Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εκανα nandroid backup, ετσι κι αλλιως δεν ειχα τιποτα μεσα στο τηλεφωνο και παλι ομως μεσα στο recovery δε μου εμφανιζει install zip from sd card, απλα ενα apply update from sdcard και δε βρισκει το zip της omega!

 

Ωχ.. Μαλλον εχασες root access.. Φλασαρε ενα κερνελ για να σου επαναφερει το cwm recovery..

Αν θες περιμενε να δεις τι θα σου πουν κ τα αλλα παιδια εδω..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Μαλλον εχασες root access.. Φλασαρε ενα κερνελ για να σου επαναφερει το cwm recovery..

Αν θες περιμενε να δεις τι θα σου πουν κ τα αλλα παιδια εδω..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εκανα CFW root και φλασαρα κανονικα, αλλα τωρα εχει κολλησει στην οθονη το σημα της omega... :O

Link to comment
Share on other sites

εκανα CFW root και φλασαρα κανονικα, αλλα τωρα εχει κολλησει στην οθονη το σημα της omega... :O

 

Δωστου λιγο χρονο, 1-2 λεπτα στο bootscreen, αν κ παλι κολλησει ειτε δοκιμασε να βγαλεις για λιγο τη μπαταρια η να ξαναφλασαρεις το κερνελ η κ τη ρομ αν κ μου κανει εντυπωση που κολλησε..

Σε recovery μπαινει κανονικα τωρα?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έβγαλα τη μπαταρία και όλα είναι οκ! Το κινητό πάει σφαίρα!

 

Χαιρομαι! Με αγχωσες κ λεω τωρα τον αφησα χωρις τηλεφωνο τον ανθρωπο.. Εχεις cwm recovery κανονικα τωρα?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα... Πρωτη φορα που φλασαρω ρομ. ΚΑτεβασα ξανα τον titanium και προσπαθω να κανω restore :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα... Πρωτη φορα που φλασαρω ρομ. ΚΑτεβασα ξανα τον titanium και προσπαθω να κανω restore :Ρ

 

Για να μην σου εμφανιστουν τυχον προβληματα επαναφορα μονο εφαρμογων χρηστη θα σου προτεινα κ μετα τα δεδομενα τους :-)

Καλωσηρθες στο κοσμο της Omega ^^

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore μονο τις επαφες και τα μηνύματα... Μου φαίνεται οτι μου τρώει λίγο γρήγορα τη μπαταρία αλλά θα δείξει..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore μονο τις επαφες και τα μηνύματα... Μου φαίνεται οτι μου τρώει λίγο γρήγορα τη μπαταρία αλλά θα δείξει..

 

Και εμενα ετσι γινεται πριν απο την πρωτη φορτιση μετα απο νεα φλασαρισματα..Υποθετω οτι με την φορτιση γινεται και ενα ειδος καλιμπραρισματος. Φορτισε το κλειστο για να γινει αργη φορτιση.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμενη ρομ εχει το στοκ scrolarisma bounce πως το λενε μιας κ το κοψε η samsung με τα επομενα updates που εβγαλε??λογο της apple???
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω κ γω τώρα την νέα OMEGA!!Εχω δυο απορίες....: Ο κερνελ που έχει είναι ρυθμισμένος στο performance ή στο battery??

Επίσης απ ότι είδα έχει βγει κ καινούριος κερνελ 2.6.1!!! Μήπως να τον περάσω πάνω από τον siyahS99??Απ ότι λέει έχει διορθώσει αρκετά bugs από τον S99!!

Toν έχει δοκιμάσει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η συγκεκριμενη ρομ εχει το στοκ scrolarisma bounce πως το λενε μιας κ το κοψε η samsung με τα επομενα updates που εβγαλε??λογο της apple???

 

Όλες οι νέες rom αυτό έχουν και αυτό θα έχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορούμε να βρούμε τα εικονίδια της stock έκδοσης; Θέλω να τα χρησιμοποιήσω στον Go Launcher EX.

 

Επίσης θέλω να χρησιμοποιήσω τη stock εφαρμογή για SMS. To θέμα είναι πως ναι μεν στέλνει με 160 χαρακτήρες κανονικά αλλά στον παραλήπτη τα μηνύματα φτάνουν με ερωτηματικά κλπ. Ο μόνος τρόπος για να διαβάζονται τα μνμ είναι να το γυρίσω σε αυτόματη λειτουργία αλλά τότε χάνω τη ρύθμιση των 160 χαρακτήρων. Το CSC code είναι στο EUR. Πως μπορώ να έχω στη μαμά εφαρμογή SMS 160 χαρακτήρες αλλά να διαβάζονται κανονικά τα μνμ από τον παραλήπτη; Μήπως παίζει ρόλο το δίκτυο; (έχω Vodafone).

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φίλο που βάλαμε την 9.2 αρνείται πεισματικά να δει το ωμέγα files στο dropbox και δεν δέχεται τα settings του deluxe για τις επιλογές στο power button..κάναμε αυτά που αναφέρθηκαν για διαγραφή δεδομένων στο deluxe αλλά τίποτα...έχει κανείς καμιά ιδέα; υπόψη την ρομ την περάσαμε no wipe πάνω σε μια 2.3.5 του leomar..να φταίει αυτό;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω πρόβλημα με το deluxe settings. Δεν δέχεται ούτε για το power button ούτε το crt on/off effect. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom γιατί εγώ εχω μόνο omega και απλά αναβαθμίζω είτε με full wipe είτε όχι. Ξέρει κανείς τι παίζει; (εννοείτε είχα κάνει delete την προηγούμενη έκδοση του deluxe.)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φίλο που βάλαμε την 9.2 αρνείται πεισματικά να δει το ωμέγα files στο dropbox και δεν δέχεται τα settings του deluxe για τις επιλογές στο power button..κάναμε αυτά που αναφέρθηκαν για διαγραφή δεδομένων στο deluxe αλλά τίποτα...έχει κανείς καμιά ιδέα; υπόψη την ρομ την περάσαμε no wipe πάνω σε μια 2.3.5 του leomar..να φταίει αυτό;

 

Sent from Galaxy

 

Και εγώ εχω πρόβλημα με το deluxe settings. Δεν δέχεται ούτε για το power button ούτε το crt on/off effect. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom γιατί εγώ εχω μόνο omega και απλά αναβαθμίζω είτε με full wipe είτε όχι. Ξέρει κανείς τι παίζει; (εννοείτε είχα κάνει delete την προηγούμενη έκδοση του deluxe.)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σε ποια από τις 3 Omega;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω πρόβλημα με το deluxe settings. Δεν δέχεται ούτε για το power button ούτε το crt on/off effect. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom γιατί εγώ εχω μόνο omega και απλά αναβαθμίζω είτε με full wipe είτε όχι. Ξέρει κανείς τι παίζει; (εννοείτε είχα κάνει delete την προηγούμενη έκδοση του deluxe.)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το ίδιο με Omega 9.2 ICS μετα απο full wipe

Link to comment
Share on other sites

Στην stock.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και εγώ εχω πρόβλημα με το deluxe settings. Δεν δέχεται ούτε για το power button ούτε το crt on/off effect. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom γιατί εγώ εχω μόνο omega και απλά αναβαθμίζω είτε με full wipe είτε όχι. Ξέρει κανείς τι παίζει; (εννοείτε είχα κάνει delete την προηγούμενη έκδοση του deluxe.)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και στην black blue το ίδιο!

 

και σε μενα το ιδιο προβλημα με omega black blue 9.2

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε αυτό και πες μου αν σου δουλεύει

http://www.mediafire.com/download.php?38jpcc044b1paw0

 

και σε μενα το ιδιο προβλημα με omega black blue 9.2

φλασάρουμε το παραπάνω link , εγώ έβαλα αυτό

http://www.mediafire.com/?r9ntkig0eyqcufo

είμαστε εντάξει με το JKay για το δεξί κουμπί του κινητού μας (για τις συντομεύσεις)

αλλά δεν έχουμε τα σωστά εικονίδια στην πάνω μπάρα

http://img860.imageshack.us/img860/4682/99946697.jpg http://img703.imageshack.us/img703/9621/15729472.jpg

για να έχουμε και τα εικονίδια στην task bar και notification bar

1. Από την omega rom που κατεβάσαμε , διπλό κλικ στο .zip (π.χ. Omega_v9.2_Black_Blue_XWKK5.zip)

ανοίγουμε τον φάκελο system , μετά το app , βρίσκουμε το αρχείο systemUi

και τοποθετούμε το αρχείο systemUi στο κινητό μας

2.με root explorer βρίσκουμε το systemUi , αντιγραφή και κάνουμε επικόλληση στο

system/app (αλλάζουμε πάνω δεξιά το mount)

http://img267.imageshack.us/img267/8669/7777dg.jpg

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει σφάλμα στην ενσωμάτωση του jkay στη rom.

Προφανώς επειδή ο jkay άλλαξε λίγο το αρχείο εγκατάστασης και περιλαμβάνει πλέον και το SystemUI.

Προς το παρόν για όποιον δε ξέρει ή φοβάται να κάνει τη διαδικασία που προείπε ο tora33 πολύ σωστά, καλύτερα να μείνει στην 9.1

που δουλεύει μια χαρά, μέχρι να το φτιάξει ο Γιάννης :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...