Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2ο. Αφου το διαβασω χτυπαει ξανα ειδοποιηση για το ιδιο mail..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Μηπως χρησιμοποιεις δυο υπηρεσιες για την αποστολη των email σου??Ας πουμε και εγω μπου χρησιμοποιω το maildrop kαι αυτο που εχει απο την samsung μου το κανει...Απενεργοποιησα της samsung και ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως χρησιμοποιεις δυο υπηρεσιες για την αποστολη των email σου??Ας πουμε και εγω μπου χρησιμοποιω το maildrop kαι αυτο που εχει απο την samsung μου το κανει...Απενεργοποιησα της samsung και ολα οκ!

 

Οχι εχω μονο το default της samsung με εχει βολεψει βασικα.. Ευχαριστω για τη προσπαθεια παντως :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα προσεξα το εξης.Αν διαγραψω το email χωρις να το ανοιξω μου στελνει δευτερη ειδοποιηση με κενο email ενω αν το ανοιξω και μετα το διαγραψω τοτε ολα οκ χωρις να ξαναχτυπαει ηχητικη ενδειξη για email...τι να πω??
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

τελικα προσεξα το εξης.Αν διαγραψω το email χωρις να το ανοιξω μου στελνει δευτερη ειδοποιηση με κενο email ενω αν το ανοιξω και μετα το διαγραψω τοτε ολα οκ χωρις να ξαναχτυπαει ηχητικη ενδειξη για email...τι να πω??

 

Xμμμμ πιθανοτατα εχεις θεσει συγχρονισμο και του φακελου deleted mail. Aν ανοιξεις αυτον τον φακελο θα βλεπεις τα mail. Γι'αυτο λαμβανεις την ειδοποιηση μη αναγνωσμενου mail στον folder Deleted.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Xμμμμ πιθανοτατα εχεις θεσει συγχρονισμο και του φακελου deleted mail. Aν ανοιξεις αυτον τον φακελο θα βλεπεις τα mail. Γι'αυτο λαμβανεις την ειδοποιηση μη αναγνωσμενου mail στον folder Deleted.

 

 

Και απο που το απενεργοποιω αυτο? Χρονια πολλα σε ολους και καλα χριστουγεννα!!!

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Και απο που το απενεργοποιω αυτο? Χρονια πολλα σε ολους και καλα χριστουγεννα!!!

Καλη ερωτηση. Εγω θυμαμαι πως το ειχα ενεργοποιησει ο ιδιος (με καποιο παρατεταμενο πατημα στον φακελο νομιζω) και μετα για να το βγαλω καθισα και ξηλωσα το λογαριασμο και τον εφτιαξα απο την αρχη.

Ενδεχομενως να υπαρχει πιο ευκολος τροπος ομως.

Ho Ho Ho Merry (droid) Christmas :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά! Καθώς ήμουν στην εκκλησία και είχα το κινητό στη τσέπη και κλειδώμένο πάτησα μερικες φορές τα πλήκτρα έντασης στα αριστερά. Με το κινητό κλειδωμένο πάντα. Ύστερα βγάζοντάς το από την τσέπη είδα ότι κάτω δεξία έγραφε ασφαλής λειτουργία. Τα custom widgets στην αρχική οθόνη είχαν αφαιρεθεί και τα εικονίδια των εφαρμογών που είχα περάσει μέσα στο μενού ήταν ανακατεμένα. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έγινε και τι ακριβώς είναι η ασφαλής λειτουργία στο κινητό? Είναι κάτι αντίστοιχο των Windows?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά Χριστούγεννα και χρόνια πολλά! Καθώς ήμουν στην εκκλησία και είχα το κινητό στη τσέπη και κλειδώμένο πάτησα μερικες φορές τα πλήκτρα έντασης στα αριστερά. Με το κινητό κλειδωμένο πάντα. Ύστερα βγάζοντάς το από την τσέπη είδα ότι κάτω δεξία έγραφε ασφαλής λειτουργία. Τα custom widgets στην αρχική οθόνη είχαν αφαιρεθεί και τα εικονίδια των εφαρμογών που είχα περάσει μέσα στο μενού ήταν ανακατεμένα. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έγινε και τι ακριβώς είναι η ασφαλής λειτουργία στο κινητό? Είναι κάτι αντίστοιχο των Windows?

 

Χρόνια Πολλά φίλε μου!

Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ περίεργο.. Δεν έχω δει το κινητό να μπαίνει στα καλά καθούμενα σε safe mode..

Ξέρω ότι σε safe mode μπαίνεις όταν ανοίγεις τη συσκευή σου και με το που εμφανίζεται το logo του S2 πατάς το menu button γρήγορα μέχρι να δεις την home screen σου.

:!:ΧΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ WIDGET ΣΟΥ:!:όταν μπαίνεις σε Safe Mode γι'αυτό προσοχή!!

Έχω την εντύπωση ότι αυτό συνέβη και σε σένα φίλε μου..

Λογικά το κινητό έκανε καποιο reboot, πάτησες κατά λάθος το menu button κάποιες φορές και "τσουπ!!" safe mode :ninja:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι με omega 9 και εχω παρατηρησει οτι κατι ξυπναει το κινητο μου σε κατασταση αναμονης. Εχω πειραματιστει να δω μηπως φταιει ο go launcher που χρησιμοποιω ή το go lovker ή το bln αλλα δεν εχω βγαλει ο ακρη. Δεν ξερω αν παιζει ρολο σε αυτο ο kernel (siyan gt 2.5). Χρησιμοποιησα το power tutor να δω μηπως φανει κατι απο εκει μεσα σε 2 μερες μου δειχνει οτι προεγκατεστημενος στην omega tw launcher (Που δεν χρησιμοποιησα ποτε) μου εχει φαει 20% μπαταρια!!! Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο? Δεν διαγραφεται κιολας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι με omega 9 και εχω παρατηρησει οτι κατι ξυπναει το κινητο μου σε κατασταση αναμονης. Εχω πειραματιστει να δω μηπως φταιει ο go launcher που χρησιμοποιω ή το go lovker ή το bln αλλα δεν εχω βγαλει ο ακρη. Δεν ξερω αν παιζει ρολο σε αυτο ο kernel (siyan gt 2.5). Χρησιμοποιησα το power tutor να δω μηπως φανει κατι απο εκει μεσα σε 2 μερες μου δειχνει οτι προεγκατεστημενος στην omega tw launcher (Που δεν χρησιμοποιησα ποτε) μου εχει φαει 20% μπαταρια!!! Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο? Δεν διαγραφεται κιολας...

 

Μήπως έκανες κανένα restore με titanium σε ρυθμίσεις του launcher όταν έβαλες την καινούρια ρομ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους μας. παιδια ειμαι κατοχος ενος galaxy s2 εδω και τρεις μηνες. οι εντυπωσεις απο το κινητο ειναι αριστες. απο τα καλυτερα κινητα που ειχα . πριν μια εβδομαδα με την αναβαθμηση του συμβολαιου μου απεκτησα με 135 ευρω μονο και το περιβοητο iphone 4s ( λευκο 16αρι). παιδια το κινητο εχει πολλα και σοβαρα θεματα. εκτος απο την μπαταρια που αδειαζει εν ριπη οφθαλμου σε 10 με 12 ωριτσες θελεις φορτιση , χανεις και κλησεις . σε περνουν και λεει οτι ειναι κλειστο η εκτος δικτυου ,πας να παρεις και τιποτα . μπηκα στην μηλοεταιρεια και εχουν ολοι το ιδιο προβλημα. τελος παντων αν βγαλεις το pin και απενεργοποιησεις την ευρεση τοποθεσιας καπως ερχετε το κινητο . περιμενουμε ολοι την αναθαθμιση. επιλογος κραταμε τα galaxy s2 μας και εχουμε και τα μηλα για να παιζουν τα παιδια
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους μας. παιδια ειμαι κατοχος ενος galaxy s2 εδω και τρεις μηνες. οι εντυπωσεις απο το κινητο ειναι αριστες. απο τα καλυτερα κινητα που ειχα . πριν μια εβδομαδα με την αναβαθμηση του συμβολαιου μου απεκτησα με 135 ευρω μονο και το περιβοητο iphone 4s ( λευκο 16αρι). παιδια το κινητο εχει πολλα και σοβαρα θεματα. εκτος απο την μπαταρια που αδειαζει εν ριπη οφθαλμου σε 10 με 12 ωριτσες θελεις φορτιση , χανεις και κλησεις . σε περνουν και λεει οτι ειναι κλειστο η εκτος δικτυου ,πας να παρεις και τιποτα . μπηκα στην μηλοεταιρεια και εχουν ολοι το ιδιο προβλημα. τελος παντων αν βγαλεις το pin και απενεργοποιησεις την ευρεση τοποθεσιας καπως ερχετε το κινητο . περιμενουμε ολοι την αναθαθμιση. επιλογος κραταμε τα galaxy s2 μας και εχουμε και τα μηλα για να παιζουν τα παιδια

 

Σου δίνω 150 να το πάρω. :lol:

Όχι για μένα.....για τα φουκαριάρικα τα παιδιά μου :D

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους μας. παιδια ειμαι κατοχος ενος galaxy s2 εδω και τρεις μηνες. οι εντυπωσεις απο το κινητο ειναι αριστες. απο τα καλυτερα κινητα που ειχα . πριν μια εβδομαδα με την αναβαθμηση του συμβολαιου μου απεκτησα με 135 ευρω μονο και το περιβοητο iphone 4s ( λευκο 16αρι). παιδια το κινητο εχει πολλα και σοβαρα θεματα. εκτος απο την μπαταρια που αδειαζει εν ριπη οφθαλμου σε 10 με 12 ωριτσες θελεις φορτιση , χανεις και κλησεις . σε περνουν και λεει οτι ειναι κλειστο η εκτος δικτυου ,πας να παρεις και τιποτα . μπηκα στην μηλοεταιρεια και εχουν ολοι το ιδιο προβλημα. τελος παντων αν βγαλεις το pin και απενεργοποιησεις την ευρεση τοποθεσιας καπως ερχετε το κινητο . περιμενουμε ολοι την αναθαθμιση. επιλογος κραταμε τα galaxy s2 μας και εχουμε και τα μηλα για να παιζουν τα παιδια

 

Οσο εχουν παει απο iphone σε galaxy δεν ξαναγυριζουν ποτε πισω. Δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν να γυριζει απο galaxy σε iphone. Τυχαιο?? δεν νομιζω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα φιλε stratogr. και να στο χαριζανε μην το επαιρνες, εγω εκανα αυτα που λενε στα forum, και καπως δουλευει. μολις παρει την αναθαθμιση και δεν εχει προβληματα , θα το πουλησω καμια 550ρα . galaxy s2 και πασης ελλαδος
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα φιλε stratogr. και να στο χαριζανε μην το επαιρνες, εγω εκανα αυτα που λενε στα forum, και καπως δουλευει. μολις παρει την αναθαθμιση και δεν εχει προβληματα , θα το πουλησω καμια 550ρα . galaxy s2 και πασης ελλαδος

 

Εγώ πλάκα σου έκανα.Πιστεύω πάντως ότι το κινητό είναι πάρα πολύ καλό, αλλά υπάρχουν και οι παιδικές ασθένειες.

Σίγουρα θα τα φτιάξει και η μηλοεταιρεία.

Για το δικό μας μόνο ελπίζω να περιοριστεί λίγο αυτή η πανσπερμία των διαφόρων υποκατασκευαστών των διαφόρων modules του τηλεφώνου, για να μη τρελαινόμαστε γιατί η κάμερα σε μένα είναι χάλια, ενώ στον άλλο είναι οκ κ.λ.π.

Όλοι οι κατασκευαστές έχουν τα θεματάκια τους :)

Χρόνια πολλά και σε σένα! :D

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο ολα τα κινητα εχουν τα θεματακια τους . στο φιναλε εμεις να ειμαστε καλα αυτα παιχνιδακια ειναι . απλως ηθελα να πω φαντασου καποιον να δωσει 670 ευρω για ενα κινητο και να μην μπορει να κανει μια κληση η να τον παρουν . τρομερο bug . σημερα το εχω ανοιχτο για να το τσεκαρω και παει καλα . fly mode το galaxy για υπνο. εχω δυο sim με τον ιδιο αριθμο και ετσι δεν εχω προβλημα . αν ομως το ειχα παρει, το μηλο εννοω, για κινητο μου , και ειχα αυτα τα προβληματα θα το ειχα παει πισω και θα απαιτουσα τα λεφτα μου, το πολυ βεβαια να μου εδιναν καινουργιο με τα ιδια προβληματα ομως ,μιας και ειναι θεμα software.
Link to comment
Share on other sites

To προσυπογράφω.

Βιάστηκε η μηλιά να το βγάλει στην αγορά , βλέποντας ότι ανέβαινε τρελά η Samsung (και συνολικά τα android) και την πάτησε.

Το έχει ένας συνάδελφος και όλο τον πειράζω....Να σου πω....αν μείνεις από μπαταρία, έλα πάρε από το δικό μου μη ντρέπεσαι,

ή πες να σε πάρουν στο δικό μου :lol:

Πρώτα απ' όλα τα smartphones είναι τηλέφωνα.Κι αν δε κάνουν ούτε αυτό χωρίς πρόβλημα, τότε ας γυρίσουμε πίσω στις παλιές Nokia παντόφλες να ησυχάσουμε.

Γιατί καμία εταιρεία πλέον δε σέβεται όσο πρέπει τον καταναλωτή, στο βωμό της ανταγωνιστικότητας, του marketing και των deadlines.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους με υγεία, εργασία και προσωπική ψυχολογική ηρεμία για τον καθέναν σας.

Ύστερα από 15 μέρες εντατικής χρήσης και ψαξίματος επανέρχομαι να πω τις εντυπώσεις από το κινητό..

Είχα αναφέρει σε προηγούμενο post για ένα θέμα που μου παρουσίαζε το κινητό στις φωτογραφίες και συγκεκριμένα όταν χρησιμοποιώ φλας μου βγάζει ένα μπλε-μωβ στο πάνω μέρος της φωτογραφίας. Όσο κι αν έψαξα τις ρυθμίσεις της κάμερας δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με αυτό. Από τις δέκα φωτογραφίες στις οποίες θα βγάλω με φλας, οι οχτώ θα είναι με αυτό το μπλε-μωβ. Δεν έχω προλάβει να ελέγξω βέβαια τι γίνεται με την LG Camera αλλά πάντως στο θέμα φωτογραφία έχω λίγο απογοητευτεί. Ιδίως αν θυμηθώ τι φοβερές φωτογραφίες έβγαζε το παλιότερο μου Omnia 2 με πιάνει η ώρα μου... Χωρίς φλας όλα είναι μια χαρά...

Ένα άλλο θέμα που με απασχολούσε ήταν οτι με χρήση θήκης οι συνομιλητές μου ακούνε διπλή τη φωνή τους.Εγώ τους ακούω μια χαρά όπως και αυτοί ακούνε μένα το ίδιο, καλά αλλά όταν μιλάνε ακούνε αντίλαλο της φωνής τους . Όταν βγάζω τη θήκη αυτό δεν συμβαίνει. Αν όμως στη διάρκεια της ομιλίας κάνω κλίκ στο μενού και ενεργοποιήσω την μείωση θορύβου το πρόβλημα σταματάει να υφίσταται ακόμα και με τη θήκη φορεμένη. Λύνεται δηλαδή το θέμα με αυτόν τον τρόπο αλλά είναι κάπως σπαστικό να το κάνω αυτό σε κάθε κλήση που κάνω ή μου κάνουν. Εκτός αν σταματήσω να έχω θήκη, πράγμα που δεν το βλέπω... Εννοείται πως δοκίμασα και με δεύτερη θήκη το κινητό και πάλι γίνεται το ίδιο....

Αυτά τα αρνητικά μέχρι στιγμής... Τα θετικά είναι λίγο πολύ γνωστά. Ταχύτατη η συσκευή παντού. Στα παιχνίδια, στο browsing, οπουδήποτε. Δεν μασάει πουθενά.

Έχω χρησιμοποιήσει και ένα usb otg και είναι βολικότατο. Έχω βέβαια δύο στικάκια και μου διαβάζει μόνο το ένα που είναι fat 32. Το πιο καινούριο στικάκι που έχω είναι ntfs και δεν το διαβάζει. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό και αν γνωρίζει κάποιος κάτι. Αν όχι θα βολευτώ με το ένα στικάκι και θα ψάξω να αγοράσω και ένα άλλο πάλι με σύστημα fat32.

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους με υγεία, εργασία και προσωπική ψυχολογική ηρεμία για τον καθέναν σας.

Ύστερα από 15 μέρες εντατικής χρήσης και ψαξίματος επανέρχομαι να πω τις εντυπώσεις από το κινητό..

Είχα αναφέρει σε προηγούμενο post για ένα θέμα που μου παρουσίαζε το κινητό στις φωτογραφίες και συγκεκριμένα όταν χρησιμοποιώ φλας μου βγάζει ένα μπλε-μωβ στο πάνω μέρος της φωτογραφίας. Όσο κι αν έψαξα τις ρυθμίσεις της κάμερας δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με αυτό. Από τις δέκα φωτογραφίες στις οποίες θα βγάλω με φλας, οι οχτώ θα είναι με αυτό το μπλε-μωβ. Δεν έχω προλάβει να ελέγξω βέβαια τι γίνεται με την LG Camera αλλά πάντως στο θέμα φωτογραφία έχω λίγο απογοητευτεί. Ιδίως αν θυμηθώ τι φοβερές φωτογραφίες έβγαζε το παλιότερο μου Omnia 2 με πιάνει η ώρα μου... Χωρίς φλας όλα είναι μια χαρά...

Ένα άλλο θέμα που με απασχολούσε ήταν οτι με χρήση θήκης οι συνομιλητές μου ακούνε διπλή τη φωνή τους.Εγώ τους ακούω μια χαρά όπως και αυτοί ακούνε μένα το ίδιο, καλά αλλά όταν μιλάνε ακούνε αντίλαλο της φωνής τους . Όταν βγάζω τη θήκη αυτό δεν συμβαίνει. Αν όμως στη διάρκεια της ομιλίας κάνω κλίκ στο μενού και ενεργοποιήσω την μείωση θορύβου το πρόβλημα σταματάει να υφίσταται ακόμα και με τη θήκη φορεμένη. Λύνεται δηλαδή το θέμα με αυτόν τον τρόπο αλλά είναι κάπως σπαστικό να το κάνω αυτό σε κάθε κλήση που κάνω ή μου κάνουν. Εκτός αν σταματήσω να έχω θήκη, πράγμα που δεν το βλέπω... Εννοείται πως δοκίμασα και με δεύτερη θήκη το κινητό και πάλι γίνεται το ίδιο....

Αυτά τα αρνητικά μέχρι στιγμής... Τα θετικά είναι λίγο πολύ γνωστά. Ταχύτατη η συσκευή παντού. Στα παιχνίδια, στο browsing, οπουδήποτε. Δεν μασάει πουθενά.

Έχω χρησιμοποιήσει και ένα usb otg και είναι βολικότατο. Έχω βέβαια δύο στικάκια και μου διαβάζει μόνο το ένα που είναι fat 32. Το πιο καινούριο στικάκι που έχω είναι ntfs και δεν το διαβάζει. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό και αν γνωρίζει κάποιος κάτι. Αν όχι θα βολευτώ με το ένα στικάκι και θα ψάξω να αγοράσω και ένα άλλο πάλι με σύστημα fat32.

 

στην ρομ του λεομαρ που φοραω αυτη την περιοδο υπαρχει ενα mod με την ονομασια phone mod noise reduction!

το βαζεις στο κινητο σου και λυνεται το θεμα μια και καλη!@:)

οσοι εχετε προβλημα δοκιμαστε το...

Link to comment
Share on other sites

στην ρομ του λεομαρ που φοραω αυτη την περιοδο υπαρχει ενα mod με την ονομασια phone mod noise reduction!

το βαζεις στο κινητο σου και λυνεται το θεμα μια και καλη!@:)

οσοι εχετε προβλημα δοκιμαστε το...

Λύνει το πρόβλημα ή απενεργοποιεί το noise reduction και φαίνεται ότι διορθώθηκε; Γιατί δεν είναι μόνο πρόβλημα software αλλά και hardware. Αν το πας στο service θα στο διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

]Λύνει το πρόβλημα ή απενεργοποιεί το noise reduction και φαίνεται ότι διορθώθηκε;[/b] Γιατί δεν είναι μόνο πρόβλημα software αλλά και hardware. Αν το πας στο service θα στο διορθώσουν.

προφανώς απενεργοποιεί το noise reduction ωστε να μην κανεις συνεχεια την κινηση να το κανεις χειροκίνητα καθε φορα που σε παιρνουν τηλ..

προσωπικά δεν ειχα ποτε προβλημα το λεω για τα παιδια που εχουν και λενε οτι ετσι τους λυνεται....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρε ένα φιλαράκι μου το sgsII από skroutz, ήρθε σήμερα το τηλέφωνο όμως είναι συνέχεια εκτός δικτύου, ώρες ώρες πιάνει ένα δύο κουτάκια σήμα άλλα γενικά έχει θέμα.

Θέλω να ρωτήσω μήπως είχε κανείς σας παρόμοιο θέμα, να μάθω δηλαδή μήπως φταίει η ρομ.

Το κινητό φοράει την XWKI4.

Kernel 2.6.35.7 XWKI8

έχει τύχει σε κανέναν άλλον; είχε κανένα θέμα αυτή η ρομ η έχει πρόβλημα το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου πειτε κατι.που βρισκονται οι ρυθμισεις για το mode της οθονης?(ταινια κτλ).επισης επειδη θελω να κανω ενα πειραματακι με την καταναλωση δεδομενων μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να απενεργοποιησω την χρησιμοποιηση πακετου δεδομενων?θυμαμαι οτι ειναι ρυθμισεις-δικτυα κιν τηλ αλλα δεν θυμαμαι το μετα.επισης να δωσω και τροφη για σκεψη.τα buttons οταν θα αναβαθμιστουμε σε ics ως τι λετε να λειτουργουν?το home και back λογικα θα μεινουν ιδια.το settings button λετε να γινει multitasking button?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους με υγεία, εργασία και προσωπική ψυχολογική ηρεμία για τον καθέναν σας.

Ύστερα από 15 μέρες εντατικής χρήσης και ψαξίματος επανέρχομαι να πω τις εντυπώσεις από το κινητό..

Είχα αναφέρει σε προηγούμενο post για ένα θέμα που μου παρουσίαζε το κινητό στις φωτογραφίες και συγκεκριμένα όταν χρησιμοποιώ φλας μου βγάζει ένα μπλε-μωβ στο πάνω μέρος της φωτογραφίας. Όσο κι αν έψαξα τις ρυθμίσεις της κάμερας δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με αυτό. Από τις δέκα φωτογραφίες στις οποίες θα βγάλω με φλας, οι οχτώ θα είναι με αυτό το μπλε-μωβ. Δεν έχω προλάβει να ελέγξω βέβαια τι γίνεται με την LG Camera αλλά πάντως στο θέμα φωτογραφία έχω λίγο απογοητευτεί. Ιδίως αν θυμηθώ τι φοβερές φωτογραφίες έβγαζε το παλιότερο μου Omnia 2 με πιάνει η ώρα μου... Χωρίς φλας όλα είναι μια χαρά...

Ένα άλλο θέμα που με απασχολούσε ήταν οτι με χρήση θήκης οι συνομιλητές μου ακούνε διπλή τη φωνή τους.Εγώ τους ακούω μια χαρά όπως και αυτοί ακούνε μένα το ίδιο, καλά αλλά όταν μιλάνε ακούνε αντίλαλο της φωνής τους . Όταν βγάζω τη θήκη αυτό δεν συμβαίνει. Αν όμως στη διάρκεια της ομιλίας κάνω κλίκ στο μενού και ενεργοποιήσω την μείωση θορύβου το πρόβλημα σταματάει να υφίσταται ακόμα και με τη θήκη φορεμένη. Λύνεται δηλαδή το θέμα με αυτόν τον τρόπο αλλά είναι κάπως σπαστικό να το κάνω αυτό σε κάθε κλήση που κάνω ή μου κάνουν. Εκτός αν σταματήσω να έχω θήκη, πράγμα που δεν το βλέπω... Εννοείται πως δοκίμασα και με δεύτερη θήκη το κινητό και πάλι γίνεται το ίδιο....

Αυτά τα αρνητικά μέχρι στιγμής... Τα θετικά είναι λίγο πολύ γνωστά. Ταχύτατη η συσκευή παντού. Στα παιχνίδια, στο browsing, οπουδήποτε. Δεν μασάει πουθενά.

Έχω χρησιμοποιήσει και ένα usb otg και είναι βολικότατο. Έχω βέβαια δύο στικάκια και μου διαβάζει μόνο το ένα που είναι fat 32. Το πιο καινούριο στικάκι που έχω είναι ntfs και δεν το διαβάζει. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό και αν γνωρίζει κάποιος κάτι. Αν όχι θα βολευτώ με το ένα στικάκι και θα ψάξω να αγοράσω και ένα άλλο πάλι με σύστημα fat32.

 

Καταρχήν χρονιά πολλά σε όλους και ιδιαίτερα στους Χρίστους/Χριστίνες/Χρύσες κτλ.

 

Για αρχή αυτό με το μωβ πολύ περίεργο.. :S δεν έχω διαβάσει να έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα (με ροζ ναι! μήπως έχεις πολύ παλιά έκδοση και έχεις το κλασικό πρόβλημα με τις ροζίλες?) Για το noise reduction και τις θήκες γνωστό το θέμα. Πολλές θήκες κρύβουν το 2ο μικρόφωνο και έχεις το αποτέλεσμα που ανέφερες. Λύσεις 2. Παίρνεις μια σωστή θήκη (samsung? η κάποια επώνυμη που δεν κρύβει το mic) ή βάζεις το mod που σου απενεργοποιεί μόνιμα το noise reduction. Για τα stick σου, υπάρχει τρόπος για να διαβάσεις και το Ntfs αλλά για να μην παιδεύεσαι κάντο απλά φορμάτ σε FAT32 στον Η/Υ σου και θα είσαι οκ. (υπόψιν σε FAT32 μπορείς να γράψεις αρχεία μέχρι 4GB)

Link to comment
Share on other sites

Πες του να κοιτάξει στις ρυθμίσεις αν είναι σε 3g. Γιατί μπορεί στην περιοχή του να μην έχει καλό σήμα 3g και γι αυτό να μην έχει σήμα...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...