Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τον άλλαξα τον αριθμό αλλά πως θα παρατηρήσω την διάφορα!

 

παιξε ενα βιντεο να δεις αν ακους τον ηχου σε ακουστικα ΒΤ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω βαλει και εγω την touch-it αλλα επειδη ειναι κλειδωμενο το κινητο και θελω να το ξεκλειδωσω την ξαναπερναω οπως ειναι για να ξεκλειδωσει η πρεπει να γυρισω πρωτα σε 7004?

 

 

EDIT:

εχω βαλει και εγω την touch-it αλλα επειδη ειναι κλειδωμενο το κινητο και θελω να το ξεκλειδωσω την ξαναπερναω οπως ειναι για να ξεκλειδωσει η πρεπει να γυρισω πρωτα σε 7004?

 

εκανα και αυτα εδω αλλα παλι τιποτα.

 

9. Αν όλα πήγαν καλά έχετε ξεκλειδώσει την συσκευή σας. Αν για οποιοδήποτε λόγο το chevron σας βγάλει μήνυμα λάθους (ότι δεν μπορεί να συνδεθεί ) πρέπει :

Α) Να έχετε το καλώδιο Usb που ήρθε με την συσκευή και να αλλάξετε θύρα USB.

B) Να έχετε κλείσει το skype και όποιο πρόγραμμα antivirus kai firewall έχετε…

Γ) Ανοίξτε το αρχείο hosts από τον φάκελο Υπολογιστής/ τοπικός δίσκος/ windows /system32/drivers/etc και σβήστε όσες γραμμές υπάρχουν μέσα με τις λέξεις developerservices.windowsphone.com σώστε το αρχείο και ανοίξτε το να βεβαιωθείτε ότι αποθηκεύτηκαν οι αλλαγές και ξαναδοκιμάστε. Αν παραμένει το προβλημα προσθέστε στο αρχείο hosts τις ποιο κάτω 2 γραμμές:

127.0.0.1 developerservices.windowsphone.com

::1 developerservices.windowsphone.com

σώστε το αρχείο και ανοίξτε το να βεβαιωθείτε ότι αποθηκεύτηκαν οι αλλαγές και ξαναδοκιμάστε.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

σιγη ιχθυος

εχω βαλει και εγω την touch-it αλλα επειδη ειναι κλειδωμενο το κινητο και θελω να το ξεκλειδωσω την ξαναπερναω οπως ειναι *για να ξεκλειδωσει η πρεπει να γυρισω πρωτα σε 7004?

H rom που εχεςι ειναι ηδη ξεκλειδωτη ..Δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα ..Απλως κανε hard reset απο setting/about/reset phone και

θα εισε ΟΚ...Βεβαια θα χασεις ολα τα δεδομενα ετσι ???

 

Αποριας αξιο ειναι πως την κλειδωσες ..Βρες το να μην το ξανακανεις !!!!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι είναι τα ΒΤ ακουστικά!;!

 

Σορρυ ..Bluetooth ακουστικα εννοουσα ...

Link to comment
Share on other sites

H rom που εχεςι ειναι ηδη ξεκλειδωτη ..Δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα ..Απλως κανε hard reset απο setting/about/reset phone και

θα εισε ΟΚ...Βεβαια θα χασεις ολα τα δεδομενα ετσι ???

 

Αποριας αξιο ειναι πως την κλειδωσες ..Βρες το να μην το ξανακανεις !!!!!

 

χεχε.ειδες οτι οσο ζεις μαθαινεις?οκ ευχαριστω θα το κανω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

χεχε.ειδες οτι οσο ζεις μαθαινεις?οκ ευχαριστω θα το κανω

 

λοιπον κολοσε το εκανα.και για να μην την πατησουν και οι αλλοι σαν εμενα εξηγω πως το κλειδωσα (απο αγνοια βεβαια)

νομιζοντας οτι ειναι κλειδωμενο τρεχω την εφαρμογη ChevronWP7 για να το ''ξεκλειδωσω''.

δεν το προσεξα αλλα αντι για unlock που θα ελεγε κανονικα αν ηταν κλειδωμενο ελεγε relock.

το πατησα και κλειδωσε.ετσι απλα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και στο πρωτο ποστ :

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Ελεγχουμε προσεκτικα την δευτερη γραμμη το SPL το νουμερο 3.1.2250.00

Αν εχουμε περάσει mango και εχουμε SPL 4.x.xxxx.xx τοτε ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΕΔΩ ...

Για να συνεχισουμε πρεπει να περάσουμε στο τηλεφωνο μας μια ΡΟΜ 7004 η 7008 ΑΛΟΙΩΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΘΑ ΚΟΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ

απορια : εχω trophy με spl 4.x.xxxxx.xx και το αναβαθμισα σε mango. δε θελω να παρω το επισημο ξεκλειδωμα με 9€ που ετσι κ αλλιως σε καποιους εχει βγαλει θεματακια.Πως επαναφερω σε SPL 3.X.XXXXX.XX ?Ή δεν χρειαζεται ; και το μονο που χρειαζεται ειναι ενω εχω spl 4.xxxxxxxxx να βαλω ΡΟΜ 7004 ; ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ; ή θα τουβλιασει το κινητο;

 

EDIT:

τα καταφερα , ακυρο το πιο πανω ποστ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει άλλο ένα bug της Touch-IT και θα ήθελα να το επιβεβαιώσει κάποιος αν μπορεί.

Όταν πηγαίνω στην ρύθμιση της ώρας και παίζω με τον διακόπτη του "αυτόματο", το κινητό μπαίνει σε Airplane Mode και μετά μου ζητάει και το Pin χάνοντας το σήμα. Σαν να κάνει restart χωρίς να σβήνει.

 

Επίσης, έχει ασχοληθεί κανείς με νεότερα από αυτή την ROM. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάποια διόρθωση; Το ρωτάω γιατί 2-3 φορές έχει φάει κάτι φρίκες το κινητό. Κάπου είχα διαβάσει ότι αυτή η ROM έχει παρατηθεί, και δεν θέλω να μπω σε διαδικασία φλασαρίσματος άλλης. Δεν θέλω να χάσω τα περιεχόμενα των εφαρμογών και των παιχνιδιών.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το airplane mode μου το κάνει και εμένα. Δεν μου φαίνεται για bug όμως, χωρίς να ξέρω γιατί πρέπει να το κάνει. Σίγουρα δεν είναι ενοχλητικό.

Επίσης το reply σε email μου δουλεύει κανονικά εδώ και καιρό ευτυχώς.

Μόνο το νεο αρχείο word μου έχει μείνει.

 

Ο ίδιος ο developer έχει γράψει εδώ και καιρό οτι σταμάτησε την ανάπτυξη.

Το κακό είναι οτι η νέα dft v3 δεν είναι τόσο καλή. Όχι ταχύτητα, αλλά συνέχεια διαβάζω μικρο προβλήματα.

Μόνο η πρώτη έκδοση mango που είχε βγάλει ήταν άψογη. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα.. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει να μου πει με σιγουριά.. Έχω το hd7 και έχω περάσει την rom touch it με mango και είναι ξεκλείδωτο..Δεν θυμάμαι ποια έκδοση touch it είχα βάλει και δεν ξέρω αν μπορώ να το δω κάπως.

 

Το ερώτημα είναι αν κάνω την ενημέρωση που μου βγήκε (7.10.7740.16) υπάρχει περίπτωση να μου κλειδώσει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελευταια στην touch it εχω τρελη καταναλωση μπαταριας...ουτε μερα και δεν το ακουμπαω με ολα κλειστα.το εβγαλα στις 7 απο την μπριζα και στις 8το βραδυ εσβησε απο ρευμα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

όχι εγώ δεν έχω διαπιστώσει τίποτα σχετικό ..το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ένα θέμα με το reply στα email που μάλλον σχετίζεται με την rom αλλά δεν με ενοχλεί και πολύ ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με την touch-it, επειδή έχω 2 μπαταρίες και βάση φόρτισιης (cradle) για να μην ξεμένω ποτέ, βλέπω το εξής...με του που αλλάζω τη μπαταρία δεν κρατάει ημερομηνία - ώρα, και πρέπει να τα ξαναβάλω εγώ...για την ακρίβεια, μου δείχνει ημερομηνία ώρα αυτή που ρύθμισα μετά την προηγούμενη αλλαγή μπαταρίας...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελευταια στην touch it εχω τρελη καταναλωση μπαταριας...ουτε μερα και δεν το ακουμπαω με ολα κλειστα.το εβγαλα στις 7 απο την μπριζα και στις 8το βραδυ εσβησε απο ρευμα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Εβαλες μηπως το προγραμμα για το live tile της μπαταριας ??? Αυτο ειναι το προβλημα ..

Κανει συνεχεια ελεγχο και εχει προβλημα...Θα το φτιαξει ειπε στην επομενη να κανει ελεγχο καθε 10 λεπτα

 

Επισης να τσεκαρεις και το ρυθμισεις/εφαρμογες/εργασιες παρασκηνιου για διεργασιες που τρεχουν στο background ...

 

Καλησπέρα και καλό μήνα.. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει να μου πει με σιγουριά.. Έχω το hd7 και έχω περάσει την rom touch it με mango και είναι ξεκλείδωτο..Δεν θυμάμαι ποια έκδοση touch it είχα βάλει και δεν ξέρω αν μπορώ να το δω κάπως.

 

Το ερώτημα είναι αν κάνω την ενημέρωση που μου βγήκε (7.10.7740.16) υπάρχει περίπτωση να μου κλειδώσει;;;;

 

Απο οτι διαβασα δεν κλειδωνει.

Αλλα και παλι θα εχεις το backup που κανει για να γυρισεις πισω οποτε μην ανησυχεις

 

Το σημαντικο ειναι οτι αυτη η ΡΟΜ οπως ειπαμε απο την αρχη ειναι αναβαθμίσιμη ...

Και θα πρέπει να την κρατησουμε σαν reference rom ...Κρατηστε ενα αντιγραφο κάπου

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για όσους εγκατέστησαν την v3 της DFT και έχουν πρόβλημα με την ένταση του ήχου πηγαίνετε στο registry editor και στο [HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Volume] αλλάξτε τα

"Key"=dword:2

"Screen"=dword:2

"Mute"=dword:7

"Volume"=dword:C666C666

"MaxSystemUIVolume"=dword:1E

"MaxInCallUIVolume"=dword:A

"MaxdBAtten"=dword:2D

"MinInCallVolume"=dword:1111

 

όπου:

C666C666 = 3328624230

1E = 30

A = 10

2D = 45

1111 = 4369

 

Σε μένα δούλεψε.

Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικο ειναι οτι αυτη η ΡΟΜ οπως ειπαμε απο την αρχη ειναι αναβαθμίσιμη ...

Και θα πρέπει να την κρατησουμε σαν reference rom ...Κρατηστε ενα αντιγραφο κάπου

 

εννοεις την πρωτη touch it v2 που εβαλες και δουλευει αψογα σωστα ?? αυτη εχω και εγω και μου εχει βγαλει ενα update το αναβαθμιζω κανονικα η θα υπαρχει καποιο προβλημα μετα ? ( π.χ να κλειδωσει )

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία παρατηρώ περίεργα κωλύματα στο κιν και σκευτομαι να κανω φορματ με νεα ρομ ομως...

εσεις πια ρομ προτείνεται εκτος της touch it?

βρηκα μια του ansar που λεει οτι ειναι mia titan rom για το spark (trophy).

Tην εχει δοκιμάσει κανείς?

titan rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1340328 (αν βαλω αυτην θα εχω προβλημα με τα updates?)

Dft V3 rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362013 (για αυτην δεν ακουω απο δω κακα λογια!)

και κατι ακομα, δεν υποτίθεται οτι το νοκια οδηγηση δεν χρεαζεται δυκτιο???

Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία παρατηρώ περίεργα κωλύματα στο κιν και σκευτομαι να κανω φορματ με νεα ρομ ομως...

εσεις πια ρομ προτείνεται εκτος της touch it?

βρηκα μια του ansar που λεει οτι ειναι mia titan rom για το spark (trophy).

Tην εχει δοκιμάσει κανείς?

titan rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1340328 (αν βαλω αυτην θα εχω προβλημα με τα updates?)

Dft V3 rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362013 (για αυτην δεν ακουω απο δω κακα λογια!)

και κατι ακομα, δεν υποτίθεται οτι το νοκια οδηγηση δεν χρεαζεται δυκτιο???

 

Στο thread του ansar λέει πως θα αναβαθμίζεται σίγουρα. Το θέμα είναι πως δε ξέρεις αν με την αναβάθμιση θα χάνεται το unlock..

Η dft σίγουρα δεν αναβαθμίζεται. Το θέμα με το volume διορθώνεται όπως είπε ο συμφορουμίτης πριν. Κάτι είδα για το ringtone που γυρνάει πάντα στο κλασικό, αλλά δε πρέπει να είναι σε όλους έτσι.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Στο thread του ansar λέει πως θα αναβαθμίζεται σίγουρα. Το θέμα είναι πως δε ξέρεις αν με την αναβάθμιση θα χάνεται το unlock..

Η dft σίγουρα δεν αναβαθμίζεται. Το θέμα με το volume διορθώνεται όπως είπε ο συμφορουμίτης πριν. Κάτι είδα για το ringtone που γυρνάει πάντα στο κλασικό, αλλά δε πρέπει να είναι σε όλους έτσι.

 

Ω σε ευχαριστώ, θα δοκιμάσω του ανζαρ αλλα την τετάρτη μαλλον ή σημερα αν εχω κέφια.

Αυτο με το νοκια τελκα τι τρέχει???

απο τι ειδα κατεβαζει χαρτες αλλα παρατηρησα οτι δεν χρειαζεται μιας και αφού ειμαστε στο ιντερνετ χωρις να το αναφερει δημιουργει όλο τον χάρτη και οχι μονο την ελλαδα π.χ που μόνο αυτήν κατεβασα.

Link to comment
Share on other sites

Ω σε ευχαριστώ, θα δοκιμάσω του ανζαρ αλλα την τετάρτη μαλλον ή σημερα αν εχω κέφια.

Αυτο με το νοκια τελκα τι τρέχει???

απο τι ειδα κατεβαζει χαρτες αλλα παρατηρησα οτι δεν χρειαζεται μιας και αφού ειμαστε στο ιντερνετ χωρις να το αναφερει δημιουργει όλο τον χάρτη και οχι μονο την ελλαδα π.χ που μόνο αυτήν κατεβασα.

 

Θα βάλω κι εγώ την dft v3 σήμερα ή αύριο, αλλά η ansar δεν φαίνεται να έχει προβλήματα.

Το Nokia drive, ακόμα και στα Nokia wp, χρειάζεται internet access για να ξεκινήσει, γιατί με σύνδεση στο Internet υπολογίζει τη διαδρομή και γενικά οτιδήποτε, πλην του κατεβάσματος του χάρτη. Τον χάρτη τον αποθηκεύει απο πριν στο κινητό, ώστε να είναι άμεσα διαθέσιμος.

Έχει ανακοινώσει οτι θα βγάλει έκδοση Offline, όπως τα κλασικά gps προγράμματα, και τότε θα γίνει port λογικά και στα υπόλοιπα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την πρωτη dft που βγηκε ειναι super και μου εχει βγει μηνυμα για update. το κανω κανονικα η οχι ??. ευχαριστω

 

κι εγω αυτην εχω...

Απο τις 4 οκτωβριου και χωρις κανενα προβλημα...

Προσπαθησα να το κανω το update με αποτυχια φυσικα, εχωντας ξεχάσει οτι δεν γινετε.

σου συνιστω να μην το κάνεις γιατι εγω που το εκανα οταν απέτυχε γυρισε στο backup χωρις τους συνγχρονισμους (μουσικη, βιντεο,εικόνες).

 

Πο εχω αρχίσει να βαριεμαι πολυ το μουντο background των WP7.

τι γινεται με την custom που ελεγες κολοσσε?

Η κατοχοι HD7 χέρονται ειδη τετοια πράματα. :(

Πες κανα νέο να χαρούμε...

Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...