Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα φιλε μου το ιδιο ακριβως. Κινητο απο Vodafone και λεει μετα τις 2 αναβαθμισεις 2.3.5!!!!! (ΟΤΑ αναβαθμισα με WiFi)

 

Ακριβώς αυτό. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εμενα φιλε μου το ιδιο ακριβως. Κινητο απο Vodafone και λεει μετα τις 2 αναβαθμισεις 2.3.5!!!!! (ΟΤΑ αναβαθμισα με WiFi)

Τι εννοείς ΟΤΑ? Συνδεσες το κινητό με KIES μεσω wifi? Για εξήγησε...

Link to comment
Share on other sites

Over The Air μεσω του ελεγχου ενημερωσεων του κινητου χωρις το ΚΙΕS αλλα με συνδεση WiFi.

Και το κινητό είναι αγορασμένο από ελληνική Vodafone? Εμένα πάντως που έλεγξα, μου βγάζει "Καμία διαθέσιμη ενημέρωση":wacko:

 

Είδες κάποια άλλη διαφορά με τη 2.3.5?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ερωτηση : Κατεβασα και εγω την 2.3.4. Με ποιον τροπο γινεται να το κανω reset χωρις να χασω τις εφαρμογες μου ;

Εχω πανω απο 120 περασμενες .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ερωτηση : Κατεβασα και εγω την 2.3.4. Με ποιον τροπο γινεται να το κανω reset χωρις να χασω τις εφαρμογες μου ;

Εχω πανω απο 120 περασμενες .

 

Πρεπει να τις παρεις BackUp απο οσο γνωριζω πριν κανεις RESET.

 

Τωρα αν εισαι unroot οπως εγω, δεν ξερω να σου προτεινω καποια αφου δεν το εχω κανει. Ολοι λενε για το τιτανιουμ μπακαπ.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τις παρεις BackUp απο οσο γνωριζω πριν κανεις RESET.

 

Τωρα αν εισαι unroot οπως εγω, δεν ξερω να σου προτεινω καποια αφου δεν το εχω κανει. Ολοι λενε για το τιτανιουμ μπακαπ.

 

Δεν το εχω ROOT, Original ειμαι. Δεν εχω ιδεα πως μπορω να το κανω. Βασικα δεν ξερω και αν χρειαζεται.

Απλως χτες το εγραψε ενα παιδι,δηλαδη αν περασεις την 2.3.4. χρειαζεται φορματ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με κιτρινίλα δεν είχα και με τη δοκιμή που έκανα μόλις δεν άλλαξε κάτι, ούτε και στην κάμερα με το γνωστό "ροζ" είδα κάτι διαφορετικό, έβλεπα κάτι ελαφρύ (κι αυτό το παρατήρησα μόλις το διάβασα εδώ αν και προσωπικά δεν με ενοχλεί), το ίδιο νομίζω πως είναι και με τη 2.3.4.. ας πει κάποιος με μεγαλύτερη παρατηρητικότητα.:)

 

Αυτό που είδα μόλις είναι έλα μικρό κολληματάκι (lag να το πω; ), στις αλλαγές των οθονών των widgets, μου φαίνεται ότι δεν "γλυστράνε" τόσο ομαλά όσο πριν. Κι ενώ η όλη διαδικασία εναλλαγής τους έχει γίνει πιο γλυκιά και ομαλή, τη στιγμή που έρχεται η επόμενη οθόνη μου φαίνεται σαν να κάνει μικροκολληματάκια, σαν να βλέπεις ένα βίντεο στο ίντερνετ και να σου ψιλοκολλάει η σύνδεση κάνοντας στην εικόνα του βίντεο πολύ μικρές παύσεις.. όχι ιδιαίτερα ορατό ή ενοχλητικό, πάντως το εντοπίζω κάθε φορά που αλλάζω τις οθόνες. Αυτό δεν συμβαίνει μέσα στο μενού με τα εικονίδια των εφαρμογών. Το είδε κανείς άλλος με την 2.3.4;

 

Για αυτό μόλις μπήκα στο forum για να κοιτάξω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό το κολληματάκι, ή ήταν η ιδέα μου...εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ άσχημο.αφότου πέρασα την αναβάθμιση,καμία σχέση δεν έχει με πριν η αλλαγή των οθονών...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος έκανα επ. εργ. ρυθμίσεων πριν την 2.3.4 και δε έχω καθόλου lag(δεν ξέρω αν είναι τυχαίο)είτε έχω ενεργές εφαρμογές widget είτε δεν έχω πάει σφεντόνα.Το μόνο κουλό ειναι ότι όταν πατάω εκκαθάριση μνήμης μου εξαφανίζει από τα 4 εικονίδια της αρχικής οθόνης το ένα.Ευτυχώς υπάρχει και ο go lawncer ex.
Link to comment
Share on other sites

εγω εμαθα οτι το τηλ μου ειναι γαλλικο. οποτε εμενα το κις εδω ελλαδα δεν μου βγαζει αναβαθμιση. πως μπορω να μαθω αν στην γαλλια εχει κυκλοφορησει απο την εκει samsung η 2.3.4 ;

 

 

 

τι ενοουμε με αυτη την φραση : Ξέρεις κανεις ποιο είναι το sales code για Ισπανία ώστε να το περάσω αν χρειαστω το service? τι σημαινει sales code ??

 

καμια βοηθεια;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Χθες προχώρησα σε αναβάθμιση του KIES. Κατόπιν αυτού συνδέεται με την συσκευή και μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Την επιλέγω και μετά από κάποια δευτερόλεπτα μου βγάζει το μήνυμα "GT I9100 ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ" . Τι μπορεί να συμβαίνει. έκανα απεγκατάσταση του KIES και το ξαναπέρασα από την αρχή και πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό μόλις μπήκα στο forum για να κοιτάξω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό το κολληματάκι, ή ήταν η ιδέα μου...εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ άσχημο.αφότου πέρασα την αναβάθμιση,καμία σχέση δεν έχει με πριν η αλλαγή των οθονών...

 

Σβήσε το widget των "Ενεργών εφαρμογών" και τέλος στο lag!;)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ ρε συ Αντώνη. Άντε να μαζεύονται σιγά σιγά και οι παλιοί του SGS. Που είναι ο Άλεξ;

Τα ρύθμισα όλα στο hub, αλλά ενώ gmail και yahoo δουλεύουν κανονικά, για το imap mail μου δε δουλεύει το push.

Κάτι ακόμα. Πως θα συνδέσω τις επαφές του FB μ' αυτές του google... Έχω τις επαφές μου στα Ελληνικά και οι μόνες που συγχρονίζει αυτόματα είναι αυτές που είναι στα Αγγλικά.... Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα και πάλι ή υπάρχει αυτόματος τρόπος.

Επίσης ακόμα κι αν τώρα τις συνδέσω χειροκίνητα, μετά από hard reset πως γίνεται να διατηρήσω τη σύνδεση. Ένας φίλος μου έλεγε τις προάλλες να επαναφέρω από Titanium τα δεδομένα από τις επαφές και τις κλήσεις. Το έκανα, αλλά έγινε ένα μπάχαλο με τις επαφές και σύνδεσε ό,τι να ναι... καμιά ιδέα;

δυστυχως απ'οσο γνωριζω φιλε η συνδεση των επαφων με το facebook πρεπει να γινει χειροκινητα. Εγω το εκανα μια φορα αλλα μετα το πρωτο hard reset Που ειδα οτι τα εχανε, δεν ξαναεκατσα να το κανω. Αν θελεις τις facebook επαφες σου, αστες να υπαρχουν συγχρονισμενες και οχι συνδεδεμενες. εγω παντως πλεον εχω απενεργοποιημενο και τον συγχρονισμο των επαφων facebook. ασε που τρωει και μπαταριουλα :).

 

*Οσο αφορα τις νεες αλλαγες στην 2.3.4 KI4, στο μενου ενημερωση λογισμικου εχουν προστεθει νεες επιλογες, με σημαντικοτερη αυτη των push ειδοποιησεων σε περιπτωση νεας ενημερωσης.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Χθες προχώρησα σε αναβάθμιση του KIES. Κατόπιν αυτού συνδέεται με την συσκευή και μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Την επιλέγω και μετά από κάποια δευτερόλεπτα μου βγάζει το μήνυμα "GT I9100 ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ" . Τι μπορεί να συμβαίνει. έκανα απεγκατάσταση του KIES και το ξαναπέρασα από την αρχή και πάλι τα ίδια.

 

 

Το πρόβλημα το είχα κι εγώ σε υπολογιστή με XP, ενώ μου έκανε την αναβάθμιση κανονικά σε άλλο με WΙΝ7. Αντίθετα στην προηγούμενη αναβάθμιση δε μου την έκανε στα WΙΝ7, ενώ την έκανε κανονικότατα στον υπολογιστή με XP...

 

Κάτι άλλο που είχα παρατηρήσει είναι ότι έπρεπε να έχω το μαμίσιο καλώδιο micro usb, καθώς με after market δε γινόταν η αναβάθμιση.

 

Περίεργο? Τι να υποθέσω...

 

Πιθανόν πάντως να έχει να κάνει και με τη USB θύρα του υπολογιστή, εάν πχ έχει επαρκή τροφοδοσία ή είναι hub

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το widget των "Ενεργών εφαρμογών" και τέλος στο lag!;)

 

Καλά αυτό δε παίζει σε όλους μάλλον... πχ εγω εχω ενα μικρο lag χωρις αυτο το widget

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..το ΡΟΖ παραμενει,στο Μαρκετ αργει να μπει και τελος..Ρουφαει σαν τρελο τη μπαταρια !!!!!!! Α..λαγκαρει που κ που !!!

 

ΕΠΙΣΗΣ !!!! Κατεβηκε το Score στο QuadRant απο 3612 ΕΠΕΣΕ στο 3177.

 

EDIT : Ενταξει 3536. Αλλα παλι επεσεεεε

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη 2.3.4 και παρατήρησα ότι όταν πατάω να ανοίξει το δίκτυο δεδομένων αργεί πολύ να ανοίξει επίσης το ίδιο γίνετε και όταν πατάω να κλείσει, το έχει παρατήρησή κανείς άλλος;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Ερωτηση : Κατεβασα και εγω την 2.3.4. Με ποιον τροπο γινεται να το κανω reset χωρις να χασω τις εφαρμογες μου ;

Εχω πανω απο 120 περασμενες .

 

Έχεις google phone..έπρεπε ήδη να έχεις κάνει sync με google, επαφές και ημερολόγιό... :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις google phone..έπρεπε ήδη να έχεις κάνει sync με google, επαφές και ημερολόγιό... :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ΕΠΑΦΕΣ ;;; Ποιος νοιαζεται ;;; Για εφαρμογες λεω.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΦΕΣ ;;; Ποιος νοιαζεται ;;; Για εφαρμογες λεω.

 

Άκυρο, τις εφαρμογές τις διάβασα για επαφές :P...

Για εφαρμογές, root και titanium backup...Δεν υπάρχει εναλλακτική...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου αν αντιμετωπιζετε το εξης μετά την αναναθμιση στην I4

 

Μετα την αναβαθμιση στην επισημη Ι4 δεν μου ανοιγει αρχεια excel το polaris office. Ανοιγει αρχεια word και powerpoint αλλα καθολου excel. Βγαζει μήνυμα "αναγκαστικο κλεισιμο εφαρμογης, λυπουμαστε". επισης ουτε να φτιαξω αρχειο excel με αφηνει. Αναφερω οτι πριν με την 2.3.3 την επισημη ανοιγε μια χαρα τα excel αρχεια. Το κινητο ειναι μανισιο, χωρις root.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου αν αντιμετωπιζετε το εξης μετά την αναναθμιση στην I4

 

Μετα την αναβαθμιση στην επισημη Ι4 δεν μου ανοιγει αρχεια excel το polaris office. Ανοιγει αρχεια word και powerpoint αλλα καθολου excel. Βγαζει μήνυμα "αναγκαστικο κλεισιμο εφαρμογης, λυπουμαστε". επισης ουτε να φτιαξω αρχειο excel με αφηνει. Αναφερω οτι πριν με την 2.3.3 την επισημη ανοιγε μια χαρα τα excel αρχεια. Το κινητο ειναι μανισιο, χωρις root.

 

Και εμενα το ίδιο μου κάνει το βλαμμένο και μου έδεσε τα χερια για την δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

http://tapatalk.com/mu/554b6adc-7ed0-a6a1.jpg

 

τραβηγμενη με το καινουργιο firmware.το ροζ ζει και βασιλευει

 

Στο δικό μου έχω την KI2.3.5

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πουθενά.

Είναι πολύ smoothly κανένα lag απ αυτά που διαβάζω, πολύ καλή αυτονομία και ροζ σαν αυτό που βλέπουμε σε όλα τα smartphones.

 

Ανεβάζω και πάλι 2 φωτο μια από sgs2 και μια από iphone 4.

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-b03d-640a.jpg

 

http://tapatalk.com/mu/5b8a8ee7-b12c-71b6.jpg

 

Όπως βλέπετε στην δεύτερη φωτο που είναι απο το iPhone 4, το ροζ εμφανίζεται στις άκρες, ενώ σ αυτη του galaxy στο κέντρο αλλα σε καμία περίπτωση τόσο έντονα όσο στην φωτο που ανέβασε Ο Drjohn1980

 

Επίσης όσοι έχετε προβλήματα θα πρέπει να κάνετε όπως σας συμβουλεψαν νέο καθαρό σεταρισμα με διαγραφή των φακέλων android και data (με επιφύλαξη γιατί έχω καιρο να ασχοληθώ).

Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι ακόμα και στο iPhone συνηθζουμε να κάνουμε καθαρό στήσιμο μετα απο update του λειτουργικού.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...