Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη, έχω την συνδρομή με τα 9 ευρώ..μπαίνω κανονικά και μετά το site κάνει το παγόνι, και δεν κατεβάζει τίποτα..δεν πειράζει όμως γιατί έτσι και αλλιώς στην 9 θα μείνω:cool:

 

Sent from Galaxy

 

Πάντως και σε μένα το filesonic που είμαι premium user θέλει να κάνω 10 φορές login και αν ξεκινήσει τυχερός είμαι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρωΐ πέρασα το Siyah 2.5.1 kernel πάνω στην 9.0 ICS και παρατήρησα πως όταν η οθόνη είναι σβηστή και πατήσω το power key πχ για να δω την ώρα, η οθόνη παραμένει ανοιχτή και δεν σβήνει παρά μόνο όταν ξαναπατήσω το power... μάλλον bug του kernel ;)

 

edit: στο παρασκήνιο είχα ανοιχτό ένα παιχνίδι (τάβλι!) και αυτό άλλαζε τις συνθήκες φωτισμού. Μόλις το έκλεισα όλα οκ :)

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Omega Black Blue: Contacts skinned with new icons (modified by zscomp)

 

Γιάννη έχει γίνει λάθος.Δε το έχω κάνει εγώ αυτό και το link είναι λάθος :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ο kernel CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5 είναι καλύτερος από τον Siyah 2.5.1 τότε γιατί έγινε η αλλαγή στον προεγκατεστημένο; :worry:

 

επίσης κάτι ακόμα: η έκδοση ICS διαφέρει από τη βασική (close to stock) μόνο στο θέμα που χρησιμοποιεί ή έχει και επιπλέον mods, tweaks κλπ?

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη. Περιμένουμε τη νέα έκδοση! :food:

 

*το mod του Στράτου για τη φωτεινότητα θα ακυρωθεί με τη νέα έκδοση; :worry:

 

Αν έχεις την stock μπορείς να δοκιμάσεις το patch για την 9.1

Autobrightness Patch for *STOCK* Omega 9.1

 

Για όποιον δε γνωρίζει, αυτό το modification ανεβάζει τα επίπεδα φωτεινότητας όταν έχουμε το brightness στο auto

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 9.1 κσι μετα φλασαρα το μοντεμ XKI4 σπο το φακελο omega 9.1. Πλεον μου δειχνει XKI1 !!!

 

και σε μενα το εκανε αυτο

κατεβασε το απο το dropbox και περασε το παλι

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω σε recovery και προσπαθώ εδώ και ώρα να περάσω τον CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5 και δεν με αφήνει. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 9.1 κσι μετα φλασαρα το μοντεμ XKI4 σπο το φακελο omega 9.1. Πλεον μου δειχνει XKI1 !!!

 

Ναι από λάθος (ούτε εγώ ξέρω πως τα κατάφερα :cry: ) μπήκε λάθος αρχείο :wacko:

Σε λίγο θα ανεβάσω νέο Omega Files v9.1 και θα το βάλω και στο πρωτο post διορθωμένο,

μέχρι τότε μπορείτε να κατεβάσετε το modem_XXKI4.zip και από εδω

 

και σε μενα το εκανε αυτο

κατεβασε το απο το dropbox και περασε το παλι

 

Σωστά :)

 

καλησπερα..μια ερωτηση..τον kernel και το μοδεμ που λετε οτι πρεπει να τα εγκαταστισουμε στιν 9.1 σε ποιο φακελο θα τα βρω;τα βρηκα στην sd card αλλα χρειαζεται να τα μεταφερω και μες στη ρομ;η γινετε αυτοματα αυτο με την εγκατασταση;

 

Τα κανεις εγκαταταση απο την εφαρμογη CWM manager

Το modem από CWM Recovery > install update zip

 

Oι cf-root kernel γίνονται εγκατάσταση από την εφαρμογή CWM manager > install kernel

οι υπόλοιποι kernel γίνονται εγκατάσταση από CWM Recovery > install update zip

 

Το πρωΐ πέρασα το Siyah 2.5.1 kernel πάνω στην 9.0 ICS και παρατήρησα πως όταν η οθόνη είναι σβηστή και πατήσω το power key πχ για να δω την ώρα, η οθόνη παραμένει ανοιχτή και δεν σβήνει παρά μόνο όταν ξαναπατήσω το power... μάλλον bug του kernel ;)

 

edit: στο παρασκήνιο είχα ανοιχτό ένα παιχνίδι (τάβλι!) και αυτό άλλαζε τις συνθήκες φωτισμού. Μόλις το έκλεισα όλα οκ :)

Αν ο kernel CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5 είναι καλύτερος από τον Siyah 2.5.1 τότε γιατί έγινε η αλλαγή στον προεγκατεστημένο; :worry:

 

επίσης κάτι ακόμα: η έκδοση ICS διαφέρει από τη βασική (close to stock) μόνο στο θέμα που χρησιμοποιεί ή έχει και επιπλέον mods, tweaks κλπ?

 

Αγαπητέ μου OculatusAbis

πρώτα από όλα χαίρομε που ήρθες στην παρέα μας και που μας τιμάς με τα post σου.

 

H Omega δεν έχει τον Siyah 2.5.1 kernel αλλά τον Siyah 2.5 τον οποίο τον δοκίμασα 3 μέρες και για μένα είναι πάρα πολύ κάλος, ίσως και καλύτερος απο τον CF-root.

Τους νεότερους Siyah δεν τους έχω δοκιμάσει.

Στην Omega βάζω ότι δοκιμάζω και πιστεύω ότι αξίζει, το modem επίσης το νέο KL1 το δοκίμασα και μέχρι και τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και σας το προτείνω.

 

Αν έχεις την stock μπορείς να δοκιμάσεις το patch για την 9.1

Autobrightness Patch for *STOCK* Omega 9.1

 

Για όποιον δε γνωρίζει, αυτό το modification ανεβάζει τα επίπεδα φωτεινότητας όταν έχουμε το brightness στο auto

 

Στράτο σ ευχαριστούμε για την δουλειά σου και την βοήθεια που δίνεις σ όλους μας.

 

Γιάννη έχουν ενημερωθεί από το πρώτο λεπτό που βγήκε η 9.1

 

Ευχαριστω Κυριακο, για το λαθος που εκανα με το Modem μπορεις να τους το αναφερεις?

 

Ευχαριστω φιλαρακι ,εισαι παντα ο καλυτερος

 

Χαίρομε που σου αρέσει η νέα Omega, σε χάσαμε από την παρέα μας!

 

Μπαίνω σε recovery και προσπαθώ εδώ και ώρα να περάσω τον CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5 και δεν με αφήνει. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

Oι cf-root kernel γίνονται εγκατάσταση από την εφαρμογή CWM manager > install kernel

και όχι από recovery.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

με τη Omega V9.1 που περασα γιατι δεν μου στελνει sms , μου λεει "δεν ειναι δυνατη η αποστολη του μηνυματος αυτην την χρονικη στιγμη. Αποστολη ξανα οταν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια" ,:blink: και μου το κανει σε μεγαλα μηνυματα ,:blink: μικρα τα στελνει.

Δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα με τις παλιες rom ... εστελνα κανονικα .... εδω τωρα τι παιζει ????????:(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως συνεχιζονται τα ρεσταρτς χωρις να καταλαβω τι φταιει, σιγουρα δεν φταινε οι εφαρμογες γιατι εχω μονο 5 οπως ειχα και πριν βαλω την ρομ:confused: Edited by bettytsa
Link to comment
Share on other sites

Στην Omega βάζω ότι δοκιμάζω και πιστεύω ότι αξίζει, το modem επίσης το νέο KL1 το δοκίμασα και μέχρι και τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος και σας το προτείνω.
Τελικά για την Ελλάδα τι modem επιλέγουμε; Επίσης, έχουμε κάποια σημαντική διαφοροποίηση μεταξύ των τριών εκδόσεων ή οι διαφορές σχετίζονται με τα θέματα που "φοράνε";
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως συνεχιζονται τα ρεσταρτς χωρις να καταλαβω τι φταιει, σιγουρα δεν φταινε οι εφαρμογες γιατι εχω μονο 5 οπως ειχα και πριν βαλω την ρομ:confused:

 

Αν δεν κάνεις καθαρή εγκατάσταση, δεν πρόκειται να γλυτώσεις.

Κάνε fullwipe και ξανά εγκατάσταση την ρομ.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις καθαρή εγκατάσταση, δεν πρόκειται να γλυτώσεις.

Κάνε fullwipe και ξανά εγκατάσταση την ρομ.

 

Την πρωτη φορα δεν εκανα την δευτερη εκανα καθαρη εγκατασταη εβαλα ενα κωδικο για να καθαρισει το κινητο και μετα την ρομ αλλα τοποτα

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι μία modem version είναι η κατάλληλη για τη χώρα μας (θεωρώ η ΧΧΚΙ4), προσπαθώ να καταλάβω τη φιλοσοφία πίσω από τόσους πολλούς kernels. Απ' ότι βλέπω, τα κριτήρια είναι: ταχύτητα, καλή αυτονομία, δυνατότητες oc/uv BLN κλπ. Γενικά θεωρούνται πολύ καλοί οι Siyah, SpeedMod, CF-Root κ.α. Για καλή αυτονομία και ταχύτητα ποιον θα επιλέγατε; Νομίζω ο SpeedMod κάνει για τέτοια...
Link to comment
Share on other sites

H V 10 σε πιο firmware θα βασιζεται ? Τι διαφορες θαχει με τις V 9.x ?

Jimmi όλα με την σειρά τους άσε λίγο να ξεκουραστεί και ο Γιάννης Χριστούγεννα έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι μία modem version είναι η κατάλληλη για τη χώρα μας (θεωρώ η ΧΧΚΙ4), προσπαθώ να καταλάβω τη φιλοσοφία πίσω από τόσους πολλούς kernels. Απ' ότι βλέπω, τα κριτήρια είναι: ταχύτητα, καλή αυτονομία, δυνατότητες oc/uv BLN κλπ. Γενικά θεωρούνται πολύ καλοί οι Siyah, SpeedMod, CF-Root κ.α. Για καλή αυτονομία και ταχύτητα ποιον θα επιλέγατε; Νομίζω ο SpeedMod κάνει για τέτοια...

 

Για μένα που έχω COSMOTE το neki2 modem είναι ότι καλύτερο.

Πραγματικά έχω πάθει σοκ με το θέμα..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που έχω COSMOTE το neki2 modem είναι ότι καλύτερο.

Πραγματικά έχω πάθει σοκ με το θέμα..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Συμφωνώ και εγώ. Αν και νομίζω ότι και η KL1 είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ. Αν και νομίζω ότι και η KL1 είναι πολύ καλή.

 

Το δοκίμασα χθες

Καμιά γραμμή 3g σπίτι μου (που το σήμα είναι αδύνατο έτσι και αλλιώς) 3 με το νεκ2

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα δεν εκανα την δευτερη εκανα καθαρη εγκατασταη εβαλα ενα κωδικο για να καθαρισει το κινητο και μετα την ρομ αλλα τοποτα

 

Πριν κάνεις εγκατάσταση τη ρομ κάνε wipe alla user data από το recovery.

Επίσης όταν κάνεις εγκατάσταση τη ρομ, άστην χωρίς να βάλεις άλλα προγράμματα γιατί μπορεί κάποιο από αυτά που βάζεις να κάνει το πρόβλημα.

Και εγώ είχα κάτι τρελά προβλήματα και έστσι λύθηκαν όλα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς φίλος τι παίζει με το market. Και στην 9 αλλά και στην 9.1 μου κατεβάζει κανονικά μόνο τις δωρεάν εφαρμογές. Για τις επί πληρωμή μου λέει ότι ότι παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την δημιουργία της παραγγελίας. Παλιώτερα δεν έπαιζε τέτοιο πρόβλημα.:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...