Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εμφανίζονται κάτι αχνες γραμμές καθετες συνήθως σε γκρί φόντο (στο market φαινετε κάπως περισσότερο)

Ειμαι τρελός ή το κάνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ενδιαφέρον είναι οτι έχεις μία μίξη από τα δύο firmwares της Cosmote. Δηλαδή PDA και CSC από το πρώτο και PHONE από το δεύτερο. Πως τα καταφέρανε οι τύποι στο service είναι άγνωστο. Και πιθανόν αυτό να δημιουργεί το πρόβλημα. Έχεις έναν συνδυασμό που για τη Samsung δεν υπάρχει.

Επί της ουσίας:

Αν νοιώθεις άνετα να περάσεις επίσημο formware της Samsung, που δεν θα σου πειράξει ούτε flash counters ούτε κάτι άλλο, ούτε θα φαίνεται αν χρειαστεί να το πάς service, κάντο. Θα περάσεις ένα από τα δύο της Cosmote και φυσιολογικά θα είσαι εντάξει. Και αν χρειαστεί service δεν θα έχεις πρόβλημα, αφού αυτό που έχεις είναι επίσημο firmware.

 

Αν δεν νοιώθεις άνετα (που μάλλον ισχύει και ίσως να κάνεις καλά) τότε κατευθείαν service.

φίλε μου άνετα νοιώθω, απλά γιατί να βάλω cosmote. Εγώ όταν το πήρα υποτίθεται ήταν un-branded. Έχω κατεβάσει την έκδοση Cosmote aπό το link που μου έδωσες, υπάρχει όμως καμιά άλλη official. Επίσης αν μπορείς να μου πείς που δα βρώ κανά οδηγό για όλα αυτά. Η εγγύηση δεν έχει θέμα ε? Γιατί έκδοση περνάω, δεν κάνω ροοτ και τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Την υπογραφη δεν την εμφανιζει και το δικο μου tapatalk, το οποιο ειναι απο το samsung apps. Το περιεργο ειναι οτι εχω τρια φορουμ, και στο ενα εμφανιζεται κανονικα ενω στα αλλα δυο οχι...

Εγώ έχω την έκδοση 1.13.5 νόμιμη αγορασμένη μέσω slideme.org και μου εμφανίζει κανονικά την υπογραφή.σε άλλο ελληνικό φόρουμ που o admin είπε ότι την απενεργοποίησε,πάλι μου την εμφανίζει

Sent from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση 1.13.5 νόμιμη αγορασμένη μέσω slideme.org και μου εμφανίζει κανονικά την υπογραφή.σε άλλο ελληνικό φόρουμ που o admin είπε ότι την απενεργοποίησε,πάλι μου την εμφανίζει

Sent from my GT-I9100

 

και εγω αγορασμενο το εχω αλλα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω της samsung αλλα δεν βλεπω φως...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση 1.13.5 νόμιμη αγορασμένη μέσω slideme.org

Sent from my GT-I9100

Η δικια μου απο το Samsung apps ειναι η 1.12.7 Και παλι λεω οτι θα το θεωρουσα πιο "φυσιολογικο" να μην εμφανιζει πουθενα την υπογραφη για καποιο λογο η εκδοση, παρα να την εμφανιζει αλλου και αλλου οχι... Καποιος εγραψε οτι ειναι θεμα του φορουμ και οχι της εφαρμογης. Μπορει να ισχυει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου απο το Samsung apps ειναι η 1.12.7 Και παλι λεω οτι θα το θεωρουσα πιο "φυσιολογικο" να μην εμφανιζει πουθενα την υπογραφη για καποιο λογο η εκδοση, παρα να την εμφανιζει αλλου και αλλου οχι... Καποιος εγραψε οτι ειναι θεμα του φορουμ και οχι της εφαρμογης. Μπορει να ισχυει αυτο;

 

επειδη βρε παιδια το μισο φορουμ και βαλε αναρωτιέται για αυτο το πραγμα καποια απαντηση απο τους mods δεν υπαρχει καπου?:)

φταιει τελικα το φορουμ φταιει η εφαρμογη φταίει το κινητο?

μπορουμε να εχουμε καποια ξεκαθαρη απαντηση σε αυτο η ειναι δυσκολο?

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα εφαρμογής. Από το galaxy μου την εμφανίζει από το iPad όχι.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου άνετα νοιώθω, απλά γιατί να βάλω cosmote. Εγώ όταν το πήρα υποτίθεται ήταν un-branded. Έχω κατεβάσει την έκδοση Cosmote aπό το link που μου έδωσες, υπάρχει όμως καμιά άλλη official. Επίσης αν μπορείς να μου πείς που δα βρώ κανά οδηγό για όλα αυτά. Η εγγύηση δεν έχει θέμα ε? Γιατί έκδοση περνάω, δεν κάνω ροοτ και τέτοια.

 

Γιατί το firmware που έχεις είναι μίγμα firmware της Cosmote. Οπότε οι πιθανότητες είναι κάτι παρόμοιο να φόραγε. Ή έστω κάτι παρόμοιο προσπάθησαν να περάσουν

Για να καταλάβεις, όταν λέμε firmware Cosmote, δεν έχει άλλα προγράμματα ή τροποποιήσεις. Απλά το CSC είναι αλλαγμένο.

Οδηγό για φλασάρισμα μέσω Odin εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

Η διαδικασία είναι ίδια μόνο που στο PDA τμήμα βάζεις το αρχείο που κατέβασες (κατάληξη .tar)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που αλλαζουμε ηχο για τα mail που λαμβανουμε?

 

Αν μπεις στον λογαριασμο email και μετα ρυθμισεις λογαριασμου θα βρεις την επιλογη ηχος κλησης...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το firmware που έχεις είναι μίγμα firmware της Cosmote. Οπότε οι πιθανότητες είναι κάτι παρόμοιο να φόραγε. Ή έστω κάτι παρόμοιο προσπάθησαν να περάσουν

Για να καταλάβεις, όταν λέμε firmware Cosmote, δεν έχει άλλα προγράμματα ή τροποποιήσεις. Απλά το CSC είναι αλλαγμένο.

Οδηγό για φλασάρισμα μέσω Odin εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

Η διαδικασία είναι ίδια μόνο που στο PDA τμήμα βάζεις το αρχείο που κατέβασες (κατάληξη .tar)

ok θα το κάνω, μόνο που το αρχείο που κατέβασα είναι .exe. Το .tar τί είναι και πού το βρίσκω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας επειδη ειμαι νεος στο χωρο του android μετα απο iphone που το εδωσα κακην κακως θελω να κανω μια ερωτηση υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να μπορεις να διαχειριζεσαι το τηλεφωνο μεσω pc φυσικα το galaxy ειναι root . ενοω για καποιο προγραμμα σαν αυτο που ειναι για τα iphone (ifunbox -- winspc) ευχαριστω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας επειδη ειμαι νεος στο χωρο του android μετα απο iphone που το εδωσα κακην κακως θελω να κανω μια ερωτηση υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να μπορεις να διαχειριζεσαι το τηλεφωνο μεσω pc φυσικα το galaxy ειναι root . ενοω για καποιο προγραμμα σαν αυτο που ειναι για τα iphone (ifunbox -- winspc) ευχαριστω

Το KIES. Με το οποίο μπορείς να διαχειρίζεσαι και να παίρνεις backup το κινητό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το KIES. Με το οποίο μπορείς να διαχειρίζεσαι και να παίρνεις backup το κινητό.

 

ευχαριστω πολυ θα το κατεβασω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας επειδη ειμαι νεος στο χωρο του android μετα απο iphone που το εδωσα κακην κακως θελω να κανω μια ερωτηση υπαρχει καποιο προγραμμα ωστε να μπορεις να διαχειριζεσαι το τηλεφωνο μεσω pc φυσικα το galaxy ειναι root . ενοω για καποιο προγραμμα σαν αυτο που ειναι για τα iphone (ifunbox -- winspc) ευχαριστω

 

Δοκίμασε και το myphone explorer που είναι απίστευτο στην απλότητα και ευκολία που προσφέρει,μέσω wifi φυσικά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τρελό πρόβλημα...

είπα να το αναβαθμίσω το gs2 σε κάποια έκδοση που με ειδοποιούσε το kies. και έφαγε τρελό κόλλημα και κόλλησε σε μια μαύρη οθόνη με το πράσινο ρομποτάκι και γράφει από κάτω Downloading... Do not turn off target!!

και δεν κάνει τίποτα άλλο. το ξεσύνδεσα, έκανα επανεκίνηση το πρόγραμμα ακόμα και το πισι και τίποτα...

 

καμιά ιδέα? για πέταμα θα πάει???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια γιατι οταν εχω εισερχομενη κληση ο ηχος χτυπα πρωτα σιγα κ μετα δυναμονη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια γιατι οταν εχω εισερχομενη κληση ο ηχος χτυπα πρωτα σιγα κ μετα δυναμονη?

 

Έτσι είναι η λειτουργία του τηλεφώνου στη "μαμά" ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η λειτουργία του τηλεφώνου στη "μαμά" ρομ.

 

υπαρχει τροπος να το φτιαξω?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να το φτιαξω?

 

Μονο αν εισαι rooted φλασαροντας καποιο mod. Υπαρχει στο xda σαν no increasing ringtone.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι αυτοαποσυμπιεζόμενο αρχειο. Άνοιξε το με 7z ή winrar

 

αν δεν θέλω να είμαι root σταμτάω όταν τελειώσει το Odin ε? Επίσης, σαν PDA θα βάλω από το αρχείο που μου έδωσε λινκ? Γιατί το έτρεξα και όντως έγινε unrar αλλά μέσα δεν έχει αρχείο .tar. Έχει ένα "zImage" χωρίς extension. Και κατέβασα από τον οδηγό από xda-dev. αυτό για την έκδοσή μου και το αρχείο .tar αν το ξε-ζιπάρεις είναι το "zImage". Εγώ να περάσω αυτό ε?

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θέλω να είμαι root σταμτάω όταν τελειώσει το Odin ε? Επίσης, σαν PDA θα βάλω από το αρχείο που μου έδωσε λινκ? Γιατί το έτρεξα και όντως έγινε unrar αλλά μέσα δεν έχει αρχείο .tar. Έχει ένα "zImage" χωρίς extension. Και κατέβασα από τον οδηγό από xda-dev. αυτό για την έκδοσή μου και το αρχείο .tar αν το ξε-ζιπάρεις είναι το "zImage". Εγώ να περάσω αυτό ε?

 

Το αρχείο που κατέβασες πρέπει να είναι 261 ΜΒ και με unrar πρέπει να εμφανιστεί ένα αρχείο με όνομα GT-I9100_COS_I9100BOKG2_I9100BOKG1_I9100COSKF1.TAR και μέγεθος ~520 ΜΒ

 

Μήπως κατέβασες κάτι άλλο; Σου ξαναβάζω το link

http://www.multiupload.com/FHB32ZD9X7

 

Βάζεις το τηλ σε download mode, ανοίγεις το ODIN, επιλέγεις στο PDA το πιο πάνω tar, συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή κοκ.

Μόλις τελειώσει το φλασάρισμα το τηλέφωνο θα κάνει reboot. Βάζεις το τηλέφωνο σε recovery, wipe data/factory reset, ξαναμπουτάρεις, factory format απο τον dialer (*2767*3855#), και μετά συνδεσέ το με Kies.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...