Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img42.imageshack.us/img42/6720/sc20111005132612.th.png

Ωραίος! Δούλεψε κανονικά! :)

 

Eίσαι σίγουρα στην 2.3.3; Αυτό το "Προετοιμασία ΜΤΡ" νομίζω ότι το πρωτοείδα στην 2.3.4..:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eίσαι σίγουρα στην 2.3.3; Αυτό το "Προετοιμασία ΜΤΡ" νομίζω ότι το πρωτοείδα στην 2.3.4..:blink:

 

Είμαι στην 2.3.4 KI4 που δείχνει κατά τη διάρκεια της φόρτισης το πόσοστο της μπαταρίας σε αντίθεση με τη 2.3.3 που έδειχνε μόνο το 100%...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 2.3.4 KI4 που δείχνει κατά τη διάρκεια της φόρτισης το πόσοστο της μπαταρίας σε αντίθεση με τη 2.3.3 που έδειχνε μόνο το 100%...

 

Μπερδευτήκαμε μάλλον..:lol:

 

Νόμιζα ότι ήθελες να βάλεις το screenshot για να μας δείξεις ότι βλέπεις το ποσοστό φόρτισης και στην 2.3.3..:p

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτήκαμε μάλλον..:lol:

 

Νόμιζα ότι ήθελες να βάλεις το screenshot για να μας δείξεις ότι βλέπεις το ποσοστό φόρτισης και στην 2.3.3..:p

 

:lol::lol: Πάντως είναι σπαστικό να μην μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Κατά τη διάρκεια της φόρτισης σύμφωνα με το CPU Spy ήταν μόνιμα στα 200mHz και όταν αποσυνδέθηκε από τη φόρτιση σε deep sleep σε αντίθεση με τη 2.3.3 που ήταν μόνιμα σε deep sleep...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά και με λίγα λόγια δεν φαίνεται να υπάρχουν βελτιώσεις σε σχέση με την 2.3.3 ... οπότε υπάρχει λόγος να αναβαθμιστούμε ή να περιμένουμε την 2.3.5 ;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 2.3.4 KI4 που δείχνει κατά τη διάρκεια της φόρτισης το πόσοστο της μπαταρίας σε αντίθεση με τη 2.3.3 που έδειχνε μόνο το 100%...

 

χμμμ καλημεραααααααααα!!! :PPP :) φιλε μου λεμε για την 2.3.3 και το ποσοστο μπαταριας!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτήκαμε μάλλον..:lol:

 

Νόμιζα ότι ήθελες να βάλεις το screenshot για να μας δείξεις ότι βλέπεις το ποσοστό φόρτισης και στην 2.3.3..:p

 

Και εγώ αυτό νόμιζα!!!!

Άρα λύθηκε η παρεξήγηση, 2.3.3 ποσοστό σε μοτίβο, 2.3.4 παντού.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά και με λίγα λόγια δεν φαίνεται να υπάρχουν βελτιώσεις σε σχέση με την 2.3.3 ... οπότε υπάρχει λόγος να αναβαθμιστούμε ή να περιμένουμε την 2.3.5 ;

 

Μερικά σχόλια πιο πίσω θα δεις ένα δικό μου που έχει λίστα με τις αλλαγές, είτε καλές είτε κακές. Εμένα πιο πολλά με ενόχλησαν, παρά με οφέλησαν.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εβαλα και γω την 2.3.4 η πιο συμαντικη αλλαγη που ειδα ειναι η συνδεση με το μπλεδοντι και μ αρεσε.

καποιος εγραψε οτι κολλαει λιγο η αρχικη οθονη οταν αλλαζεις παραθυρο και μενα αλλα ειναι ελαχιστο.......

επισης εχω την αισθηση οτι το κιτρινο εχει φυγει.με μηδενικη φωτινοτητα και σκοταδι δεν βλεπω τιποτα.σε μενα εκανε μπαμ και σε λευκη οθονη και στην οθονη μηνυματων τα αριστερα γραμματα.

στην καμερα καμια αλλαγη........κριμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δουν τα προβλήματα που αναφέρονται από τους χρήστες και ποιος ξέρει, ίσως στείλουν σύντομα ένα νέο update (fix; ) για τη 2.3.4 που να διορθώνει μερικά bugs.. όπως κάναμε και στην 2.3.3 τις μέρες που αγοράσαμε το κινητό και διορθώθηκαν κάποια προβληματάκια..

 

Συμφωνώ πάντως κι εγώ, κρίμα που αντί να μιλάμε για την άψογη νέα επίσημη rom, καθόμαστε και αναλύουμε τα νέα προβλήματα που δημιουργήθηκαν και αντιμετωπίζουμε δουλεύοντας τη συσκευή μας... και ποιος ξέρει για πόσο.. την περιμέναμε και καιρό μερικοί..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πως και πως την περίμενα αυτή την rom αλλά...το πιο σπαστικο για μένα είναι η διάρκεια τις μπαταρίας πραγματικά πέφτει πολύ πιο γρήγορα από ότι στηνKF3.ισχύει και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το δικο μου δε σταματαει ποτε να φορτιζει. Ουτε μου βγαζει καποια ειδοποιηση να αποσυνδεσω. Το μονο που μου λεει στην lockscreen ειναι "charged" αλλα το σηματακι της μπαταριας συνεχιζει να γεμιζει και ας λεει 100%. Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι Ισπανικό όπως φαίνεται απο το βιβλιαράκι που το συνοδεύει.

Το έντυπο της εγγύησης έχει και ελληνικά.

Απο θέμα εγγύησης λοιπόν είμαστε κατοχυρομενοι.

 

Ξέρεις κανεις ποιο είναι το sales code για Ισπανία ώστε να το περάσω αν χρειαστω το service?

 

Κωστα εχεις δικη μου προηγουμενη συσκευη. Ειναι καλο κομματι, τσεκαρισμενο για κιτρινιλες και δε συμμαζευεται. Φυσικα εχει κανονικα εγγυηση ;)

Link to comment
Share on other sites

τι ενοουμε με αυτη την φραση : Ξέρεις κανεις ποιο είναι το sales code για Ισπανία ώστε να το περάσω αν χρειαστω το service? τι σημαινει sales code ??
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετά την αναβάθμιση δεν μου ανοίγει .xls αρχεία το polaris.Κατά τα αλλα μου έκανε πρώτη φορα restart μετά από 5 μήνες μαζί του μου έβγαλε μετά το restart όλες τις εφαρμογές από τους φακέλους,μια χαρά.Σπάσιμο neuron.Πως γυρνάμε πίσω?!!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις αρχικές οθόνες που δεν είναι smooth η αλλαγή τους, έκανα πάρα πολλές δοκιμές, και κατέληξα ότι στην δική μου περίπτωση το smoothness χαλούσε από το widget "Ενεργές Εφαρμογές". Με το που το βάζω σε κάποια οθόνη, αρχίζουν τα σκαλοπατάκια στην εναλλαγή. Στην 2.3.3 με το ίδιο, δεν υπήρχε θέμα.

Οπότε, όσοι παρατηρείτε αυτό το πρόβλημα, και έχετε το συγκεκριμένο μανίσιο widget, δοκιμάστε να το βγάλετε, και μάλλον θα εξαφανιστεί το πρόβλημα.

Περιμένω τις εμπειρίες σας από το συγκεκριμένο θέμα, που είναι το πιο σοβαρό στην 2.3.4, από ό,τι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προτεινω μετα την εγκατασταση της 2.3.4 να κανετε wipe data/cache αν δεν το εχετε ηδη πραξει κι ενα re-calibration στη μπαταρια. Εκτιμω πως τα περισσοτερα απο τα προβληματα που αναφερετε θα διορθωθουν...
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις αρχικές οθόνες που δεν είναι smooth η αλλαγή τους, έκανα πάρα πολλές δοκιμές, και κατέληξα ότι στην δική μου περίπτωση το smoothness χαλούσε από το widget "Ενεργές Εφαρμογές". Με το που το βάζω σε κάποια οθόνη, αρχίζουν τα σκαλοπατάκια στην εναλλαγή. Στην 2.3.3 με το ίδιο, δεν υπήρχε θέμα.

Οπότε, όσοι παρατηρείτε αυτό το πρόβλημα, και έχετε το συγκεκριμένο μανίσιο widget, δοκιμάστε να το βγάλετε, και μάλλον θα εξαφανιστεί το πρόβλημα.

Περιμένω τις εμπειρίες σας από το συγκεκριμένο θέμα, που είναι το πιο σοβαρό στην 2.3.4, από ό,τι φαίνεται.

 

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!:bow:

 

Μόλις το "κατέβασα" εξαφανίστηκε το φαινόμενο!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως μετά την αναβάθμιση το κουμπί back κάνει εναλλαγή

μεταξύ των ανοιχτών εφαρμογών.

Το έχει δει κανένας άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!:bow:

 

Μόλις το "κατέβασα" εξαφανίστηκε το φαινόμενο!

 

Για το συγκεκριμένο widget είχε ακουστεί και στο forum του galaxy s ότια δημιουργούσε battery drain. Όσοι το έβγαλαν διαπίστωσαν σημαντική διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας.

Καλύτερα βάλτε σαν shortcut στην αρχική οθόνη την εφαρμογή task manager και τρέξτε την από εκεί όποτε θέλετε να κλείσετε εφαρμογές ή να απελευθερώσετε μνήμη.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο widget είχε ακουστεί και στο forum του galaxy s ότια δημιουργούσε battery drain. Όσοι το έβγαλαν διαπίστωσαν σημαντική διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας.

Καλύτερα βάλτε σαν shortcut στην αρχική οθόνη την εφαρμογή task manager και τρέξτε την από εκεί όποτε θέλετε να κλείσετε εφαρμογές ή να απελευθερώσετε μνήμη.

 

 

Υπάρχει και η επιλογή να πατάτε το hardware button (Home) συνεχόμενα μέχρι να σας βγάλει την Διαχείριση Εργασιών και να κλείσετε απο εκεί ότι προγράμματα θέλετε...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!!:bow:

 

Μόλις το "κατέβασα" εξαφανίστηκε το φαινόμενο!

 

Ωραία, άρα παιδιά το βρήκαμε το πρόβλημα για τα σκαλοπατάκια. Η λύση είναι εύκολη, και το κόστος μικρό. Εγώ που θέλω να βλέπω τον αριθμό των ανοιχτών, ήδη ψάχνω για κάποια στο market. Μέχρι στιγμής βρήκα την "Active Apps", η οποία κάνει την ίδια δουλειά (και πολύ περισσότερα), και δεν δημιουργεί πρόβλημα.

 

Υποθέτω πως η έκδοση της μανίσιας εφαρμογής είναι άλλη από αυτήν της 2.3.3, και έχει ρυθμισμένο ποιο συχνό έλεγχο των active apps. Διαφορετικά, θα έχει κάτι να κάνει με το "σχεδίασμα" του widget.

 

Πάντως χαίρομαι που βοήθησα λίγο σε αυτό το πολύ ενοχλητικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνουν οι ορολογίες που ανέφερες; και πως το κάνω αυτό που είπες για την μπαταρία.;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση στο GS2 μου. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οτι έκανε 2 αναβαθμίσεις την μια μετά την αλλη και τώρα η συσκευή μου λέει Εκδοση Android 2.3.5 , Εκδοση βασικού φάσματος I9100BUKI1 , Αριθμό κατασκευής GINGERBREAD.BUKI3F. Δεν έπρεπε να λέει 2.3.4 ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση στο GS2 μου. Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν οτι έκανε 2 αναβαθμίσεις την μια μετά την αλλη και τώρα η συσκευή μου λέει Εκδοση Android 2.3.5 , Εκδοση βασικού φάσματος I9100BUKI1 , Αριθμό κατασκευής GINGERBREAD.BUKI3F. Δεν έπρεπε να λέει 2.3.4 ?

 

 

Και εμενα φιλε μου το ιδιο ακριβως. Κινητο απο Vodafone και λεει μετα τις 2 αναβαθμισεις 2.3.5!!!!! (ΟΤΑ αναβαθμισα με WiFi)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...