Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμείς που έχουμε την omega 2.1 με ΧΧΚΙ3 και θέλουμε να περάσουμε την omega 3.0 θα πρέπει να κάνουμε full wipe,να περάσουμε την ΧΧΚΙ4 και μετά την omega 3.0 ή απλά με wipe cache και dalvik περνάμε πάνω από την 2.1 την 3.0??:wacko:

 

...Aς απαντήσει κάποιος για να την περάσωωωω!!!

 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω που βρίσκουμε την ΧΧΚΙ4 καθώς στην samifirmware δεν υπάρχει..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

XXKI4 :)

το original δηλαδη....

 

Και οσοι την περασαν έχουν δει καποια προβληματα με τον ηχο μεταξυ της επικοινωνιας.

Εχουν αναφερθει καποια θεματα σε προηγουμενα Post γι αυτο το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω που βρίσκουμε την ΧΧΚΙ4 καθώς στην samifirmware δεν υπάρχει..

 

Φίλε το ίδιο ρώτησα κι εγώ νωρίτερα σήμερα αλλά επειδή δεν βρέθηκε κάποιος φίλος διαθέσιμος να μου απαντήσει αποφάσισα να κάνω ένα γενικό backup με το TitaniumBackup και να περάσω τη νέα ROM με Full Wipe. Το αποτέλεσμα; Απόλυτη επιτυχία! Όλα όπως πριν και η νέα ROM δείχνει κορυφαία! Όσο για το αν πρέπει να περάσεις πρώτα την XXKI4 δεν χρειάζεται.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το ίδιο ρώτησα κι εγώ νωρίτερα σήμερα αλλά επειδή δεν βρέθηκε κάποιος φίλος διαθέσιμος να μου απαντήσει αποφάσισα να κάνω ένα γενικό backup με το TitaniumBackup και να περάσω τη νέα ROM με Full Wipe. Το αποτέλεσμα; Απόλυτη επιτυχία! Όλα όπως πριν και η νέα ROM δείχνει κορυφαία! Όσο για το αν πρέπει να περάσεις πρώτα την XXKI4 δεν χρειάζεται.

 

Σε ευχαριστώ,όσο για κερνελ προτιμώ του τούρκου καθώς με αυτόν συμπεριφέρεται η ρομ πολύ καλά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το ίδιο ρώτησα κι εγώ νωρίτερα σήμερα αλλά επειδή δεν βρέθηκε κάποιος φίλος διαθέσιμος να μου απαντήσει αποφάσισα να κάνω ένα γενικό backup με το TitaniumBackup και να περάσω τη νέα ROM με Full Wipe. Το αποτέλεσμα; Απόλυτη επιτυχία! Όλα όπως πριν και η νέα ROM δείχνει κορυφαία! Όσο για το αν πρέπει να περάσεις πρώτα την XXKI4 δεν χρειάζεται.

 

εγώ το πέρασα από πάνω από την 2.1 χωρίς κανένα backup και το πήρε μια χαρά!

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επανέφερα το Omega Files Dropbox :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να μου σβηστουν "σκουπιδια" χανω το clockworkmod? Δηλαδη μετα θα εχω προσβαση κανονικα στο recovery για να φλασαρω Rom ή οχι ?

Με ποιο τροπο κανω format ? Mε το παραπανω που ειπα ?

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να αφαιρέσω τα 5 εικονίδια από τοη πίνακα των εφαρμογών. Αρκεί μήπως να φλασαρω το official Touch Wiz που υπάρχει στο omega files?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εφαγα πακετο... Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αφου απενεργοποιηθηκε ανοιγει παλι μονο στην αρχικη οθονη με το λογοτυπο samsung και το κιτρινο θαυμαστικο. Παρακατω τιποτα...

Τι να κανω λετε? unroot και μετα παλι root? σε download mode μπαινω κανονικα

Edited by sf-haris
Link to comment
Share on other sites

Εφαγα πακετο... Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αφου απενεργοποιηθηκε ανοιγει παλι μονο στην αρχικη οθονη με το λογοτυπο samsung και το κιτρινο θαυμαστικο. Παρακατω τιποτα...

Τι να κανω λετε? unroot και μετα παλι root? σε download mode μπαινω κανονικα

 

μπες σε download mode ,φλάσαρε μία 2.3.5 με odin ,μετα cf-root και μετά μέσω cwm την omega..με την προυπόθεση να είχες back-up (που υποθέτω είχες για να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων)..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

μολις βρω λιγο χρονο θα φλασαρω κ εγω...

γιαννη η αφαιρεση των bloatware γινετε παλι με το ιδιο script?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΙΝΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ............ΕΝΑΣΣΣΣΣΣ..........ΕΝΑΣΣΣΣΣΣ............

 

ΠΟΛΛΛΛΑΑΑΑΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑΑΑΑΑ..........ΚΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣΣΣΣΣΣ......

 

ΔΟΚΙΜΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.........ΜΕ ΟΠΟΙΑ ΛΑΘΗ........

 

και οτι καταγραφει ο καθενας ας το αναφερει και για τους αλλους......!!!!

Και λιγο χρονο για ολους μας.....Και σε κανα 1-2 μερες ολα θα ειναι μια χαρα και οποιος κολλησε καπου...

 

Οποιος ξερει θα του απαντησει....!!!!!!!

 

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ και υποθετω πως δυσκολα θα μας προλαβει ολους....!!!!!

 

COOL,COOL,COOL.....:cool: ολοι θα παρουμε.....:lol::p:lol:

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Και οσοι την περασαν έχουν δει καποια προβληματα με τον ηχο μεταξυ της επικοινωνιας.

Εχουν αναφερθει καποια θεματα σε προηγουμενα Post γι αυτο το αναφερω

 

εχω μιλησει τα άπειρα απο την ωρα που την εβαλα!!!!

κανενα μα κανενα μα κανενα προβλημα....:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα no wipe για αρχή από περιέργεια.Απλά....:ΤΕΛΕΙΑ!!!!!Ευχαριστούμε ΓΙΑΝΝΗ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά το έχω δει άπειρες φορές, αν θέλετε μια ρομ να κάτσει όσο το δυνατόν καλύτερα στο τηλέφωνο, κάντε FULL Wipe τα πάντα. Και 2 φορές μην σας πω.

Μετά να βάζετε την ρομ. Το επόμενο βήμα ΠΡΙΝ ξεκινήσετε να στήνετε, να βάζεται το modem και το kernel που θέλετε. Restart και παίξτε λίγο με το τηλέφωνο. Αν μετά απο λίγο δείτε ότι όλα καλά, τότε να ανεβάζετε το backup. Με αυτό το τρόπο θα ξέρετε αν φταίτε εσείς με τις ρυθμίσεις σας, ή η ρομ. Και μην ακούσω ότι αυτό σας πέρνει χρόνο, γιατί αν δεν σέβεστε το τηλέφωνο, γιατί να σας σεβαστεί αυτό όταν θα το χρειάζεστε?

Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά το έχω δει άπειρες φορές, αν θέλετε μια ρομ να κάτσει όσο το δυνατόν καλύτερα στο τηλέφωνο, κάντε FULL Wipe τα πάντα. Και 2 φορές μην σας πω.

Μετά να βάζετε την ρομ. Το επόμενο βήμα ΠΡΙΝ ξεκινήσετε να στήνετε, να βάζεται το modem και το kernel που θέλετε. Restart και παίξτε λίγο με το τηλέφωνο. Αν μετά απο λίγο δείτε ότι όλα καλά, τότε να ανεβάζετε το backup. Με αυτό το τρόπο θα ξέρετε αν φταίτε εσείς με τις ρυθμίσεις σας, ή η ρομ. Και μην ακούσω ότι αυτό σας πέρνει χρόνο, γιατί αν δεν σέβεστε το τηλέφωνο, γιατί να σας σεβαστεί αυτό όταν θα το χρειάζεστε?

 

οπως τα λες ειναι...

εγω κανω full wipe και πριν και μετα το φλασαρισμα...φορματ την sd και την micro sd

και παντα την ρομ την φλασαρω δυο φορες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εαν κατάλαβα καλά, αυτό που ψάχνεις υπάρχει στο GO Launcher EX

 

οπως τα λες ειναι...

εγω κανω full wipe και πριν και μετα το φλασαρισμα...φορματ την sd και την micro sd

και παντα την ρομ την φλασαρω δυο φορες :)

 

Κάνοντας φορματ την SD δεν χάνεις τα δεδομένα των εφαρμογών σου? η μήπως αν έχεις μεταφέρει τον φάκελο του titanium στο PC, μπορείς μετα το format να έχεις τα backup σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω πολύ καλή ποιότητα κλήσεων που πριν για να με ακούσουν έλεγα 3 φορές πρώτα ναι και μετά με άκουγαν.Το ακουστικό ακούγεται ο ήχος ποιο δυνατός και καθαρός <κρυστάλλινος>.Εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την δουλειά του Γιάννη γιατί έχω δοκιμάσει πάρα πολλές ROM.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας φορματ την SD δεν χάνεις τα δεδομένα των εφαρμογών σου? η μήπως αν έχεις μεταφέρει τον φάκελο του titanium στο PC, μπορείς μετα το format να έχεις τα backup σου.

 

και αυτο που λες γινετε...αν και προσωπικα δεν δουλευω ποτε με backup...παντα κανω καθαρη εγκαταστη ολων των εφαρμογων και αν

δε θελω να χασω κατι το κανω backup με copy paste...

ισως ειμαι ο μονος που δεν εχω εγκαταστησει ουτε μια φορα το titanium :)

 

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Gorgiosalon μας χρωστάς ένα βιβλίο να μας γράψεις και να μας δώσεις.Λέγεται <Οδηγός χρήσεων SET CPU for newbie users> κανόνισε να το γράψεις και ανέβασε το

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

Μολις περασα την rom.

Οι εφαρμογες που ειναι στο φακελο Omega files εχουν εγκατασταθει στο τηλέφωνο με το περασμα της rom ή πρέπει να τις εγκαταστησω εγω;

π.χ. το mod της καμερας ειναι περασμενο;

Link to comment
Share on other sites

http://dl.dropbox.com/u/11208932/KitchenPro%201.04.apk

 

Αυτό είναι το apk της Leomar kitchen που δουλεύει με την OMEGA για όποιον ενδιαφέρεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μολις βρω λιγο χρονο θα φλασαρω κ εγω...

γιαννη η αφαιρεση των bloatware γινετε παλι με το ιδιο script?

 

Sent from my iphone 4

 

ξερει κανενας αν τελικα ειναι το ιδιο script?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Gorgiosalon μας χρωστάς ένα βιβλίο να μας γράψεις και να μας δώσεις.Λέγεται <Οδηγός χρήσεων SET CPU for newbie users> κανόνισε να το γράψεις και ανέβασε το

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

setCPU TI EINAI....???? Newbie Users....????

 

Δεν μιλαω ***Kamerounezikaaaaaa...*** αλλα διαβαζω πολυ και συντομα θα μαθω και θα ξερω....!!!

Και Τοτε ρεεεεεε...!!!!! Παλιομουτραααααα....!!!!!!! Που μου τα πετατε απο εδω και απο εκει και δεν καταλαβαινω που γεννηθηκατε..... Θα ερθω και θα σας Πουλησω μια Μουρηηηηη...........:!::!::!:

 

Σαν εναν *dalek* παλιοτερα πριν κατι Σελιδες, (ξαδελφος λεει,καποιανου Λορδου απο το Buckingham....!!!!) Που καποιοι του δωσανε λεει, μια λυση στο προβληματα του....Και αυτος αντι να τους πει ενα.....

 

-Να ειστε καλα.....ΣΚΕΤΟ...!!!

η Εστω ενα

-Καλλα.....ΣΚΕΤΟ...!!!! : και με το < λα > < εγω > μια χαρα θα ημουν,καθ'οτι απο Θεσσαλονικη. Για τους αλλους δεν ξεβρω...!!! :lol::p

 

Και αυτος το μονο που τους ειπε,ΜΕ ΛΥΜΕΝΟ ΠΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...!!! Ηταν τι του εμεινε στο Μυαλο... Και απο τοτε παιρνω δυο *Lexotanil* για να κλεισω ματι ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ...!!!! αααα...!!! Μας ειπε που χωνουμε και ενα καλωδιο,αλλα και το πως..!!!! Αλλα δεν το συγκρατησε το μυαλο μου γιατι ηταν δυσκολο να το κανει καποιος....!!!!

 

Να ειναι καλα η Αγορινα μου,οπου και να βρισκεται....!!!!!

 

Αλλα αν ξανα σκασει μυτη..... Θα του ζητησω τουλαχιστον τα εξοδα απο τα χαπια....!!!!! Τιποτα αλλο δεν θελω.... Αρκει να ειναι καλα....Οπως τοτε στα φοιτητικα του τα χρονια.....!!!! :lol::p

 

*Mε Αγαπη και χιουμορακι στα γραφω Αγορινα μου **dalek**.....!!!! Γιατι μου αρεσε πολυ η σκασια σου και το <Aggliko> που μου πετουσες....Το ενα πισω απο το αλλο..... Και εγω εφαγα 3 ωρες για να διαβασω τι σημαινουν ολα αυτα που μου εγραφες...

 

Για αυτο να μου πεις την αλλα φορα που θα σκασεις μυτη.... Οτι το "setCPU" ειναι μια εφαρμογη για το κινητο σου τηλεφωνο,που σου δινει την δυνατοτητα ως χρηστη....!!!

Να επεμβεις στις διαφορες εργοστασιακες τιμες,που εχουν καθοριστει απο την μαμα εταιρια {SAMSUNG} και αφορουν τα "ΜΗz" του επεξεργαστη...!!!! (MHz = η δυναμη του,πολυ γενικα...)

Μπορεις να κανεις και καποια αλλα πραγματακια με αυτο το Εργαλειο.....!!!

Αλλα αν θεωρησουμε οτι τα Εργαλεια γενικα θελουν μια προσοχη στον χειρισμο τους....!!!

Σιγουρα αυτο το εργαλειο ειναι στην Πρωτη θεση,οσο αφορα τις Εντολες που θα του δωσουμε....!!!!

Η Εγκατασταση αυτης της εφαρμογης (για να δουλεψεις με αυτην),απαιτει να εχεις υποβαλει το κινητο σου στην διαδικασια *root by saliez / translate in Greek* {το ριχνω και εγω το (Aggliko) μου, για να μην με περασεις για χωριατη} και να αγορασεις την εφαρμογη ειτε απο απο τον "Αndroidoπεριπτερο" σου,ειτε απο κανενα μαγαζακι με προσφορες....!!!!

Μετα απο ολα τα παραπανω,πολυ πιθανον ειναι να επιλεξεις και εναν "Kernel" την επιλογης σου,που θα σου δωσει την δυνατοτητα (εφοσον αυτος ο KERNEL το υποστηριζει),να αλλαξεις τις προκαθορισμενες τιμες (by mamma), με βαση τις δικες σου απαιτησεις...!!!! (ΟΧΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ...!!!!) Mπορεις να αλλαξεις και της μανουλας κατα καποιον τροπο.... Αλλα τοτε θα το καψεις το δαχτυλακι σου...!!! Εν τελει,οτι και κακο να συμβει εφοσον επιβιωσεις,μια διαγραφη δεδομενων της εφαρμογης θα σε κανει να ξανα ανασανεις....Υπαρχει περιπτωση να αισθανεσαι οτι εχεις μανταλακι στην Μυτουλα...!!

{Πολυ σπανια κλινικη περιπτωση..}. Αλλα υπαρχει και για αυτο η θεραπεια....!!! (Ανοιγεις παραθυρα να μπει οξυγονο και βγαζεις Μανταλακι...).

 

Η σωστη χρηση αυτης της εφαρμογης,με βαση τις σωστα καθορισμενες τιμες που θα της δωθουν,αλλα και με τον σωστα συνδιασμενο τροπο επιβαλομενης λειτουργιας τους,μπορουν να δωσουν στο κινητο σου {firmware / λειτουργικο} μια διαφορετικη (εικονα / αισθηση / πραγματικοτητα) οσο αφορα / ταχυτητα / αποκριση / της γενικα,αλλα και οσο αφορα την καταναλωση ενεργειακων πορων και οχι μονο. (Μπαταρια / Μνημη / Εφαρμογες / κατασταση τηλεφωνου,Sleep mode κ.τ.λ)

 

{*3 ωρες εφαγα Αγαπητε μου *dalek* για να τα βρω αυτα και πολλα αλλα που με εβαλες να ψαχνω,αν και εσυ τα ηξερες ολα μια χαρα....ΕΕΕΕΕΕ...!!!! Βοηθα και εσυ λιγο Ματια μου Γλυκα...!!!! Να παμε ολοι μαζι μπροστα απο εδω μεσα....!!!}

 

Τα παρακατω ακομα τα διαβαζω....!!!! χα..!χα..!!χα..!! (τωρα ολοι θα μου θελετε αυτες τις τιμες...!!! Κατσε ντεεεε...!!! Ακομα διαβαζω αυτα τα νιαου..!! νιαου..!! ψι..!! ψι..!!! ψι..!!! Και εχω και εναν "kamerounezo" που του τα κλεβω και τα ριχνω στον γγογλη μετα για μεταφραση....!!!! Μολις μου τα γραψει ολα εκει περα και για ολους τους "Must Have Kernel" να παει κανεις που το εχει το <Aggliko> να του τα φαμε ολα....!!! Του αλλοθρησκου...!!!)

 

Αν και για ολους τους Kernel χλωμο το Κοβω...!!!!! χα..χα..χα..χα..!!

 

*EDIT* /Newbie Users = Eιναι αυτα τα καλα παιδια σαν τον Αγαπητο Κυριο *dalek*, :p που διαβαζουν 10-20 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΡΙΝ ΘΕΣΟΥΝ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ....!!!

ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ 500 - 1000....Αλλα αυτο ειναι αδυνατο να το κανει καποιος που δεν εχει χρονο.....

Πως θα βρουμε μια λυση λοιπον...???

 

Εχω κατι στο Μυαλο μου αρκει να σας ενδιαφερει.....!! (αν το ζητησετε,αμεσως θα σας το γραψω...!!!)

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, τα themes δεν υπάρχουν στο dropbox.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...