Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι καθάρισμα καποιων στοιχείων που κρατάει κάθε εφαρμογή για να τρεχει πιο γρηγορα. Μπορεις να κάνεις wipe είτε με εφαρμογη, είτε στις ρυθμισεις μία μία τις εφαρμογες!

 

Κάνω συχνά wipe και αφού πέρασα τη 2.3.5. !

 

ποια εφαρμογη κανει wipe συνολικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα ποια ειναι η επισημη τελευταια εκδοση της cosmote? Γιατι λογικα αυτη θα εχει κ το νεοτερο καλυτερο modem για οσους ειναι στη συγκεκριμενη εταιρια.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα την μαμίσια 2.3.3 στο SII μου και πέταγε... Του είχα φορτώσει 180 εφαρμογές και δεν μάσαγε τίποτα...

Το σύνδεσα στον kies και μπου πέρασε την 2.3.5. χωρίς να μου σβήσει τίποτα και έχω κάποια προβληματάκια...

Κάνει επανεκκίνησεις αρκετά συχνά θα έλεγα, κολλάει αρκετά, δεν είναι τόσο γρήγορο όσο πρίν...

Θα έπρεπε να έχω κάνει κάτι? Μήπως μετά την 2.3.5. θα έπρεπε να κάνω hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Είχα την μαμίσια 2.3.3 στο SII μου και πέταγε... Του είχα φορτώσει 180 εφαρμογές και δεν μάσαγε τίποτα...

Το σύνδεσα στον kies και μπου πέρασε την 2.3.5. χωρίς να μου σβήσει τίποτα και έχω κάποια προβληματάκια...

Κάνει επανεκκίνησεις αρκετά συχνά θα έλεγα, κολλάει αρκετά, δεν είναι τόσο γρήγορο όσο πρίν...

Θα έπρεπε να έχω κάνει κάτι? Μήπως μετά την 2.3.5. θα έπρεπε να κάνω hard reset?

 

καλημερα , πριν και μετα απο αλλαγη εκδοσης καλο ειναι να κανεις wipe data..

 

blekos : τι σημαινει το changelog??

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , πριν και μετα απο αλλαγη εκδοσης καλο ειναι να κανεις wipe data..

 

blekos : τι σημαινει το changelog??

 

ειναι οι αλλαγες που εχουν γινει σε ενα project.. Στη περιπτωση μας απο την μια εκδοση του firmware στην αλλη..

Βοηθαει στο να ξερουμε τι θα δουμε στη συσκευη μας οταν την αναβαθμισουμε και αν (υποκειμενικα παντα) αξιζει να μπουμε σε αυτη τη διαδικασια ;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εαν σας ενδιαφέρει εδώ είναι το changelog της 2.3.5

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=1368852

 

Αυτό είναι το changelog του Gmail app μόνο και όχι όλης της έκδοσης του λειτουργικού. Η Samsung δεν ανακοινώνει changelogs.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να προσθέσω κουμπιά στην γραμμή ειδοποιήσεων;

 

Αν εννοεις κατι τετοιο οπως στη φωτογραφια παρακατω θα πρεπει να κανεις root στη συσκευη σου, να περασεις καποια rom ειτε official ειτε custom, επειτα να περασεις καποιο θεμα (υπαρχει ακομα κ το stock) που να υποστηριζει τη νεα εκδοση 13.1 του JKay mod κ θα εχεις αυτη τη δυνατοτητα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις κατι τετοιο οπως στη φωτογραφια παρακατω θα πρεπει να κανεις root στη συσκευη σου, να περασεις καποια rom ειτε official ειτε custom, επειτα να περασεις καποιο θεμα (υπαρχει ακομα κ το stock) που να υποστηριζει τη νεα εκδοση 13.1 του JKay mod κ θα εχεις αυτη τη δυνατοτητα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κατάλαβα. Δεν θέλω να το κάνω root οπότε θα εξυπηρετηθω με κάποιο πρόγραμμα σαν αυτό της εξοικονόμησης ενέργειας.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , πέραν του browsing που απ' ότι καταλαβαίνω πάει σφαίρα η συσκευή πως τη βλέπετε σαν παιχνιδομηχανή ? εννοώ τα παιχνίδια commercial ή free είναι στην κατηγορία του psp ή του nintendo ds ? (το σκέφτομαι σα δώρο εορτών επ ευκαιρίαν και της κυκλοφορίας του νέου android)
Link to comment
Share on other sites

Aντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το galaxy.Δεν μπορω να κανω ή να δεχτω κλησεις.Αν καλεσω τον αριθμο μου δινει σημα κατειλημμενου.Μηνυματα στελν και λαμβανω.Δεν εχω εγκαταστησει κανενα καινουργιο προγραμμα.Η ρομ ειναι της "μαμας".

Sim την εβαλα σε αλλο κινητο και παιζει.Εβαλα αλλη sim με τον ιδιο αριθμο,εχω double,παλι τα ιδια.Στο ιντερνετ μπαινει κονονικα.

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Aντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το galaxy.Δεν μπορω να κανω ή να δεχτω κλησεις.Αν καλεσω τον αριθμο μου δινει σημα κατειλημμενου.Μηνυματα στελν και λαμβανω.Δεν εχω εγκαταστησει κανενα καινουργιο προγραμμα.Η ρομ ειναι της "μαμας".

Sim την εβαλα σε αλλο κινητο και παιζει.Εβαλα αλλη sim με τον ιδιο αριθμο,εχω double,παλι τα ιδια.Στο ιντερνετ μπαινει κονονικα.

 

Δεν πιστεύω να έχεις και τις δύο sim σε λειτουργε'ια ταυτόχρονα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oxι βεβαια.Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι αν το γυρισω σε gsm λειτουργει κανονικα.Θα ελεγα λοιπον οτι φταει το δικτυο,γιατι ομως απο το αλλο κινητο δε χρειζεται να ειναι σε gsm;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρε φιλαράκη μου το s2 και έχει την 2.3.3 πια είναι η τελευταία επίσημη? Και αν έχει βγάλει προβλήματα για να ξέρω να την βάλω η όχι?
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να προσθέσω κουμπιά στην γραμμή ειδοποιήσεων;

 

Widgetsoids2 εφαρμογη, στο market :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά , πέραν του browsing που απ' ότι καταλαβαίνω πάει σφαίρα η συσκευή πως τη βλέπετε σαν παιχνιδομηχανή ? εννοώ τα παιχνίδια commercial ή free είναι στην κατηγορία του psp ή του nintendo ds ? (το σκέφτομαι σα δώρο εορτών επ ευκαιρίαν και της κυκλοφορίας του νέου android)

Φίλε πολύ καλή σκέψη. Ο γιός μου έχει Sony PSP και Nintento DS και δεν τα παίζει ποτέ. Παίζει μόνο με το κινητό μου. Η επόμενη παιχνιδομχανή του θα είναι το κινητό μου μόλις θα πάρω το Galaxy S III.

 

Καλησπέρα! Πήρε φιλαράκη μου το s2 και έχει την 2.3.3 πια είναι η τελευταία επίσημη? Και αν έχει βγάλει προβλήματα για να ξέρω να την βάλω η όχι?

Σε ελληνικά κινητά είναι η 2.3.4. Σε Cosmote branded είναι η 2.3.5.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικά κινητά είναι η 2.3.4. Σε Cosmote branded είναι η 2.3.5.

 

Ναί είναι αγορασμένο από media ελληνικό οπότε 2.3.4? Έχω ακούσει ότι έχει βγάλει προβλήματα ισχίοι? Η να το αφήσω έτσι?

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναί είναι αγορασμένο από media ελληνικό οπότε 2.3.4? Έχω ακούσει ότι έχει βγάλει προβλήματα ισχίοι? Η να το αφήσω έτσι?

Κυκλοφορούν εφαρμογές που δεν λειτουργούν σωστά σε 2.3.4 και υπήρξαν αρκετά προβλήματα. Τα πιο σημαντικά ήταν με επανεκκινήσεις (που υπεύθυνες ήταν τρίτες εφαρμογές) και με τα εικονίδια και χανόταν μετά από κλείσιμο του κινητού. Εγώ είχα πρόβλημα με τα εικονίδια. Δεν είδα κάποιο κέρδος από την 2.3.4.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα παιδιά.

Στο Android market έχει το OPERA MINI web browser και το OPERA MOBILE web browser.

ΤΙ διαφορές έχουν μεταξύ τους;

Ποιο προτείνετε να κατεβάσω;

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν εφαρμογές που δεν λειτουργούν σωστά σε 2.3.4 και υπήρξαν αρκετά προβλήματα. Τα πιο σημαντικά ήταν με επανεκκινήσεις (που υπεύθυνες ήταν τρίτες εφαρμογές) και με τα εικονίδια και χανόταν μετά από κλείσιμο του κινητού. Εγώ είχα πρόβλημα με τα εικονίδια. Δεν είδα κάποιο κέρδος από την 2.3.4.

 

Έχουμε πει ότι όλα αυτα οφείλονται στο κασε διαφόρων εφαρμογών που περιεχει στοιχεία μη συμβατά στο νέο firmware.

Για παράδειγμα για τα εικονιδια που χάνονται αρκει η διαγραφή του κασε στον TW Launcher.

Οποίος κάνει μετα την αναβάθμιση επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφου πρώτα έχει κρατήσει backup επαφών, SMS, κλπ δεν θα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και θα έχει λειτουργικο που ειναι βελτιωμένο στην αυτονομία και στην θερμοκρασία λειτουργίας.

 

Ακόμα και στο iPhone όταν έχουμε σημαντικές αλλαγές απο firmware σε firmware, οι γνωστές κάνουν καθαρο στήσιμο.

 

 

ΚΑλησπέρα παιδιά.

Στο Android market έχει το OPERA MINI web browser και το OPERA MOBILE web browser.

ΤΙ διαφορές έχουν μεταξύ τους;

Ποιο προτείνετε να κατεβάσω;

 

Σας ευχαριστώ πολύ...

Τον opera mobile θα κατεβασεις.

Ο mini ειναι για να τον χρησιμοποιείς με 3g και να έχεις οικονομία στα data. Ειναι αισθητά πιο αργός γιατι τα δεδομένα περνούν απο τους server του opera πριν έλθουν σε σένα ώστε να συμπιεστουν και να έχεις την οικονομία που λέγαμε.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν εφαρμογές που δεν λειτουργούν σωστά σε 2.3.4 και υπήρξαν αρκετά προβλήματα. Τα πιο σημαντικά ήταν με επανεκκινήσεις (που υπεύθυνες ήταν τρίτες εφαρμογές) και με τα εικονίδια και χανόταν μετά από κλείσιμο του κινητού. Εγώ είχα πρόβλημα με τα εικονίδια. Δεν είδα κάποιο κέρδος από την 2.3.4.

 

Μου βγάζει νέα έκδοση PDA:KK1\PHONE:KJ1/CSC:KJ3 ( COS) πια έκδοση είναι?

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει ζελατινα προστασιας στην οθονη κ ενας φιλος μ ειπε οτι προκαλει προβληματα ισχυει κατι τετοιο η οχι??

 

Ποιο συγκεκριμένος μπορείς

να γίνεις φίλε μου?

Τη ζελατίνα τη βάζουμε για να αποφύγουμε τα προβλήματα, όχι για να τα αποκτήσουμε..

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει πότε κάτι τέτοιο απλά επειδή βρίσκω ενοχλητική τη ζελατίνα στην αφή δεν του φόρεσα πότε.. Του έβαλα βέβαια μια δερμάτινη θήκη που προστατεύει και την οθόνη του..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...