Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια να κανω μια ερωτηση.....αν θελω να κανω συγχρονισμο τους φιλους απο το facebook με τις επαφες μου θα πρεπει να εχουν ακριβως το ιδιο ονομα? δηλαδη αν μια επαφη π.χ. ΑΛΕΞΗΣ και στο facebook ειναι σαν alexis δεν μπορουμε να τα συνδεσουμε?

 

Πατας παρατεταμενα σε εναν απο τους 2 Αλεξηδες κ επιλεγεις συνδεση, βρισκεις τον αλλον απ'το fb πχ κ τον επιλεγεις.. Ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε το χεις ρυθμισει σωστα

Τικαρε εκει που λεει keep mms ξετικαρε το 3g 2κουτακια πιο πανω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτές τις ρυθμίσεις δεν τις βρίσκω. Έχω αγοράσει το παρακάτω και οι οθόνες που έχω είναι οι 2 που δείχνει στην εφαρμογή. Δεν δίνει επιλογή για 3g.

https://market.android.com/details?id=com.codecarpet.apndroid.pro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb2RlY2FycGV0LmFwbmRyb2lkLnBybyJd

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο βγαίνω offtopic, αλλά Dead Space δωρεάν στο Samsung apps!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να κανω την μπαταρια να φενεται με ποσοστο σε στοκ 2.3.4 ?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να κανω την μπαταρια να φενεται με ποσοστο σε στοκ 2.3.4 ?

Όχι δεν μπορείς.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα πρεπει να παω σε costum rom !

Παντως παιδια ειναι η πρωτη συσκευη που εχω στα χερια μου και ειναι πολυ καλυτερη απο iphone 4/4s, δεν εχει αναγκη το κινητο για φλασαρισμα κ με στοκ ειναι τελειο δεν κολαει πουθενα οσο κ να το φορτωσω πραγμα ασυνηθιστο για ανδροιδ συσκευη μπραβο στη σαμμυ!!:)

Αλλα επειδη εχω το μικροβιο του σκαλισματος ποια ειναι η καλυτερη ρομ που υπαρχει ( με ενδιαφερει να εχει πολυ καλη αποδοση η μπαταρια σαν τη στοκ κ αν γινετε καλυτερη κ φυσικα γρηγορη)

Αν μπορει καποιος να μου απαντησει δεν εχω πολυ χρονο για διαβασμα ευχαριστω!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα πρεπει να παω σε costum rom !

Παντως παιδια ειναι η πρωτη συσκευη που εχω στα χερια μου και ειναι πολυ καλυτερη απο iphone 4/4s, δεν εχει αναγκη το κινητο για φλασαρισμα κ με στοκ ειναι τελειο δεν κολαει πουθενα οσο κ να το φορτωσω πραγμα ασυνηθιστο για ανδροιδ συσκευη μπραβο στη σαμμυ!!:)

Αλλα επειδη εχω το μικροβιο του σκαλισματος ποια ειναι η καλυτερη ρομ που υπαρχει ( με ενδιαφερει να εχει πολυ καλη αποδοση η μπαταρια σαν τη στοκ κ αν γινετε καλυτερη κ φυσικα γρηγορη)

Αν μπορει καποιος να μου απαντησει δεν εχω πολυ χρονο για διαβασμα ευχαριστω!

 

Εγώ θα σου πρότεινα 2 ελληνικές 1.omega,του φίλου μας ioathe και η 2.ειναι του φίλου μας Stratos η pulse. Δοκίμασε και η επιλογή είναι δική σου :p:thumbup:

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα πρεπει να παω σε costum rom !

Παντως παιδια ειναι η πρωτη συσκευη που εχω στα χερια μου και ειναι πολυ καλυτερη απο iphone 4/4s, δεν εχει αναγκη το κινητο για φλασαρισμα κ με στοκ ειναι τελειο δεν κολαει πουθενα οσο κ να το φορτωσω πραγμα ασυνηθιστο για ανδροιδ συσκευη μπραβο στη σαμμυ!!:)

Αλλα επειδη εχω το μικροβιο του σκαλισματος ποια ειναι η καλυτερη ρομ που υπαρχει ( με ενδιαφερει να εχει πολυ καλη αποδοση η μπαταρια σαν τη στοκ κ αν γινετε καλυτερη κ φυσικα γρηγορη)

Αν μπορει καποιος να μου απαντησει δεν εχω πολυ χρονο για διαβασμα ευχαριστω!

 

η την pulse rom του φιλου στρατου απο το myphone η την checrom revolution(leomar)απο το xda

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια κ κανενας οδηγος για ροοτ 2.3.4 υπαρχει?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια κ κανενας οδηγος για ροοτ 2.3.4 υπαρχει?

 

Έχεις ο ioathe στα πρώτα post

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306444

στις τελευταίες σελιδες αυτου του thread θα βρεις περισσότερα:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με custom rom kai root τί κερδίζει κάποιος?

 

μια πολυ απλη φραση που μου ερχεται αμεσως στο μυαλο ειναι: πληρης παραμετροποιηση του κινητου

για περισσοτερα καλυτερα να ριξεις μια ματια στο παρακατω λινκ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο βγαίνω offtopic, αλλά Dead Space δωρεάν στο Samsung apps!

Το κατεβασα αλλα δεν ξερω αν ειναι full game.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο βγαίνω offtopic, αλλά Dead Space δωρεάν στο Samsung apps!

 

παιδια μπορω να κανω την μπαταρια να φενεται με ποσοστο σε στοκ 2.3.4 ?

Καλημερα.Μπορεις φιλε αλλα ειναι ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογη απο το Market και στο δειχνει στο status bar %.Ειναι το Gauge Battery Widget.

Αλλα η ενδειξη η stock της μπαταριας παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορεις φιλε αλλα ειναι ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογη απο το Market και στο δειχνει στο status bar %.Ειναι το Gauge Battery Widget.

Αλλα η ενδειξη η stock της μπαταριας παραμενει.

 

φιλε μου σε ευχαριστω ! Μηπως ξερεις αν καταναλωνει κ μπαταρια?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω ! Μηπως ξερεις αν καταναλωνει κ μπαταρια?

 

Δεν αλλάζει τα εικονίδια.Είναι πρόγραμμα.Οπότε φυσικά και καταναλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος galaxy s2 εδώ, για τη συσκευή δε χρειάζεται να πω πολλά, έχουν ειπωθεί.

Θέλω μόνο να ρωτήσω, επειδή μου άρεσε ο void.echo, η μπαταρία του σε σχέση με τον Phenomenal/speedmod πως είναι; Γιατί στο xda ένα παιδί (it_lar) που έκανε ένα τεστ με αρκετούς kernels, βγήκε σχεδόν τελευταίος. Βέβαια η διαφορά είναι μικρή, αλλά με ξένισε το γεγονός οτι βγήκε πιο κάτω και απο τον siyah. Για μπαταρία μιλάω, γιατί για performance πήγε άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος galaxy s2 εδώ, για τη συσκευή δε χρειάζεται να πω πολλά, έχουν ειπωθεί.

Θέλω μόνο να ρωτήσω, επειδή μου άρεσε ο void.echo, η μπαταρία του σε σχέση με τον Phenomenal/speedmod πως είναι; Γιατί στο xda ένα παιδί (it_lar) που έκανε ένα τεστ με αρκετούς kernels, βγήκε σχεδόν τελευταίος. Βέβαια η διαφορά είναι μικρή, αλλά με ξένισε το γεγονός οτι βγήκε πιο κάτω και απο τον siyah. Για μπαταρία μιλάω, γιατί για performance πήγε άριστα.

 

Σε εμένα φάνηκε εξαιρετικός πάντως στη μπαταρία.

Μπορείς να δώσεις το λινκ σε παρακαλώ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα φάνηκε εξαιρετικός πάντως στη μπαταρία.

Μπορείς να δώσεις το λινκ σε παρακαλώ;

Συγγνώμη κιόλας που το έβαλα σε άλλο θέμα, στις τροποποιήσεις ήθελα να το βάλω, αλλά μπερδεύτηκα με τα tabs..

Εδώ είναι το link:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=21191247&postcount=6332

 

Το έκανε post και σε threads των άλλων kernels.

Καλά ένα τεστ είναι, απο έναν, γνώμη μου είναι πως είναι πάρα πολύ δύσκολο να αποφαναθούμε ποιος έχει καλύτερη μπαταρία, ανάμεσα στους 3-4 καλύτερους kernels δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που να μπορω να διαχειριστω το pc του γραφειου μου οταν λειπω μεσω του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που να μπορω να διαχειριστω το pc του γραφειου μου οταν λειπω μεσω του κινητου?

Το Team Viewer.

https://market.android.com/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZWFtdmlld2VyLnRlYW12aWV3ZXIubWFya2V0Lm1vYmlsZSJd

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που να μπορω να διαχειριστω το pc του γραφειου μου οταν λειπω μεσω του κινητου?

 

 

VNC και TeamViewer είναι τα καλύτερα.

Πιο γρήγορο το VNC και με λιγότερα bugs.To TeamViewer όμως περνάει και τα firewalls...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος μπορει να τραβηξε screenshot. Εσυ το δουλεψες σε διαφορες οθονες και ειχε παντα αυτη την αχνή εικονα;

 

Edit: απαντησα σε ενα ποστ που τωρα δεν υπαρχει. Διαγραψτε και το δικο μου.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...