Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε τες και τις δύο!!ήμουν με Leo για αρκετό καιρό και τώρα θα παραμείνω εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ακόμη περισσότερο με αυτή του Γιάννη!!πραγματικά εκπληκτική δουλειά!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ξερει κανεις τι διαφορες εχουν αυτες οι δυο εκδοσεις ;

 

KE2 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).

KF3 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR)

 

επισης ο bootloader τι σημαινει ?

 

 

κανεις ;;;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι διαφορες εχουν αυτες οι δυο εκδοσεις ;

 

KE2 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR).

KF3 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR)

 

επισης ο bootloader τι σημαινει ?

 

 

κανεις ;;;

 

H ΚF3 ειναι η τελευταια 2.3.3 μετα πηγαινεις σε ΚΙ4 που ειναι η 2.3.4

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

 

H ΚF3 ειναι η τελευταια 2.3.3 μετα πηγαινεις σε ΚΙ4 που ειναι η 2.3.4

 

καλημερα! οταν λες η τελεταια τι εννοεις ; γιατι εχουν βγει δυο διαφορετικες 2.3.3 ; ρωταω για να μαθω τις διαφορες τους!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα! οταν λες η τελεταια τι εννοεις ; γιατι εχουν βγει δυο διαφορετικες 2.3.3 ; ρωταω για να μαθω τις διαφορες τους!

 

Καλημερα.Η βαση μας ειναι η εκδοση 2.3.3 απλα η KF3 ειναι το τελευταιο της update κ μετα πηγαινει σε 2.3.4.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα.Η βαση μας ειναι η εκδοση 2.3.3 απλα η KF3 ειναι το τελευταιο της update κ μετα πηγαινει σε 2.3.4.

 

ευχαριστω φιλαρακι! μηπως ξερεις να μου πεις τι ειναι ο bootloader στο κινητο μας ; διοτι δεν βρηκα καπου να το επεξηγει !

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα κάνουμε cfroot χάνουμε ρυθμίσεις και δεδομένα που έχουμε στην συσκευή,ή δεν σβήνει τίποτα?

Μια βοήθεια please για να προχωρήσουμε κι εμείς σε αλλαγή ρομ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

στο topic της omega υπάρχει αναλυτική επεξηγηση του τι χάνεται και τι όχι για τις wipe ή τις no full wipe rom.ρίξε μια ματιά!!γνώμη μου πάντως είναι

1)όλα μπορείς να τα κάνεις backup και

2)αυτά που θα χάσεις-αν χάσεις είναι πολύ λίγα σε σχέση με τα οφέλη που θα έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια please για να προχωρήσουμε κι εμείς σε αλλαγή ρομ.:cool:

Ο/το cfroot είναι kernel και όχι ROM. Και όχι, βάζοντάς το δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Δεν ξέρω αν είμαι off-topic,αλλά όταν ενεργοποιώ το 3g,με δείχνει on-line στο facebook χωρίς να έχω μπει στην εφαρμογή...ξέρετε πως γίνετε να το αλλάξω??
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια please για να προχωρήσουμε κι εμείς σε αλλαγή ρομ.:cool:

 

Στο thread του γαλαξια 1 εχει παρα πολλους οδηγος για να παρετε μια ιδεα στο τι ειναι τι

Με προσεκτικη μελετη αυτων και τα αναλογα για το γαλαξια 2 μπορουν να γινουν παπαδες

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια please για να προχωρήσουμε κι εμείς σε αλλαγή ρομ.:cool:

 

Όχι αλλά εφόσον θα αλλάξεις ρομ θα κάνεις wipes και θα σβηστούν όλα.

Μόλις γίνεις ρουτ κάνε backup με το Titanium και μετά πέρασε τη ρομ που θέλεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προχθές συνέδεσα το κινητό με τον υπολογιστή και μέσω KIES βρήκε πρόσφατες ενημερώσεις όπου και τις πέρασα στο κινητό. Μετά από το market κατέβασα 2-3 εφαρμογές τις οποίες δεν έτρεξα. Παρατηρώ όμως ότι το κινητό σέρνετε. Δηλαδή πατάω μία εφαρμογή και κάνει 2 δευτερόλεπτα να ανοίξει ή το κυριότερο πάω να αλλάξω σελίδα εφαρμογών στο κινητό και περιμένω μαρτυρικά. Το θέμα είναι αν έγινε κάτι στην αναβάθμιση ή κάτι άλλο με τις εφαρμογές. Υπάρχει πάντως κάποιος τρόπος να βρούμε που είναι το πρόβλημα και κυρίως να το λύσουμε; Μιλάμε ότι το κινητό σέρνετε;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Η έκδοση που έχει τώρα το κινητό είναι

Έκδοση Android

2.3.4

Έκδοση Kernel

2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Κάποιες επαφές έχουν το σήμα ''g'' στα δεξιά τους (συγχρονισμένες με google προαφνώς) και δεν μπορώ να τις σβήσω ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ!!! Γιατί και πως μπορώ να τις σβήσω;;

 

Επαφές - Περισσ. - Επιλογές Οθόνης - Google - Ξετίκαρέτα όλα και πάτα τέλος.

Δεν θα σου σβήσει τις επαφές αλλά δεν θα εμφανίζονται στο τηλεφωνικό κατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο σημερα το πρωι εχω ενα προβλημα εχω δοκιμασει τα παντα και δεν βρηκα ακρη..... εξαφανιστηκε το σηματακι του ιντερνετ απο την μπαρα και βεβεα δε εχω ιντερνετ και στο κινητο!!!!! ειναι ενεργοποιημενο το χρηση δεδωμενον πακετου..... τι αλλο μπορει να συμβενει????????????

 

παιδια ακυρο βρηκα ακρη στης ρυθμισεις ιντερνετ αυτο επρεπε να ειναι ετσι APN: gint.b-online.gr και ηταν ετσι APN: gint.b-online.gr-off αυτο το -off δεν ξερω πως μπηκε εκει παντως ηταν η αιτια να μην δουλευει το ιντερνετ στο κινητο!!!!!!!!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τι καλώδιο μπορώ ένα παιχνίδι που παίζω στο κινητό να το βλέπω στην τηλεόραση :);
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τι καλώδιο μπορώ ένα παιχνίδι που παίζω στο κινητό να το βλέπω στην τηλεόραση :);

Χρειάζεσαι MHL καλώδιο...δες καλύτερα στην ενότητα με τα αξεσουάρ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, την τελευταία εβδομάδα έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο μου (galaxy s2). Ενώ είναι σε idle κατάσταση τρώει φρίκη και νομίζει οτι συνδέω το καλώδιο usb!!!! και γράφει σάρωση πολυμέσων. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά μετά από κάποιο σημείο καταντάει εκνευριστικό. Του έκανα update σε 2.3.4 αλλά και πάλι δεν έστρωσε. Το επόμενο που σκέφτομαι να κάνω είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Μήπως έχετε να προτείνετε κάτι άλλο μπας και το γλιτώσω?
Link to comment
Share on other sites

Αν κ ίσως οι περισσότεροι το γνωρίζουν... Καλά νέα...

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-ii-nexus-s-update-android-4-0-ice-cream-sanswich-9761/

 

http://techblog.gr/updates/

 

αυτο ελειπε να μη δωσουν την ics στο s2...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν κ ίσως οι περισσότεροι το γνωρίζουν... Καλά νέα...

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-ii-nexus-s-update-android-4-0-ice-cream-sanswich-9761/

 

http://techblog.gr/updates/

Αυτό που φοβάμαι είναι να μην είναι σαν την 2.3.4.

Ενώ την περιμέναμε για να λύση τα λίγα προβλήματα που είχαμε τελικά δημιούργησε περισσότερα.

Ας τη δουλέψουν καλά πριν μας την δώσουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά εφόσον θα αλλάξεις ρομ θα κάνεις wipes και θα σβηστούν όλα.

Μόλις γίνεις ρουτ κάνε backup με το Titanium και μετά πέρασε τη ρομ που θέλεις.

Οκ ευχαριστώ,αυτό ήθελα να επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμάται κανείς ποια είναι η εντολή που πληκτρολογουμε στον dialer για να απενεργοποιουμε το hspa / 3g ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...