Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bravo X 10.

Good Job.

 

:)

 

Να κανω κι εγω μια ερωτηση? Μολις εβαλα την v2.0 όπου γραφεις: Change 4 icons dock with 5 icons dock by petsas--How to use * In the app drawer, hit edit, and add one more icon dock at the bottom of the page. Εγω αν μπω στο app drawer και πατησω επεξεργασια μου βγαζει τις επιλογες για προσθηκε φακελου ή σελιδας...Αν λεω βλακεια sorry ε, απλα στην criskelo ειχα βαλει τον tw4launcher του petsasj και εκει δεν ειχα θεμα...

 

Μολις μπεις στον app drawer και πατησεις επεξεργασια πατησε πανω σε ενα εικονιδιο και συρε το κατω στο dock και απο 4 θα γινουν 5.

Μπράβο στον Γιάννη (petsas) για την καταπληκτική δουλειά που έχει κάνει!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Πολύ ωραία σ ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Το Blue-Monkey-v.1 είναι σχετικά φτωχό σε σχέση με το theme που έχει η Omega XT,

μπορείς να το βάλεις αλλά δεν θα αλλάξουν όλα.

Αν δεν σου αρέσει βάλε την απλή Omega και μετά το Blue-Monkey

Σε κάθε περίπτωση πάρε backup πρώτα.

.

 

Ok ευχαριστω , θα την αφησω οπως εχει , το μονο που μου αρεσε στο blue monkey ηταν τα 4 εικονιδια στην οθονη αναμονης που ηταν πιο μικρα και στρογγυλα και δηναν μεγαλυτερη εμφαση στην οθονη.

Αν σε καπια επομενη εκδοση τα αλλαξεις θα ταν οτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Μολις μπεις στον app drawer και πατησεις επεξεργασια πατησε πανω σε ενα εικονιδιο και συρε το κατω στο dock και απο 4 θα γινουν 5.

Μπράβο στον Γιάννη (petsas) για την καταπληκτική δουλειά που έχει κάνει!

Ρε συ το παλεψα 5 φορες για να βαλω την καμερα στο dock και δεν εβγαινε και τωρα που δοκιμασα παλι εγινε! Sorry για τη χαζη ερωτηση. Κατα τα αλλα ειναι πολυ smooth και πολυ ωραιο θεμα! Θα τη δουλεψω περισσοτερο και θα επιστρεψω! Συγχαρητηρια!!! Να κανω μια προταση; Να μπορουν να μπαινουν οι εφαρμογες σε αλφαβητικη σειρα στο app drawer και σε προβολη πλεγματος και οχι μονο σε προβολη λιστας γιατι εχω ποοολλες εφαρμογες και με βολευε παρα πολυ να τις ψαχνω με το ονομα...Με τον twlauncher 4.5 μπορουσα στην criskelo, αλλα εδω δεν με αφηνει να τον κανω εγκατασταση...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1061883

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το παλεψα 5 φορες για να βαλω την καμερα στο dock και δεν εβγαινε και τωρα που δοκιμασα παλι εγινε! Sorry για τη χαζη ερωτηση. Κατα τα αλλα ειναι πολυ smooth και πολυ ωραιο θεμα! Θα τη δουλεψω περισσοτερο και θα επιστρεψω! Συγχαρητηρια!!! Να κανω μια προταση; Να μπορουν να μπαινουν οι εφαρμογες σε αλφαβητικη σειρα στο app drawer και σε προβολη πλεγματος και οχι μονο σε προβολη λιστας γιατι εχω ποοολλες εφαρμογες και με βολευε παρα πολυ να τις ψαχνω με το ονομα...Με τον twlauncher 4.5 μπορουσα στην criskelo, αλλα εδω δεν με αφηνει να τον κανω εγκατασταση...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1061883

 

Κατέβασε την εφαρμογή appzorter και έκανες τη δουλειά σου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το of topic.

Ετοιμάζομαι να έρθω στην παρέα σας μια και το galaxy note που περίμενα είναι σούπερ μεν αλλά πολύ μεγάλο για χρήση σε 70% ως τηλεφωνικής συσκευής..

Για να ..ετοιμάζομαι, είναι εφικτό να μου προτείνει κάνεις κάποια εφαρμογή να συγχρονίζω με outlook? ( με Ελληνικό μενού κατά προτίμηση ) Θέλω να αποφύγω συγχρονισμούς με gmail

Επίσης, είμαι άσχετος με τα android.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το of topic.

Ετοιμάζομαι να έρθω στην παρέα σας μια και το galaxy note που περίμενα είναι σούπερ μεν αλλά πολύ μεγάλο για χρήση σε 70% ως τηλεφωνικής συσκευής..

Για να ..ετοιμάζομαι, είναι εφικτό να μου προτείνει κάνεις κάποια εφαρμογή να συγχρονίζω με outlook? ( με Ελληνικό μενού κατά προτίμηση ) Θέλω να αποφύγω συγχρονισμούς με gmail

Επίσης, είμαι άσχετος με τα android.

Ευχαριστώ.

 

Ψάξε για το MyPhoneExplorer

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τον cf 4.2 τι γνώμην έχετε...δεν βλέπω να τον αναφερετε πουθενά...μόνο για τον 4.1 βλέπω αναφορές σας...

 

Sent from my MZ601

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απλά τέλεια,την εγκατέστησα το μεσημέρι δουλεύει άψογα και το θέμα πολύ ωραίο, πολύ γρήγορη, η Βαυαρία μετά από 6 ώρες όχι πολύ χρήση κάτι τηλ λίγο στο bluetooth, λίγο internet και είναι στο 95% πολλά πολλά συγχαρητηρια!!!:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει και γω τη V2 , απλα τελεια !!! το μονο ειχα εγκαταστησει παιχνιδια της gameloft τα HD , ενω εκανα επαναφορα με titanium δεν μου δουλευουν τα παιχνιδια ενω τα φορτώνει στην αρχη μετα με πετα εξω.

Σε αλλες ρομ μου δουλευαν κανονικα , ακομη και στην omega στις 1... εκδοσεις.

Το χει παρατηρησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα θελα να ρωτήσω γιατί όταν εγκατέστησα την 2.0 με το cf4.1 μου λέει στο τιτανιουμ οτι το τηλέφωνο δεν είναι ροοτ ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικαα

Link to comment
Share on other sites

Mε το που κανω εγκατασταση την omega και μπαινω στο internet γιατι μου κατεβαζει μονο του εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει και που ειχα διαγραψει κιολας,μηπως επαναφερει μονη της το nadroid back up;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!καταρχας συγχαρητηρια για την εκπληκτικη δουλεια ολων οσων εργαστηκαν πανω στη ρομ.μια ερωτηση θελω να κανω.δουλευει μονο σε ΚΙ3 και αν ναι που μπορουμε να την βρουμε την συγκεκριμενη εκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μην παιδεύεσαι άδικα περίμενε μόλις πάω σπίτι να σου στείλω την έκδοση που έχω που όλα δουλεύουν ρολόι..όπως είπα και πιο πάνω η τελευταία προ έκδοση του τιτανιουμ δημιούργησε και σε μένα πολλά προβλήματα.και σε λεομαρ αλλά και στην ομεγα.

θα σε στείλω pm μόλις σχολάσω.

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Και πανε τσαμπα τα 5.00€;Αν ξερεις καμια λυση στειλε μου pm γιατι σημερα και γω κατεβασα το titanium pro και εχω 4 φορες φλασαρει OMEGA νομιζωντας πως φταιει η rom,αν ξερεις κατι δωσε τα φωτα σου
Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν το έχω ακόμη το τηλεφωνο. Δεν ξέρω καν τι είναι αυτο :O

 

Είναι πρόγραμμα που εγκαθιστάς στον υπολογιστή.

Μπορείς να το κατεβάσεις από 'δώ: http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Sony-Ericsson/MyPhoneExplorer.shtml

 

Βασικά και εγώ όταν πρωτοάρχισα την ανασχόληση με τα android, έλεγα αυτό που λες και ΄συ, να μην μπλέξω με συγχρονισμούς μέσω gmail. Στη πορεία όμως άλλαξα γνώμη και βρίσκω το συγχρονισμό με gmail καταπληκτικό. Άσε που μπορείς να βάλεις όλους τους email λογαριασμούς σου να λαμβάνονται όλα τα mail που έρχοντε στο gmail.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τον cf 4.2 τι γνώμην έχετε...δεν βλέπω να τον αναφερετε πουθενά...μόνο για τον 4.1 βλέπω αναφορές σας...

Sent from my MZ601

 

Δεν τον έχω δοκιμάσει, θα ήθελα και εγώ αν κάποιος τον χρησιμοποιεί να μας γράψει σχόλια.

 

Απλά τέλεια,την εγκατέστησα το μεσημέρι δουλεύει άψογα και το θέμα πολύ ωραίο, πολύ γρήγορη, η Βαυαρία μετά από 6 ώρες όχι πολύ χρήση κάτι τηλ λίγο στο bluetooth, λίγο internet και είναι στο 95% πολλά πολλά συγχαρητηρια!!!:D:D:D

 

Ευχαριστώ Κυριάκο :)

 

Νίκο δεν το έχω ακόμη το τηλεφωνο. Δεν ξέρω καν τι είναι αυτο :O

 

Μιχαλη μου, μολις παρεις το τηλέφωνο θα στα εξηγήσουμε όλα,

η Omega σε περιμένει :lol:

 

εχω βαλει και γω τη V2 , απλα τελεια !!! το μονο ειχα εγκαταστησει παιχνιδια της gameloft τα HD , ενω εκανα επαναφορα με titanium δεν μου δουλευουν τα παιχνιδια ενω τα φορτώνει στην αρχη μετα με πετα εξω.

Σε αλλες ρομ μου δουλευαν κανονικα , ακομη και στην omega στις 1... εκδοσεις.

Το χει παρατηρησει κανεις?

 

Σε έμενα δουλεύουν όλα κανονικά και έχω και πολλά!

 

Mε το που κανω εγκατασταση την omega και μπαινω στο internet γιατι μου κατεβαζει μονο του εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει και που ειχα διαγραψει κιολας,μηπως επαναφερει μονη της το nadroid back up;

 

Tι εννοείς μπαίνω στο internet? Εχεις nadroid back up στο intrenet, και να έχεις όμως δεν το επαναφέρει.

 

Καλησπερα!!!καταρχας συγχαρητηρια για την εκπληκτικη δουλεια ολων οσων εργαστηκαν πανω στη ρομ.μια ερωτηση θελω να κανω.δουλευει μονο σε ΚΙ3 και αν ναι που μπορουμε να την βρουμε την συγκεκριμενη εκδοση?

 

Αν θέλεις να βάλεις την Omega δεν την χρειάζεσαι την KI3,

διάβασε τις οδηγίες εγκατάστασης στα πρώτα ποστ.

 

Τρομερη δουλεια ενα μεγαλο μπράβω σε σενα και στην ομαδα σου...αν υπαρχει ομαδα...

Θα ηθελα αν μπορουσες να εχεις αλλη μια επιλογη για themes όπως του λεομαρ το black by nitroz αν δεν κανω λάθως,ετσι ωστε μαζι με το παρον θεμα που είναι εξερετικο να υπάρχει και η εναλαγή για το black...Μονο αυτό απο μενα...Τωρα την κατεβάζω και αυριο θα εχω εντυπώσεις...Και πάλι συνχαρητηρια...

Τα σπάει το θέμα.. Αν το περάσετε θα το προσπαθήσω να την περάσω και εγώ ο άχρηστος :X

 

Το δοκίμασα και δουλεύει τελεία με την Omega,

Πήρα και άδεια απο τον δημιουργό της και θα το βαλω σύντομα στο Omega Files.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@ioathe φιλε μου οταν βρεις χρονο τσεκαρε και το black theme του nitroz που εχει ο λεο στην κουζινα του.

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

@ioathe φιλε μου οταν βρεις χρονο τσεκαρε και το black theme του nitroz που εχει ο λεο στην κουζινα του.

 

Sent from my iphone 4

 

Το κοιτάζω τώρα και θα είναι στο Omega Files σύντομα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το κοιτάζω τώρα και θα είναι στο Omega Files σύντομα :)

 

οκ μαν νασαι καλα...

απλα να ξερεις οτι ειναι δυο τα black θεματα που αναφερθηκαν...το ενα ειναι του nitroz και το αλλο ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1289734

δεν βιαζόμαστε πάντως :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Mε το που κανω εγκατασταση την omega και μπαινω στο internet γιατι μου κατεβαζει μονο του εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει και που ειχα διαγραψει κιολας,μηπως επαναφερει μονη της το nadroid back up;

 

Φίλε μου, μήπως κατά τύχη εννοείς, ότι αμέσως μετά το flash, με το που δίνεις user/password για Market, επιλέγεις (είναι default νομίζω...) να συγχρονίζεις με το Market (το backup των εφαρμογών σου)?

RTFM...
Link to comment
Share on other sites

Mε το που κανω εγκατασταση την omega και μπαινω στο internet γιατι μου κατεβαζει μονο του εφαρμογες που ειχα εγκαταστησει και που ειχα διαγραψει κιολας,μηπως επαναφερει μονη της το nadroid back up;

 

τις εφαρμογες εγκαταστατει καθως εβαλες το gmail σου και τον κωδικο σου

το nandroid back up ειναι το image του συστηματος που ειχες τραβηξει πριν εσυ μεσα απο το cwr και αν το επαναφερεις θα εχεις τη ρομ που ειχες οταν το τραβηξες οπως ακριβως ηταν στημενη η συσκευη σου πριν

Link to comment
Share on other sites

τα εφτιαξα τα παιχνιδακια :), ηθελε να απενεργοποιήσω τον εντοπισμό σφαλματων.

Παρα πολυ καλη η rom , επεισης παρατηρησα μεγαλη βελτιωση στο σημα, σε κεντρικο δωματιο του σπιτιου ειχα μονο μια γραμμη τωρα παρα μια ειμαι στο full :dance: , ασε που η μπαταρια πεταει ... απο χθες εχει πεσει μονο 2 % :shock:

Link to comment
Share on other sites

οκ μαν νασαι καλα...

απλα να ξερεις οτι ειναι δυο τα black θεματα που αναφερθηκαν...το ενα ειναι του nitroz και το αλλο ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1289734

δεν βιαζόμαστε πάντως :)

 

To X-POWER+ BLACK [1.1.0] ανεβηκε στο Dropbox και το εβαλα και στο Omega Files

 

Για του nitroz θα ήθελα το url από την σελίδα του στο xda για να το κατεβάσω και για να το δοκιμάσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

To X-POWER+ BLACK [1.1.0] ανεβηκε στο Dropbox και το εβαλα και στο Omega Files

 

Για του nitroz θα ήθελα το url από την σελίδα του στο xda για να το κατεβάσω και για να το δοκιμάσω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1131746

 

εχει ομως μερικες ελλειψεις σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση....τσεκαρετο και δες τι μπορεις να κανεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τα εφτιαξα τα παιχνιδακια :), ηθελε να απενεργοποιήσω τον εντοπισμό σφαλματων.

Παρα πολυ καλη η rom , επεισης παρατηρησα μεγαλη βελτιωση στο σημα, σε κεντρικο δωματιο του σπιτιου ειχα μονο μια γραμμη τωρα παρα μια ειμαι στο full :dance: , ασε που η μπαταρια πεταει ... απο χθες εχει πεσει μονο 2 % :shock:

 

Φίλε αν επιτρέπεται τι σύνδεση εχεις και ειδες βελτίωση στο σημα σου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...