Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το galaxy s2 μπορει να δωσει 3g ιντερνετ σε ipad1 wifi only??

 

Βεβαίως και μπορει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

Απο χτες ειμαι και γω κατοχος (επιτελους) του S2

Εχω ομως προβλημα με το go chat που πιστευω ειναι το καλητερο προγραμμα για sms.

Το προβλημα ειναι οτι οταν ξεκιναω την συνταξη απο 160 χαρακτηρες παει με ενα μονο γραμμα στους 60 και ετσι σε μεγαλο sms στελνει 2-3 μονο του.

αυτο πως μπορω να φτιαξω?

Να συμπληρωσω εχω βαλει και το go keyboard αλλα δεν φταιει αυτο γιατι στο εργοστασιακο προγραμμα δεν το κανει αυτο.

ευχαριστω.

 

:)

Φίλε μου καλησπέρα και καλώς σε βρήκαμε.

Το go chat νομίζω δεν είναι εφαρμογή για sms αλλά για chatting. Η εφαρμογή για sms είναι το go sms pro στο οποίο για να γράφεις 160 ελληνικούς χαρακτήρες θα πρέπει από τις ρυθμίσεις του προγράμματος να ενεργοποιήσεις την τοπική υποστήριξη (local support) και να επιλέξεις greek,

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το go sms pro λεω λαθος μου.

δεν την βρισκω ομως την συγκεκριμενη ρυθμιση στις ρυθμισεις του.

:)

 

edit : το βρηκα ολα οκ τωρα ευχαριστω.

Edited by Stavroulis1985
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας βοηθησει σχετικα οσο αφορα στις εφαρμογες που κατεβαζουμε σε σχεση με τη μνημη του τηλ&την "μεγαλη εσωτερικη του κιν" ?
Link to comment
Share on other sites

το galaxy s2 μπορει να δωσει 3g ιντερνετ σε ipad1 wifi only??

 

ναι γινεται

(10char)

 

Ναι αμε, φυσικα και γινεται..

Ακολουθα αυτον τον οδηγο

http://androidadvices.com/tether-galaxy-s2-i9100-wifi-hotspot/

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα .

εχω κι εγω ενα θεμα με το κινητο. το εχω κανει root και εχω επανω και το rom manager.

εχω περασει μια custom rom την μνημη του κινητου και θελω να την περασω στο κινητο .

μολις παω να τρεξω το reboot recovery για να περασω την rom μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

E:filed to verify whole-file signature.

E:signature verification failed

τι πρεπει να κανω για να μην μου βγαζει αυτα τα μηνυματα για να μπορω βαζω οποια rom θελω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα .

εχω κι εγω ενα θεμα με το κινητο. το εχω κανει root και εχω επανω και το rom manager.

εχω περασει μια custom rom την μνημη του κινητου και θελω να την περασω στο κινητο .

μολις παω να τρεξω το reboot recovery για να περασω την rom μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

E:filed to verify whole-file signature.

E:signature verification failed

τι πρεπει να κανω για να μην μου βγαζει αυτα τα μηνυματα για να μπορω βαζω οποια rom θελω.

 

Μέσα από την εφαρμογή cwm πας να φλασαρεις ρομ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα .

εχω κι εγω ενα θεμα με το κινητο. το εχω κανει root και εχω επανω και το rom manager.

εχω περασει μια custom rom την μνημη του κινητου και θελω να την περασω στο κινητο .

μολις παω να τρεξω το reboot recovery για να περασω την rom μου βγαζει αυτο το μηνυμα.

E:filed to verify whole-file signature.

E:signature verification failed

τι πρεπει να κανω για να μην μου βγαζει αυτα τα μηνυματα για να μπορω βαζω οποια rom θελω.

 

φιλε καταρχην πεταξε αυτη τη @@αρια το rom manager...και κανε cfroot για να εχεις το cwm ωστε να φλασαρεις απο εκει...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καταρχην πεταξε αυτη τη @@αρια το rom manager...και κανε cfroot για να εχεις το cwm ωστε να φλασαρεις απο εκει...

 

Sent from my iphone 4

 

Κάνε αυτό που λέει ο parafron ,και διάβασε προσεκτικά το thread που λέει cf-root με τροποποιημένο kernel.Τα λέει πολύ απλά,5 λεπτά δουλειά είναι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας βοηθησει σχετικα οσο αφορα στις εφαρμογες που κατεβαζουμε σε σχεση με τη μνημη του τηλ&την "μεγαλη εσωτερικη του κιν" ?

 

Αν και δεν έχω το τηλέφωνο λογικά πάει ως εξής: Τα 2 gb για εφαρμογές κατ'αρχήν φτάνουν και περισσεύουν.

Οι μεγάλες εφαρμογές (πχ παιχνίδια) αποθηκεύουν το κύριο app που είναι σχετικά μικρό στην internal 2gb και τα data που πιάνουν πολύ χώρο στην υπόλοιπη μνήμη(που λογικά την βλέπει σαν εξωτερική).

 

Αν έχεις και sd εκεί βάλε την μουσική,video κτλ σου. Δεν ξέρω αν μπορείς να μετακινήσεις εφαρμογές .Φαντάζομαι με κάποιο mod θα γίνετε και αυτό.

 

Αν φτάσεις ποτέ να σου τελειώνουν τα 2 gb πας για ρεκόρ :D .

 

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι παλιότεροι.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Λογο του οτι εχω χασει την μπαλα μπορει καποιος να μου εξηγησει το filesystem;

 

ειμαι απο iphone και το κινητο ειχε 2 partitions το root με ολα τα βασικα και το var με ολα τα αρχεια και τις εφαρμογες ανα φακελο.

 

στο S2 εχει το phone το οποιο ειναι σαν το root;;

και μετα το sdcard το οποιο ΔΕΝ ειναι η sd αλλα τα υπολιπα GB του τηλεφονου

και το externalsd που ειναι η καρτα sd.

ο,τι βαλω στο externalsd χωρις sd εξαφανιζεται οταν εχω sd οποτε και το εχω κενο.

 

επισης δεν μπορω να δω που ειναι οι φακελοι εφαρμογων,

δεν ξερω που μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd ή την μαιμου sd του τηλεφωνου.

 

γενικα εχω μπλεξει τα παντα με το filesystem. μπορει να μην εχω πολυ πειρα με linux

αλλα το iphone ειχε πολυ πιο απλη δομη και παντα εβρησκα αυτο που ηθελα.

Με το S2 τι θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε? Στο Ford που οδηγώ έχει σύστημα bluetooth. Και μάλιστα συνδέεται καλύτερα από ότι το iphone 3 που είχα πριν.... απλά θέλω να ρωτήσω αν μπορεί να παίζει μέσω bluetooth μουσική στο αυτοκίνητο...υπάρχει κάποια εφαρμογή? Μάλιστα έχω επιλεγμένο το "Ακουστικα" αλλά δεν παίζει απλά μόνο ομιλία...μπορεί να το υποστηρίξει?
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι προφιλ υποστηριζει.

λογικα θα παιζει και μουσικη εαν κατα την συνδεση με το κινητο επιλεξεις (στο κινητο) να συνδεει και τα media

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι προφιλ υποστηριζει.

λογικα θα παιζει και μουσικη εαν κατα την συνδεση με το κινητο επιλεξεις (στο κινητο) να συνδεει και τα media

 

λες ε? Πως μπορώ να κάνω αυτή την σύνδεση? Γιατί έβαλα να παίζει ένα τραγούδι και δεν το έπαιζε στα ηχεία του αυτοκινήτου ενώ ο player έπαιζε κανονικά... αν γίνεται θα είναι απίστευτη ευκολία για ταξίδια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

αν το αμαξι υποστηριζει να παιζει μουσικη μεσω bt τοτε στις ρυθμισεις ΒΤ στο κινητο

κρατας πατημενη την συσκευη στην λιστα και πατας επιλογες

εκει σε ρωταει αν θες η συνδεση να ειναι για τηλεφωνο ή/και μεσα.

 

αν ενεργοποιησεις και το "μεσα" τοτε θα στελνει μουσικη στο bt σαν να ειχες συνδεμενα ακουστικα.

 

βεβαια να ξερεις θα τρωει μπαταρια!

εγω συνδεω το line in του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να περάσω με Odin την KJ2 επειδή έχω διαβάσει ότι είναι πολλη καλή σε μπαταρία και ταχυτητα!Γνωριζει κάποιος αν έχει ελληνικά μέσα η ROM?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν το αμαξι υποστηριζει να παιζει μουσικη μεσω bt τοτε στις ρυθμισεις ΒΤ στο κινητο

κρατας πατημενη την συσκευη στην λιστα και πατας επιλογες

εκει σε ρωταει αν θες η συνδεση να ειναι για τηλεφωνο ή/και μεσα.

 

αν ενεργοποιησεις και το "μεσα" τοτε θα στελνει μουσικη στο bt σαν να ειχες συνδεμενα ακουστικα.

 

βεβαια να ξερεις θα τρωει μπαταρια!

εγω συνδεω το line in του αυτοκινητου.

Μαλλον δεν το υποστηριζει αυτο οποτε μονο μεσω line in.. Μπαταρια θα ετρωγε το ξερω γι αυτο πηρα και usb φορτιστη μεσω αναπτηρα...thanx!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος browser για internet...Της samsung που έχει το κινητό ήδη, opera, dolphin, mozilla;;;;

 

Εγώ από τις πρώτες κινήσεις που είχα κάνει με το που το πήρα ήταν να βάλω τον opera μιας και για αυτόν άκουγα τα καλύτερα σχόλια...Οι κάτοχοι τι προτιμάτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος browser για internet...Της samsung που έχει το κινητό ήδη, opera, dolphin, mozilla;;;;

 

Εγώ από τις πρώτες κινήσεις που είχα κάνει με το που το πήρα ήταν να βάλω τον opera μιας και για αυτόν άκουγα τα καλύτερα σχόλια...Οι κάτοχοι τι προτιμάτε;;;

 

εγω ειμαι με stock απο την πρωτη μερα...τον opera τον εχω μονο οταν μπαινω με 3g για να κανω οικονομια το data...

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος browser για internet...Της samsung που έχει το κινητό ήδη, opera, dolphin, mozilla;;;;

 

Εγώ από τις πρώτες κινήσεις που είχα κάνει με το που το πήρα ήταν να βάλω τον opera μιας και για αυτόν άκουγα τα καλύτερα σχόλια...Οι κάτοχοι τι προτιμάτε;;;

 

Καθαρά άποψή μου ειδικά από τον Opera ο default είναι κλάσεις ανώτερος... δοκίμασέ τον και θα καταλάβεις.. πιο γρήγορος και επίσης πιο πρακτικός στην οργάνωση.

Link to comment
Share on other sites

Και γω μονο τον στοκ χρησιμοποιω με τον οποιο δεν εχω κανενα προβλημα.Εχω χρησιμοποιησει και τον dolphin αλλα δεν μου αρεσε πολυ και τον εβγαλα
Link to comment
Share on other sites

τελικα καποια προβληματα με την official 2.3.4 οπως

1.lag στις αρχικες οθονες

2.αυτονομια μπαταριας

3.αρκετα restart

διορθωθηκαν σε οσους την χρησιμοποιειτε εδω κ καιρο?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...