Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μ'αναψες τα αιματα πρωι-πρωι...το θελω ολε:cry:----->

Δωρεάν θα τα δίνουν και με windows mango και δεν θα τα παίρνει κανείς. Απορώ τι σου άρεσε αν και είναι υποκειμενικό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα μια ερωτηση οταν το χουμε σε αυτοματη λειτουργια δικτυου γιατι κλεινει το 3g μονο του σε κληση;μπορω να το αποφυγω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από flouris

>Ξέρει κανείς πως παρακάμπτουμε το παρακάτω μήνυμα του KIES για να κάνουμε αναβάθμιση;

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies"

κι εμενα το ιδιο λεει στο kies , εχω την 2.3.6 που δωθηκε στην προηγουμενη σελιδα , υπαρχει λυση?

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ κάποια ρύθμιση ώστε το κινητό να μήν φορτώνει όταν το συνδέω με τον υπολογιστή για να περάσω τπτ αρχεία. Υπάρχει τέτοια επιλογή?
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρώ κάποια ρύθμιση ώστε το κινητό να μήν φορτώνει όταν το συνδέω με τον υπολογιστή για να περάσω τπτ αρχεία. Υπάρχει τέτοια επιλογή?

Αν φοβάσαι για την μπαταρία να ξέρεις ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Να είσαι βέβαιος όταν αν υπήρχε, θα φρόντιζαν να υπάρχει τέτοια επιλογη.

 

 

Παράθεση από flouris

>Ξέρει κανείς πως παρακάμπτουμε το παρακάτω μήνυμα του KIES για να κάνουμε αναβάθμιση;

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies"

κι εμενα το ιδιο λεει στο kies , εχω την 2.3.6 που δωθηκε στην προηγουμενη σελιδα , υπαρχει λυση?

Λογικο ειναι βρε παιδια αφου έχετε περασει rom που δεν προορίζεται για την συσκευη σας.

Για να επανέλθει θα πρέπει να φλασαρετε μέσω Odin κάποια ρομ που προορίζεται για την χώρα μας η την χώρα απο την οποία προέρχεται η συσκευη σας.

Αν ειναι απο cosmote υπάρχει η σχετική KJ1 (δεν έχω link).

Αν ειναι αγοράσμενο απο πλαίσιο η απο e-shop μπορείτε να περάσετε την XWKI4 2.3.4 που περιεχει sales code EUR και θα σας αναγνωρίζει το Kies το δικαίωμα update.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν είναι EUR δεν έχει νόημα να γυρίσετε ακόμα σε 2.3.4 γιατί δεν έχει δωθεί κάποια επίσημη μεταγενέστερη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Τη 2.3.4 από εδώ .

 

Η παραπάνω που έχω περάσει δεν είναι επίσημη με sales code EUR;

 

Το SGSii λέει ότι έχω:

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100OXXKI2

Build info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Έκδοση Kernel: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468

root@DELL143 #2

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω που έχω περάσει δεν είναι επίσημη με sales code EUR;

 

Το SGSii λέει ότι έχω:

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100OXXKI2

Build info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Έκδοση Kernel: 2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468

root@DELL143 #2

Αν ειναι η 2.3.4 έχει EUR δεστο στα settings σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat: Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Είχες δίκιο, το sales code δεν ήταν EUR. Μόλις το άλλαξα το KIES εμφανίζει το μήνυμα ότι το κινητό έχει την πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού.

 

Αν κάποιος θέλει να μάθει πως αλλάζει το sales code είναι απλό:

αρχικά σημειώνεις κάπου το ΙΜΕΙ της συσκευής (*#06#)

και κατόπιν *#272*ΙΜΕΙ# και επιλέγεις το sales code EUR.

Edited by flouris
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες.εδω http://www.megaupload.com/?d=BU1F0G1H ειναι η 2.3.6.το κανετε extract και μετα το αρχειο που μενει το βαζετε στο pda στο odin.το pass ειναι pan24@myphone.gr εχει ελληνικα παντου.

Υ.Γ.saliez αν μπορεις βαλτο στον οδηγο σου

 

Γιατί έχει τόσο μεγάλο μέγεθος; (430ΜΒ)

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι η stock rom.δεν εχω αφαιρεσει τιποτα.εχει ολη την σαβουρα της samsung

 

Καλημερα. Φιλε παν24 ποιανης χωρας ειναι η ρομ ; τι sales code εχει ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί καθυστερεί τόσο η 2.3.5/6 στα ubranded (EUR)?

 

Εδώ για root της συσκευής χωρίς custom ROM κλπ. Χρήσιμο εαν θέλετε χρησιμοποιήσετε το Titanium Backup

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560#post18805560

:happy:

 

Ερώτηση: Πώς μπορώ να δώ τα περιεχόμενα της Εσωτερικής Μνήμης; (Έχω καταναλώσει 4.5GB από τα 11 (και μου φαίνεται περίεργο). Βίντεο και φωτογραφίες είναι στην SD)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ για root της συσκευής χωρίς custom ROM κλπ. Χρήσιμο εαν θέλετε χρησιμοποιήσετε το Titanium Backup :happy:

 

Ερώτηση: Πώς μπορώ να δώ τα περιεχόμενα της Εσωτερικής Μνήμης; (Έχω καταναλώσει 4.5GB από τα 11 (και μου φαίνεται περίεργο). Βίντεο και φωτογραφίες είναι στην SD)

 

Που εννοεις εδω?ακυρο οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Φιλε παν24 ποιανης χωρας ειναι η ρομ ; τι sales code εχει ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

η ρομ ειναι ολλανδιας και εχει csc xen αλλα εχει ελληνικα παντου

Link to comment
Share on other sites

η ρομ ειναι ολλανδιας και εχει csc xen αλλα εχει ελληνικα παντου

 

ευχαριστω φιλε παν!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απόλαυσα τους χάρτες για ακόμη μια φορά. Τους είχα χρησιμοποιήσει με τεράστια επιτυχία όταν πήγα διακοπές το καλοκαίρι στην Ιταλία και τη Γαλλία (με αρκετή χρέωση λόγο roaming βέβαια). Σήμερα όμως είδα ότι ακόμη κι εδώ στην Κύπρο, που είναι ακόμη σχετικά πίσω σε τεχνολογίες, οι χάρτες με βοήθησαν άψογα στη δουλειά μου. Απλά ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου...

:D

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απόλαυσα τους χάρτες για ακόμη μια φορά. Τους είχα χρησιμοποιήσει με τεράστια επιτυχία όταν πήγα διακοπές το καλοκαίρι στην Ιταλία και τη Γαλλία (με αρκετή χρέωση λόγο roaming βέβαια). Σήμερα όμως είδα ότι ακόμη κι εδώ στην Κύπρο, που είναι ακόμη σχετικά πίσω σε τεχνολογίες, οι χάρτες με βοήθησαν άψογα στη δουλειά μου. Απλά ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου...

:D

 

+1 λειτουργουν πολυ καλα!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας τωρα τελευταια μου παρπονιουνται οι συνομιλητες οτι ακουγομαι λες και μιλαω απο πηγαδι εχω cosmote και τερμα σημα λογω femtocell φοραω την Omega 6.1 xt. το φαινομενο αυτο δεν παρατηρηται παντα:O
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα root μέσα σε 3 λεπτά χωρίς κέρνελ χωρίς θαυμαστικά χωρίς μετρητές με τη μέθοδο για τα se xperia ότι πιο εύκολο έχω κάνει επιτέλους!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα το mhl καλωδιο και δουλευει υπεροχα.μπορουμε με καποιο τροπο να κανουμε stream ταινιες απο το σταθερο στο κινητο μεσω lan και να τις βλεπουμε στην τν μεσω του καλωδιου?δεν εχω τν με dlna.
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...