Jump to content

Οδηγός εγκατάστασης Custom ROM Final Mango 7720.68 - Ελληνικά


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

touchxplorer για mango βγηκε τελικα ???? ευχαριστω

 

Όχι ακόμα :(

Η νέα dft freedom rom v2 έχει built-in το touchxplorer εκτός των άλλων, και λογικά θα δουλεύει εκεί. Σε custom rom είναι φυσικά πιο εύκολο να το κάνεις να δουλέψει.

 

Περιμένουμε και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 463
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17674125 παιδια αθτην την rom για να την περασουμε πρεπει να γυρισουμε 7008?

 

Ναι οπωσδηποτε !!!!! Και μετα ακολουθησε τον οδηγο της πρωτης σελιδας....

Εβγαλε ομως και 2 εκδοση η DFT team Δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχει αρκετα νεα πραγματακια

Εδώ ειναι

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις ένα οδηγό?

 

Η διαδικασία ειναι ακριβως ιδια με αυτη της πρωτης σελίδας...Μονο το αρχειο της ΡΟΜ που θα κατεβάσεις αλλαζει ...

Θα κανω μια διορθωση για να βάλω και τις νεες εκδοσεις

 

edit

Εκανα την προσθηκη/διορθωση στην πρωτη σελίδα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η rom αλλάζει μόνο κ η διαδικασία είναι ίδια? ακολουθουμε τα βηματα?και έχεις κάνει τις διορθωσεις?

 

Εγώ θα πρότεινα έναν καλύτερο τροπο εποικινωνιας μέσω κάποιων βίντεο που μπορείς να ανεβαζεις δείχνοντας μας αναλυτικά τα βήματα που πρέπει να ακολουθουμε δείχνοντας μας ταυτόχρονα κ την εξέλιξη που θα έχει το κινητό. Εγώ απλός προτείνω αυτόν τον τροπο κ νομίζω ότι θα γίνουμε μια καλύτερη ομάδα πάνω στην λειτουργία των windows phone!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η rom αλλάζει μόνο κ η διαδικασία είναι ίδια? ακολουθουμε τα βηματα?και έχεις κάνει τις διορθωσεις?

 

Ναι αυτο ειπα...

 

Εγώ θα πρότεινα έναν καλύτερο τροπο εποικινωνιας μέσω κάποιων βίντεο που μπορείς να ανεβαζεις δείχνοντας μας αναλυτικά τα βήματα που πρέπει να ακολουθουμε δείχνοντας μας ταυτόχρονα κ την εξέλιξη που θα έχει το κινητό. Εγώ απλός προτείνω αυτόν τον τροπο κ νομίζω ότι θα γίνουμε μια καλύτερη ομάδα πάνω στην λειτουργία των windows phone!!!

 

Η διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη και περιγραφεται αναλυτικα...Αν ακολουθησεις τον οδηγο κατα γράμμα δεν νομιζω οτι χρειαζεται βιντεο

Link to comment
Share on other sites

δε μου λες δλδ να κατεβασω την rom πυ λεει Touch-IT HD7 V5.0 PB ? Το λεω γιατι καπου στις τελευτεες σελιδες λεει οτι ειδε μια rom V5.1 .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H νέα dft freedom v2 έχει γραφτεί πως έχει πρόβλημα με τα sms στο htc mozart.

Για να το διορθώσετε δείτε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19225396&postcount=16

και κατεβάστε το xap που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

To xap που μας δινει το κατεβαζουμε μετα απο το κινητο μας?

Ναι, αν έχεις mozart και έχεις πρόβλημα με τα sms, τότε κατεβάζεις το xap και ακολουθείς τις οδηγίες:

"download this xap , setup and run it , then use touchXplorer and go to \My Documents\My Ringtines , and copy SMS_Providers_OEM.dll to the Windows , reboot your device."

Link to comment
Share on other sites

δε μου λες δλδ να κατεβασω την rom πυ λεει Touch-IT HD7 V5.0 PB ? Το λεω γιατι καπου στις τελευτεες σελιδες λεει οτι ειδε μια rom V5.1 .

 

????? Δεν καταλαβαινω τι λες ...Αν θελεις εξηγησε μου το

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει την περασα τελικα κ μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη κ το internet sharing ειναι πολυ καλο αν και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι το touch explorer, το tango αλλα κ ποιες ειναι υπολοιπες αλλαγες. ευχαριστω παντως για τις οδηγιες.επισης υπαρχειμεγαλοπροβλημα στο wi-fi δεν συνδεεται. Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει την περασα τελικα κ μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη κ το internet sharing ειναι πολυ καλο αν και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι το touch explorer, το tango αλλα κ ποιες ειναι υπολοιπες αλλαγες. ευχαριστω παντως για τις οδηγιες.επισης υπαρχειμεγαλοπροβλημα στο wi-fi δεν συνδεεται.

 

Και εδώ το Wi-fi δεν συνδεεται με τίποτα. Ουτε σε ανοικτό ή κλειστό δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει την περασα τελικα κ μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη κ το internet sharing ειναι πολυ καλο αν και δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι το touch explorer, το tango αλλα κ ποιες ειναι υπολοιπες αλλαγες. ευχαριστω παντως για τις οδηγιες.επισης υπαρχειμεγαλοπροβλημα στο wi-fi δεν συνδεεται.

 

Και εδώ το Wi-fi δεν συνδεεται με τίποτα. Ουτε σε ανοικτό ή κλειστό δίκτυο.

 

Nα υποθεσω οτι εχετε κλεισει το internet sharing ετσι ??? Πρεπει να ειναι κλειστο για να συνδεθουμε σε καποιο wi-fi δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι εχετε κλεισει το internet sharing ετσι ??? Πρεπει να ειναι κλειστο για να συνδεθουμε σε καποιο wi-fi δικτυο

 

Ναι είναι κλειστό. Προς το παρόν τίποτα απο WiFi

 

EDIT

Το "πρόβλημα" λύθηκε. Επειδή αλλάζει η διεύθυνση MAC δεν έιχα κάνει την αντίστοιχη ρύθμιση στο router για να μπορεί

να συνδέθεί.

Edited by anmar
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι κλειστό. Προς το παρόν τίποτα απο WiFi

 

EDIT

Το "πρόβλημα" λύθηκε. Επειδή αλλάζει η διεύθυνση MAC δεν έιχα κάνει την αντίστοιχη ρύθμιση στο router για να μπορεί

να συνδέθεί.

 

Ωραία.

Πες μας εντυπώσεις. Συγκεκριμένα αν θες και μπορείς:

Δοκίμασε να ανοίξεις το touchxplorer και πες μας δουλεύει κανονικά; Σου εμφανίζει τους φακέλους δηλαδή;

Μπορείς απο το office Να δημιουργήσεις νέο word;

Σε email όταν πατάς απάντηση ανοίγει κανονικά νέο email για να γράψεις απάντηση;

Τα sms δουλεύουν κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

δε μου άρεσε η νεα dft καθόλου το wifi δεν συνδέεται οι ταχύτητες είναι πολύ χαμηλές στο μενού αφού πατάω το κουμπί search Bing κ ανοίγει μετά από δυο δευτερόλεπτα κ το καλύτερο είναι οι χάρτες δε μπορείς να δεις απόλυτος τίποτα.ειμαι πολύ απογοητευμένος από την dft μπορεί μήπως κάποιος να μου πει πως να βάλω άλλη rom η να την γυρεισω στην προηγούμενη γιατί αυτό δεν γίνετε άλλο μου έχει σπάσει τα νευρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε μου άρεσε η νεα dft καθόλου το wifi δεν συνδέεται οι ταχύτητες είναι πολύ χαμηλές στο μενού αφού πατάω το κουμπί search Bing κ ανοίγει μετά από δυο δευτερόλεπτα κ το καλύτερο είναι οι χάρτες δε μπορείς να δεις απόλυτος τίποτα.ειμαι πολύ απογοητευμένος από την dft μπορεί μήπως κάποιος να μου πει πως να βάλω άλλη rom η να την γυρεισω στην προηγούμενη γιατί αυτό δεν γίνετε άλλο μου έχει σπάσει τα νευρα.

 

Aλήθεια; Είναι παντού και πάντα το πρόβλημα ή που και που τρώει κολλήματα;

Καταρχάς πριν αλλάξεις, μπορείς να μας πεις τα στοιχεία του τηλεφώνου, υλικολογισμικό κτλ;

 

Αν θες να βάλεις custom rom, βάλε την touch-it που δίνει και ο οδηγός αυτός.

Το μόνο πρόβλημα που έχω βρει, (την έβαλα απο τότε που βγήκε επίσημα το mango update) είναι οτι δεν σε αφήνει να δημιουργήσεις νέο word document στο κινητό.

Μπορείς να ανοίξεις τα ήδη υπάρχοντα, και να το αποθηκεύσεις με νέο όνομα, άρα έτσι ξεκινάς καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα τουλαχιστον εβγαζε προβληματα παρα πολυ συχνα δηλδ την μια φορα μπορει να εμπενε στ internet κ την αλλη να με πετουσε ολη την ωρα ακομα ομως κ οταν εμπενα επρεπε να ημουν διπλα στο ρουτερ.το bing search button οταν το πατουσα ανοιγε μετα απο 2 δευτερολεπτα.το μενου αλλαζε πολυ αργα σε σχεση με την touch it.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ TOUCH-IT Η ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ? ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ: Η KAINOYΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ZUNE?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

εμενα τουλαχιστον εβγαζε προβληματα παρα πολυ συχνα δηλδ την μια φορα μπορει να εμπενε στ internet κ την αλλη να με πετουσε ολη την ωρα ακομα ομως κ οταν εμπενα επρεπε να ημουν διπλα στο ρουτερ.το bing search button οταν το πατουσα ανοιγε μετα απο 2 δευτερολεπτα.το μενου αλλαζε πολυ αργα σε σχεση με την touch it.

 

Εχεις βαλει ποτε την touch it ??? Eιχες τετοια προβληματα με την ΡΟΜ της HTC ????

H touch it ειναι πολυ σταθερή την χρησιμοποιουμε τοσο καιρο χωρις προβληματα...Δοκιμασε την ...

 

ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ TOUCH-IT Η ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ? ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ: Η KAINOYΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ZUNE?

 

Τα ιδια ισχυουν και για σενα ...( σε παρακαλω να μην γραφεις με κεφαλαία ..ειναι σαν να φωνάζεις)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Πες μας εντυπώσεις. Συγκεκριμένα αν θες και μπορείς:

Δοκίμασε να ανοίξεις το touchxplorer και πες μας δουλεύει κανονικά; Σου εμφανίζει τους φακέλους δηλαδή;

Μπορείς απο το office Να δημιουργήσεις νέο word;

Σε email όταν πατάς απάντηση ανοίγει κανονικά νέο email για να γράψεις απάντηση;

Τα sms δουλεύουν κανονικά;

 

ο touchxplorer απο ότι βλέπω δουλέυει κανονικά. Εμφανίζει όλους τους φακέλους και τους ανοίγει

Οffice δουλεύει μιά χαρά

Απάντηση απο e mail όλα καλά

sms δεν είδα κανένα πρόβλημα

Ψάχνω να βρώ που έχει τους χάρτες το navigon για να σβήσω αρκετούς . Ξέρει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

ο touchxplorer απο ότι βλέπω δουλέυει κανονικά. Εμφανίζει όλους τους φακέλους και τους ανοίγει

Οffice δουλεύει μιά χαρά

Απάντηση απο e mail όλα καλά

sms δεν είδα κανένα πρόβλημα

Ψάχνω να βρώ που έχει τους χάρτες το navigon για να σβήσω αρκετούς . Ξέρει κανείς ?

 

Ευχαριστούμε. Τι συσκευή έχεις; Trophy; Γενικότερα δουλεύουν όλα κανονικά; Αν μπορείς βάλε εδώ τα στοιχεία σου απο το about για να δούμε τι oem έχει μέσα.

Για το navigon, υπήρχε στο xda μέθοδος που επιλέγεις εσύ ποια θα περαστούν. Άρα διαλέγεις τα πάντα απο maps, εκτός απο τις χώρες που δεν σε ενδιαφέρουν. Όλα τα άλλα τα κρατάς ακόμα και αν δεν τα θες. Μόνο χάρτες αποεπιλέγεις. Έχει αφαιρεθεί τώρα δυστυχώς.

Αν το έχεις αυτόν τον downloader μπορείς να το σβήσεις και να το ξαναπεράσεις, μόνο με Ελληνικό χάρτη.

Αλλιώς σε κάποιον isolatedstore φάκελο θα είναι.

 

 

Edit:

Δες εδώ:

- Navigon 4 Europe is installed to

\Applications\Data\DA8734ED-666A-4227-81EA-8FC937752D98\Data\IsolatedStore

 

Άρα εκεί θα έχει λογικά φάκελο /map και θα σβήνεις όσους χάρτες θες. (Κράτα ένα backup κάπου αν μπορείς).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε. Τι συσκευή έχεις; Trophy; Γενικότερα δουλεύουν όλα κανονικά; Αν μπορείς βάλε εδώ τα στοιχεία σου απο το about για να δούμε τι oem έχει μέσα.

Για το navigon, υπήρχε στο xda μέθοδος που επιλέγεις εσύ ποια θα περαστούν. Άρα διαλέγεις τα πάντα απο maps, εκτός απο τις χώρες που δεν σε ενδιαφέρουν. Όλα τα άλλα τα κρατάς ακόμα και αν δεν τα θες. Μόνο χάρτες αποεπιλέγεις. Έχει αφαιρεθεί τώρα δυστυχώς.

Αν το έχεις αυτόν τον downloader μπορείς να το σβήσεις και να το ξαναπεράσεις, μόνο με Ελληνικό χάρτη.

Αλλιώς σε κάποιον isolatedstore φάκελο θα είναι.

 

 

Edit:

Δες εδώ:

- Navigon 4 Europe is installed to

\Applications\Data\DA8734ED-666A-4227-81EA-8FC937752D98\Data\IsolatedStore

 

Άρα εκεί θα έχει λογικά φάκελο /map και θα σβήνεις όσους χάρτες θες. (Κράτα ένα backup κάπου αν μπορείς).

 

Εχω το HTC HD7 και απο τις πληροφορίες βλέπω τα παρακάτω με την σειρά που τα βλέπετε στο αντίστοιχο μενού:

Λ.Σ: 7.107720.68

2250.21,510V2 DFT

0002

5.71.09.02a_22.51.50.21U

A102.0.D4

1.54.2250.0(112696)

chip SOC 2,2,5,0

 

Γενικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα από όσο έχω ασχοληθεί αλλά έχω το παρακάτω ερώτημα:

Yπάρχει περίπτωση το software να φταίει για την κατανάλωση μπαταρίας?

Είδα κάποια διαφορά μετά την εγκατάσταση αλλά θα χρειασθεί να το ξαναδώ.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες . Εκεί ήταν που γράφεις.

 

Κάτι ακόμα αν ξέρεις. Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα αρχεία του WP7 απο το PC και πού μπορώ να βρω κάποιο απλό οδηγό .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...