Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιρνω τηλεφωνο απο παντου στο σπιτι μου εντος ξεσκιστηκα στις κλησεις χαχαχαχα. swind εισαι θεος φιλε . Καρφι το σημα συνεχεια:respect::respect::respect:

 

ασε ασε φιλε τουμπες κανω!

επιτελους σερφαρω μεσα στο σπιτι μου με 3g!!!

απίστευτο...:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τον siyah 2.3 να τον φλασαρω πανω στην I9100XXKI3 orginal που χω κατεβασει απο το samfirmware (την εχω κανει root) ?????? και μετα την omega 8 ? φοβαμε μην ειναι θεμα με το kernel siyah 2.3 και κολησει και ετσι ... θα δω.

 

σκεφτηκα οτι μπορει να ειναι θεμα κερνελ η cwm γιαυτο σου προτεινα να φλασαρεις πρωτα τον κερνελ που φοραει η ωμεγα 8

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φλασαρα τον κερνελ siyah 2.3 στην original παλι κολησε δεν μπανει , με ολες τις Οmega που χαν CF-Root κερνελ δεν ειχα προβλημα .

Κριμας :(:(:(:(:(:(:( Θα μηνω στην 7 , του leomar (2.3.6 ΚΚ2) που υπαρχει ρε παιδια δεν την βρησκω?

Link to comment
Share on other sites

ασε ασε φιλε τουμπες κανω!

επιτελους σερφαρω μεσα στο σπιτι μου με 3g!!!

απίστευτο...:):)

 

με ειχε φαει το κρυο και η βεραντα .:lol: και γω σερφαρω κανονικα τωρα και μεσα:)

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φλασαρα τον κερνελ siyah 2.3 στην original παλι κολησε δεν μπανει , με ολες τις Οmega που χαν CF-Root κερνελ δεν ειχα προβλημα .

Κριμας :(:(:(:(:(:(:( Θα μηνω στην 7 , του leomar (2.3.6 ΚΚ2) που υπαρχει ρε παιδια δεν την βρησκω?

 

 

κανε καθαρη εγκατασταση απο την αρχη στοκ ρομ με ξεχωριστα τα τμηματα οχι 1 tar δηλαδη pda - modem - csc μετα κανε ροοτ και βαλε οποια θες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ !!! Μιλαμε για τεστ 3-4 ωρες περιπου με 6 S2 σε 7 αριθμημενα σημεια και πολλα αλλα εξαντλητικα τεστ με αλλους 2 καλους φιλους . :rolleyes:

 

ευχαριστούμε φιλε! το ξαναλεω τεραστια διαφορα!

πως και γιατι ακομη δεν το καταλαβα αλλα το αποτελεσμα ειναι τελειο!:)

 

με ειχε φαει το κρυο και η βεραντα .:lol: και γω σερφαρω κανονικα τωρα και μεσα:)

 

:lol::lol:

για αυτο λατρευω το myphone..;)

Link to comment
Share on other sites

κανε καθαρη εγκατασταση απο την αρχη στοκ ρομ με ξεχωριστα τα τμηματα οχι 1 tar δηλαδη pda - modem - csc μετα κανε ροοτ και βαλε οποια θες:rolleyes:

 

Καθαρη εκανα , h reset μετα stok με odin , τι εννοεις ξεχωριστα τμηματα , στο odin εβαλα κανονικα το PIT , το pda - modem - csc που καταβασα απο το samfirware .

Δεν ξερω αν μπορω να ξεζιπαρω την Omega 8 και να αλαξω τον κερνελ να βαλω το CF-Root , νωμηζω το αρχειο zinage αλλαζεις και μετα να την ζιπαρω παλι , μηπως και πιασει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε φιλε! το ξαναλεω τεραστια διαφορα!

πως και γιατι ακομη δεν το καταλαβα αλλα το αποτελεσμα ειναι τελειο!:)

 

 

 

:lol::lol:

για αυτο λατρευω το myphone..;)

 

 

μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση γιατι δοκιμαζα ι3 - ι4 κτλ. μια απο τα ιδια πανω κατω αλλα το συγκεκριμενο απλα τα σπαει δεν εχει κοκκινησει η να γκριζαρει πουθενα ολο κιτρινο ειναι:D

Link to comment
Share on other sites

Καθαρη εκανα , h reset μετα stok με odin , τι εννοεις ξεχωριστα τμηματα , στο odin εβαλα κανονικα το PIT , το pda - modem - csc που καταβασα απο το samfirware .

Δεν ξερω αν μπορω να ξεζιπαρω την Omega 8 και να αλαξω τον κερνελ να βαλω το CF-Root , νωμηζω το αρχειο zinage αλλαζεις και μετα να την ζιπαρω παλι , μηπως και πιασει.

 

 

ρε jimmy αυτη τη στιγμη που μιλαμει εχει μεινει στο logo και κανει επανεκινησεις συνεχεια ναι η ου ??????

Link to comment
Share on other sites

μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση γιατι δοκιμαζα ι3 - ι4 κτλ. μια απο τα ιδια πανω κατω αλλα το συγκεκριμενο απλα τα σπαει δεν εχει κοκκινησει η να γκριζαρει πουθενα ολο κιτρινο ειναι:D

 

Και σε μένα τα ιδια ...το δικο μου επεζε απο 2/3 γραμμές...τωρα είναι φουλ συνέχεια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...δοκιμαστε λιγο και τον κερνελ void ecko νομιζω οτι ειναι πιο σμουθ ακομη και απο τον speedmod

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε jimmy αυτη τη στιγμη που μιλαμει εχει μεινει στο logo και κανει επανεκινησεις συνεχεια ναι η ου ??????

 

οχι επανεκινησεις , κολαει στην οθονη με το Κιτρινο τριγωνο δεν προχωραει καθολου στο bootanimation και δεν υπακουει κανενα ππληκτρο , πρεπει να βγαλω την μπαταρια και αν την ξαναβαλω παλι κολαει εκει , μπηκα σε recovery αλλα δεν υπακουει να κανω ας πουμε nandroid backup μου λεει can't mount E: , αρα μονη λυση ειναι το download και να βαλω stock μεσω odin και φυσικα να την κανω root να μπορω να μπω σε recovery να ξαναβαλω omega και παλι τα ιδια , την Omega 7 μου την περνει κανονικα με την 8 εχω το προβλημα. Νωμηζω ειμαι αναλυτικος φιλε μου .

Link to comment
Share on other sites

οχι επανεκινησεις , κολαει στην οθονη με το Κιτρινο τριγωνο δεν προχωραει καθολου στο bootanimation και δεν υπακουει κανενα ππληκτρο , πρεπει να βγαλω την μπαταρια και αν την ξαναβαλω παλι κολαει εκει , μπηκα σε recovery αλλα δεν υπακουει να κανω ας πουμε nandroid backup μου λεει can't mount E: , αρα μονη λυση ειναι το download και να βαλω stock μεσω odin και φυσικα να την κανω root να μπορω να μπω σε recovery να ξαναβαλω omega και παλι τα ιδια , την Omega 7 μου την περνει κανονικα με την 8 εχω το προβλημα. Νωμηζω ειμαι αναλυτικος φιλε μου .

 

:rolleyes:περιμενε κατεβασε στα γρηγορα αυτη ειναι χωρισμενη σε 3 μερη βαλτα με odin -----> http://www.multiupload.com/2EMBQMYF4V

 

και μετα μισο να το βρω....

 

θα κανεις ροοτ με αυτο---->http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=651559&d=1310388033

 

στη συνεχεια βαλε αυτη που θες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καθαρη εκανα , h reset μετα stok με odin , τι εννοεις ξεχωριστα τμηματα , στο odin εβαλα κανονικα το PIT , το pda - modem - csc που καταβασα απο το samfirware .

Δεν ξερω αν μπορω να ξεζιπαρω την Omega 8 και να αλαξω τον κερνελ να βαλω το CF-Root , νωμηζω το αρχειο zinage αλλαζεις και μετα να την ζιπαρω παλι , μηπως και πιασει.

 

ποια εκδοση rom περνας και εχεις βαλη το αρχειο pit sto odin

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες , βαζω την omega V8 black blue κανονικα μεσω cwm recovery , instal zip .. και τα σχετικα (ξερω πως μπαινει), κολαει ομως στην οθονη με το κιτρινο τριγωνο , δεν ξεκιναει , οποτε μετα μπαινω σε download και φλασαρω original μεσω odin γιατι το κινητο ΜΟΝΟ εκει υπακουει .

Μετα hard reaset και ξανα φλασαρισμα την 8 και παλι τα ιδια ... :mad: ... βαρεθηκα ... δεν βγαζω ακρη .. κολαει συνεχεια , ενα σωρο h reset εχω κανει ... τιποτα ... Το χω τωρα 20 λεπτα στην οθονη με το κιτρινο τριγωνο .

Για πειτε καμια αλλη rom με 2.3.6 με ΚΚ2 γιατι δεν βλεπω φως στο τουνελ ... του leomar που υπαρχει ?

 

sorry εγω δεν καταλαβα καλα. Περιεργο παντως να μη μπαινει και μετα απο hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...δοκιμαστε λιγο και τον κερνελ void ecko νομιζω οτι ειναι πιο σμουθ ακομη και απο τον speedmod

 

Δωσε λίγκ...αυτο που κατεβάζει απευθειας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:περιμενε κατεβασε στα γρηγορα αυτη ειναι χωρισμενη σε 3 μερη βαλτα με odin -----> http://www.multiupload.com/2EMBQMYF4V

 

και μετα μισο να το βρω....

 

θα κανεις ροοτ με αυτο---->http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=651559&d=1310388033

 

στη συνεχεια βαλε αυτη που θες.

 

λοιπον ξεζιπαρα την omega 8 και πηρα τον zinage απο τον kenrel CF-Root που χει βαλει ο Γιαννης στο omega files και τον αντικατεστησα με τον zinage που χε μεσα η omega 8 (του siyah) και την ζιπαρα παλι ,, οποτε εφτιαξα omega 8 με τον CF-Root kernel , την περασα και :D , μπηκε μια χαρα , ο παλιο siyah 2.3 μου εκανε ολην την ζημια παναθεμα τον , λογικα αν τον φλασαρω τωρα παλι θα μου κολησει ... δεν το κανω θα μηνω με τον CF-root.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να εχω προβλημα με το titanium. To ειχα αναφερει πριν καμια βδομαδα, με την 6.1, οτι το κινητο μου εκανε επανεκκινησεις πανω στο back up. Και τωρα που εχω την 7, παλι το ιδιο κανει. Τι μπορει να φταιει? (σιγουρα οχι ο kernel γιατι με cf root ημουν τοτε, με siyan ειμαι τωρα). Οχι τιπολα αλλο, βαριεμαι να φλασαρω παλι χωρις backup... (φτου και απο την αρχη σεταρισμα...)

 

με το mybackup root παντως μια χαρα εκανε backup. περιεργα πραγματα... :confused:

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στον δρομο φιλε μου και δεν μπορω να σου το στειλω...κοιτα στο xda στο θεμα του original development του sgs2....εγω εχω παθει πλακα..ειναι πολυυυυυυ καλος...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στον δρομο φιλε μου και δεν μπορω να σου το στειλω...κοιτα στο xda στο θεμα του original development του sgs2....εγω εχω παθει πλακα..ειναι πολυυυυυυ καλος...

 

εχει 2

τον void.charlie

και τον void.echo

 

Ποιον απο τους δυο λες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινετε να ακουγοντε τοσο καλα σχολια για τον κερνελ του τουρκου?? Οσες εκδοσεις κ αν εχω δοκιμασει παντα η μπαταρια ειναι τραγικη...και με λιγο ζορισμα(οχι παιχνιδια) ανεβαζει και θερμοκρασια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει 2

τον void.charlie

και τον void.echo

 

Ποιον απο τους δυο λες...

 

φιλε μου τον void.echo φλασαρε τον εχω εδω και λιγη ωρα και ειναι όντως πολυ smooth ολα τα υποληπα θα τα δουμε στην πορεία!!!φυσικα για μενα ο καλύτερος κερνελ μεχρι στιγμής ηταν speedmoede test 2 πολυ καλος!!!!!τωρα δοκιμάζω αυτον εδω και βλεπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγω την V8 XT.

Πολυ καλη κανένα πρόβλημα στο φλασαρισμα.

 

Είπα να δοκιμάσω την ΧΤ αλλα δεν μ αρέσει το θέμα. Για να έχω το original αρκει να φλασάρω τον official TW Launcher νομίζω.

Γιάννη αν τον έχεις μπορείς να μου τον ανεβασεις? Στα omega files υπάρχει για την KJ2 και δεν ξέρω αν κάνει. Επίσης θα ήθελα όταν υπάρξει το RTL fix.

 

Κατα τα αλλα ο kernel προφανώς έξαιτιας κάποιας ρύθμισης που speedάρει τα γραφικά, κάνει τα μενου να εμφανίζονται τρομερά γρήγορα. Βέβαια αυτο δεν έχει να κάνει με τις γενικές επιδόσεις σε ταχύτητα. Ειναι ένα tweak που παρομοιο του υπάρχει και για το iPhone.

Ακόμα δεν έχω δει πολλα πράγματα. Θα αναφέρω εντυπώσεις και συγκρίσεις σε σχέση με την official και τον cf-root που είχα μ αυτήν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγω την V8 XT.

Πολυ καλη κανένα πρόβλημα στο φλασαρισμα.

 

Είπα να δοκιμάσω την ΧΤ αλλα δεν μ αρέσει το θέμα. Για να έχω το original αρκει να φλασάρω τον official TW Launcher νομίζω.

Γιάννη αν τον έχεις μπορείς να μου τον ανεβασεις? Στα omega files υπάρχει για την KJ2 και δεν ξέρω αν κάνει. Επίσης θα ήθελα όταν υπάρξει το RTL fix.

 

Κατα τα αλλα ο kernel προφανώς έξαιτιας κάποιας ρύθμισης που speedάρει τα γραφικά, κάνει τα μενου να εμφανίζονται τρομερά γρήγορα. Βέβαια αυτο δεν έχει να κάνει με τις γενικές επιδόσεις σε ταχύτητα. Ειναι ένα tweak που παρομοιο του υπάρχει και για το iPhone.

Ακόμα δεν έχω δει πολλα πράγματα. Θα αναφέρω εντυπώσεις και συγκρίσεις σε σχέση με την official και τον cf-root που είχα μ αυτήν.

 

Δεν έχει σχέση το θέμα με τον launcher.Ανάλογα το θέμα που θες κατεβάζεις και την ανάλογη έκδοση.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...