημαίνει ότι δεν λειτουργεί το τηλέφωνο. Το γυρνώ σε λειτουργία πτήσης και μετά πλέον δεν μπορώ να ξαναγυρίσω σε λειτουργία τηλεφώνου. Πατώ τη επιλογή και δεν ανταποκρίνετε καθόλου. Όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά. Για να λειτουργήσει πρέπει να του κάνω επανεκκίνηση. Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα; Έχω την 2.3.4.

 

Με αφορμή το παραπάνω, υπάρχει κανένα πρόγραμαμα για επενακκίνηση του κινητού. Σβήσιμο και άνοιγμα. Γιατί είναι σπαστικό να περιμένω να κλείσει για να το ανοίξω πάλι. Είχα βρει ένα που ήταν widget, το οποίο έβγαζε πολλά εικονίδια σαν κουμπιά για ενεργοποίηση διαφόρων λειτουργιών και είχε και επανεκίννηση κάνοντας αυτό ακριβώς που θέλω, αλλά δεν θυμάμαι πως το λέγανε!!

 

Πηγαινε ρυθμισεις>ασυρματη επικοινωνια και δικτυα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>λειτουργια δικτυου και επελεξε το WCDMA (3g).

Μετα πηγαινε σε μια επαφη και πατα κληση βιντεο.

Αυτό τι διαφορά έχει από τα να πατήσεις το power button και να επιλέξεις το ''Λειτουργία δικτύου δεδομένων'';

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

οκ..τηχ... και κατι αλλο. μηπως ξερει κανεις τις ρυθμησεις για ιντερνετ απο το cosmote whats up???

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην έγκαιρη αντίδραση μου η στο κινητό η και στα δύο, αλλά πριν δέκα μέρες το κινητό μου έπεσε σε δοχείο με νερό ύψους 30 εκατοστών και μετά απο τις ενέργειες που έκανα ( κλείσιμο συσκευής με βίαιη αφαέρεση της μπαταρίας και στέγνωμα με την βοήθεια αερόθερμου για μιάμιση ώρα), το κινητό δεν έπαθε τίποτα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πως μπορώ να περάσω official rom με cmw για να το πάω στο service?

Επείγον, ευχαριστώ.

 

official rom μπορεις να περασεις με odin αν θες να ερθεις σε πληρη εργοστασιακη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην έγκαιρη αντίδραση μου η στο κινητό η και στα δύο, αλλά πριν δέκα μέρες το κινητό μου έπεσε σε δοχείο με νερό ύψους 30 εκατοστών και μετά απο τις ενέργειες που έκανα ( κλείσιμο συσκευής με βίαιη αφαέρεση της μπαταρίας και στέγνωμα με την βοήθεια αερόθερμου για μιάμιση ώρα), το κινητό δεν έπαθε τίποτα!!!!!

 

Για τώρα μπορεί να μην έχει τίποτα αλλά με την πάροδο του χρόνου θα οξειδωθούν οι κολλήσεις της πλακέτας από τα άλατα του νερού και τότε φαντάζεσαι τι θα γίνει...:X

η καλύτερη λύση είναι αν πιάνουν τα χέρια σου, να ανοίξεις το κινητό και με μπατονέτες και μπόλικη υπομονή να περάσεις όλη την πλακέτα με καθαρό οινόπνευμα ώστε να καθαρίσει καλά και μελλοντικά να μην έχεις θέματα.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Για τώρα μπορεί να μην έχει τίποτα αλλά με την πάροδο του χρόνου θα οξειδωθούν οι κολλήσεις της πλακέτας από τα άλατα του νερού και τότε φαντάζεσαι τι θα γίνει...:X

η καλύτερη λύση είναι αν πιάνουν τα χέρια σου, να ανοίξεις το κινητό και με μπατονέτες και μπόλικη υπομονή να περάσεις όλη την πλακέτα με καθαρό οινόπνευμα ώστε να καθαρίσει καλά και μελλοντικά να μην έχεις θέματα.

Μπορείς να το βάλεις σε ένα κουτί γεμάτο ρύζι, το οποίο και θα τραβήξει όλη την υγρασία. Δουλεύει 100%.:up:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υποτίθεται οτι η συσκευη στεγνωσε με το αεροθερμο. Οπότε πλέον δεν έχει υγρασία. Λογικα δεν θα έχει πρόβλημα.

Αν παει σ ένα service που εγγυημένα θα το καθαρίσουν ειναι σίγουρο πως δεν θα πάθει τίποτα στο μέλλον.

Αν και τωρα πιστεύω οτι δεν θα έχει πρόβλημα επειδη έγινε άμεσα το στεγνωμα και εφόσον το νερό ήταν καθαρο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό έχω θεματάκι με μπαταρία. Εκεί που κράταγε άντετα 2 μέρες (με 2G πάντα) τώρα στη 1η μέρα φτάνει στο 40-50% ακόμα και αν απλά το έχω στην αναμονή. Ξέρει κανείς αν είναι κάτι να κάνω? Κοιτάω τί τρέχει αλλά δεν τρέχει κάποια εφαρμογή στο backround.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος με ποιο τροπο αλλαζω το background των μενου? Προσοχη οχι το φοντο του τηλεφωνου το background οταν μπαινω πχ στο μενου ρυθμισεις.Επισης θελω να ρωτησω γιατι στον λογαριασμο yahoo που εχω ορισει οταν εχω το κινητο στο αθορυβο δεν εμφανιζεται ειδοποιηση email στην status bar. Edited by botman2
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υποτίθεται οτι η συσκευη στεγνωσε με το αεροθερμο. Οπότε πλέον δεν έχει υγρασία. Λογικα δεν θα έχει πρόβλημα.

Αν παει σ ένα service που εγγυημένα θα το καθαρίσουν ειναι σίγουρο πως δεν θα πάθει τίποτα στο μέλλον.

Αν και τωρα πιστεύω οτι δεν θα έχει πρόβλημα επειδη έγινε άμεσα το στεγνωμα και εφόσον το νερό ήταν καθαρο.

 

Και εμένα αυτή είναι η άποψη μου η μάλλον θέλω να είναι.....

Πρέπει να υπήρχε μια καλή αύρα!

Φίλε Te_salat καιρό είχαμε να συναντηθούμε!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.μόλις το πήρα το κινητάκι και μπορώ να πω ότι με καταπλησει.

μπορώ να ρωτήσω πως

ενεργοποιουνται τα led notifications για κλήσεις και μηνύματα αλλά και πως μπορώ να εχω speed dial? δεν μπορώ να πάτησω 2 νούμερα και να παω στην αντίστοιχη επαφή.

 

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.μόλις το πήρα το κινητάκι και μπορώ να πω ότι με καταπλησει.

μπορώ να ρωτήσω πως

ενεργοποιουνται τα led notifications για κλήσεις και μηνύματα αλλά και πως μπορώ να εχω speed dial? δεν μπορώ να πάτησω 2 νούμερα και να παω στην αντίστοιχη επαφή.

 

ευχαριστώ πολύ.

 

Βαλε το no led απ το market για notifications

Για dialer βαλε τον exdialer που κανει εξυπνη αναζητηση και πολλα αλλα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτή είναι η άποψη μου η μάλλον θέλω να είναι.....

Πρέπει να υπήρχε μια καλή αύρα!

Φίλε Te_salat καιρό είχαμε να συναντηθούμε!!!!!!!!!!!

 

Δυο χρόνια τουλάχιστον θα έλεγα. Το HD2 είχαμε όταν τα λέγαμε η το HTC touch HD?:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το no led απ το market για notifications

Για dialer βαλε τον exdialer που κανει εξυπνη αναζητηση και πολλα αλλα!

 

ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Υπαρχει καποιος που να γνωριζει αναλυτικα πραγματα σχετικα με το mail encryption στο Galaxy S II ?

Αν υπαρχει δηλαδη και με ποιο τροπο γινεται. Αν ειναι αποτελεσματικο και αν υπαρχει ο φοβος για κλοπη δεδομενων μεσα απο τα email accounts που ειναι σεταρισμενα στο κινητο

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα μικρό προβληματάκι που έχω. Εχθές "σκαλίζοντας" το κινητό, κάτι πάτησα και τα μηνύματα από 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα κατέβηκαν στους 70 χαρακτήρες. Έψαξα τις ρυθμίσεις στα μυνήματα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει και να επαναφέρω τους 160 χαρακτήρες ? Ο πάροχος μου είναι η cosmote (αν παίζει ρόλο)..

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...