Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

To κατάφερες?

 

Αν εννοείς την γραμματοσειρά SonySketch που ξέρω οτι προτιμάς να πώ οτι κ σε μένα το ίδιο ελεγε (aborted)

κ πέρασε με την τέταρτη συνεχή προσπάθεια.......

 

δυστυχως εκανα παρα πολλες προσπαθειες αλλα τιποτα...δοκιμασα και με αλλο κερνελ αλλα πηρα τα cojones μου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται πιο κάτω δίνω το λινκ (ευχαριστώ Γιάννη για το tip;))για τα ics animations..ο φίλος sileshnair μας έφτιαξε το framework apk μια χαρά...

1. Το δοκίμασα ΜΟΝΟ στην ΧΤ ωμέγα version 8 (black blue themed) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΛΗ ΩΜΕΓΑ

2. Μπαίνει απλά από recovery το αρχείο είναι CWM zip..υπόψη την πρώτη φορά καθυστερεί λίγο γιατί κάνει dalvik,και wipe cache

3. Τα υπάρχοντα animations της ωμέγα στο black blue theme (fly in) χάνονται

4. Δεν είναι τίποτα φοβερό είναι απλοϊκά αλλά καλύτερα από τα stock animations

5. Πάρτε και ένα back up πριν τα δοκιμάσετε καλού κακού:cool:

Αυτά...

http://www.multiupload.com/YLGQZCC02X

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εκανα παρα πολλες προσπαθειες αλλα τιποτα...δοκιμασα και με αλλο κερνελ αλλα πηρα τα cojones μου

 

Δοκιμασες να περασεις απλα το .apk της γραμματοσειρας στο system/app κ να δεις αν στην αναγνωριζει?

 

Edit : ΜΗΝ το κάνεις, δεν θα δουλέψει. Ετοιμάζω .zip για να δοκιμάσεις να φλασάρεις μέσω cwm.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα ειπα να περασω την omega 8 αλλα ειδα οτι δεν εχει θεματα galaxy blue τα οποια μου αρεσανε πολυ στις προηγουμενες εκδοσεις.Υπαρχει περιπτωση να βγουν?Επισης ειπα να περασω και το modem Modem-NEKI2 αλλα δεν το βρηκα στο omega files και το βρηκα να το κατεβασω απο δω(http://www.multiupload.com/R86VHUKVI0).Αν συναντησω προβλημα σε αυτο το modem και θελω να το αντικαταστασησω με το κλασικο KI4 απλα θα το περασω απο πανω???Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να περασεις απλα το .apk της γραμματοσειρας στο system/app κ να δεις αν στην αναγνωριζει?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εχω το apk μονο της απλης αλλα ειναι πολυ μικρη...εψαξα στο νετ μηπως βρω της large αλλα δεν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα ειπα να περασω την omega 8 αλλα ειδα οτι δεν εχει θεματα galaxy blue τα οποια μου αρεσανε πολυ στις προηγουμενες εκδοσεις.Υπαρχει περιπτωση να βγουν?Επισης ειπα να περασω και το modem Modem-NEKI2 αλλα δεν το βρηκα στο omega files και το βρηκα να το κατεβασω απο δω(http://www.multiupload.com/R86VHUKVI0).Αν συναντησω προβλημα σε αυτο το modem και θελω να το αντικαταστασησω με το κλασικο KI4 απλα θα το περασω απο πανω???Ευχαριστω

το modem το εβαλε ο Γιαννης σημερα στα omega files:)

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

το modem το εβαλε ο Γιαννης σημερα στα omega files:)

 

Για το θεμα galaxy blue ξερουμε κατι?Το εχω απο πολυ παλια και το εχω συνηθισει παρα πολυ.Κοιταξα στα theme του criskelo και εχει βγαλει το v32 αλλα ειναι λεει για την εκδοση kk5.Αν την φλασαρω πανω απο Omega 8 λετε να παιζει???

Link to comment
Share on other sites

@parafron4 δοκίμασε απο CWM Recovery να φλασάρεις αυτό : SonySketch_Lfont Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται πιο κάτω δίνω το λινκ (ευχαριστώ Γιάννη για το tip;))για τα ics animations..ο φίλος sileshnair μας έφτιαξε το framework apk μια χαρά...

1. Το δοκίμασα ΜΟΝΟ στην ΧΤ ωμέγα version 8 (black blue themed) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΛΗ ΩΜΕΓΑ

2. Μπαίνει απλά από recovery το αρχείο είναι CWM zip..υπόψη την πρώτη φορά καθυστερεί λίγο γιατί κάνει dalvik,και wipe cache

3. Τα υπάρχοντα animations της ωμέγα στο black blue theme (fly in) χάνονται

4. Δεν είναι τίποτα φοβερό είναι απλοϊκά αλλά καλύτερα από τα stock animations

5. Πάρτε και ένα back up πριν τα δοκιμάσετε καλού κακού:cool:

Αυτά...

http://www.multiupload.com/YLGQZCC02X

 

Ευχαριστούμε!!

Περιμένω εντυπώσεις απο όποιον το δοκιμάσει.

 

Για το θεμα galaxy blue ξερουμε κατι?Το εχω απο πολυ παλια και το εχω συνηθισει παρα πολυ.Κοιταξα στα theme του criskelo και εχει βγαλει το v32 αλλα ειναι λεει για την εκδοση kk5.Αν την φλασαρω πανω απο Omega 8 λετε να παιζει???

 

Λογικα θα παιζει,

πριν το βαλεις παρε nadroid backup για να μπορεις να επαναφερεις.

 

@parafron4 δοκίμασε απο CWM Recovery να φλασάρεις αυτό : SonySketch_Lfont

 

Αν δουλεύει να το βαλω στο Omega Files, ενημερώστε με :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!!

Περιμένω εντυπώσεις απο όποιον το δοκιμάσει.

 

 

 

Εμένα πάντως μου αρέσουν...για όσους αρέσει το stock animation τούτα εδώ είναι καλύτερα;)

Edit

Προσωπικά θα μείνω με την 8 μέχρι να έρθει το παγωτό...

Είμαι τόσο ευχαριστημένος με αυτή την έκδοση που πλέον δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο(Γιάννη δεν θα με ψησεις ότι και αν βγάλεις:))

Συγχαρητήρια για αυτήν την ρομ...είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο s2!

 

 

 

 

 

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

@parafron4 δοκίμασε απο CWM Recovery να φλασάρεις αυτό : SonySketch_Lfont

 

λοιπον τελικα το καταφερα και με το συγκεκριμενο και με αυτο που εχει ο γιαννης...

 

απλα το εβαλα στην external κ εγινε κανονικα η εγκατασταση...

 

sofe να σαι καλα για το αρχειο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορώ βα περάσω τον cf-root xwkk2? Μου βγάζει error στο recovery.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Oι cf-root kernel γίνονται εγκατάσταση από την εφαρμογή CWM manager > install kernel

οι υπόλοιποι kernel γίνονται εγκατάσταση από CWM Recovery > install update zip

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίηση.Μετά βγάζεις την μπαταρία για ένα λεπτό και την τοποθετείς ξανά.2-3 καλές φορτίσεις - εκφορτίσεις (να περιμένεις να κλείσει μόνο του το κινητό πριν το βάλεις στο φορτιστή και να φορτίσει μετά στο 100%) και θα στανιάρει :happy:

Και καλό είναι να μη το αποφορτίζεις επίτηδες παίζοντας παιχνιδάκια :lol: Ας κλείσει μόνο του με φυσιολογική χρήση.

Αυτό βασικά ισχύει για όλες τις μπαταρίες. :)

 

Thanks φίλε.....Θα δοκιμάσω με τον παραπάνω τρόπο κ ελπίζω να αναθεωρήσω την άποψη για τον εν λόγω πρόγραμμα.

 

Oι cf-root kernel γίνονται εγκατάσταση από την εφαρμογή CWM manager > install kernel

οι υπόλοιποι kernel γίνονται εγκατάσταση από CWM Recovery > install update zip

 

Αυτό δέν το ήξερα ούτε εγώ........

Κ η αλήθεια είναι οτι έχω κολλήσει πόλλές φορες στο flash cf-root λόγω aborted κ τελικά έχω πάει μέσω odin...

:)

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερώτηση? Μια απορία που την έχω πολύ καιρό .αν έχεις δυο μπαταριές όπως εγω και τις αλλάζεις κάθε φορά που τελειώνει η μια calibration πως κάνεις ?

Και γενικά σε αυτή την περίπτωσή τι παίζει ?υπάρχει περίπτωσή να μπερδευτεί το κινητό και να βγάζει άσχετα στάτους ?

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Υπάρχει στο market το battery calibration, ωστόσο αυτή η συζήτηση δεν έχει θέση στο παρόν θέμα.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω κακος, αλλα μπαινω να διαβασω σχετικα με την ωμεγα,και διαβαζω για την μπαταρια,ενω υπαρχει το σχετικο thread....:wacko::mad:
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παλιός στο android, νέος στο SGS II, και πρώτο μου post στην ενότητα αυτή που αλλού σε νήμα για custom rom (παλιά μου τέχνη κόσκινο!). Kudoz λοιπόν για την επιλογή των εκδόσεων που δίνει ο φίλος ioathe σε κάποιον σαν εμένα που θέλει να παραμείνει κοντά στην στοκ με κάποια tweaks.. 2η ημέρα κατοχής για μένα αλλά δεν το έχω ακουμπήσει ακόμα, οπότε οποιοδήποτε tip ευπρόσδεκτο :)

 

ΥΓ. Βλέπω πολλούς παλιούς γνώριμους από το νήμα του SGS helloooo to all :O:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να γινω κακος, αλλα μπαινω να διαβασω σχετικα με την ωμεγα,και διαβαζω για την μπαταρια,ενω υπαρχει το σχετικο thread....

 

Αγαπητε μου Φιλε Γιαννη...!!! {Που ξερεις... Ποσο σε Σεβομαι,Εκτιμω & Συμπαθω...!!!}

{Εσενα... Ειδικα... Που Ξερω Καλα οτι τα Διαβαζεις Ολα,Εδω Μεσα....:!:}

 

Οι μεγαλοι και σοβαροι κολοσσοι εταιρειων,δαπανουν το 5% {περιπου} των συνολικων τους εσοδων...

{ανεπισημα,επισημα δεν ξερει κανεις...}

 

Σε πολυ σοβαρα προγραμματα ερευνας και δοκιμων,που σχετιζονται με θεματα που στοχο εχουν,την ευρεση νεων καινοτομιων που θα μπορεσουν να εφαρμοσουν,στις μελλοντικες τους δημιουργιες,για τον καλυτερο συσχετισμο απαιτησεων & ενεργειακης {και οχι μονο} αυτονομιας,πανω σε αυτες.

 

Eσυ ο ιδιος με την αγορα σου και την προτιμηση σου,στηριζεις την προσπαθεια τους αυτη...!!!!

Υπαρχουν δε,Ελληνες Σοβαροι Επιστημονες,που κανουν αυτονομα τις δικες τους ερευνες,πανω στο κομματι αυτο...!!!

 

Σου γραφω αυτα τα λιγα πραγματακια,με πολυ Αγαπη,για να καταλαβεις Ποσο Σοβαρο ειναι το θεμα της Αυτονομιας + Απαιτησεων,{που ξερω καλα,οτι ηδη γνωριζεις....}.Οσο αφορα τους απανταχου "Users". {Ελληνες & Ξενους... Φωναζω χωρις κεφ.}

 

Που αν καποιος....{:worry:} Mπορουσε να σου προσφερει μια σιγουρη 100% λυση....:!: Θα σε εκανανε και εσενα,

{Ως αλλον ενα ευτυχισμενο "User"},Αγαπητε και Καλε μου φιλε Γιαννη και..και..και..!!! Να αγορασεις ξανα,την επομενη τους δημιουργια...!!! {Ολες τους τις...!!!}

Αλλα οπως πολυ σωστα ειπες.... Εδω μιλαμε μονο για την αξεπεραστη "omega rom"... Oχι ομως... Πως μια τετοια λυση, ακομα και εδω μεσα....:!: Δεν θα σε εκανε να πηδηξεις μεχρι το ταβανι....:!:

 

{Εσυ το ξερεις καλα το "χιουμορ" μου...:lol: Γιατι θα πηδουσα και εγω μαζι σου....:p}

{ < Agglika > δεν ξερω... Για να σου το πω αλλιως...!!! Αλλα ειμαι ετοιμος να το γραψω σε 400' γλωσσες... Ολο το παραπανω...}

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω stock-rom για να περασω μετα την ωμεγα αλλα εχει μεινει στο logo και κανει επανεκκινησεις . Τι να κανω ρε παιδια???:mad::wacko:
Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω stock-rom για να περασω μετα την ωμεγα αλλα εχει μεινει στο logo και κανει επανεκκινησεις . Τι να κανω ρε παιδια???:mad::wacko:

 

 

:rolleyes:Boot Loopaki σβηστο κρατα το πανω κουμπι ηχου - το κεντρικο - και το power Mαζι πηγαινε wipe-data factory reset μπες και πατα delete all user data. Meta σβηστο με το power και ξανα φλασαρε την στοκ ρομ οπως ξερεις . Αυτο συμβαινει συνηθως οταν ειναι ενα αρχειο το pda . Οταν ειναι ξεχωριστα μοντεμ-pda-csc δεν γινεται ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Γιατί τόσο πολύ ησυχία απο χθές ρε guys,αφού λεφτά δέν υπάρχουν πώς το ρίχνετε όλοι έξω κ το ξενυχτάτε?:lol::lol:

Λοιπόν 2-3 παρατηρήσεις που έχω ξεχωρίσει απο χθές...

 

Η μία βασίζεται στο boot animation κ στο boot sound.Ενώ δλδ δέν υπάρχει ο ήχος στο animation της omega οταν φλασαρα το enable bootsound εξαφανίστηκε το animation της omega κ επανήλθε το official της samsung..:blink::blink:

 

Το άλλο έχει να κάνει με το σήμα του wifi που κατα πάσα πιθανότητα είναι μόνο εικονικό καθώς σε μέτρημα ταχύτητας είχα πάνω κάτω τα ίδια result.Τί θέλω να πώ.....

Ενώ ήμουν σε απόσταση 1/2 μέτρου απ το modem κ full σήμα 3 μπάρες μόλις έκανα reboot κ είχα το wifi ανοιχτό μόλις ξανασυνδέθηκε κ στην ίδια ακριβώς απόσταση έδειχνε 1 γραμμή με αποτέλεσμα να ανοιγοκλείσω το wifi για να εμφανιστούν ξανά 3 γραμμές.

Οπως θα δείτε στα συννημένα φαίνονται οι μπάρες του σήματος.

Οπως είπα πιό πάνω είναι τελείως εικονικό καθώς το speedtest το αποδεικνύει,οπότε δέν υπάρχει καμία ανησυχία για αστοχία σήματος ούτε θέμα modem καθώς το ίδιο μου έκανε κ με τα 2 modem που φόρεσα.(XXKI4/NEKI2).

 

Κ το τελευταίο εντελώς πληροφοριακά είναι οτι το nitrality στην omega 8 λειτουργεί κανονικότατα για όποιον τον ενδιαφέρει καθώς έχω να το δώ να δουλέψει πολύ καιρό τώρα.Γενικά στην 2.3.5 προσωπικά δέν μου δούλευε καθόλου......

 

Υ.Γ

Το απόγευμα θα ανεβάσω βιντεάκια στο section της κάμερας του sgs2 για το πώς τελικά μπόρεσα να εξαλείψω τελείως το τρελό lag/κόμπιασμα/downframe

στα βίντεο που είχα μόνο στην συγκεκριμένη ανάλυση 1280 x 720 κ πλέον κατάφερα να τραβήξω το πιό smooth βίντεο που έχω δεί στην συσκευή μου απο τότε που το πήρα....

Πάντα για την παραπάνω ανάλυση μιλαω κ μόνο...

Δέν ξέρω για σας εμένα προσωπικά ήταν ένα θέμα που με πονούσε πολύ κ έχει αποσχολήσει κ άλλους χρήστες....

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι κάνει το camera mod του potatoman που είναι μέσα στα Omega Files;

Το έχω βάλει και δεν εντόπισα καμία διαφορά στην κάμερα και στο πρόγραμμά της.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς τι κάνει το camera mod του potatoman που είναι μέσα στα Omega Files;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1104051

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ.

Τελικά κάνει σημαντικά πράγματα. Ενεργοποιεί την κάμερα και με σχεδόν άδεια μπαταρία.

 

- Allows use of the camera & camcorder at any battery life

- Records Audio in 192kbps/44.1Khz quality (CD Quality) rather than stock (64kbps/16khz quality)

- Increased Video Bitrate in 1080 and 720p modes

- Optional No Sounds versions (for Standard and Highbit versions!). All of the features, None of the noise! Yes, even the autofocus noise is gone!

- HyperX-'s SuperHighBit version now available

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...