Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1...όλα stock..4865 quadrant με το test 7 του hardcore (αν και εγώ προτιμώ τεστ 2 για το απόλυτο smoothness) και ω6!

 

Sent from Galaxy

 

τοσο καλος ειναι ο τεστ 2 ρε παιδια????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου αυτο το 5000 στο quadrant ειναι απλα ενα κολπακι ωστε να βγαζει τρελα σκορ στο quadrant μονο εχω βγαλει μεχρι και 6000 χωρις overclock!!! αν όμως δοκιμάσεις antutu benchmark θα δεις οτι αυτα τα τρελα σκορ δεν υπαρχουν και ο speedmod που λεει ειναι όντως απίστευτος δοκίμασε τον!!δεν εχω δοκιμάσει τον κερνελ του παν24 αλλα θα τον δοκιμάσω στα σίγουρα!!και τώρα ειμαι έτοιμος να φλασαρω την v6:D

 

Φυσικά και δεν διαφωνώ.Τρελά σκορ στο quadrant έβγαζε και αυτή η απάτη ο dark (k)night του ινδού που λαγκάριζε απίστευτα ,τουλάχιστον στο δικό μου κινητό αλλά του παν 24 φαίνεται ,και το τονίζω και εξαιρετικά smooth.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 6 εχει μεσα JKay Deluxe v13 ή το προηγουμενο 12.1 ?

 

to 12.1 εχει αλλα οχι στην ρομ...είναι στο omega file...

 

...............................................................................................................

Επίσης εδω θα πρέπει να πω οτι η ρομ είναι πραγματικό τέρας....

παρα πολύ σμούθ χωρίς κανένα μα κανένα λαγκάρισμα....

επισης σημα και wifi τρομερο...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

to 12.1 εχει αλλα οχι στην ρομ...είναι στο omega file...

 

...............................................................................................................

Επίσης εδω θα πρέπει να πω οτι η ρομ είναι πραγματικό τέρας....

παρα πολύ σμούθ χωρίς κανένα μα κανένα λαγκάρισμα....

επισης σημα και wifi τρομερο...

 

σε ευχαριστω πολυ !! μιας και σημερα μεσα ωρα για παιχνιδι και αναβαθμησεις !!!

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια ερώτηση προς τον λατρευτό μας dev... To ics theme που θα έρθει απο δευτέρα θα έχει μεγάλες διαφορές απο τα θέματα του bigbang και του Vertumus που κυκλοφοροούν τώρα??? Γιατί αν είναι να είναι σχεδόν το ίδο να την φλασάρω τώρα την 6 και να της βάλω απο πάνω ένα απο αυτά τα 2.

Είναι πολύ μακρυά η Δευτέρα λέμεεεε..... :D:D:D :lol:

 

To ics theme ειναι το νεοτερο του bigbang αλλα μεσα στην ρομ με αρκετες αλλαγες,

το ics theme του Vertumus θα το βρεις στο Omega Files.

Μπορεις να φλασσαρεις την v6.0 και να βαλεις οποιο σου αρεσει και την δευτερα βαζεις χωρις full wipe την v6.1

 

@γιαννη η αλλαγη του remove bloatware ειναι μονο οτι ειναι cwm flashable η εχει κ αλλες αλλαγες?

 

Sent from my iphone 4

 

Ναι μόνο αυτή είναι η αλλαγή :)

 

Πηγα τωρα να τραβηξω back up Με το titanium και μου εκανε restart και battery drain γυρω στα 20% Παταω να ξανακανω backup και μου ξαναεκανε restart και συγκεκριμενα στο unrar free... τωρα ξαναδοκιμαζω και το εβαλα να μην τραβηξει το unrar free.

 

edit: τελικα και στην τριτη προσπαθεια παλι εκανε επανεκινηση... τωρα κολλησε σε καποια στοκ εφαρμογη/υπηρεσια.. λογαριασμος κατι εγραφε δεν το προλαβα να το διαβασω.

καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

 

Ελπιζω τον φακελο Titanium backup να τον κρατας και στο pc σου αντιγραφο, αυτος που εχεις θελει σβησημο (delete) γιατι εχει προβλημα.

Αν τον σβησεις και παρεις νεο Titanium backup δεν θα εχεις αυτο το προβλημα.

 

μπορει καποιος να μου πει πως βαζω ενα νεο θεμα,απο αυτα στο dropbox?(ειμαι λιγο στραβαδι στο android)

 

Τα βάζεις στην sdcard και τα φλασαρεις μέσω CWM - πάντα κρατάμε backup πριν.

Αν θελεις κι άλλη βοήθεια εδώ είμαστε :):)

 

Παιδιά καλησπέρα!!

Την πέρασα κ γω πριν λίγο την 6ΧΤ!! Απλά τα σπάει!!

Ευχαριστούμε πολύ τους devs!!!

 

Χαίρομαι που σου αρέσει :)

 

παιδες αν περασω τον original tw της kj2 που ειναι στην πρωτη σελιδα θα ειναι συμβατος με την xt v6 που ειναι σε kj3 η δεν θα εχω κανενα προβλημα?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα αλλα στο Omega Files υπάρχει ο stock TW kj3 αν σε ενδιαφέρει.

 

παιδια γνωριζεται κανενα αλλο αξιοπιστο προγραμμα για backup εκτος απο το titanium. και αν ξερει καποιος ας μ απαντησει στο αν το titanium με καθε νεο bacup σβηνει το παλιο ή αν απλα αντικαθηστα μια μια τις εφαρμογες στο φακελο που τραβαει τα backup.

 

Κανει αντικατάσταση - εκτος και εχεις την donate έκδοση και το ρυθμισεις διαφορετικά.

 

παιδια η 6 εχει μεσα JKay Deluxe v13 ή το προηγουμενο 12.1 ?

to 12.1 εχει αλλα οχι στην ρομ...είναι στο omega file...

 

Υπάρχει μέσα στην v6.0 to 12.1 εγκατεστημένο κανονικά (όχι στα Omega Files!)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@ioathe τον φακελο τον εχω και στο pc αν και δεν ειναι πολυ φρεσκος αλλα τεσπα.... λοιπον τον διεγραψα τον φακελο ξανα εκανα backup και παλι προς το τελος καπου στο 80% εκανε restart.

 

edit: αν φλασσαρω αλλο kernel να δω αν δουλεψει θα επιρεαστουν οι εφαρμογες και θα χρειαστο να επαναφερο παλιοτερο backup ή οχι?

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

@ioathe τον φακελο τον εχω και στο pc αν και δεν ειναι πολυ φρεσκος αλλα τεσπα.... λοιπον τον διεγραψα τον φακελο ξανα εκανα backup και παλι προς το τελος καπου στο 80% εκανε restart.

 

edit: αν φλασσαρω αλλο kernel να δω αν δουλεψει θα επιρεαστουν οι εφαρμογες και θα χρειαστο να επαναφερο παλιοτερο backup ή οχι?

 

Αλεξαρα μου....!!!!!

 

Αν και δεν εχω πολυ χρονο μπροστα μου...!!! Πιστευω οτι το προβλημα που αντιμετωπιζεις,σε μεγαλο βαθμο οφειλεται σε καποιο μπερδεμα που εχει γινει στα αρχεια του φακελου με το " Titanium backup" σου....!!! Με καποιο τροπο,που δεν εχω εντοπισει απο την περιγραφη σου....

 

Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι και το μη προσφατο{φακελακι} by "Titanium backup" που εχεις σωσει στο {p.c} σου...!!!! :worry:

 

Θα σου ελεγα να ξανακανεις αυτο που εκανες αλλη μια φορα...!!!!

 

Αλλα η δευτερη επιλογη μου.... Πριν αλλαξεις τον "kernel" αν και ειμαι σιγουρος σε μεγαλο ποσοστο {90%} οτι δεν φταιει αυτος...:!:

Θα σου προτεινα....{full wipe} + hard reset....!!!!

Σιγουρα θα μου πεις.... Τι λες ρε Γιωργοοοο.... ξανα απο το {0}....:mad:

θα μπορουσα να σου προτεινω και αλλα πραγματα αν εχεις καποια "Nandroid" backup.... Aλλα και εναν υγειεστατο φακελο "backup by Τitanium" που θα εισαι 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ....!!!!!

 

Εχουμε κατι απο αυτα...???

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Αλεξαρα μου....!!!!!

 

Αν και δεν εχω πολυ χρονο μπροστα μου...!!! Πιστευω οτι το προβλημα που αντιμετωπιζεις,σε μεγαλο βαθμο οφειλεται σε καποιο μπερδεμα που εχει γινει στα αρχεια του φακελου με το " Titanium backup" σου....!!! Με καποιο τροπο,που δεν εχω εντοπισει απο την περιγραφη σου....

 

Δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι και το μη προσφατο{φακελακι} by "Titanium backup" που εχεις σωσει στο {p.c} σου...!!!! :worry:

 

Θα σου ελεγα να ξανακανεις αυτο που εκανες αλλη μια φορα...!!!!

 

Αλλα η δευτερη επιλογη μου.... Πριν αλλαξεις τον "kernel" αν και ειμαι σιγουρος σε μεγαλο ποσοστο {90%} οτι δεν φταιει αυτος...:!:

 

Θα σου προτεινα....{full wipe} + hard reset....!!!!

Σιγουρα θα μου πεις.... Τι λες ρε Γιωργοοοο.... ξανα απο το {0}....:mad:

θα μπορουσα να σου προτεινω και αλλα πραγματα αν εχεις καποια "Nandroid" backup.... Aλλα και εναν υγειεστατο φακελο "backup by Τitanium" που θα εισαι 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ....!!!!!

 

Εχουμε κατι απο αυτα...???

 

Λοιπον γιωργαρα ακου να δεις τι αρχεια εχω

 

ενα Nandroid που το κινητο ειναι μαμα και αλλο ενα το οποιο ειναι ενα μολις περασα τον siyah και επιπλεον ενα Titanium αν δεν κανω λαθος καπου στην περιοδο της Ω 3 που δουλεθει λογικα γιατι με αυτον εκανα επαναφορα για να παω στην 5.

 

για πες μου αν μπορει ολη την διαδικασια που προτεινεις... εγω αυτο που σκεφτηκα ειναι να περασω μια τον cfroot που δεν ειχα προβληματα και να δω. αλλα δεν ξερω αν μετα τον kernel χρειαζεται καποια επαναφορα.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γιωργαρα ακου να δεις τι αρχεια εχω

 

ενα Nandroid που το κινητο ειναι μαμα και αλλο ενα το οποιο ειναι ενα μολις περασα τον siyah και επιπλεον ενα Titanium αν δεν κανω λαθος καπου στην περιοδο της Ω 3 που δουλεθει λογικα γιατι με αυτον εκανα επαναφορα για να παω στην 5.

 

για πες μου αν μπορει ολη την διαδικασια που προτεινεις... εγω αυτο που σκεφτηκα ειναι να περασω μια τον cfroot που δεν ειχα προβληματα και να δω. αλλα δεν ξερω αν μετα τον kernel χρειαζεται καποια επαναφορα.

 

Aυτα που εχεις δεν μου πολυ φτανουν...:worry: Αλλα μπορουμε να δοκιμασουμε καποια πραγματακια...!!! Aν ειχες και ενα *Nandroid* πριν περασεις τον *siyah* TOTA ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ SUPER 100%...

Και με αυτα μπορουμε να κανουμε καποια πραγματακια... Αρκετα .....!!!

Και να αποκλεισουμε την Περιπτωση "Kernel"....!!! Σε μεγαλο ποσοστο,που δεν το πιστευω οτι φταιει αυτο πανω απο 90%...!!!

Να παρω τηλεφωνο.....??? Σε παιρνει....???

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον γιωργαρα ακου να δεις τι αρχεια εχω

 

ενα Nandroid που το κινητο ειναι μαμα και αλλο ενα το οποιο ειναι ενα μολις περασα τον siyah και επιπλεον ενα Titanium αν δεν κανω λαθος καπου στην περιοδο της Ω 3 που δουλεθει λογικα γιατι με αυτον εκανα επαναφορα για να παω στην 5.

 

για πες μου αν μπορει ολη την διαδικασια που προτεινεις... εγω αυτο που σκεφτηκα ειναι να περασω μια τον cfroot που δεν ειχα προβληματα και να δω. αλλα δεν ξερω αν μετα τον kernel χρειαζεται καποια επαναφορα.

 

Το προβλημα που εχεις ειναι 100% απο το Titanium, μην ψαχνεις αδικα και ταλαιπωρησε.

Εχεις την δωρεαν ή την donate εκδοση?

Σβησε και παλι τον φακελο του Titanium, κανε απεγκατασταση το Titanium > reboot > εγκατασταση εκ νεου,

ανοιξε το προγραμμα και θα πρεπει σε ολα τα προγραμματα να σου λεει δεν υπαρχει αντιγραφο ασφαλειας,

παρε παλι το backup και ενημέρωσε με αν το εκανε κανονικα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πω πω χαμός με την 6,0 βλέπω. Διαβάζω και κάτι άλλα που λέτε αλλα δεν βγάζω νόημα. Στο ψητό τώρα. Θα είναι η πρώτη rom και kernel που θα περάσω απο την στιγμή που root-αρα την κινητάρα και θέλω να μου πείτε απο άποψη μπαταρίας, αν είναι γενικά πιο καλή απο την stock. Και ενα omega files απο το drop box τι είναι ακριβός?Τώρα ξεκινάω με android και δείξτε λίγο επιείκεια!!!

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

για να φλασαρω καποιο θεμα απο το dropbox πρεπει να κανω καποιο wipe πρωτα;

 

sent from my galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που εχεις ειναι 100% απο το Titanium, μην ψαχνεις αδικα και ταλαιπωρησε.

Εχεις την δωρεαν ή την donate εκδοση?

Σβησε και παλι τον φακελο του Titanium, κανε απεγκατασταση το Titanium > reboot > εγκατασταση εκ νεου,

ανοιξε το προγραμμα και θα πρεπει σε ολα τα προγραμματα να σου λεει δεν υπαρχει αντιγραφο ασφαλειας,

παρε παλι το backup και ενημέρωσε με αν το εκανε κανονικα.

 

παντως και εμενα το Titanium μου κανει κατι παλαβα τωρα τελευταια.

Μια δυο φορες μου εχει κανει οτι και στον alexis καθως επισης και καμποσες φορες χωρις να κανω κατι ιδιαιτερο απλα το ανοιξα για να δω ποιες απο τις εφαρμογες μου ηθελαν φρεσκο back up μου εχει δωσει fc.....

Να σημειωσω ειναι η αγορασμενη εκδοση....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που εχεις ειναι 100% απο το Titanium, μην ψαχνεις αδικα και ταλαιπωρησε.

Εχεις την δωρεαν ή την donate εκδοση?

Σβησε και παλι τον φακελο του Titanium, κανε απεγκατασταση το Titanium > reboot > εγκατασταση εκ νεου,

ανοιξε το προγραμμα και θα πρεπει σε ολα τα προγραμματα να σου λεει δεν υπαρχει αντιγραφο ασφαλειας,

παρε παλι το backup και ενημέρωσε με αν το εκανε κανονικα.

 

Αυτο ειναι Γιαννη...!!! Απο εκει θα το παμε....:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή:

1.Η νέα έχει το CMW recovery v5.0.2.7

Το νέο recovery δεν διαβάζει και δεν κάνει restore τα backup από το προηγούμενο CMW recovery v4

Λύση: Βάλτε τον kernel Siyah+ v1.0 πριν βάλετε την νέα Omega και πάρτε nadroid backup με το νέο CMW recovery v5.0.2.7 που έχει ο kernel ενσωματωμένο.

 

2.Αν έχετε αλλάξει το CMW recovery και έχετε το CMW recovery v5.0.2.7 με τα μπλε γράμματα πρέπει να το αλλάξετε με το CMW recovery v5.0.2.7 με τα πορτοκάλι γράμματα πριν φλασσαρετε την Omega v6.0 γιατί αλλιώς δεν θα γίνει η αντιγραφή του νέου φακέλου Omega Files στην sdcard.

Για να αλλάξετε το CMW recovery βάλτε μέσω CWM recovery τον kernel Siyah+ v1.0 και κάντε reboot στα Android.

Μετά μπείτε σε CWM recovery εκ νέου θα πρέπει να έχετε το CMW recovery v5.0.2.7 με τα πορτοκάλι γράμματα και μπορείτε μετά να φλασσαρετε την νέα Omega. (Αυτός με τα μπλε γράμματα δεν είναι ακόμα 100% συμβατός με την συσκευή μας ώστε να διαβάζει σωστά τα script κατά την ώρα του φλασσαρισματος - μετά την εγκατάσταση της νέας Omega οποίος θέλει μπορεί να τον ξαναπεράσει)

 

Περιμένω τις εντυπώσεις σας και τα Donate σας :cool::cool:

 

 

Γιανναρεεεε μπορει να παιχτει και αλλιως το πραγμα....!!! ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ..!!!

 

Επισης Για οσους δεν τους ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ....:!: Για να μην πω οτι ειναι υποχρεωση σας πλεον,μετα απο 140 Σελιδες...:lol::p

 

Ας αφησουν στην συσκευη τους (αποθηκευτικο χωρο) το {.zip} "ΚJ2 OMEGA v5.0" + kernel που ειχαν....!!!!!

Οσοι απο εσας το ειχαν το "ΚJ2 OMEGA v5.0"....:!:

 

Και να εχετε παρει και φρεσκα (γενικα να το κανετε)

*Nandroid + Titanium backup*{Αυτο να μην το λεμε πια... Δεν μας τιμα η επαναληψη του....!!!!}

(ετσι να υπαρχουν και αυτα... δεν ειναι κακο} και πεταχτα στο {P.C} και αστα εκει να σκουριαζουν....!!!! Δεν παθαινουν τιποτα...!!!! :lol::p

Edited by Tyxerakias
Αφαίρεση χρωμάτων
Link to comment
Share on other sites

@ioathe τον φακελο τον εχω και στο pc αν και δεν ειναι πολυ φρεσκος αλλα τεσπα.... λοιπον τον διεγραψα τον φακελο ξανα εκανα backup και παλι προς το τελος καπου στο 80% εκανε restart.

 

edit: αν φλασσαρω αλλο kernel να δω αν δουλεψει θα επιρεαστουν οι εφαρμογες και θα χρειαστο να επαναφερο παλιοτερο backup ή οχι?

 

Όσο κι αν ακουστεί τρελό νομίζω ξέρω τη λύση του προβλήματος (αν κατάλαβα καλά ποιο είναι το πρόβλημα).

 

Ξεκίνα στο Titanium να κάνεις το back up σου. Όμως φρόντισε να ακουμπάς συνεχώς με το δάκτυλό σου την οθόνη του κινητού ώστε να μην την αφήσεις να σβήσει καθόλου όσο κάνεις το back up. Ως δια μαγείας η διαδικασία θα ολοκληρωθεί κανονικά. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να το κάνουμε αυτό, και προφανώς είναι κάποιο λάθος στο Titanium. Όμως έτσι θα δουλέψει και θα πάρεις το back up που θες... Σε εμένα έτσι πάει η δουλειά κάθε φορά που κάνω back up εδώ και πολύ καιρό.

 

Κι ένα σχόλιο για τον Γιάννη. Είναι τόσο καλή η δουλειά σου που σήμερα την έκδοση 6.0 την πέρασα χωρίς καν να πάρω back up. Τυφλή εμπιστοσύνη ένα πράγμα (και ναι ξέρω, είμαι κι εγώ τρελός και θα την πατήσω καμιά ώρα)...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

@QalexisQ

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και παροσιαζόταν όταν έπαιρνα backup τις ρυθμίσεις συστήματος. Λύθηκε με τον εξής τρόπο:

 

1. Σβήσε το φάκελο Titanium backup

2. Άνοιξε την εφαρμογή Superuser και αφαίρεσε το Titanium

3. Άνοιξε το market και πήγαινε στο "Οι εφαρμογές μου"

4. Βρές το Superuser και πάτα το. Πάτα ενημέρωση

5. Αφού ολοκληρωθεί η εγκατάσταση άνοιξε το Superuser και πήγαινε προτιμήσεις. Στο τέλος έχει επιλογή Su binary v.xxxxx

6. Επέλεξε το και κάνε οτι update σου βρεί.

7. Κάνε reboot.

 

Ένα σύμπτωμα που είχα όταν υπήρχε το πρόβλημα ήταν το ότι κατά τη διάρκεια του backup ρυθμίσεων συστήματος ΔΕΝ εμφανιζόταν κατά τακτά διαστήματα το popup μήνυμα "Titanium backup has been granted Superuser permissions".

Edited by gvala
Link to comment
Share on other sites

Παντως το ιδιο μου κανει και μενα που και που το τιτανιουμ.τι κανω ομως οταν ανοιγει παλι η συσκευη απο το reboot που εγινε μονο του συνεχιζω να παιρνω το back up μεχρι να τελειωσει

 

Γιαννη το jkay 13 απλα το κατεβαζουμε και το βαζουμε;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ιδιο μου κανει και μενα που και που το τιτανιουμ.τι κανω ομως οταν ανοιγει παλι η συσκευη απο το reboot που εγινε μονο του συνεχιζω να παιρνω το back up μεχρι να τελειωσει

 

Γιαννη το jkay 13 απλα το κατεβαζουμε και το βαζουμε;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το jkay 13 μόλις το έβαλα, απλά κάνεις upgrade στο apk που κατεβάζεις..δεν δουλεύουν όλα βέβαια αλλά είναι Οκ..έχει και μία εφαρμογή στο ίδιο post ο jkay όπου ορίζεις έναν αριθμό τηλεφώνου και όταν επιλέξεις από την εφαρμογή του ποιον θέλεις να καλείς, με μία κίνηση στην lockscreen, παίρνεις κατευθείαν αυτόν τον αριθμό..callhim και callher λέγεται..πολύ βολική..εγώ έχω βάλει την κυρά στην κίνηση προς τα κάτω έτσι για να μην έχει παράπονο...lol

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατάφερα και το έκανα τούβλο. :cry::shock:

Αρχικά δεν έκανε συγχρονισμό με gmail.

Αποφάσισα να κάνω Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων και από εκεί και μετά το τηλέφωνο μένει κολλημένο στην 1η οθόνη που γράφει samsung ... με το κίτρινο τρίγωνο και δεν κάνει τίποτε άλλο.

Δεν το βλέπει ούτε το pc και δεν μπαίνει ούτε σε recovery mode πατώντας volumeup+powerkey+homekey.

Επίσης όταν βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω, χωρίς να πατήσω τίποτα εμφανίζεται η 1η οθόνη που γράφω παραπάνω.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατάφερα και το έκανα τούβλο. :cry::shock:

Αρχικά δεν έκανε συγχρονισμό με gmail.

Αποφάσισα να κάνω Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων και από εκεί και μετά το τηλέφωνο μένει κολλημένο στην 1η οθόνη που γράφει samsung ... με το κίτρινο τρίγωνο και δεν κάνει τίποτε άλλο.

Δεν το βλέπει ούτε το pc και δεν μπαίνει ούτε σε recovery mode πατώντας volumeup+powerkey+homekey.

Επίσης όταν βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω, χωρίς να πατήσω τίποτα εμφανίζεται η 1η οθόνη που γράφω παραπάνω.

 

Δοκίμασε να αφήσεις έξω την μπαταρία για περίπου 15 λεπτά και μετά βάλε την πάλι..μετά δες αν μπαίνει recovery..

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...μήπως ξέρει κάνεις στην ρομ του τουρκαλά που υπάρχουν οι ταπετσαρίες...μου άρεσαν δύο τρεις και θέλω να τις μεταφέρω στην v 6...

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει...

Ευχαριστώ πολύ...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αφήσεις έξω την μπαταρία για περίπου 15 λεπτά και μετά βάλε την πάλι..μετά δες αν μπαίνει recovery..

 

Sent from Galaxy

 

Δεν μπαίνει, ανάβει πρώτα η οθόνη με το κίτρινο τρίγωνο, κάνει το σβήσιμο για να μπει σε recovery, αλλά ξαναβγαίνει η ίδια οθόνη.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...